Travanj 20, 2024, 02:54:10 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Nabavka diskusa  (Posjeta: 17548 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dubravec mario

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 180
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #50 u: Listopad 15, 2011, 11:26:57 prijepodne »
U pravu si Mario, troskovi uzgoja diskusa su veliki zbog vremena koje je potrebno da bi se dobilo ribe mrijesne velicine,ili da bi se kupilo mrijesni par,zatim treba dosta novaca za podizanje uzgoja,(akvariji, filteri, grijaci,itd.),a najskuplji dio je sam uzgoj jer kosta i voda i hrana i eventualni lijekovi, a posebno struja.Mali amaterski uzgoji su rijetko ekonomski isplativi,osobito ako se prodaje direktno kupcima akvaristima. Istina je da mali diskusi na veliko kostaju malo,ali problem je kad ih nitko ne kupuje na veliko, jer trgovac koji ti nudi 35 kuna za 10 riba kom. nije za tebe rijesenje,Ta cijena bi bila opravdana za onoga tko ti uzima 100 riba mjesecno i moze ti garantirati kontinuitet. Ali da ne bi izgledalo da smo protiv trgovaca,moramo priznati da i oni imaju troskove za drzanje riba u njihovim akvarijima i da imaju troskove njihove profesionalne aktivnosti (porezi,pdv itd.);a njihovo je pravo kupiti ribe gdje im to najvise odgovara zbog cijene ili kvalitete. Neki uzgajivaci diskusa rijesenje za takve probleme nalaze u razlicitoj cijeni u odnosu na broj riba koje kupac uzima, bez obzira da li je trgovac ili nije. Npr. 1 riba 100 kn ;10 riba  80 kn po kom. ;100 riba 50 kn po kom. ili slicno. Sto se tice odnosa cijene s obzirom na kvalitetu,sigurno je opravdana ,ali ovisi o kolicini ponude,o konkurenciji, i vi kad trazite ribe kupujete kvalitet po najmanjoj mogucoj cijeni jer je to logika kupca. Nadam se da ce i u cro netko biti u stanju ponuditi ribe vrijedne paznje za male uzgajivace da ne morate preko granice,mozda u osijeku ?

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #51 u: Listopad 22, 2011, 01:03:47 prijepodne »
Šta ste se ušutili sve ste si rekli??? ili opet čekate da ja moram počet  :zagrljaj: da mene pljuju ????

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #52 u: Listopad 22, 2011, 08:13:29 prijepodne »
Šta ste se ušutili sve ste si rekli??? ili opet čekate da ja moram počet  :zagrljaj: da mene pljuju ????
Nismo usutili,samo izbjegavamo negativne kritike da ne bude uvrjedjenih :D
Malo pratim teme na forumu i pratim primljene pp-e,mogu reci da je predavanje na Akteru imalo smisla,ljudi se javljaju s konkretnijim pitanjima.
Sto se nabavke tice,ljudi sad postavljaju pitanja:koja velicina,starost te zdravstveno stanje,a na kraju pitaju za cijenu,po tome zakljucujem da je vecina dosla do poante da je 10-20kn manja stavka ako kupis kvalitetnu ribu.
Mario nije problem dati dobru cijenu za kupovinu na veliko,ali da ti neko uzme 3 ribe i trazi po 50kn to je strava.
Znam neke koji prodaju 3-5 riba u trgovinu za 35kn,pa sad nek netko kaze da je to ok.
Ne samo da je taj lose prosao,nego je srozao cijenu diskusa na  totalnu neisplativost.
« Zadnja izmjena: Listopad 22, 2011, 08:18:25 prijepodne od mbogdan »

Offline Mario.A.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 770
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Trogir
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #53 u: Listopad 22, 2011, 08:25:41 prijepodne »
Šta ste se ušutili sve ste si rekli??? ili opet čekate da ja moram počet  :zagrljaj: da mene pljuju ????
Može vas pljuvati netko tko se ne razumije u diskuse i tko bi htio mukte dobru ribu ;).Ja i kolega Penang se osobno ne poznajemo osim preko pm-a ;).Diskuse držim 10 godina što dobro zna i kolega mbogdan i dosta ljudi s ovog foruma.Nekad sam ih plačao kao i svi masno i odlazio i preko granice po njih.Trenutno imam pun akvarij vaših i mbogdanovih diskusa koji su neupitne(izvrsne) kvalitete,gledaš ih kako rastu ; :up:Nisam pijani bogataš al bi posumjao u kvalitetu kad bi ih davali po 40 ili 50 kuna....A što se tiče poklonjenih riba riječi su suvišne ;).Zato kolega penang ti radi svoj posao na zadovoljstvo svih nas  :up: :up: :up: :up:
Trogir Dalmacija

Offline nikola lulic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #54 u: Listopad 22, 2011, 08:45:45 prijepodne »
Drage kolege šta da vam kažem o nabavci osim ovih par riječi, penang i ja smo obišli jako puno odgajivačnica i mogu vam reći da su diskusi u Hrvatskoj najjeftiniji, osobno ih imam preko 50 60 kom i skoro smo sve nabavio vani ,i jako puno novaca sam za njih dao ali se uopće ne kajem jer je to prvenstveno jedan lijepi hobi. Uzet ću na primjer jednog poznanika koji uzgaja pse njemačke ovčare iz Osijeka  svi znaju gos. Ravlić koji svoje pse plaća i po 50 000 Eura dobro ste ćuli...  a otvorite njuškalo imate njemačke ovčare na poklon tj. za 300 kuna, tako je i sa diskusima ako ih oćeš imat kvalitetnije više češ ih i platit ili ih uopće nećeš moći kupiti jer ih vlasnik neće prodat tako smo prošli prije mjesec i više dana kada smo došli do čovjeka da kupimo matićne diskuse a on ih uopće nema a mi napravili tolike kilomtere to vam može posvjedoćit penang koji je iskusio na svojoj koži to a ja sam bio s njime i to vam je tako .....
Pozdrav iz Osijeka... :)

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #55 u: Listopad 22, 2011, 08:47:41 prijepodne »
A što se tiče poklonjenih riba riječi su suvišne ;).
Znas ono kupis pet dobijes sest. E pa meni je ta sesta poklonjena, najdraza... :D :D
Ja bi recimo volio kod nasih uzgajivca da ima za kupiti riba od 8-10cm, jer mislim da je to velicina koja je optimalna za nekog prosjecnog akvaristu, a po cijeni je jos uvijek pihvatljiva. Ali to povlaci za sobom i veci prostor za uzgoj riba, vece akvarije, vise vremena...
Vjerujem da ce u skoroj buducnosti i toga biti...
Split / Hrvatska

Offline nikola lulic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #56 u: Listopad 22, 2011, 08:51:39 prijepodne »
Strippy slažem se s tobom to su mi najljepše ribe za kupit 8 - 9 cm takve san hekele uzeo i sa njima nemam problema .
Pozdrav iz Osijeka... :)

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Nabavka,prodaja i mrijest diskusa u Hrvata
« Odgovori #57 u: Studeni 28, 2011, 20:02:10 poslijepodne »
Evo malo da obnovimo temu :up:
Nazalost ovaj puta potaknut da ne kazem isprovociran odlucio sam reci jos nekoliko stvari,"Novajlijama"
Neki ljudi su si zamislili ako kupe 2 odrasle ribe musko i zensko i  imaju ro aparat,da imaju znanje i mrijeste diskuse.(kao i onima od kojih sam bio prozvan).
Neki od mojih dragih kolega recimo "Krco"i"Dossier" koje cu uzeti za primjer su izmrijestili diskuse i znaju da to nije jednostavno i s kakvim se problemima susrecu.
Ali eto stigle neke nove nade,koje su samouke naucile sve.
Mrijeste diskuse da ce ih biti i za izvoz,neki koji su uspjeli i imaju 20 malaca po mrijestu i takvi malci nakon godine imaju 8cm,postizu cijenu "cak 50kn po komadu."
Jako zalosno i da ne kazem smijesno.misle da su zeznile nekog od uzgajivaca,ali ne upravo suprotno,zeznule su kupca tih riba.
Moj prijatelj "Penang" jako dobro zna i razumije probleme mrijesta i razvoja diskusa,pa neka doda ako sam ista izostavio. :up:

