Ožujak 28, 2024, 17:10:29 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: mud pond  (Posjeta: 2970 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
mud pond
« u: Travanj 29, 2019, 17:04:17 poslijepodne »
Ove godine planovi idu i bolje nego sam očekivao . Starci polako odustaju od vrta što sam ja jedva dočekao  :D
Novi mud pond ili blatno jezerce  je iskopano , dimenzije su 9x4x180  .
Stari (manji) mud pond koji se vidi na slikama proširujem i tu postavljam uskoro foliju .
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: mud pond
« Odgovori #1 u: Travanj 29, 2019, 17:25:04 poslijepodne »
Kaj buš ti tu šarane za ribarnice uzgajal?!  :D

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: mud pond
« Odgovori #2 u: Travanj 29, 2019, 19:20:10 poslijepodne »
ništa za ribarnice  to je samo za moju dušu  :D ako budem imao mlađi ove godine da imaju gdje da plivaju , jedva čekam da vidim kako će da utiče veličina jezera na mlađ ..

ovo manje jezerce ću da punim do vrha kad postavim foliju i tu ću imati 15 kubika vode , a ovo veće ne znam dokle će zadržavati vodu , gornji sloj zemlje mi ne drži vodu .
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: mud pond
« Odgovori #3 u: Travanj 30, 2019, 08:52:13 prijepodne »
Mislim da bi bilo fora povezati ta dva jezera nekakvim slapom, da se voda preljeva...

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: mud pond
« Odgovori #4 u: Svibanj 01, 2019, 08:24:50 prijepodne »
Sta ti nisu te stranice malo prestrme za mud pond? Ribe i kisa ce to potkopat pa ce ti ribnjak postajati plici a siri

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: mud pond
« Odgovori #5 u: Svibanj 02, 2019, 07:41:32 prijepodne »
Sta ti nisu te stranice malo prestrme za mud pond? Ribe i kisa ce to potkopat pa ce ti ribnjak postajati plici a siri
Skoro su ravne , da sam pravio sa nekim nagibom  zauzelo bi mi veću površinu i još bi zemlje bilo koju nemam gdje staviti sad.
A plan je da se betonira jednog dana , našao sam jednu građevinskj firmu pa su mi rekli oko 1000 €  da bi me koštalo da mi oni to urade , u tu cijenu ulazi njihova oplata, armatura,beton ..  premaz bi ja posle uradio .. tako da ovo najvjerovatnije neće dugo biti mud pond.
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline erorr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Sarvas-Osijek
Odg: mud pond
« Odgovori #6 u: Svibanj 03, 2019, 18:20:23 poslijepodne »
Bome jeftino onda.... i to jako, ako ti daju tu cijenu, ja ne znam bi li kod mene za te novce uspio kupiti samo materijal

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: mud pond
« Odgovori #7 u: Svibanj 03, 2019, 18:31:40 poslijepodne »
oplata je ona što se  sklapa i to ide brzo , to se inače iznajmljuje  ne bi to kupovao , ja se ne razumijem baš mnogo u beton i kako su to oni računali ali znam da je kod nas kubik betona oko 65 € , inače su cijene  kod nas dosta niže nego u Hr .. dok sam kod vas radio vidjeo sam na hrani kako je mnogo skuplje nego ovdje pretpostavljam da su i ostale stvari isto tako skuplje ..

postavio sam i foliju u manji mud pond tako da više nije mud pond sad je folija pond  :D
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline erorr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Sarvas-Osijek
Odg: mud pond
« Odgovori #8 u: Svibanj 13, 2019, 13:34:15 poslijepodne »
Melek imam jeno važno pitanje, e sada ako se sjećaš, za svoj gravitacijski filter imao si bio 1 cijev od 70 e sada jel znaš koliku si pumpu mogao staviti sa tom cijevi? Ja sam se malo zeznio pa umjesto 110 stavio 75, pa me sadda zanima radi pumpe...

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: mud pond
« Odgovori #9 u: Svibanj 13, 2019, 20:09:11 poslijepodne »
jedna fi75 može  zadovoljiti pumpu koja izbacuje   5000 l/h  ,  kod mene je bila jedna i zadovoljavalo je ..

posle sam kupio još jednu takvu istu pumpu i nivo vode u filteru mi je opao za nekih 20 cm  , znači nije mi jedna cijev fi75 mogla naliti vode za dvije pumpe koje su zajedno izbacivale oko 10000 l/h ..    onda sam morao probiti opet jezero i postaviti  još jednu fi75 koja mi je na samoj površini i služi mi kao skimmer i sad mi te dvije cijevi zadovoljavaju ..

primjetio sam da mi i pregrade usporavaju protok vode kroz filter , kolike god da su ipak djeluju na protok, tako da sam izbio sve pregrade i sad imam samo jednu aluminijsku perforiranu koja služi samo kao oslonac za spužve
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline erorr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Sarvas-Osijek
Odg: mud pond
« Odgovori #10 u: Svibanj 14, 2019, 06:44:13 prijepodne »
Joj bolje da mi nisi rekao, hahahahha... a što se tiče filtera tu i onako planiram bez pregrada radi čišćenja  bude kao labirint kako bi se reklo....