Travanj 19, 2024, 09:11:40 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: She is a he  (Posjeta: 1130 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TinTi_TarantulaChick

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Ženski   Dob: 28
She is a he
« u: Kolovoz 31, 2012, 16:30:49 poslijepodne »
Trebam informacije malo o mužijacima g.pulchre. Ja sam živjela u uvjerenju da je moja g.pulchra ženka. I kad sam je kupovala kad je imala dvije godine i kad se moglo skužit dali je ženka ili mužjak, meni ga se prodalo ko ženku.  >:(  >:( >:( >:( :-X :-X uglavnom moja tarantula se presvukla i sad ima kukice i ono što mužjaci imaju. Zanima me njihov sperm web. Kad oni počnu biti spolno zreli? I dali se njihove kukice pojavljuju kad oni postanu spolno zreli? Dali je sperm web bjelji od normalne mreže? Hvala na odgovoru.
G.Pulchra (male, Leo),P.Irminia (unsexed), Kukuruzna zmija (Oliva)

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: She is a he
« Odgovori #1 u: Kolovoz 31, 2012, 17:33:55 poslijepodne »
Postanu spolno zreli kad dobiju te kukice, koje im služe da bi mogli podič ženku i ubacit joj sjeme prije nego što postanu obrok.

Taj bijelji dio je vjerojatno mjesto gdje se pauk presvlačio...spermweb tesko vidis jer ga pauk radi "ajmo to tak zdravoseljacki rec" iznad sebe, za razliku od te posteljice di se presvlaci i nakon sto pokupi sjeme ga uglavnom unište dok se izvlace iz njega....


a mozes i te pojmove upisat u google pa ces vidjet na slikama kako šta izgleda....ima jedna stara narodna: "Slika govori 1000 rijeci"
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline TinTi_TarantulaChick

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Ženski   Dob: 28
Odg: She is a he
« Odgovori #2 u: Kolovoz 31, 2012, 19:00:40 poslijepodne »
jesam, gledala sam fotografije na netu ali stvar je u tome što je on napravio više posteljica. on se presvuko u svom skrovištu a sa strane je napravio podugi dio od mreže. mislim da je to sperm web ali nisam sigurna. imam fotografije ali ne želi ih uploudat ovdje zbog nekog razloga. nakon što se presvuko izašo je van i bio je dosta dugo na toj poduljoj bijeloj postelji ali ga nisam vidjela da se provlači ispod nje kako to oni inače rade. ta postelja ima dosta rupa sad po sebi ali nije uništena. ne znam šta je to. moguće da je.
G.Pulchra (male, Leo),P.Irminia (unsexed), Kukuruzna zmija (Oliva)

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: She is a he
« Odgovori #3 u: Rujan 05, 2012, 16:32:55 poslijepodne »
Kao što ti je rečeno, sperm web ćeš teško vidjeti jer ga većina pokida prilikom izvlačenja ili kasnije. Nema smisla sada nagađati je li neka mreža sperm web ili ne, tvoj pauk je spolno zreo i samim time bi trebao biti spreman za parenje.

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: She is a he
« Odgovori #4 u: Rujan 05, 2012, 18:08:27 poslijepodne »
Kao što ti je rečeno, sperm web ćeš teško vidjeti jer ga većina pokida prilikom izvlačenja ili kasnije. Nema smisla sada nagađati je li neka mreža sperm web ili ne, tvoj pauk je spolno zreo i samim time bi trebao biti spreman za parenje.

ako nisi siguran jer sperm-web ili nije....iako bi trebo bit jer valjda znas kad se presvlacio i jer bilo te mreže ili nije. Mozes ga stavit kod zenke u terarij u nekoj kutiji sa rupama i mrezom da se "osjete" ali da nemogu fizički jedan do drugog i nakon jedno 2-3 dana bi trebao napravit sperm-web ukoliko to nije prije.

acidorange ovo je samo djelomično točno, neki muzjaci dosta dugo ne naprave sperm-web a do tada su u potpunosti beskorisni za parenje, u pravilu trebo bi ga stavit na parenje kad se zenka presvuce i dobro najede a par dana nakon sto on napravi sperm-web...tada bi ucinak trebo bit najbolji, ali kod cromatopelme meni ni to nije pomoglo.
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: She is a he
« Odgovori #5 u: Rujan 05, 2012, 22:54:35 poslijepodne »
ako nisi siguran jer sperm-web ili nije....iako bi trebo bit jer valjda znas kad se presvlacio i jer bilo te mreže ili nije. Mozes ga stavit kod zenke u terarij u nekoj kutiji sa rupama i mrezom da se "osjete" ali da nemogu fizički jedan do drugog i nakon jedno 2-3 dana bi trebao napravit sperm-web ukoliko to nije prije.

acidorange ovo je samo djelomično točno, neki muzjaci dosta dugo ne naprave sperm-web a do tada su u potpunosti beskorisni za parenje, u pravilu trebo bi ga stavit na parenje kad se zenka presvuce i dobro najede a par dana nakon sto on napravi sperm-web...tada bi ucinak trebo bit najbolji, ali kod cromatopelme meni ni to nije pomoglo.

Ma znam, može se čak dogoditi da mužjak ni ne isplete sperm web.