Travanj 28, 2024, 20:19:03 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: potpuni stranac u akvaristici  (Posjeta: 27047 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mele

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 199
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Valpovo
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #50 u: Svibanj 12, 2008, 06:23:35 prijepodne »
granu namačeš da bi potonula i da bi manje puštala boju...... ja svoje panjeve samo dezinficiram, meni ne smeta što boje vodu...... osim toga otpušta se tanin koji kiseli vodu...... a koliko god ti nju namakao uvijek će ti ona otpuštati boju..... barem tako mislim.......

ok onda... jos cu ju 2 puta prokuhati i onda po biljke... jer vec mi se potonula cim sam ju stavio iz vrele u hladnu vodu i biti ce spremna za upotrebu :)

Offline Mele

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 199
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Valpovo
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #51 u: Svibanj 12, 2008, 15:53:12 poslijepodne »
evo sada sam i 3 puta prokuhao drvo...voda je bila vise zuta i naginjala je prema bezbojnoj... sada mogu staviti u aq? jos sutra odem po biljke pa slikam i stavim na forum ;) hvala svima  :up:

Offline t_derek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 76
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #52 u: Svibanj 12, 2008, 23:12:07 poslijepodne »
Mislim da ti je dosta to prokuhavanja. Eto veselim se slikama.  :up:
_______________________________
Kupite si dvosobni akvarij.
Pozdrav iz Zagreba.

Offline Boby

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 704
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #53 u: Svibanj 13, 2008, 07:01:38 prijepodne »
slažem se s kolegom i čekamo fotke........  :)

Offline Mele

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 199
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Valpovo
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #54 u: Svibanj 13, 2008, 16:59:23 poslijepodne »
slažem se s kolegom i čekamo fotke........  :)

na zalost moram odgoditi pravljenje biljnog jer sam bio danas u dogi-tradeu u os i imaju bilja koje je dosta zdravo, ali ce do kraja tjedna dobiti novu posiljku pa cu u cet/pet opet ici da imam jos veci izbor tako da ce do kraja tjedna biti spreman :) ali su zato stigli 4 guppya (3 zenska + 1 muski) i ancistrus i to bi bilo to za sada od riba  :klap:

EDIT: ancistrus ne silazi sa dijela gdje su filter, grijac i pumpa... cijelo vrijeme kruzi oko toga... hoce sam sici ili?
« Zadnja izmjena: Svibanj 13, 2008, 18:47:54 poslijepodne od Mele »

Offline Mele

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 199
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Valpovo
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #55 u: Svibanj 13, 2008, 20:16:20 poslijepodne »
evo danas sam primijetio nesto cudno na kamenju... postalo je smede i to samo na jednom dijelu aq (prednjem) skuzio sam i da na tu stranu udara sunce kada zalazi (imam staklenu stijenu i u njoj puno cvijeca), ali je to samo kad sunce zalazi i udara mozda pola sata i to kad je sunce najslabije skoro... evo slika:

[img=http://img187.imageshack.us/img187/2848/p1010001pp9.th.jpg]http://

http://img380.imageshack.us/my.php?image=p1010002fd3.jpg
potpuni stranac u akvaristici


inace aq stoji na polici preko cijelog zida i imam jos jedan dio gdje sunce uopce ne dopire... da ga premjestim tamo mozda?

Offline kokolo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 198
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #56 u: Svibanj 13, 2008, 20:25:20 poslijepodne »
To su dijatomeje, AKA smeđe alge, tj. alge kremenjašice. Česte su kod tek započetih akvarija. Obično nestanu kada se uravnoteži voda (mislim da im silicij ili nešto tako pogoduje - bia je negdi super članak na forumu - malo searchaj). ;)
Josip...::...Split

Why are you wearing that stupid man suit?

Offline Mele

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 199
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Valpovo
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #57 u: Svibanj 13, 2008, 20:32:04 poslijepodne »
To su dijatomeje, AKA smeđe alge, tj. alge kremenjašice. Česte su kod tek započetih akvarija. Obično nestanu kada se uravnoteži voda (mislim da im silicij ili nešto tako pogoduje - bia je negdi super članak na forumu - malo searchaj). ;)

znaci nema veze sto mi sunce udara max pola sata dnevno kroz staklenu stijenu na akvarij u tom podrucju? hvala na odgovoru... a hoce ancistrus to pobrstiti jer koliko vidim on se ne mice sa filtera, grijaca i pumpe...

Offline kokolo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 198
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #58 u: Svibanj 13, 2008, 20:37:49 poslijepodne »
http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&task=view&id=237&Itemid=147

Evo spomenuti članak, tu sve piše (valjda, samo bacih pogled karatk). ;D Ne trebaš se brinuti oko toga, to će kada se akvarij malo ustali 99% otić samo od sebe.
Josip...::...Split

Why are you wearing that stupid man suit?

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #59 u: Svibanj 13, 2008, 21:16:20 poslijepodne »
ne brini ancić ti je noćna riba, tako da prek dana uglavnom chilla na filteru, a prek noći tamani sve živo po akvariju, smeđu algu sa šljunka teško da će ti pobrstit, ali nikad se nezna. Sve u svemu ona će nestat kad se akvarij uravnoteži, tako da nemoraš brinut.

Offline Mele

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 199
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Valpovo
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #60 u: Svibanj 13, 2008, 21:41:24 poslijepodne »
hvala na odgovorima i nadam se da ce ubrzo nestati sa podloge... planiram do kraja ovog tjedna staviti biljke u aq (znaci vaditi sljunak, staviti zemlju, pa opet na zemlju sljunak) hoce li ove alge predstavljati neki problem u vezi sadenja biljaka?

Offline Boby

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 704
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #61 u: Svibanj 14, 2008, 11:00:53 prijepodne »
te alge će ti nestati same od sebe kad se uspostavi ekološka i biološka ravnoteža....... kao što su ti kolege već i rekle nema razloga za brigu........

neće ti to ništa smetati kod sađenja biljaka........

nije ti dobro da ti u akvarij "udara" direktna sunčeva svjetlost....... pa ako možeš taj dio dana navuci neki zastor ili akvarij nekako malo pomakni di nema Sunca......

Offline Mele

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 199
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Valpovo
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #62 u: Svibanj 14, 2008, 13:22:00 poslijepodne »
te alge će ti nestati same od sebe kad se uspostavi ekološka i biološka ravnoteža....... kao što su ti kolege već i rekle nema razloga za brigu........

neće ti to ništa smetati kod sađenja biljaka........

nije ti dobro da ti u akvarij "udara" direktna sunčeva svjetlost....... pa ako možeš taj dio dana navuci neki zastor ili akvarij nekako malo pomakni di nema Sunca......

pa da ali to "udaranje" sunca je samo pola sata i to kad sunce zalazi... probat cu ga pomaknuti u neki drugi dio kad budem sadio biljke ovaj vikend...

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #63 u: Svibanj 14, 2008, 16:33:30 poslijepodne »
Ja ti imam isti problem (samo ljeti, kad je sunce visocije) i nemam mogucnost micanja akvarija. S tim da kod mene sunce bije direktno tih 40 minuta, znaci nema nicega izmedju. Doduse, to je na 6 m od prozora.

Do sad nisam primjetila nikakve nus pojave. Dakle, mislim da se ne trebas zabrinjavati.

Sem toga vidim da su ribice sretnije kad to sunce dodje do njih. Sve se skupljaju na taj dio akvarija. :D
Tuzlanka u Sarajevu

Offline Mele

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 199
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Valpovo
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #64 u: Svibanj 14, 2008, 17:09:30 poslijepodne »
Ja ti imam isti problem (samo ljeti, kad je sunce visocije) i nemam mogucnost micanja akvarija. S tim da kod mene sunce bije direktno tih 40 minuta, znaci nema nicega izmedju. Doduse, to je na 6 m od prozora.

Do sad nisam primjetila nikakve nus pojave. Dakle, mislim da se ne trebas zabrinjavati.

Sem toga vidim da su ribice sretnije kad to sunce dodje do njih. Sve se skupljaju na taj dio akvarija. :D

ovo moje je jos i vise... imam par visokih biljaka u staklenoj stijeni tako da i one oduzmu dio tog sunca, a i staklo je izvana zatamnjeno tako da ja vidim van a mene izvana ne vide ... mislim da je to dovoljno i da necu morati stavljati nikakve zavjese (makar imam bijele) da pokrijem akvarij tih pola sata...

Offline Mele

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 199
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Valpovo
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #65 u: Svibanj 16, 2008, 18:36:58 poslijepodne »
evo ljudi danas sam primjetio jednog malca :D ne mogu jos doci k sebi od srece... na zalost imam umjetno bilje (ali dosta umjetnog) pa se nadam da ce mali prezivjeti... potpuno je proziran i ima velike crne oci  :nerv: da li da ga stavim u jedan drugi akvarij (imam nekakvu kuglu od 7l) ili da ga ostavim pa da mozda i prezivi... mislim da je od one zenke platya, ali tko ce ih znati...  :P

Offline Boby

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 704
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #66 u: Svibanj 16, 2008, 20:07:26 poslijepodne »
pa ako se ima gdje sakriti, možeš riskirati....... samo pazi da ga ne usisa filter....... a možeš ga staviti i u kuglu........ to ti je najsigurnije....... dok sam ja imao gupije znao sam ih staviti u jednu staklenu posudu i nije im bilo ništa......... a mislim da i ovi tvoji nisu osjetljivi......

čestitam  :klap:...... znam kako je mene to veselilo..... to je baš lijepo.....

Offline Mele

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 199
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Valpovo
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #67 u: Svibanj 16, 2008, 22:07:28 poslijepodne »
pa ako se ima gdje sakriti, možeš riskirati....... samo pazi da ga ne usisa filter....... a možeš ga staviti i u kuglu........ to ti je najsigurnije....... dok sam ja imao gupije znao sam ih staviti u jednu staklenu posudu i nije im bilo ništa......... a mislim da i ovi tvoji nisu osjetljivi......

čestitam  :klap:...... znam kako je mene to veselilo..... to je baš lijepo.....

steta... nemam pojma gdje je sada... nigdje ga ne vidim... mozda su ga ovi moji pojeli a mozda ga je usisalo... sve u svemu ne vidim ga vise... ali idem ovaj vikend, ili iduci tjedan najkasnije kupiti biljke tako da cu im onda omoguciti normalno razmnozavanje  :D

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #68 u: Svibanj 16, 2008, 22:14:06 poslijepodne »
na usis od filtera stavi komad najlon čarape dok su bebe u akvariju i onda si sigurna da ih neće usisati.... :)

Offline Mele

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 199
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Valpovo
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #69 u: Svibanj 16, 2008, 22:20:54 poslijepodne »
na usis od filtera stavi komad najlon čarape dok su bebe u akvariju i onda si sigurna da ih neće usisati.... :)

sigurAN  ;D valjda ce sve biti u redu kad kupim bilje pa da se malci mogu i sakriti... jer koliko vidim muzjak je jako aktivan  :klap:

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #70 u: Svibanj 16, 2008, 22:33:26 poslijepodne »
oh....isprika....dakle, drmni nekom ženskom članu obitelji čarapu, fiksiraj je (funkcionira izolirband) na usis filtera i bude super...jedino ćeš to morati malo češće čistiti od fizičkih nečistoća.....ali bebe brzo rastu, pa to ne traje dugo...
i, dok ne nabaviš ostatak biljaka, probaj nabaviti cabombu ili neku drugu sitnolisnu biljku koju možeš staviti i da pluta...tu se bebe super skrivaju

Offline Mele

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 199
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Valpovo
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #71 u: Svibanj 17, 2008, 09:34:47 prijepodne »
oh....isprika....dakle, drmni nekom ženskom članu obitelji čarapu, fiksiraj je (funkcionira izolirband) na usis filtera i bude super...jedino ćeš to morati malo češće čistiti od fizičkih nečistoća.....ali bebe brzo rastu, pa to ne traje dugo...
i, dok ne nabaviš ostatak biljaka, probaj nabaviti cabombu ili neku drugu sitnolisnu biljku koju možeš staviti i da pluta...tu se bebe super skrivaju

ok probat cu to napraviti... nego imam jedno pitanje... kada je zenka guppya crna oko otvora to znaci da ce imati male? mislim da sam to negdje procitao...

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #72 u: Svibanj 17, 2008, 10:59:22 prijepodne »
Zadnja polovica stomaka do analnog otvora je crna? Ako je, onda je pred porodom... :up: Sretno i tebi i njoj! :klap:
Tuzlanka u Sarajevu

Offline Mele

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 199
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Valpovo
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #73 u: Svibanj 17, 2008, 18:30:33 poslijepodne »
Zadnja polovica stomaka do analnog otvora je crna? Ako je, onda je pred porodom... :up: Sretno i tebi i njoj! :klap:

da... i to kod 2 zenke... samo imam jedan problem... danas sam primjetio nekakve bijele tockice po ribama... i to najvise na repovima (silver molly i kod muzjaka i zenke guppya)... jel to neka bolest ili?  :o

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: potpuni stranac u akvaristici
« Odgovori #74 u: Svibanj 17, 2008, 19:36:27 poslijepodne »
Zadnja polovica stomaka do analnog otvora je crna? Ako je, onda je pred porodom... :up: Sretno i tebi i njoj! :klap:

da... i to kod 2 zenke... samo imam jedan problem... danas sam primjetio nekakve bijele tockice po ribama... i to najvise na repovima (silver molly i kod muzjaka i zenke guppya)... jel to neka bolest ili?  :o
a joj,bijele točkice? da nije ichthyophthirius?
http://edis.ifas.ufl.edu/FA006
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst