Travanj 25, 2024, 01:31:55 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: diskusi  (Posjeta: 10634 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: diskusi
« Odgovori #25 u: Travanj 14, 2014, 10:52:14 prijepodne »
Filipe samo ti provociraj,tvoje diskusi plivaju kod mene u akvariju :)

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: diskusi
« Odgovori #26 u: Travanj 15, 2014, 07:50:48 prijepodne »


A ova tvrdnja da "odbijamo ljude samo da bi bili jedinstveni" nikako nije utemeljena. Posjeti nas na facebooku i vidjet ćeš spremnost diskusara na pomoć. Ja sam upoznao nekoliko prijatelja zahvaljujući diskusima i jedino mi je žao što ih nisam upoznao prije nabavke svojih prvih diskova. Svaka škola se plaća.


Treba nas biti što više da imamo kome prodati malce :D

Kako tko... Nekome je u interesu samo mrijestiti i prodavati, a netko i uživa u ribama... Ja osobno ne volim akvarije bez podloge...  ;)
Baš mrzim ovakve komentare. Nije mi jasno šta si uopće htio postići s tim komentarom. 99% ljudi koji znaju puno o diskusima će ih probati i mrijestiti i to ne može biti akvarij sa podlogom koliko god ti volio podlogu.
Ja volim diskuse i mrijestim ih iz izazova i radi novaca jer imam akvarij od 600 litara koji trebam dovršiti i uložiti te novce za nabavu malo kvalitetnijih diskusa.
Zar je to loše?
I ja baš mrzim takve komentare i htio sam postići baš to što sam i postigao...  Ne volim one koji ulaze u to samo radi prodaje, a ti ako si se osjetio prozvanim...
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: diskusi
« Odgovori #27 u: Travanj 15, 2014, 08:19:33 prijepodne »


A ova tvrdnja da "odbijamo ljude samo da bi bili jedinstveni" nikako nije utemeljena. Posjeti nas na facebooku i vidjet ćeš spremnost diskusara na pomoć. Ja sam upoznao nekoliko prijatelja zahvaljujući diskusima i jedino mi je žao što ih nisam upoznao prije nabavke svojih prvih diskova. Svaka škola se plaća.


Treba nas biti što više da imamo kome prodati malce :D

Kako tko... Nekome je u interesu samo mrijestiti i prodavati, a netko i uživa u ribama... Ja osobno ne volim akvarije bez podloge...  ;)
Baš mrzim ovakve komentare. Nije mi jasno šta si uopće htio postići s tim komentarom. 99% ljudi koji znaju puno o diskusima će ih probati i mrijestiti i to ne može biti akvarij sa podlogom koliko god ti volio podlogu.
Ja volim diskuse i mrijestim ih iz izazova i radi novaca jer imam akvarij od 600 litara koji trebam dovršiti i uložiti te novce za nabavu malo kvalitetnijih diskusa.
Zar je to loše?
I ja baš mrzim takve komentare i htio sam postići baš to što sam i postigao...  Ne volim one koji ulaze u to samo radi prodaje, a ti ako si se osjetio prozvanim...
Baš mi je drago da si sretan u postizanju takvih ciljeva.
Šta si onda komentirao moj post ako nisi mislio na mene?

Ja još nisam doživio (i vjerojatno neću) da netko dijeli đabe diskuse jer je jako dobar čovjek.Možda budeš ti dijelio diskuse ako ih ikad uspiješ izmrijestiti.

Sv

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: diskusi
« Odgovori #28 u: Travanj 15, 2014, 08:22:30 prijepodne »


A ova tvrdnja da "odbijamo ljude samo da bi bili jedinstveni" nikako nije utemeljena. Posjeti nas na facebooku i vidjet ćeš spremnost diskusara na pomoć. Ja sam upoznao nekoliko prijatelja zahvaljujući diskusima i jedino mi je žao što ih nisam upoznao prije nabavke svojih prvih diskova. Svaka škola se plaća.


Treba nas biti što više da imamo kome prodati malce :D

Kako tko... Nekome je u interesu samo mrijestiti i prodavati, a netko i uživa u ribama... Ja osobno ne volim akvarije bez podloge...  ;)
Baš mrzim ovakve komentare. Nije mi jasno šta si uopće htio postići s tim komentarom. 99% ljudi koji znaju puno o diskusima će ih probati i mrijestiti i to ne može biti akvarij sa podlogom koliko god ti volio podlogu.
Ja volim diskuse i mrijestim ih iz izazova i radi novaca jer imam akvarij od 600 litara koji trebam dovršiti i uložiti te novce za nabavu malo kvalitetnijih diskusa.
Zar je to loše?
I ja baš mrzim takve komentare i htio sam postići baš to što sam i postigao...  Ne volim one koji ulaze u to samo radi prodaje, a ti ako si se osjetio prozvanim...
Baš mi je drago da si sretan u postizanju takvih ciljeva.
Šta si onda komentirao moj post ako nisi mislio na mene?

Ja još nisam doživio (i vjerojatno neću) da netko dijeli đabe diskuse jer je jako dobar čovjek.Možda budeš ti dijelio diskuse ako ih ikad uspiješ izmrijestiti.

Sv
Baš sam neki dan poklonio šest diskusa. ;-)
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: diskusi
« Odgovori #29 u: Travanj 15, 2014, 08:38:40 prijepodne »
Iz kojeg razloga?
Kupio si diskuse da bi ih poklonio :rolleyes:
Mogao bi kupiti još par komada pa ih meni pokloniti kad si tako dobar

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: diskusi
« Odgovori #30 u: Travanj 15, 2014, 08:49:59 prijepodne »
Netko mi došapnuo da si poklonio diskuse bratu i to upitne kvalitete
Svaka ti čast :up:?

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: diskusi
« Odgovori #31 u: Travanj 15, 2014, 09:08:27 prijepodne »
Netko mi došapnuo da si poklonio diskuse bratu i to upitne kvalitete
Svaka ti čast :up:?
Filip ti je to došapnuo jer sam mu ja to rekao  ;)
 I da... Upitne kvalitete nažalost. Nabavljene ovdje na forumu od poznatog velikog uzgajivača... ne skrivam to...
Mada moram biti pošten i reći da nisu svi loši... Dva su dobra
« Zadnja izmjena: Travanj 15, 2014, 09:11:30 prijepodne od draz »
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: diskusi
« Odgovori #32 u: Travanj 15, 2014, 09:10:32 prijepodne »
Da li ti je sada jasnija moja opaska o onima koji u to ulaze samo radi zarade?
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: diskusi
« Odgovori #33 u: Travanj 15, 2014, 09:18:55 prijepodne »
Onda po tvom svi mrijeste diskuse radi zarade. Da si hoće pokriti troškove mali diskus bi koštao 20kn-30kn a ne 70-80kn.

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: diskusi
« Odgovori #34 u: Travanj 15, 2014, 09:23:13 prijepodne »
Jesi li možda poklonio i ta dva koja su dobra?

Offline Liquid

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 295
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Bjelovar
    • http://www.akvarij.net
Odg: diskusi
« Odgovori #35 u: Travanj 15, 2014, 09:25:54 prijepodne »
Jesi li možda poklonio i ta dva koja su dobra?

Je, meni ;)

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: diskusi
« Odgovori #36 u: Travanj 15, 2014, 09:26:42 prijepodne »
Onda po tvom svi mrijeste diskuse radi zarade. Da si hoće pokriti troškove mali diskus bi koštao 20kn-30kn a ne 70-80kn.
Nemoj tako pisati jer to nisam rekao. Nisu svi takvi. Ja sam rekao na one koji u to ulaze SAMO radi zarade. Nisam na tebe ciljao uopće ako si se osjetio prozvanim jer za to nemam nikakvog razloga. To sam ti već napisao. Uopće se ne poznajemo...
Kao i sve drugo, ne treba globalizirati zbog pojedinaca.

Ali kad hobi postane zarada... I još k tome "prljava" onda nije ni čudo da ljudi odustaju od držanja diskusa. I sam sam skoro odustao da nisam upoznao kolege koje su mi pomogli.
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: diskusi
« Odgovori #37 u: Travanj 15, 2014, 09:27:32 prijepodne »
Jesi li možda poklonio i ta dva koja su dobra?
Jesam i ta dva poklonio.
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: diskusi
« Odgovori #38 u: Travanj 15, 2014, 09:46:17 prijepodne »
Osjetio sam se prozvanim jer si komentirao moj post.
I ja mislim da nitko ne mrijesti diskuse SAMO radi zarade jer na prvom mjestu moraš voljeti diskuse i akvaristiku općenito da bi išao u taj posao. Svi mi radimo za novce i rijetko tko tadi posao koji voli a nekome je posao uzgoj diskusa

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: diskusi
« Odgovori #39 u: Travanj 15, 2014, 09:48:31 prijepodne »
uf....ajde razmijenite si mail adrese pa se tamo naganjajte.......ili prestanite sa nepotrebnom i suvisnom raspravom......moli9m Vas lijepo....hvala.
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: diskusi
« Odgovori #40 u: Travanj 15, 2014, 09:52:20 prijepodne »
Osjetio sam se prozvanim jer si komentirao moj post.
I ja mislim da nitko ne mrijesti diskuse SAMO radi zarade jer na prvom mjestu moraš voljeti diskuse i akvaristiku općenito da bi išao u taj posao. Svi mi radimo za novce i rijetko tko tadi posao koji voli a nekome je posao uzgoj diskusa
Ma ti si mene prvi citirao pa je tako ispalo... samo sam se nastavio.
A ne bih se baš složio da ih ne mrijeste samo radi zarade... Da nije tako, ne bi slali lošu ribu.
Ja sam pisao iz vlastitog lošeg iskustva. Možda sam iznimka ali... čuo sam da baš i nisam
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: diskusi
« Odgovori #41 u: Travanj 15, 2014, 09:54:04 prijepodne »

Opet ista priča na ovom forumu, ko ima više morala, ko je bolji ko je veći.

Priča je otišla u bajku bez kraj . 

Mislim da obadvojica nemate pametnijeg posla,  Bura odi ljepit moj dry-wet , a draž ti odi uzgajati enhitreje jer mi trebaju :))


Kao prvo obadvojica ste u krivu i u pravu.  Pravo stanje je sljedeće .


1. Svi mi imali bi k.. a ne diskuse da ih netko ne mrijesti za prodaju.  ( osim ovih koji kupuju divljake :) )

2. Svi koji nabave ribe po 100-300€ po komadu, se nadaju da će ih izmrijestiti. Jer to je izazov i povrat uloženog novca.

Ne može mi nitko reći da je išao mrijestiti diskusa i bedinat ga 3-4 mjeseca samo iz gušta. Jer bi onda malce poklonio.
   
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: diskusi
« Odgovori #42 u: Travanj 15, 2014, 09:56:57 prijepodne »
uf....ajde razmijenite si mail adrese pa se tamo naganjajte.......ili prestanite sa nepotrebnom i suvisnom raspravom......moli9m Vas lijepo....hvala.
Forum inače služi za rasprave i razmjene mišljenja koliko znam. Istih ili različitih mišljenja. A ova rasprava nije offtopic
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: diskusi
« Odgovori #43 u: Travanj 15, 2014, 10:26:18 prijepodne »
uf....ajde razmijenite si mail adrese pa se tamo naganjajte.......ili prestanite sa nepotrebnom i suvisnom raspravom......moli9m Vas lijepo....hvala.
Forum inače služi za rasprave i razmjene mišljenja koliko znam. Istih ili različitih mišljenja. A ova rasprava nije offtopic

Da, forum sluzi za rasprave, ali se slazem sa Delbijem da su rasprave o moralu bespotrebne, kao i o tome da li ce neko mrestiti i prodavati ili kupovati i poklanjati. Svako radi onako kako zeli, moze i misli da treba. Bar svi volimo misliti da imamo taj izbor! ;)

"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: diskusi
« Odgovori #44 u: Travanj 15, 2014, 11:41:56 prijepodne »
uf....ajde razmijenite si mail adrese pa se tamo naganjajte.......ili prestanite sa nepotrebnom i suvisnom raspravom......moli9m Vas lijepo....hvala.
Onda nitko nebi mogao pročitati gluposti o kojima raspravljamo.

Bura out!

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: diskusi
« Odgovori #45 u: Travanj 15, 2014, 21:05:41 poslijepodne »
Kao i svaka tema do sada zavrsi oko novca,dakle moj savjet je diskusi su skupe ribe tko nema novca neka ih ne kupuje jer su ulaganja velika i povrat tolikog novca nikad nece biti,barem ne na nasem trzistu,a sad koliko su mrijestovi divljaka isplativi u Rvatskoj o tome bi se Filipe dalo pricati,hibrida ne mozes prodati za 50kn a o divljacima nitko nece ni da prica.Dakle ako neko misli na hrvatskom trzistu vratiti ulozeno u diskuse i jos zaraditi vara se i to gadno.Pitajte samo Ivicu ima li zarade koji je daleko najjaci i po broju riba i po kvaliteti i po znanju.
A ako hobi gledamo kroz lovu to nije to,hobi je hobi i kao takav kosta,bilo akvarij bio pas ili nesto trece,hobi je hobi a ne nacin zarade.
A ako cemo posteno Buru ne poznajem osobno ni on mene ali da, ja sam poklanjao svoje ribe i to na desetke,pa cak i donirao osjeckom zoo vrtu to mnogi od clanova mogu potvrditi.Kod mene nije sve u novcu,a mislim da bi i modovi trebali zabraniti temu novca u ovom podforumu diskusi i ne bi bilo ovakvih rasprava gdje uvijek zavrsi na svadji.A sad tko ce sta prodati i tko ce od koga kupiti,svatko tko ima novce ima za njih pravo kupiti sto zeli.

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: diskusi
« Odgovori #46 u: Travanj 15, 2014, 21:16:28 poslijepodne »


Mario,  pricali o ovom vec par puta. 

Jasno je da nitko tko se ozbiljno bavi diskusima nece vratiti novac , to je vec prodena tema 100 puta

Ja osobno sam ulozio u njih tokom 2 i pol godine cca 30-tak tisućica i bio bi ne-pametan da razmišljam kako će se novac vratiti.

Kao što ti kažeš meni je ovo isto hobi i ne žalim kune koju sam u njega ulozio, ali opet me veselilo kad sam uspio prodati malaca za 2000-3000 kn.
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: diskusi
« Odgovori #47 u: Travanj 15, 2014, 21:24:56 poslijepodne »
Sve je jasno.Naravno da je to ok,ali prodati diskuse da svoj hobi odrzavas je nemoguce,barem ne na nasem trzistu,meni da se divljaci izmrijeste u hr bi prodao max 20-30kom i po mizernoj cijeni.Ajde barem eto ti ides u nabavku diskusa van granica 17e je skart da ne moze bit veci,svaka malo bolja riba je barem 21+eura vani,kod nas je diskus 30,40,50kn i jos vicemo da je puno???!!
Vani se zna cijena diskusa i kvaliteta,pa se shodno tome i plati,ajde neka neko kontaktira recimo Piwowarskog i neka mu kaze 10e ili 7e za diskusa,mislim da bi se samo slatko nasmijao.Imaju ribe za siroke mase i ribe za one sa dubljim dzepom,e sad covijek je taj koji treba reci da li spada u jedne ili druge.Svi bi mi voljeli voziti ferrari al jbg mozda par ljudi to i vozi,ostali ganjaju prosjecne aute,tako i ovo svi bi diskuse ali da su 10kn,ocekivanja krajnje nerealna,i cim se dotakne cijena,svadja je na vidiku. :o

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: diskusi
« Odgovori #48 u: Travanj 15, 2014, 21:29:49 poslijepodne »
Nazalost vise ni ne budem na ovom forumu cesto,jer se sve manje pojavljuje kvalitetnih tema,a sve vise tema kao ova da se nekoga ocrni,izprovocira i sl.Dobru je temu Dossier pokrenio i stavio ciklidase u primjer,da tamo nema svadje jer ljudi to drze iz hobija a ne iz financijske koristi ;)

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: diskusi
« Odgovori #49 u: Travanj 15, 2014, 21:51:41 poslijepodne »
I sad sto je najbolje ovakve teme imaju vise pregleda i komentara nego  neke teme gdje je tema poucna i gdje se ima nesto za nauciti :P