Travanj 28, 2024, 12:17:34 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Đak prvak  (Posjeta: 23754 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Đak prvak
« Odgovori #50 u: Prosinac 15, 2009, 14:21:49 poslijepodne »
Evo premjestila sam grijač i termometar.
Nego gledam dosta se već promijenila razina vode. Jel to zbog mog čeprkanja po akvariju ili je isparilo?

Kako čistite akvarij od kamenca, magnetom ili ph minus otopinom (to su mi savjetovali), nemam još kupljeno ništa, pa ni crijevo za promjenu vode...
I još me zanima, stalno se spominje "usisavanje" dna kod promjene vode. Neće li to povući biljke i kamenčiće? Što bude s ribicama dok se "usisava" s crijevom?

Alge cistis sa magnetom a kamenac sa ziletom. I jedno i drugo oprezno jer se moze zagrebati staklo.
Kad cistis dno, malo rukom zamutis dno da se smece digne i onda krupno poberes sa mrezicom. Ono sto je presitno i sto filter nije pokupio usisas (nakon sto se slegne). I ne, nece ti povuci ribice i kamenje, nije to toliki usis (mozes staviti komad hulahopke na usis ali onda ce ti se brzo zacepiti). Postoje i usisivaci (imam ovaj) ali nisu bas efikasni

http://www.sera.de/index.php?id=488&L=1

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Đak prvak
« Odgovori #51 u: Prosinac 15, 2009, 14:28:00 poslijepodne »
ja imam ovaj usisavac i pokazao se fakat ok za cistit dno...
R-46

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: Đak prvak
« Odgovori #52 u: Prosinac 15, 2009, 15:09:21 poslijepodne »
Usisavači su jako efikasni.. najefikasniji je po meni onaj obični bez ikakvog baterijskog ili sličnog pogona,zaroniš ga u akvarij,drugi kraj u usta,povučeš dok voda ne počne teči i u kantu,lagano uznemiriš rukom ili nečim vodu iznad dna,da se digne smeče i usisaš ga.. Tako usput i mjenjaš vodu. i to onaj dio sa dna gdje se najviše štetnih stvari i nakuplja... Nek ti prst bude spreman začepiti kraj crijeva koji nije u akvariju za slučaj da usuisaš nešto što nisi htjela..

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Đak prvak
« Odgovori #53 u: Prosinac 15, 2009, 15:37:34 poslijepodne »
Imas toliko pitanja da sam si morala zapisati prvo. :) Ribice su ti vjerojatno balon molly. :) Ovaj tropic ne moras koristiti. Listice mozes odmah ubaciti, ali stvarno stavi malo. Ja kamenac cistim ili obicnom viledinom spuzvicom s grublje strane ili vatom za filtere (kupis u ducanu cijelu vrecu toga za par kn, pa mozes stavljati u filter na vrh i mijenjati kod promjene vode,tj. kad se zaprlja).  Za usisavace su ti rekli, super stvar, ja imam ovog sa slike i jako sam zadovoljna.

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: Đak prvak
« Odgovori #54 u: Prosinac 15, 2009, 15:47:43 poslijepodne »
Ribice plava
Moram komentirati.. Očito posjeduješ neku vrstu privlačnosti i simpatičnosti jer ti se stvarno puno nas ubaclo u temu  :D
p.s. Ne upucavam se i ne šarmiram nego samo primječujem....Gdje je onaj smileić sa aureolom!!!  :D

Offline SMRTNIK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 889
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: ZAGREB-TRNJE
Odg: Đak prvak
« Odgovori #55 u: Prosinac 15, 2009, 15:52:56 poslijepodne »
ja sam svoj panj prokuho barem deset puta i drzo 2 dana u vodi (kanti) i mjenjo vodu svaki dan po 2 put
i kad sam stavio u akvarij jako palo je pozutila voda sad je skoro pa prozirna nakon pol godine
a kolko sam vidio tu po forumu neonke tek nakon 3 mjeseca cikliranja
ja sam usisavanje podloge rijesio sa bocom od pola litre prerezo i stavio slauh kroz koji vuce
ja alge sa stakla cistim magnetom a kamenac vileda spuzvicom za sudje

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #56 u: Prosinac 15, 2009, 16:09:19 poslijepodne »
Ribice plava
Moram komentirati.. Očito posjeduješ neku vrstu privlačnosti i simpatičnosti jer ti se stvarno puno nas ubaclo u temu  :D
p.s. Ne upucavam se i ne šarmiram nego samo primječujem....Gdje je onaj smileić sa aureolom!!!  :D

MIslila sam da će pisati "moram komentirati, ali baš ga daviš"...no eto, ugodno me iznenadio ovaj tvoj komentar.
Vidi da sam sve samo ne ono što moj nickname govori...ribica, ali da sam plava što se tiče akvaristike, to stoji.

Ljudi moram vam se zaista zahvaliti što u tolikom broju (kao što je primjetio gosp. Vele bit) posjećujete moju temu i pomažete mi u svemu. Ja se više osjećam kao vaša produžena ruka, pa radim onako kako vi kažete.

Kad sam nabavljala psa, bilo mi je teško, no ubrzo sam pohvatala sve savjete, ali ovo što se radi i priča u akvaristici, pa tu svatko svoju politiku vodi. Ovi kažu ovako, oni onako. Sa pasićem se nekako povodim za instinktom, pa se u savjetima uglavnom snalazim instinktom. Ali ovdje, kad kreneš tako da u akvarij sadiš ono što inače držiš u sobi u loncima, to je bio zaista loš početak...

Stvar je da još ne razumijem kako sve funkcionira. Obično kad čovjek nešto razumije, pa onda razmišlja, smišlja načine i povlači poteze, a kad vi meni kažete sipaj aquasafe, pa tropic ti ne treba, a ovi u trgovini to dali...onda se osjećam kao da kuham neko jelo, pa sad kažete, prije kuhanja posoli, pri kraju kuhanja dodaj vegete i slično tome...Onda ja vas pitam "trebam li dodati vegetu ako sam stavila sol" i tako vas gnjavim i gnjavim....

Hvala vam na vašoj strpljivosti

Offline SMRTNIK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 889
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: ZAGREB-TRNJE
Odg: Đak prvak
« Odgovori #57 u: Prosinac 15, 2009, 16:16:43 poslijepodne »
ma ovi u trgovinama sve rade samo da prodaju ono sta im najmanje ide ja sam isto bio u drami kad sam poceo prije pol godine al na ovom forumu cuda naucis sam se drzi foruma i sve bu ok
ja sam imo 1 akvarij na pocetku pa sam nakon 4 mjeseca napravio jos jedan jel se nisam mogo odlucit biljni ili ciklidni pa sad imam obadva hehehehehe :) :)

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: Đak prvak
« Odgovori #58 u: Prosinac 15, 2009, 16:23:21 poslijepodne »
Citat:
(kao što je primjetio gosp. Vele bit)
:D :D Joooj nemoj me pogospodit..
Ma ispočetka je malo komplicirano,ali kad uloviš konce vidjet češ da sve počiva na nekim osnovnim smjernicama,samo treba prirodi dat da odradi svoje..i tu i tamo joj malo pomoči.. :up:

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Đak prvak
« Odgovori #59 u: Prosinac 15, 2009, 16:27:06 poslijepodne »

Akvarij je ko prvo dijete, kupujes za njega i sta treba i sta ne treba i panicari se oko svake sitnice. S drugim, stvari vec idu lakse.

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Đak prvak
« Odgovori #60 u: Prosinac 15, 2009, 16:27:35 poslijepodne »
Velebite stari sarmeru

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #61 u: Prosinac 15, 2009, 16:46:16 poslijepodne »
Meni je to veliki korak, jučer u ovo vrijeme nisam još ništa imala, a akvarij sam uključila u 20.30...tako je i on još novorođenče...Evo Rokici (pasiću) se sviđa biti kraj vodenog svijeta. U sobi je upaljen samo akvarij, a ja u kuhinjici pravim ručak-večeru...Inače je Rokica uvijek sa mnom, ali eto, sviđa mu se valjda ovako

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Đak prvak
« Odgovori #62 u: Prosinac 15, 2009, 17:01:34 poslijepodne »
Ma samo polako i strpljivo. Svi, ali BAŠ SVI forumaši su jednom bili u tvojoj situaciji!  I ja sam prije nego sam uletio na forum mislio da sve znam jer sam se "bavio akvaristikom" godinama prije toga. Pa eto, čovjek uči, samo ako ima volje. Dobro su ti rekli da više slušaš forumaše, makar se njihova mišljenja nekad razilaze, ipak su pouzdaniji od "stručnjaka" u zoo shopovima koji su ipak trgovci i uvalit će ti bilo što, samo da prodaju i zarade.

Što se akvarija tiče, sviđa mi se panj, ali bilje koje nije akvarijsko odmah vadi van. I ja sam jednom nasjeo na tu foru i dopustio da mi u zoo shopu uvale sobne lončanice pod akvarijsko bilje. I samo problema... Više ti se isplati bilje kupiti ili nažicati ovdje od nekoga sa foruma, makar vas je puno iz Zagreba... Proći ćeš puno jeftinije i sigurnije! Vidiš, ja sam baš danas bacio nešto bilja kad sam sređivao svoj akvarij, da si bliže rado bi te nazvao i poklonio ti to, iako se redovito mijenjam sa par ljudi tu iz Rijeke... Svaki početak je težak, ali samo strpljenja...

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #63 u: Prosinac 15, 2009, 20:10:15 poslijepodne »
Bio mi je tata maloprije u stanu i veli "užas", kakav si to ružni akvarij kupila  :dead:
I to sve samo zato jer je on jednom imao akvarij, pa je sve izamklo kontroli, pa ga je, kao što ga je i nabavio, prodao...

Uglavnom, ne sviđa mu se oblik akvarija. Meni i mom dragom je recimo odličan i baš mi se to sviđa na njemu.
Onda veli, mutna ti je voda. Velim cikliram, ali sutra još moram mijenjati biljke, pa ću onda ubaciti onu otopinu i malo hrane...Valjda će to razbistriti situaciju.

Sad sam se nekako izbedirala i imam osjećaj da ću imati uvijek ovako mutni akvarij. Jel to zato što nisam panjeve prokuhala 10 puta, već samo jednom? Ili zato što pijesak nisam dovoljno isprala (dragi je kriv, sad nek ga grize savjest) ili zato što sam čeprkala oko biljčica ili sve to skupa...

Dragi forumaši, akvaristi, jel normalno da je u početku voda ovakva, mutna i crvenkasta (još onaj glupi tropi za bojanje, uh, to mi nije trebalo, uz sve ovo)???

Dragi stalno pita šta vi velite, jel to tako treba biti i dokle će tako biti.

On se namjerio da sutra kupi jednog pokusnog čistaća, kad budemo išli mijenjati biljke...Odgovorit ću ga, objasnila sam mu sve, ali je nestrpljiv ajme meni...Svi čekamo kad će početi fish chanel

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Đak prvak
« Odgovori #64 u: Prosinac 15, 2009, 20:13:37 poslijepodne »
DA!!! Normalno je da je voda mutna dok traje cikliranje! I zaboravi čistače za sada... Iako oni idu prvi u ciklirani akvarij, još je PRERANO!

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Đak prvak
« Odgovori #65 u: Prosinac 15, 2009, 20:14:22 poslijepodne »
Nemoj vise stavljati tropi, a neki panjevi jednostavno pustaju... Proci ce i to. I ne smeta ribicama.
I rade izdrzite s nabavkom ribica jer nebu vam bas neka ludnica ako vam akvaristicki dani krenu s ekspresnim uginucima.

I pusti tatu, ziher je ljubomoran.  :D

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #66 u: Prosinac 15, 2009, 20:38:17 poslijepodne »
Ma moji roditelji su bili protiv toga, a šta ću im ja, tako su i protiv psa bili, a sad ga vole jako. Ne živim s njima, tako da istrpim prigovaranja i to je to. Oni će se ohladiti.

Rekla sam mu da će zavoljeti moj akvarij, a on mi je rekao da ne tražim to od njega. Smiješno  :D

Još kad sam rekla da želim gupije i moliće (molly), onda je rekao da su to najjeftinije ribe  :D

Mislim, ljuti se, a vidi da ne može ništa, pa onda tako "hvali" sve.

Imam još jedno pitanje (tko bi reko')...Planiram u boce staviti otprilike 10 litara da odstoji, s otklopljenim čepom (kao što radim i za zalijevanje cvijeća) za prvu promjenu vode (planiram to tjedan dana otkako sam startala, dakle u ponedjeljak) i sad me zanima da stavim tu otopinu odmah u boce ili tek kad je ulijem u akvarij.

Meni se u tim bocama od vode za cvijeće stvaraju algice, a vidim da je to problem za akvarij...pa sad ne znam što po tom pitanju. Koliko ranije stavljate vodu da odstoj prije nalijevanja u akvarij?

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Đak prvak
« Odgovori #67 u: Prosinac 15, 2009, 20:43:26 poslijepodne »
gledaj razbijaš si glavu bezveze,, sve su to normalne stvari koje su prolazne, od mutne vode, pa do vode ovakve i onakve..
ne trgaj si glavu sa tim bedastoćama, jer se samo nerviraš i siliš, a znaš da na silu ništa nejde, a naročito akvaristika..
strpi se barem dva tjedna i onda stavi cory-e ak ih misliš imat....kaj da ti velim ja sam u svoj tank nakon mjesec dana stavil neonke i još su žive i niš im nije bilo, tak da je to onak, ovisi o kvaliteti ribe koju kupiš...

kaj se tiče mjenjanja vode, nit nemoraš stavljat da odstoji, samo frkni unutra direkt iz pipe i tretiraj ju sa aquatanom i to je to.. nema tu filozofije..polako i smireno...

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #68 u: Prosinac 15, 2009, 20:55:49 poslijepodne »
kaj se tiče mjenjanja vode, nit nemoraš stavljat da odstoji, samo frkni unutra direkt iz pipe i tretiraj ju sa aquatanom i to je to.. nema tu filozofije..polako i smireno...

Super, hvala. Imam aquasafe, ali koliko sam shvatila, to je to

A što se ubacivanja ribica tiče, neću ubacivati ništa prije reda, ne brinite. Pa ne bih vas ovako gnjavila i onda na kraju radila po svom... :up:
A za vodu i bistrinu moram vas pitati, jer ja ne znam u kojem to smjeru ide, tj. ide li u dobrom smjeru. Ako vi velite da je sve ok, ja ću mirno čekati i to je to.

Offline SMRTNIK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 889
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: ZAGREB-TRNJE
Odg: Đak prvak
« Odgovori #69 u: Prosinac 16, 2009, 10:51:25 prijepodne »
jesi probala easy life ffm da ti razbistri vodu ja ga koristim i jako dobro

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Đak prvak
« Odgovori #70 u: Prosinac 16, 2009, 10:58:08 prijepodne »
Sasvim je noramlno zamućivanje pri cikliranju tako da nema potrebe za ffm-ovima i sl. ;)

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #71 u: Prosinac 16, 2009, 11:04:41 prijepodne »
jesi probala easy life ffm da ti razbistri vodu ja ga koristim i jako dobro

Ovako, kupila sam taj aquasafe (spominjem ga već i previše), ali nisam stavila, jer danas idem zamijeniti lončanice za akvarijsko bilje, pa ću opet bućkati po pijesku. Planiram danas kupiti i crijevo, magnetić i mrežicu za ribice, jer mi treba za hvatanje iglica od jedne nestašne biljke.

Smijem li promijeniti nešto vode ranije, pa tek onda dodati AS (aquasafe) i hoće li mi i on razbistriti vodu?

Ova biljčica sa iglicama, pokušat ću pronaći slikicu na netu, da vidite koja je to, jer je meni iza u akvariju, a zbog smeđe vode se i ne vidi najbolje, mi je dosta visoka, pa ne znam smijem li je malo orezati, da dobije lijepu forumu?

A ono što sam ja kupila pod mahovinu, jel mi ima smisla držati to zavezano za panj i hoće li se prihvatiti za panj? Kakva su vam iskustva s tim?
Jedan dio je i ispred panja, ali što bi rekli ni na nebu ni na zemlji.

Offline simeZg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 542
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Đak prvak
« Odgovori #72 u: Prosinac 16, 2009, 12:03:14 poslijepodne »
aquasafe nije za razbistrivanje nego samo za pripremu vodovodne u vodu pogodnu za akvarij, bez teskih metala i ostalih spojeva poput klora koji su stetni za organizme.
AS se stavlja u vodovodnu vodu tocno po litrazi i mora odstajati preko noci da ucini svoje.
koju mahovinu imas, jer neke se zavezu ribickim koncem ili ucvrste u panj pa se nakon nekog vremena prime na povrsinu poput javanske mahovine.
pogledaj ovdje http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=2&Itemid=45, tu ima nekoliko stranica sa najucestalijim biljem.
mozda ti pomogne
Struja je jedina imenica ženskoga roda koja se ne smije dirati golom rukom!

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #73 u: Prosinac 16, 2009, 13:31:51 poslijepodne »
Šta nije bilo bolje da sam kao jedan kompletni proizvod kupila ovo:

AQUASTART 100 ML

AquaStart sadrži vrlo aktivne bakterijske kulture koje će u kratkom vremenu pospiješiti filtraciju akvarija i filtera. Potiče razvoj korisnih bakterijskih kultura neutralizirajući štetne bakterije (cijanobakterije...), također čisti vodu i odstranjuje teške metale te ostale kemijske zagađivače.

Jel bi taj bio skratio vrijeme cikliranja, negdje sam vidjela da to piše o njemu....

Dodaje li se taj preparat uvijek ili samo pri prvom cikliranju akvarija

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Đak prvak
« Odgovori #74 u: Prosinac 16, 2009, 13:44:37 poslijepodne »
To je ok stavit za pocetak cikliranja ali nema veze sa aquasafeom i slicno (poslije se vise ne stavlja, tj. moze ali nemoj se opterecivati s tim). To su dobre bakterije,  a drugo su pripravci za pripremu vode (teski metali, klor, bla bla, vec ti je napisano prije par postova) koji se koriste prilikom svake promjene vode.
« Zadnja izmjena: Prosinac 16, 2009, 13:55:17 poslijepodne od Annie_S »