Ožujak 28, 2024, 23:36:42 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Izrada u tijeku...  (Posjeta: 12952 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #25 u: Kolovoz 18, 2011, 23:44:53 poslijepodne »
...a kad več imam novi fotić, treba se malo i učiti slikati  :D

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #26 u: Kolovoz 19, 2011, 10:10:13 prijepodne »
Zaista prekrasno izgleda!
Kada sam prošle godine radila jezerce napravili smo točno takve kose stranice i imali smo veliki problem sa sakrivanjem ruba i folije. Kako si to mislio riješiti?
Mi smo posložili višak crijepa ali je to bilo estetski loše riješenje. Ove godine smo kod proširenja napravili stepenicu ukrug koja je samo malo položena u vodu pa smo dobili ljepši prijelaz.
Naravno, moje je jezerce prirodnog i nepravilnog oblika za razliku od tvoga. Vidjela sam po časopisima krasna strogo pravilna jezerca pa me zanima koji materijal ćeš koristiti za pokrivanje ruba.
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #27 u: Kolovoz 19, 2011, 10:46:33 prijepodne »
Ideje dolaze i odlaze u hodu. Obzirom da teren lagano visi na jednu stranu imam u planu nivelaciju.To ču napraviti sa 4 daske ispod folije(nešto kao šalung, gornji rub dasaka na vaser vagu).Onda do vrha zemlju koja mi je ostala od iskopa i vračam foliju na mjesto.Tak bum dobio još nekakvih 20-30 cm dodatne dubine jezerca, ravan rub, te mi se u sezoni kiše i snjega neče površinske vode sljevati u jezerce.
Za rub je bilo svakakvih ideja, od stare pune cigle(jer bi pasala uz obližnji zid), pa sam onda razmišljao i o nekakvim pločama, npr.40x40 granitne(več sam kupio par probnih), koje sam čak mislio staviti i na one prve četri stepenice u jezercu i okolo, al to nikako ne izgleda.Kad sam stavio dvije na jednu stepenicu, izgledalo je ružno.Najvjerojatnije ču iči na nekakvo kamenje na kraju, al za sad su sve opcije otvorene.

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #28 u: Kolovoz 20, 2011, 07:47:05 prijepodne »
Da, tako je i mene mučio rub godinu dana. Onda smo kod proširenja odlučili rub sakriti šljunkom. Naravno da na strmoj strani šljunak ne stoji, ali sav višak folije sam izrezala na pravilne trake, nanijela silikon i posipala šljunkom sitne granulacije  (vreča mi je ostala od slaganja akvarija). Sada kad dođu gosti svi nisle da smo betonirali rub. Naravno, sve je u jezercu mobilno, ako se slučajno odlučim za još koje proširenje. Jedino mi je bila greška što sam šparala na silikonu i nanijela pretanak rub, ali to se sve stigne naknadno popraviti. Na to sam mjestimice posložila veće kamenje pa to sad izgleda odlično u odnosu na crijep od prošle godine.
Prvenstveno sam mislila kupiti one folije sa šljunkom za potočiće, ali me cijena odbila isti tren.
Jedva čekam nastavak priče da vidim kako će u konačnici izgledati!  :)
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #29 u: Travanj 15, 2012, 17:10:16 poslijepodne »
Guglajuči danas novo pridošle stanovnike svog jezerca, saznao sam da su neki od njih zakonom zaštičeni.  :o
Da se odmah razjasnimo, niti sam ih ja teral, niti zval da mi dojdu u moju grabu, al kad sad več tu jesu, kaj sad, objavljujem zaštičenu zonu. :D.
Evo jedna lošja slika, jednog od pridošlica, ima ih nekoliko. :zagrljaj:


Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #30 u: Travanj 15, 2012, 17:22:14 poslijepodne »
...inače ribice sve na broju, dodane i tri nove, te nešto viška bilja iz akvarija.
Sljede daljnji radovi, doduše puževim korakom, jer najviše radim u glavi. :D
Par slika od prije dva tjedna :

Offline rain

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 46
  • Spol: Ženski   Dob: 65
  • Lokacija: okolica Zaprešića
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #31 u: Travanj 15, 2012, 18:26:55 poslijepodne »
Graba je super,al čujem ju da stenje:daj me više zasvrši,daj me zasvrši....Pa kaj ti je teleskop prezimil vani?? :o
kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #32 u: Travanj 15, 2012, 19:00:22 poslijepodne »
Sljedeči tjedan idem u nabavu kamenja, pa polako. :D
...a teleskopa su sva tri preživjela, a nedugo su dobili i malo večeg, četvrtog pajdaša.
Svi su prezimili, makar me je bilo strah za vrijeme one zadnje smrzavice i jako niskih temperatura.I orlande(makar je sa jednom bilo problema pred kraj zime) i pajcolanke(jednoj baš nije bilo najbolje kad se odledilo, al se vidim dobro oporavlja).

Offline rain

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 46
  • Spol: Ženski   Dob: 65
  • Lokacija: okolica Zaprešića
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #33 u: Travanj 16, 2012, 00:31:10 prijepodne »
meni su preživjele pajčolanke,  šubunkini i karasi,a svi koići su  :dead:,a bili su 20cm.Teleskopi su mi prekrasni,al nisam se usudila njih staviti u jezerce,jer nemam kam s njima po zimi.Možda se sad odlućim probati...ima jedan kaj je probal,pa se usr... :D
Lijepo molim fotke kad staviš kamen!
kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #34 u: Travanj 16, 2012, 01:19:02 prijepodne »
Ubiti se ne preporučuje fancy zlatice držati u jezercu, pa nebi ni ja nikoga htio ohrabrivati u pokušajima.Ja sam si zamislil da to tak ide, probal sam, e sad kak dugo. -?Ja im želim dulji životni vijek, a nekak imam osiječaj da i bude, nek u akvariju.
Sve ovisi o zdravlju same ribe, jer je to prezimljavanje, kolko god je prirodno, ipak veliki šok.
Šteta za koiće. :'(Jer im je to bila prva zima vani? Kad su pušteni u jezerce? Jer imaš potrebnu dubinu? Kak si rješavala led?
A slike budu sigurno. :D

Offline rain

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 46
  • Spol: Ženski   Dob: 65
  • Lokacija: okolica Zaprešića
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #35 u: Travanj 16, 2012, 20:38:06 poslijepodne »
Koići su prezimili prošlu zimu bez problema(3 komada),u jezercu manjem i plićem nego kaj je ovo u kojem su bili prošlu zimu.Tu je max dubina 90 cm,led sam topila sa curkom vruće vode.Riknuli su kad je počelo zatopljavanje.Pregledavala sam ih,niš se nije vidlo na njima.Sad su ostala 2 karasa,2 šubunkina i 1 pajčolanac,mislim da bum dodala još 2-3 pajčolankice,i to je to.A u maloj grabici od 150l,dubine 60, su 3 pajče.one su super prezimile.Žal mi je koića,bili su pitomi,išli na ruku po hranu.
No,da ne oftopičarim,lepo se primi posla,šteta da tak lijepo jezerce nema i lijepi okvir.Bum ja i svoje poslikala kad se malo razraste.
kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!

Offline Dombe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 745
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #36 u: Travanj 19, 2012, 16:10:36 poslijepodne »
Meni su ove zime isto 4 koia otišla,isto baš kad je zatoplilo.Platinum Ogon,Kohaku(oba oko 25 cm) i Hi Utsuri i Kohaku(oko 30cm),ribe sam platio svaku oko 70 eura dok su bile oko 15cm,užasZlatne preživjele sve.

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #37 u: Svibanj 23, 2012, 19:54:54 poslijepodne »
Izrada je i dalje u tijeku.Radi se uglavnom mentalno. :D Ovak fizički samo tu i tam, sa mrežicom pokupim smeče i nahranim ribice. Trenutno se borim sa laticama divlje ruže.
Voda više nije prozirna i dobiva zeleni štih, al to je ubiti dobro za ribe.Niste čuli za "green water", raj za larve zlatnih i koi-a?Ove godine očekujem puno prinove. :zagrljaj:
Evo mog malog jata:

Offline Mario975

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Čakovec
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #38 u: Svibanj 23, 2012, 21:52:24 poslijepodne »
Jako lijepo!  :klap: Naravno, bit ce i ljepse kad se dovrse rubovi. I sam sam ponekad razmisljao da se "bacim" na izradu jezerca ali me uvijek nekako sprjecavala financijska strana...  -? folija, bilje, nekakva filtracija svega toga i sve sto jos ide uz to, pa sam uvijek ostao na mastanju... posto si ti skoro pri kraju, reci mi koliko mi para treba da napravim ovako nesto?

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #39 u: Svibanj 24, 2012, 00:17:07 prijepodne »
Pa sad, ja sam za foliju, filter, lopoče dal oko 1500kn.Pa ribice nekih 500kn.Pa još moram kamen kupit ili ču ga iči brati po kakvom potoku.Ubiti se nakupi, a moje je malo 3x3 i kad bi stavio sve šta bi još htio, moral bi skeširati još kakvih dva soma kuna ili biti jako snalažljiv. :roll:

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #40 u: Svibanj 24, 2012, 13:13:35 poslijepodne »
Pa sad, ja sam za foliju, filter, lopoče dal oko 1500kn.Pa ribice nekih 500kn.Pa još moram kamen kupit ili ču ga iči brati po kakvom potoku.

Za ovakvu vrstu formalnog ribnjaka ja bi isao na isti takav obrub od kamena. Mislim da okugli kamen iz potoka i sl ne bi bio prikladan.
Za sakrivanje filtera ja bih posadio trsku ili nesto drugo visoko taman ispred filtera.

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #41 u: Srpanj 19, 2012, 20:59:11 poslijepodne »
Još uvijek u izradi :D .
Nema pomaka u izgradnji, jedino mi se jato ribica utrostručilo.Ovogodišnji mrijest, je urodio hrpom zanimljivih ribica koje su se nedavno počele pojavljivati i dolaziti na hranu, a neke su več jako velike  :zagrljaj:. Neznam gdje su se do sad skrivale.Voda je zelena i mutna, te se na 10 cm dubine ni ne vidi riba, al parametri(po onim trakicama) su fenomenalni i ribama to očigledno paše.Ovogodišnje su još uvijek dosta plašljive, a i brze jer su večinom komete, te ih još nisam uspio baš dobro uslikati.Da nebi bilo bez slike, evo jedan kolaž od subjekata koji baš ne biježe iz kadra:

Offline rain

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 46
  • Spol: Ženski   Dob: 65
  • Lokacija: okolica Zaprešića
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #42 u: Srpanj 23, 2012, 16:42:09 poslijepodne »
Baš ti je krasno jezerce i sve oko njega.E,sad kad si prošli tjedan( u travnju) nabavil kamenje,upregni radnu snagu i posloži rub.Ti i dalje umno delaj(ovaj kamen tu,onaj tam).Pajcekice su ti bomboni,baš su lude te ribice,rođene žicarice.Ima i kod mene omladinaca,i oni već žicaju.
kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #43 u: Srpanj 23, 2012, 19:02:50 poslijepodne »
He, he, kamenje je još u kamenolomu, a sad več imam i neke druge ideje.Nije to još ništa zrelo(na ideje mislim), pa zato moram još malo razmisliti( -?), a  moral bi onda zatvorit temu kad bi ga završil ili ju preimenovati.To je opet dodatni posao...uf  :D
Pajceke nikak da uslikam u punoj formaciji, ovo kaj se vidi je pol starog jata, a ovogodišnjih ima jedno 30-40 kom u više veličina i boja i to sve od jedne ženke izgleda.Sve me strah kaj bu druge godine, kad se još koja počne mrijestiti. :roll:

Offline rain

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 46
  • Spol: Ženski   Dob: 65
  • Lokacija: okolica Zaprešića
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #44 u: Srpanj 24, 2012, 00:52:19 prijepodne »
AAAAHAHA,još nisi završil jedno jezero,već buš moral kopat novo.veliko,pa još veće.... :D
kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!

Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Požega
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #45 u: Srpanj 24, 2012, 12:40:15 poslijepodne »
odlično je  :klap:

Za sakrivanje filtera ja bih posadio trsku ili nesto drugo visoko taman ispred filtera.
   :up:

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #46 u: Srpanj 24, 2012, 20:17:31 poslijepodne »
kameni rub preporučam, od lomljenog kamena iz kamenoloma ,zelenko ili plavo- sivi kamen , a voda ti je zelena zbog slabe prirodne filtracije,. Treba više biljaka

Offline tomkranj

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 114
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #47 u: Srpanj 25, 2012, 12:50:33 poslijepodne »
kameni rub preporučam, od lomljenog kamena iz kamenoloma ,zelenko ili plavo- sivi kamen , a voda ti je zelena zbog slabe prirodne filtracije,. Treba više biljaka
ili bolji filter... :up:

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Izrada u tijeku...
« Odgovori #48 u: Svibanj 16, 2015, 15:14:09 poslijepodne »
Nakon 4 godine, još uvijek u izradi. :D
Ovaj tjedan pojačana filtracija, pa se nadam uskoro malo bistrijoj vodi.Do prolječa se je lijepo vidjelo i dno, a onda sam ja išao grabljati jezerce(vaditi lišče i alge) i zamutio ga. :-[