Ožujak 28, 2024, 14:59:00 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Labidochromis Caeruleus i puževi  (Posjeta: 2065 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline miki99

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 40
  • Spol: Muški   Dob: 56
  • Lokacija: Zagreb-Kašina
Labidochromis Caeruleus i puževi
« u: Ožujak 16, 2012, 12:02:41 poslijepodne »
Možda svi vi,koji ste imali ciklide i znate ovo,mene je zainteresiralo..nedavno sam ,naime biljni akv.od 160 l prebacio sa Azija-barbusi na Malawi..i,kako to biva sa biljnim akv.,namnožili se pužići..ništa strašno,rijedio sam ih visokosofisticiranom metodom ,uzmi-u-ruku-i-izvadi..pa se uselili prvi ciklidi Caeruleusi,jedan odrasli m.,i dva malca 5-6cm još nepoznatog spola..mislio sam ubaciti i botiu,ili helene,ali sve se samo riješilo..odrasli mužjak nije niti malo zarezivao puževe,ali su malci,u igri i kopanju,tu i tamo,čupnuli kojega..nisam obraćao pažnju,jer bi se pužić odmah uvukao,ali sam nakon par dana shvatio da je dno puno praznih puževih kućica,pa pogledao bolje..od pet-šest pokušaja,jednom bi zagrizli jače(ili na pravo mjesto),pa onda navali,gozba za obojicu malaca..tu i tamo navrati i gazda(čitaj-odrasli mužjak),pa ih rastjera,pojede već načetog..par dana nakon toga uselili se i sociolofi,3-4cm,koji su nakon dan,dva prilagodbe,gledajući žute,i sami počeli raditi isto..e da,hranim ih dovoljno,da ne bi bilo..i,lijepo rastu,a moj se problemčić s puževima riješio,sada jedva da nadjem kojega...

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Labidochromis Caeruleus i puževi
« Odgovori #1 u: Ožujak 16, 2012, 12:04:47 poslijepodne »
 :D :D :D

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Labidochromis Caeruleus i puževi
« Odgovori #2 u: Ožujak 16, 2012, 13:43:06 poslijepodne »
i tako bijaše priča o puževima i malawcima..  :up: :up: :D :D

Offline dem

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 172
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Labidochromis Caeruleus i puževi
« Odgovori #3 u: Ožujak 16, 2012, 20:35:55 poslijepodne »
Beštije  :D :D pazi da od previše mesne hrane ne dobe bloat.

Offline miki99

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 40
  • Spol: Muški   Dob: 56
  • Lokacija: Zagreb-Kašina
Odg: Labidochromis Caeruleus i puževi
« Odgovori #4 u: Ožujak 17, 2012, 10:28:09 prijepodne »
Nadam se da neće...ma,sada su već,kao što rekoh,toliko prorijedili puževe,da se jedva nađe koji...priča je zanimljiva,ali može poslužiti i kao upozorenje onima kojima bi palo na pamet "ukrasiti"tank s malawcima nekim od puževa..vjerojatno bi,prije ili kasnije isto prošli...

Offline tania

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 153
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
Odg: Labidochromis Caeruleus i puževi
« Odgovori #5 u: Ožujak 18, 2012, 17:03:08 poslijepodne »
Kod mene malawci ne diraju jabučare...

Možda se to promijeni, ali za sada ih niti ne doživljavaju  :D
Ako hoćeš - naći ćeš način, ako nećeš - naći ćeš razlog...

Offline miki99

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 40
  • Spol: Muški   Dob: 56
  • Lokacija: Zagreb-Kašina
Odg: Labidochromis Caeruleus i puževi
« Odgovori #6 u: Ožujak 19, 2012, 10:41:20 prijepodne »
Male ili velike?...jer,kod mene je,radi čišćenja dr. akvarija,bio nakratko u tom akv. i "djedica"jabučar,od 5-6cm,probali su injega "čupnuti"(kada se ispruži u punoj veličini previše se toga miče za njihov ukus),ali bi se ovaj odmah "uvukao",njega nisu uspjeli uvrstiti u dnevni menu...preživio je,ali nije mu bilo lako...

Offline tania

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 153
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
Odg: Labidochromis Caeruleus i puževi
« Odgovori #7 u: Ožujak 19, 2012, 13:27:39 poslijepodne »
Male ili velike?...jer,kod mene je,radi čišćenja dr. akvarija,bio nakratko u tom akv. i "djedica"jabučar,od 5-6cm,probali su injega "čupnuti"(kada se ispruži u punoj veličini previše se toga miče za njihov ukus),ali bi se ovaj odmah "uvukao",njega nisu uspjeli uvrstiti u dnevni menu...preživio je,ali nije mu bilo lako...

Mali su jabučari, na nekih 2 cm...  -?
Ne znam u čemu je fora, možda imaju previše druge hrane ili su zaokupljeni međusobnim naganjanjem, ali puževi im baš nisu zanimljivi... A malawaca ima raznih veličina, najveći ima oko 7-8 cm...
Ako hoćeš - naći ćeš način, ako nećeš - naći ćeš razlog...

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Labidochromis Caeruleus i puževi
« Odgovori #8 u: Ožujak 19, 2012, 16:10:15 poslijepodne »
ja sam nekada imao par jabucara sa malawcima, bili su mi interesantni, pa sam ih stavio u akvarij, ali kad sam skuzio da od njih nema svrhe dok su s njima, jedino mozda su aktivni bili po noci, dok su mi malawci spavali, ali preko dana se nisu micali s mjesta, jer su bili prestraseni.. zato sam ih maknuo, jer sa malawcima nebi stavljao nikakve puzeve, nemogu ici skupa i nisu namjenjeni jedni za druge.. ipak jabucari su dobri cistaci i vise sluze za biljne akvarije ili bilo koje druge, samo ne sa agresivnim ribama, kao sto su ciklidi i td.. ja bi preporucio, da ipak se izvade van puzevi, stave u zaseban akvarij ili se nekome poklone, prodaju ili slicno, samo da nebudu sa malawcima, jer nista neznace ako su unutra, nemaju svoju svrhu.. ili ce biti pojedeni, ili se nece pomaknut sa mjesta, ili se od straha zakopaju u pijesak i neizlaze dobrih tjedan ili vise dana.. nevalja ih muciti kad nekome mogu posluziti..

Offline miki99

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 40
  • Spol: Muški   Dob: 56
  • Lokacija: Zagreb-Kašina
Odg: Labidochromis Caeruleus i puževi
« Odgovori #9 u: Ožujak 19, 2012, 20:06:18 poslijepodne »
Ovo su oni puževi koji nikome ne služe,već smetaju...dobiješ ih sa biljčicama...i,obično sam ih vadio rukama,pa u školjku..ako netko ima utočište za takve,poklanjam!