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #58 u: Prosinac 08, 2011, 08:02:04 prijepodne »
Stigli novi diskusi u italiju još malo pa če do Osijeka!!  :up:

Offline kkliba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1338
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Pula
  • zvjerka
Odg: Nabavka,prodaja i mrijest diskusa u Hrvata
« Odgovori #59 u: Prosinac 09, 2011, 13:57:33 poslijepodne »
Evo malo da obnovimo temu :up:
Nazalost ovaj puta potaknut da ne kazem isprovociran odlucio sam reci jos nekoliko stvari,"Novajlijama"
Neki ljudi su si zamislili ako kupe 2 odrasle ribe musko i zensko i  imaju ro aparat,da imaju znanje i mrijeste diskuse.(kao i onima od kojih sam bio prozvan).
Neki od mojih dragih kolega recimo "Krco"i"Dossier" koje cu uzeti za primjer su izmrijestili diskuse i znaju da to nije jednostavno i s kakvim se problemima susrecu.
Ali eto stigle neke nove nade,koje su samouke naucile sve.
Mrijeste diskuse da ce ih biti i za izvoz,neki koji su uspjeli i imaju 20 malaca po mrijestu i takvi malci nakon godine imaju 8cm,postizu cijenu "cak 50kn po komadu."
Jako zalosno i da ne kazem smijesno.misle da su zeznile nekog od uzgajivaca,ali ne upravo suprotno,zeznule su kupca tih riba.
Moj prijatelj "Penang" jako dobro zna i razumije probleme mrijesta i razvoja diskusa,pa neka doda ako sam ista izostavio. :up:

Sve si rekao  :klap:
- ništa nije dovoljno dobro da nebi moglo biti još bolje -

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #60 u: Prosinac 09, 2011, 14:08:27 poslijepodne »
Hvala "kkliba" mislim da su diskusi prije bili daleko nedostupniji i skuplji pogotovo nije bio ovoliki izbor varijeteta,a cijele su bile astronomske.
Prije a tako i sada treba se doista potruditi nabaviti kvalitetnog diskusa.
Ja prvo pogledam ribu,varijetet,zdravstveno stanje i ostalo,pa tek onda pitam za cijenu.
Kako je negdje i "penang" naveo kod nas su cijene daleko nize nego kod nasih susjeda,u Srbiji sam gledao prije godinu dana uzeti leoparde bili su 15 euraa,kolega "penang" ih je ove godine prodavao za 10e.Eto samo mala usporedba. :up:

Offline kkliba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1338
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Pula
  • zvjerka
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #61 u: Prosinac 09, 2011, 14:17:18 poslijepodne »
To je istina nekad su cijene diskusa bile astronomske, ja sam kupovao diskuse sa svih strana di se je moglo nabaviti i plačao od 25eura pa do 100eura komad ovisno o boji i veličini, danas se može kod nas nabaviti za puno pristupačniju cijenu, makar najviše volim ići u Italiju i tamo kupiti po malo višim cijenam jer su im ribe stvarno prekrasne...
Svaka čast našim ljudima koji su to uzeli kao obavezu i stvorili Hrvatski krug uzgoja diskusa...
- ništa nije dovoljno dobro da nebi moglo biti još bolje -

Offline Tisch

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
  • Lokacija: Dubrava
    • Nove igre sa Amazona, download ili dostava u Hrvatsku
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #62 u: Prosinac 12, 2011, 09:18:45 prijepodne »
Šta ste se ušutili sve ste si rekli??? ili opet čekate da ja moram počet  :zagrljaj: da mene pljuju ????


