Travanj 19, 2024, 01:14:50 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Grana i žuta voda  (Posjeta: 739 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Laki8472

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 39
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Osijek
Grana i žuta voda
« u: Ožujak 18, 2011, 02:33:43 prijepodne »
Pozz, novi sam u akvaristici i uzeo sam jednu granu iskuhao ju i sada se jos namace, pusta zutu boju, sve manje, ali me zanima dali ce(i koliko bi je trebao drzati da nepusta) mi neminovno pozutiti voda.
Zasada(300l AQ)mi je voda prozirna i cista ko suza i zelio bih da tako i ostane, ali bih ugodio cistacima jer znam da oni obozavaju puzat po njima.Procitao sam da zuta voda bolje odbija svijetlost, a ja za sada nemam neku jaku i nije mi potrebna za anubias(poslije kada se uhodam prosirit cu svakako na biljni) te se i zato brinem da nebi uskratio biljkama dragocjenu svijetlost.
Dali postoji neki preparat koji bi to sprijecio, a da naravno nesteti drugim stanovnicima.  :nuclear:

Offline c.e.z

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • Udomljujem vjeverice
Odg: Grana i žuta voda
« Odgovori #1 u: Ožujak 18, 2011, 05:46:01 prijepodne »
Namaci oko godinu dana i to bi ti bilo tu negdje :D
Nema ti to previse veze a i ribicama je prirodnije. Moja je zuta ko sunce pa su svi sretni i veseli a bilje buja ko ludo a imam lowlight akvarij... ako te bas smeta, stavi aktivni ugljen, on bi ti mogao to pokupit skupa sa ostalim korisnim tvarima al jedini lijek je veca izmena vode i sto cesce.

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: Grana i žuta voda
« Odgovori #2 u: Ožujak 18, 2011, 07:25:21 prijepodne »
stavi sol u vodu i onda ju prokuhaj, stavi što veču koncentraciju, tako ti se inače bačve kada su nove rade da ne ispuštaju boju u vino
Virovitica - Brezovica