Svibanj 10, 2024, 13:25:58 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Novi akvarij - KEKE  (Posjeta: 11918 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Black Angel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: Sobočani,Kloštar Ivanić,Ivanić Grad
Odg: Novi akvarij - KEKE
« Odgovori #100 u: Studeni 12, 2008, 19:49:14 poslijepodne »
 :klap: :klap: :klap: :klap:
BOŽE! Molim za MUDROST, da ga razumijem , za LJUBAV, da mu opraštam, za STRPLJENJE, za njegove hirove, jer ako te zamolim za SNAGU,
prebit ću ga !!!!
OH,I'M SORRY,DID I HURT YOUR KNIFE IN MY BACK?!

Offline madmax333

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
Odg: Novi akvarij - KEKE
« Odgovori #101 u: Studeni 12, 2008, 19:54:21 poslijepodne »
ma nije ništa izašlo, usprkos tome sto sam ih stavio u novu vodu i zamracio potpuno, uhvatila ih plijesan, pa su završile u kanalizaciji
ali uskoro ocekujem male švertove... dvije ženke imaju crne "kuglice" u straznjem djelu trbuha... :P

japanske kuglice? :D :D :D :roll: :D :D :D
ribar

Offline KEKE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Centar
Odg: Novi akvarij - KEKE
« Odgovori #102 u: Studeni 17, 2008, 12:16:06 poslijepodne »
u zadnje vrijeme ide sve super, bilje raste, ribice plivaju žive i zdrave...
jedino sam danas primjetio da neonke, glowlight tetre, skalari i švertovi ubrzano dišu... što poduzimat? cini mi se da u akvariju ima manjak kisika, a površinska napetost vode je jako velika vec neko vrijeme... u akvarij ide zrak iz tetratecove aps 150 pumpe, ali sam kamencic zakopao u pijesak tako da vn izlaze jako veliki mjehurici zraka pa mislim da nema bas neki efekt u unosenju kisika u vodu pa sam stavio jos jedan mali filter koji moze davati i zrak, a on daje manje mjehurice, skoro pa nevidljive, ali to m se ne cini kao dugorocno rjesenje...

jedina stvar koju sam napravio razlicitu nego inace je interval izmjene vode... inace sam svaki tjedan izmjenio po 20 lit vode, a sada sam mislio istu kolicinu izmjenit za 2 tjedna... ali mislim da to nije razlog...  a jos jedan od razloga bi mogao biti sto mi je mlađi buraz prije 2 dana malo predozirao hranu u akvarij, pa sam odma drugi dan uveo dijetni dan, ali danas su nahranjene ribice i vidim da lagano imaju ubrzano disanje... eto, to je jedini problem za sad... pa ako netko zna kako to rijesit...

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Novi akvarij - KEKE
« Odgovori #103 u: Studeni 17, 2008, 13:14:00 poslijepodne »
ako ti je površinska napetost velika, stavi izlaz iz filtera (pa i malog) da ti mreška vodu...to je vrlo efikasno za "dodavanje" zraka i smanjenje napetosti...
drugo, ako je papice previše, onda je na dno popadalo previše organskog otpada - bez obzira na interval mijenjanja vode, posisaj pažljivo dno, dodaj novu (pripremljenu) vodu i mislim da će se onda sve srediti!
sretno!

Offline KEKE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Centar
Odg: Novi akvarij - KEKE
« Odgovori #104 u: Studeni 17, 2008, 17:28:50 poslijepodne »
eto, riješen problem, izvadio sam raspršni kamen iz podloge i sad pušta puno malih mjehuriča i ribe odmah nakon nekoliko sati normalno dišu... tako ce ostati, jedino mi nije drago sto se kamen vidi, pa cu morati smislit neku alternativu...

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Novi akvarij - KEKE
« Odgovori #105 u: Studeni 17, 2008, 19:01:38 poslijepodne »
sakrij ga iza neke biljke ili grane ili kamena... ;)