 :down: :down: :down:

Ti baš nikad ne znaš odgovorit na PM ili Email ?

Offline rada0309

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slav.Brod
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #63 u: Prosinac 12, 2011, 09:56:03 prijepodne »
Šta ste se ušutili sve ste si rekli??? ili opet čekate da ja moram počet  :zagrljaj: da mene pljuju ????


 :down: :down: :down:

Ti baš nikad ne znaš odgovorit na PM ili Email ?

Telefon u ruke i cepaj! Nema druge

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #64 u: Prosinac 13, 2011, 09:06:05 prijepodne »
Šta ste se ušutili sve ste si rekli??? ili opet čekate da ja moram počet  :zagrljaj: da mene pljuju ????


 :down: :down: :down:
E rada  svaka čast kad bi to jedini posao bio  još dan dva  pa gotov!
Ti baš nikad ne znaš odgovorit na PM ili Email ?

Telefon u ruke i cepaj! Nema druge

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #65 u: Prosinac 13, 2011, 09:18:08 prijepodne »
Covjek u fusu,jedva da stigne i oko svojih riba radit :up:

Offline nikola lulic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #66 u: Prosinac 13, 2011, 21:55:21 poslijepodne »
Bogdan je u pravu , čovjek je u poslu .
Pozdrav iz Osijeka... :)

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #67 u: Prosinac 20, 2011, 00:35:35 prijepodne »
Navratio do penanga,kad ono prava restauracija od prostora do novih akvarija i dakako novih riba,nove ribe su mrak i sto se tice hibrida diskusa mislim da penang trenutno ima jedino konkurenciju s dalekog istoka :up: :klap:

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #68 u: Siječanj 06, 2012, 11:44:12 prijepodne »
Hocemo slike :big_boss:

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #69 u: Siječanj 20, 2012, 23:13:28 poslijepodne »
evo ovih dana gosp.Heiko Bleher zainteresirao se za clanak o diskusarima s prostora bivse yu.Zelio bi u svom casopisu discusbook 3 da objavi nesto o uzgajivacima.
Mislim da ce to biti jako veliki plus za sve one koji se bave diskusima i  dozivjeti dan kada ce ugledati clanak o sebi u Bleherovom casopisu.
Osobno smatram to kao jedan jako veliki iskorak u promociji diskusa kako u Hrvatskoj tako i bivsoj drzavi. :up:

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #70 u: Siječanj 20, 2012, 23:37:56 poslijepodne »
evo ovih dana gosp.Heiko Bleher zainteresirao se za clanak o diskusarima s prostora bivse yu.Zelio bi u svom casopisu discusbook 3 da objavi nesto o uzgajivacima.
Mislim da ce to biti jako veliki plus za sve one koji se bave diskusima i  dozivjeti dan kada ce ugledati clanak o sebi u Bleherovom casopisu.
Osobno smatram to kao jedan jako veliki iskorak u promociji diskusa kako u Hrvatskoj tako i bivsoj drzavi. :up:



Opaa, svaka cast!
Ovo je stvarno veliki korak dalje!
Jedva cekam članak!

Jesi to ti inicirao, ili?

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #71 u: Siječanj 20, 2012, 23:43:01 poslijepodne »

Bojan Dolenc
 Ivica Krajček and me known each other as discus keepers yet from the happy times of Yugoslavia, he came to visit me and my discus fishes (I was among first aquarists in Slovenia who successfully breed Royal blue end brown discuses) from Vukovar to Ljubljana before Balkan war before 1990; his interest in Discus fishes was for those times incredible and exceptionaly enthusiastic, ....Ivica legend(a)!
 Yesterday at 07:53

 Heiko Bleher, Nedelko Cocej Minatti and 2 others like this.
 Attila Lukács and Good Man !
 Yesterday at 08:19 · 1
 Heiko Bleher ... and Bojan you never told me this ... Please let me have all the information, photos from past (old Yugoslavia times) and today, I can bring it this year in DISCUSBOOK03, le me know, you have my address.
 21 hours ago · 2
 Bojan Dolenc Uff, Heiko, super, I shall try to find some my old photos (I fear, I need some time to do that) and some information on that times...
 20 hours ago · 1
 Nedelko Cocej Minatti Bojan inspired a lot of young discus lovers for many years here in Slovenija so I personally thing that deserve attention in your new book.
 20 hours ago · 1

 A NISI MI SE HVALIO DA SE HEIKO BLEHER RASPITUJE ZA TEBE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #72 u: Siječanj 20, 2012, 23:44:36 poslijepodne »
ne za mene,nego za sve,kako sam i napisao,na prostoru bivse yu,ja sam vidio ovo sto i tu pise :up:

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #73 u: Siječanj 20, 2012, 23:45:10 poslijepodne »

OVO JE SA DISKUS SLOVENIJA prevod
 Bojan Dolenc: "Ivica Krajcek i ja znamo se kao odgajivaci diskusa jos od sretnih vremena Jugoslavije kada je dosao da oseti mene i moje diskuse (ja sam bio medju prvim akvaristima u sloveniji koji su uspesno mrestili Royal blu i braon diskuse) od Vukovara do Ljubljane pre Balkanskog rata 1990; njegovo interesovanje za diskuse u to vreme bilo izuzetno entuzijasticno,... Ivica legenda!

 Heiko Bleher: " .... i Bojane nisi mi nikada pricao o tome... Molim te reci mi sve informacije, fotografije iz proslosti (stara jugoslovenska vremena) i danas. Mogao bih to objaviti u ovogodisnjoj DISCUSBOOK 03, molim te obavesti me imas moju adresu.

 Bojan Dolenc: "Uff Heiko, super, pokusacu da pronadjem neke stare slike (treba mi neko vreme za to da uradim) i neke informacije o tom vremenu.....
 
.

Sviđa mi se · · Podijeli · Jučer

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: Nabavka diskusa
« Odgovori #74 u: Siječanj 21, 2012, 01:20:43 prijepodne »
Šta ste se ušutili sve ste si rekli??? ili opet čekate da ja moram počet  :zagrljaj: da mene pljuju ????
Nismo usutili,samo izbjegavamo negativne kritike da ne bude uvrjedjenih :D
Malo pratim teme na forumu i pratim primljene pp-e,mogu reci da je predavanje na Akteru imalo smisla,ljudi se javljaju s konkretnijim pitanjima.
Sto se nabavke tice,ljudi sad postavljaju pitanja:koja velicina,starost te zdravstveno stanje,a na kraju pitaju za cijenu,po tome zakljucujem da je vecina dosla do poante da je 10-20kn manja stavka ako kupis kvalitetnu ribu.
Mario nije problem dati dobru cijenu za kupovinu na veliko,ali da ti neko uzme 3 ribe i trazi po 50kn to je strava.
Znam neke koji prodaju 3-5 riba u trgovinu za 35kn,pa sad nek netko kaze da je to ok.
Ne samo da je taj lose prosao,nego je srozao cijenu diskusa na  totalnu neisplativost.
       SVAKA ČAST KOLEGA !!!!!!! reči če neki da je to dogovor ,ali neka ! diskusi u hrvatskoj su najeftiniji u svjetu a  TO NEZNAČI DA JE KVALITET LOŠ ,a zadnji dana ( ko prati razne forume ) hrvatski diskus je jedan od visoko kotirajuči u europi po svemu ! A pobrinut čemo se i dalje   :zagrljaj: