Travanj 25, 2024, 08:41:00 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: molim savjete za novi akvarij  (Posjeta: 11380 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Samantha93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #50 u: Prosinac 07, 2013, 11:45:38 prijepodne »
evo da ne mislite kako nista ne radim novi akvarij ima 400l, tj ce imat kad ga sredim do kraja  :D
mislimo staviti sump od barem 50 l.. jos to neznamo tocno zato sto je akvariju stalak dosta nisko ali cemo ga vjerovatno povisit, ako ga uspijemo dovoljno povisit mogla bi stavit akvarij od 140l koji imam.
sada trenutno brusimo stalak koji je metalan tako da ima tu puno posla jer nam nekako tesko ide  :D
htjela sam pitat sto se tice sumpa sta unutra osim spuzve i keramike? decko nesto govori za biljke da bi bilo dobro stavit ali neznamo koje? svjetlo bi u sumpu uvjek radilo ako su biljke dobra solucija ako ne koja je?

Offline Samantha93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #51 u: Ožujak 23, 2014, 23:54:10 poslijepodne »
da ne otvaram novu temu tu cu nastavit, akvarij je konacno gotov  :)
dimenzje akvarija 135x50x60 znaci 400l
za sada filter unurtarnji nekih 15l filter materijala i 2500lh pumpa (sump u planu samo imamo jos neke stvarcice za sredit)
grijac 300w atman
stanovnici- 9 diskusa
                2 skalara
                3 ramireza
                6 corydorasa paleatusa
                1 duh
                1 botia macracantha
                1 sijamski algojed
                1 ancitrus

od bilja samo anubias

dali je to previse riba ? ne cini mi se ali razmisljam poklonit skalare makar mi ih je jako zao dat
ugl slike ce kroz koji dan nemam sada fotic  :)

Offline Samantha93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #52 u: Ožujak 26, 2014, 15:34:31 poslijepodne »
evo i slike
jos fali sminke sto se tice stalka i okvira, i svjetlo je trenutni 1 t4 neka mala uska, bile su 2 ali jedna cijev neradi vise , nemaju takve za kupit samo cijevi nego samo komplet  :roll: pa sam kupila 2 t5 sto cu stavit danas/sutra
jos bi taj akvarij malo drugacije poslozila tako da grane dolaze odozgora kao korjenje,  to kad nadem takve grane kakve sam zamislila  :)
i jako mi smeta sto kada stavim blackwater (od sere) vata odmah izvuce svu boju iz vode, a nekako mi je dobra kao materijal jer izuce svo smece tako mi ne dolazi bas puno smeca do spuzva a ni do keramika i jako lako mi je za promjenit (1 na tjedan) ali mi se bas svida kad je voda tamnija  -?
diskusi koliko neki znaju i nisu bas neke kvalitete, neki cilj mi je rijesit se svega iz akvarija svih riba i staviti ˝prave˝ diskuse no to ce pricekat jos neko vrijeme
tu je sam pocetak ako nekog zanima https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=85958.0