Travanj 20, 2024, 06:14:45 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Diskusari na AkTer!2014  (Posjeta: 2742 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Diskusari na AkTer!2014
« u: Ožujak 28, 2014, 11:30:43 prijepodne »
Dragi imatelji, držatelji i uzgajatelji tanjurića, lopata i tavica, zbor! :D

Da li znate da se na desetom, ljubilarnom AkTer!FEST-u , od 1-5.10. ponovno ukazuje g.Heiko Bleher, koji je pod impresijama prošlog AkTera odmah rezervirao svoje mjesto i na ovome?
Da li znate da će sa sobom dovesti i neke poznate inozemne face, koje će ocjenjivati drugu regionalnu izložbu diskusa?
Da li znate da će se ponovno osigurati i vrijedne nagrade za to?
Da li znate da će ponovo držati i neka predavanja?

Da li ste svjesni toga da ćete se za to morati i naraditi?  ;) :D

Evo, smatrajte se obaviještenima! ;) :D

Sa predsjednikom novoosnovane i pohvalno aktivne Udruge Diskusari, Mariom Bogdanom, sam u stalnom kontaktu, a vas ostale, pogotovo vas koji imate tu nesreću da živite u istom gradu sa mnom,  ću uskoro početi tušiti... Ništa osobno, jednostavno sam kvaran smrad, koji svoju riblju bolest ima potrebu širiti i promovirati svud oko sebe... Mea culpa, jbg...  :a045k:

Kako stvari više nisu šala mala, a da sve bude na puno većem i jačem nivou nego lani, u skladu sa nivoom na koji AkTer od prošle godine puca ( a djelimično već i je), biti će potrebna pomoć diskusara u organizaciji i provedbi izložbe. Dobar dio opreme i logistike će odraditi stalna AkTer ekipa, ali jednostavno nas je premalo za sve što će ove godine biti na monstrumu od AkTera, da bi se sve kvalitetno provelo iz riječi u djela... Ali po dobroj starom i na žalost sve više zaboravljenom običaju- kad se male ruke slože, sve se može, jer svatko odradi mali dio i nitko ne padne na koljena od posla...Jel tak? Tako je!!

Odmah da velim da sam savršeno svjestan određenih problema u cijeloj priči, najviše oko određenih međuljudskih odnosa pojedinih imatelja dragih nam šlapa, ali iskreno- zabole me briga... tih tjedan dana u godini se svi možemo prestati ponašati kao tipični Hrvati i raditi zajedno na nečem većem od svakog od nas pojedinačno, za viši cilj, promoiju hobija, promociju AkTera i Hrvatske, jer , naravno i ove ćemo godine biti humanitarci, kao i svake do sad... 

Možda će nekog ovakav nastup začuditi, ali evo, kad smo već iskreni- da, idu mi na jetra Hrvati u zadnje vrijeme, da, ide mi na jetra i Hrvatska, ovakva kakva je, u zadnje vrijeme i da, ja jesam Hrvat i nemam se namjeru odseliti odavdje kako bi možda poneki pravovjerni Hrvat sad mogao poentirati. Ja želim da svako od nas napravi sve što je moguće u našoj moći da popravimo i stanje oko sebe, a tijekom toga možda malo i svakog od sebe, kako bi svima bilo bolje... To bi trebala biti bit života u društvu i državi, zar ne?

Ljubi Vas Deda, služimo narodu! :)
 :AkTer:


Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Diskusari na AkTer!2014
« Odgovori #1 u: Ožujak 28, 2014, 11:44:17 prijepodne »
Za Dom i Akter spremni!!
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Diskusari na AkTer!2014
« Odgovori #2 u: Ožujak 28, 2014, 11:53:34 prijepodne »
Ja neznam dal cu bit uopce na akteru (volio bih, al okolnosti mi se mozda poklope, pa necu moci), pa i necu pisati previse i filozofirati po ovoj temi.

Volio bi opet susrest neke ljude, poslusat Blehera, a bome i izlozit ribu, ali opet velim, zasad nemam u planu ni doc na akter. (Vedrane, znas zasto, sve jasno ko dan :D ). A ako mi se okolnosti poklope, onda cu barem svratiti.

Sto se tice izlozbe, lani je ispala jako losa organizacija, sto radi nedostatka ljudi, sto radi neozbiljnog nastupa. Na kraju je lijepo to izgledalo, ali skoro sa posljedicama na pojedinim ribama.   Ja jednostavno nemam vremena bit tamo cijele dane radi obaveza od kojih nemogu odstupiti.

Ono na cem se ove godine treba poraditi je priprema vode i akvarija za diskuse, tu je najvise lani bio fail.
Ja bih svejedno volio svoju ribu bacit na izlozbu, jer imam neku slapu za pokazati u javnosti. Opet velim, jos je rano za tu odluku.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Diskusari na AkTer!2014
« Odgovori #3 u: Ožujak 28, 2014, 12:04:36 poslijepodne »


Sto se tice izlozbe, lani je ispala jako losa organizacija, sto radi nedostatka ljudi, sto radi neozbiljnog nastupa. Na kraju je lijepo to izgledalo, ali skoro sa posljedicama na pojedinim ribama. 

To je glavni fokus ove godine.. Veli se da se prvi mačići u vodu bacaju, al bome su skoro neke ribe tak završile.  :dead: 
Zato i velim- mali trud više pojedinaca i stvar će klapat bez stresa..Ove godine smo i pametniji i senil...khmmm... stariji, :D imamo dobro zaleđe u obliku čika Blehe i više-manje sve uvjete da odradimo to sve na potrebnom nivou.

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Diskusari na AkTer!2014
« Odgovori #4 u: Ožujak 28, 2014, 12:12:05 poslijepodne »


Sto se tice izlozbe, lani je ispala jako losa organizacija, sto radi nedostatka ljudi, sto radi neozbiljnog nastupa. Na kraju je lijepo to izgledalo, ali skoro sa posljedicama na pojedinim ribama. 

To je glavni fokus ove godine.. Veli se da se prvi mačići u vodu bacaju, al bome su skoro neke ribe tak završile.  :dead: 
Zato i velim- mali trud više pojedinaca i stvar će klapat bez stresa..Ove godine smo i pametniji i senil...khmmm... stariji, :D imamo dobro zaleđe u obliku čika Blehe i više-manje sve uvjete da odradimo to sve na potrebnom nivou.

Istina ovo za prve macice :) Tak je bilo i kod mene sa prvim diskusima, samo kaj je kod njih kontra, ne bacaju se u vodu, nego u smece HAHAHAHA :)

Salu na stranu. treba nabaviti 5 osmoza i napunit 80 posto svakoga akvarija sa RO vodom, i ostalo pipovacu, i 24 sata  prije pokrenuti sve grijace tak da se prije nego ribe dodju ti grijaci ustimaju, a ne da bude u jednom tanku temperature 22, a u drugom 38, a lani je tak bilo :)

Kaj je najbolje, vjerujem da svaki od diskusara doma ima viska grijac, koji je ustiman na 29 stupnjeva, i to je sigurno 29 stupnjeva. Lani smo imali brat bratu 50-ak grijaca od kojih je realno 8 bilo ispravno i dobro kalibrirano.

Temperatura je diskusov najbolji frend :)

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Diskusari na AkTer!2014
« Odgovori #5 u: Ožujak 28, 2014, 12:16:20 poslijepodne »
Kakav tajming... ;)

Eto, ko kaze da je diskus scena na forumu u stagnaciji?!?  ;)   :zagrljaj:

Zelim vam svu srecu i ovog puta!  :up:

Ako ikako odavde mogu pomoci slobodno se javite.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Diskusari na AkTer!2014
« Odgovori #6 u: Ožujak 28, 2014, 12:56:21 poslijepodne »
50-ak grijaca od kojih je realno 8 bilo ispravno

Temperatura je diskusov najbolji frend :)

ne spominji mi grijače, dobijam ospice dan danas od same pomisli  :dead:

čekićem sam ih skoro sve... al rekoh, teško će staklo iz tepisona izać, pa...

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Diskusari na AkTer!2014
« Odgovori #7 u: Ožujak 28, 2014, 13:10:52 poslijepodne »
50-ak grijaca od kojih je realno 8 bilo ispravno

Temperatura je diskusov najbolji frend :)

ne spominji mi grijače, dobijam ospice dan danas od same pomisli  :dead:

čekićem sam ih skoro sve... al rekoh, teško će staklo iz tepisona izać, pa...

:D

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Diskusari na AkTer!2014
« Odgovori #8 u: Ožujak 28, 2014, 15:41:15 poslijepodne »
50-ak grijaca od kojih je realno 8 bilo ispravno

Temperatura je diskusov najbolji frend :)

ne spominji mi grijače, dobijam ospice dan danas od same pomisli  :dead:

čekićem sam ih skoro sve... al rekoh, teško će staklo iz tepisona izać, pa...

:D
Ne kužim kaj je bilo sa grijačima... :D :D :D
j...ga to je jače od mene ;)

No šalu na stranu i trebalo bi nastaviti sa ovakvom promocijom (i boljom naravno),ne zaboravite ljudi povjest i iskustvo kaže dvaput je dvaput :D :D
ali teško i drugi put,ako jednom zaje....mo ;)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica