Svibanj 07, 2024, 13:52:31 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Živa hrana - startne kulture  (Posjeta: 12561 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Živa hrana - startne kulture
« u: Lipanj 29, 2011, 23:24:18 poslijepodne »
Zanimaju me startne kulture različitih vrsta žive hrane, ono što ne znam jest gdje ih nabaviti. Vidio sam da ih tu i tamo akvaristi nude na prodaju ali čini mi se da je to vrlo rijetko, pa sam stekao dojam da zapravo malo akvarista uzgaja živu hranu ili se ipak varam?! Imate li kakvih saznanja na tu temu? Ili možda čak znate nekog tko zna nekog da ih ima?  :-[

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #1 u: Srpanj 04, 2011, 13:54:03 poslijepodne »
Uspio sam, za sada, "locirati" enhitreje, grindal crve i mikrocrve... još samo da nađem vodene buhe i bit će to dobar početak!  :P

Ne bi mi bio problem tražiti vodene buhe po okolnim barama ali kad već kažu neki da je to ipak malo rizično (jer se i neke loše stvari mogu unijeti s njima) onda sam radije sklon tome da i njih nabavim iz nekog pouzdanog izvora...

Offline dubravec mario

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 180
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #2 u: Srpanj 12, 2011, 21:17:11 poslijepodne »
cini mi se da se podcijenjuje vaznost zive odrasle artemije u ishrani odraslih akvarijskih riba.smatram da su prednosti ove zive hrane visesrtuke.startnu kulturu mozete nabaviti u svakom trenutku bilo gdje,nema problema oko odrzavanja kulture jer je uvijek ponovo dostupna,artemija se hrani bilo cim sto je dovoljno sitno da moze progutati,podnosi veliku gustocu naseljenosti(kulture),izvrsno podnosi temperaturu i preko 35°c,u toploj vodi za 20 dana naraste do velicine od 1 cm,bogata je karotenom i razbjezi se po akvariju tako da i najstidljivije ribe ne mogu odoljeti da ju love.ja ih uzgajam u posudama od oko 50 l (3 posude)koristim zracnu pumpicu bez rasprsivaca koja mijesa vodu i hranim ju 2 , 3 puta tjedno spirulinom u prahu koja mi ne zagadi vodu ako malo predoziram mjericu.mojim ribama se jako svidja,pokusajte i vi,nije tesko

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #3 u: Srpanj 12, 2011, 21:39:40 poslijepodne »
Malo je kriva tema ali bas me zanima, kako odrzavas salinitet, tj. imas li problema sa tim? Da li ga mjenjas u odrastanju (od izlijeganja do odrasle dobi)? Probala sam par puta ali bi mi redovito negdje na pola porikavalo sve...
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline dubravec mario

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 180
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #4 u: Srpanj 12, 2011, 21:59:21 poslijepodne »
koristim morsku vodu,koju povremeno djelomicno zamijenim,posto dolijevam samo morsku vodu malo po malo postaje sve slanija,(jer ne pada dovoljno kisa da mi razrijedi vodu)za sada odrasle artemije ne zive u stres situaciji,tako da mi legu zive mlade.teoretski kultura je samoodrziva,jedini sam ja predator koji remeti tu ravnotezu

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #5 u: Srpanj 12, 2011, 22:17:05 poslijepodne »
Uh da... iako zivim na moru dostava friske morske vode mi je malo prekomplicirana :D
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline dubravec mario

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 180
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #6 u: Srpanj 12, 2011, 22:30:53 poslijepodne »
istina je da se morskom vodom mogu unijeti razne bakterije,alge,larve itd.ali to mi je jednostavnije od pravljenja morske vode od slatke.more vec ima sve sastojke koji su potrebni za zivot morskih organizama.sto se tice ugibanja artemije na pol puta,problem je u hrani ili u kvaliteti vode.

Offline dubravec mario

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 180
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #7 u: Srpanj 12, 2011, 22:54:52 poslijepodne »
da se vratimo na temu vodenbuha,mala je vjerojatnost da se prenese bolest vodenbuhama,jer tesko mogu prezivjeti u zagadjenoj vodi,posto filtriraju vodu,dobar dio njihove hrane su bakterije,pravi put za uzgoj kulture daphnie je uzgoj njene omiljene hrane,jednostanicne zelene alge.dovoljno je ubaciti mali broj daph. u zelenu vodu i za par tjedana imar cete je za bacanje.problem je sto lose podnosi visoku temperaturu vode,pa vam se moze dogoditi da ljeti izgubite dobru kulturu za par dana.zbog toga je dobro imati vise posuda na raznim mjestima,vise na suncu ili u hladu.ako ih date kao hranu odraslim discusima morate imati velike posude i daph.magna.

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #8 u: Srpanj 13, 2011, 12:00:09 poslijepodne »
istina je da se morskom vodom mogu unijeti razne bakterije,alge,larve itd.ali to mi je jednostavnije od pravljenja morske vode od slatke.more vec ima sve sastojke koji su potrebni za zivot morskih organizama.sto se tice ugibanja artemije na pol puta,problem je u hrani ili u kvaliteti vode.

Hranila sam ju spirulinom i hranom za koralje (biljni plankton), a problem je mislim bio u vodi jer mi je salinitet bio skroz los i opcenito losa kvaliteta. Bas zato mi je to problem. Mozda bi mogla probati sa jednom turom morske vode pa pokusat samo nadopunjavati zasoljenom slatkom...
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline amano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: osijek
  • kratko-jasno
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #9 u: Srpanj 13, 2011, 13:05:41 poslijepodne »
Ja sam ih uzgajao tako što sam u slatku vodu dodavao soli koliko je bilo potrebno,sve je bilo uredu -? Artemiju sam hranio razmučenim žumanjkom :)
Ako novac doista ne donosi srecu, onda ga vratite.

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #10 u: Srpanj 13, 2011, 14:09:28 poslijepodne »
Ja sam ih uzgajao tako što sam u slatku vodu dodavao soli koliko je bilo potrebno,sve je bilo uredu -? Artemiju sam hranio razmučenim žumanjkom :)

Kuhano jaje?
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline dubravec mario

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 180
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #11 u: Srpanj 13, 2011, 23:08:23 poslijepodne »
i ja sam pokusao hraniti kulturu raznim vrstama hrane,problem je u tome da se ne smije pretjerati sa kolicinom hrane jer su osjetljive na amonijk,pa mogu lako pougibati sve

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #12 u: Kolovoz 06, 2011, 22:31:12 poslijepodne »
I ja ću se izgleda uskoro morati početi "zabavljati" s izlijeganjem artemije, sad mi preostaje još samo da proučim sve DIY primjere izrade različitih boca i sve ostalo na tu temu, ako netko ima kojeg "favorita" molim da me usmjeri na pravi članak ili post. :)

Prije toga moram još uzgojiti i infuzorij, za ishranu mlađi prije nego što narastu dovoljno da jedu i artemiju...

Još prije sam nabavio enhitreje (koje se lijepo razmnožavaju) a također sam uspio nabaviti i žive vodene buhe koje se već neko vrijeme brčkaju na terasi u 30 litarskoj plastičnoj posudi i koje moram "pohvaliti" jer se jako sviđaju mojem paru ramireza, izgleda da one na njih djeluju kao neki afrodizijak. :-[

Sutra preuzimam startnu kulturu grindal crva, a jedina bolna tema su mi ostali mikrocrvi koje nikako ne uspijevam nabaviti, a mogli bi mi trebati vrlo brzo tj. odmah poslije prehrane artemijom  :(

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #13 u: Kolovoz 28, 2011, 00:38:19 prijepodne »
Moja trenutna "kolekcija" žive hrane:

1. Enhitreje
2. Vodene buhe (Daphnia magna)
3. Grindal crvi
4. Mikrocrvi
5. Artemija

Što se još može uzgajati doma, a da je korisno imati "pri ruci"? :o


Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #14 u: Kolovoz 28, 2011, 02:02:50 prijepodne »

Mogao bi i postaviti par slika kako to izgleda kod tebe - dobro bi došlo uz temu a možda će netko imati i kakvih pitanja. ;)

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #15 u: Kolovoz 28, 2011, 09:50:58 prijepodne »

Mogao bi i postaviti par slika kako to izgleda kod tebe - dobro bi došlo uz temu a možda će netko imati i kakvih pitanja. ;)

To sam i planirao, trenutno mi je fotoaparat na popravku, ali valjda će ga uskoro osposobiti. :-[

A onda stavljam i slike (gdje sam ih sve smjestio) za sve one koje će to zanimati + za one koji će mi pomoći i da koju od "kućica" usavršim! :)

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #16 u: Kolovoz 28, 2011, 09:59:32 prijepodne »
Da li bi se kalifornijske gliste mogle upotrijebiti kao ziva hrana? Imam jednu kulturu u kompostu a bas su onak fino crvene i tanke, ne bi ih morao ni šnitat  8)

Offline noktopus

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
  • Spol: Muški   Lokacija: Slovenija
    • www.aquareja.si
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #17 u: Kolovoz 28, 2011, 11:38:43 prijepodne »

Uzgoj morskog fitoplanktona npr, tetraselmis,Nannochloropsis,Botryococcus... je u svijetu vrlo razširjeno, iz fito planktona izradžujeju i bio dizel, upotrebljava se za ishranu....

E sad imam pitanje koje svakako ide u ovu temu, kako bih se mogao morski fitoplankton upotrebit za ishranu slatkovodnih buha daphnija magna,jer fito plankton se goji u slanoj vodi a buhe žive u sladkoj.
Za hranjenje odrasle artremije je idealan morski plankton, jer dobro ulaufana kultura bilo kojeg fito planktona djeluje kao filter i hrana odjednom,istodobno se i obnavlja uz minimalno dognojevanje kulture.

Ali kako hranih buhe? Ima li ko iskustva na ovom području.

Offline pepi21

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1876
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #18 u: Kolovoz 28, 2011, 11:55:43 prijepodne »
Da li bi se kalifornijske gliste mogle upotrijebiti kao ziva hrana? Imam jednu kulturu u kompostu a bas su onak fino crvene i tanke, ne bi ih morao ni šnitat  8)
Kalifornijske  gliste su odlična živa hrana isto kao i kišne gliste. U sebi sadrže dosta zemlje zato ih nasijeckam na grubo i stavim u cijediljku i operem pod mlazom vode. Nakon toga ih vratim na daščicu i ponovno ih nasijeckam. Veličina nasijeckanih komadića ovisi o starosti ribe. Daju se fino nasijeckati tako da se mogu davati npr. tek okoćenim živorotkama ili 4-5 dana starim coridorasima. Sijeckaju se skalperom ili oštrim nožem tako da se cijelo vrijeme lupa po površini daščice.

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #19 u: Rujan 22, 2011, 23:18:01 poslijepodne »
Evo i prvih fotografija, a uskoro stižu i prvi opisi pripreme posuda za prihvat startnih kultura. -?
« Zadnja izmjena: Rujan 22, 2011, 23:23:36 poslijepodne od Werther »

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #20 u: Rujan 23, 2011, 00:38:40 prijepodne »
Mikrocrvi

Nabaviti plastičnu posudu kao na slici (meni osobno draža ova lijevo jer je veće visine pa je mikrocrvima teže izaći van). Poklopac usko zarezati sa skalpelom ili nožem radi zraka. Na dno posude usuti 1 cm kukuruznog brašna (npr. Podravka), dodati kvasac u prahu (ili cijelu vrećicu ili prstohvat ili nešto između npr. Digo), promiješati i dodati vodu tako da prekrije smjesu (niti previše niti premalo). Određeno vrijeme pričekati da se kvasac tj. smjesa pod njegovim utjecajem malo "smiri", ne toliko radi mikrocrva koliko radi podešavanja ispravne količine vode. -?

Zatim dodati u smjesu startnu kulturu, dovoljno je ubaciti 1/2 ili 1 žličicu mikrocrva iz već postojeće kulture zajedno s kukuruznim brašnom u kojem se nalaze. Nakon 3-4 dana mikrocrva je već popriličan broj. Uzimati ih možete ili sa stijenki (kad se počnu penjati) ili tako da uronite donji zaobljeni dio žličice u smjesu na koji se počnu penjati mikrocrvi. Žličicu, nakon što je neko vrijeme bila uronjena u smjesu, isperete u vodi u prozirnoj posudi (nekoliko puta ponavljajući cijeli postupak) pa kad ih se skupi dovoljno s pipetom ih povučete sa dna i ubacite u akvarij. Za plitku posudu odgovara bilo koja žličica, a za visoku posudu je najbolje saviti žličicu tako da se može uroniti. Na početku se mikrocrvi hrane kukuruznim brašnom i kvascem u prahu. Kasnije im se za hranu svaka 2-3 tjedna doda 1 žličica kukuruznog brašna (također se ista stvar može napraviti i ako se smjesa previše slegne te bude previše vode). Preporuča se nakon pokretanja prve kulture, uskoro pokrenuti i drugu kulturu koja služi kao backup ako nešto pođe po zlu. S mikrocrvima se hrani sitnija riblja mlađ (nakon izlijeganja, a prije artemije), manje ribice i sl.

Postoje i naprednije metode uzgoja npr. preko krpe, ali o tome se može dosta pročitati i na akvarij.net portalu i na internetu. :)

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #21 u: Rujan 23, 2011, 10:21:35 prijepodne »
Enhitreje

Nabaviti plastičnu posudu što veće dubine kao na slici npr. sladoled od 2 L (onaj od 1.7 L nije tako dubok) s poklopcem u kojem se naprave otvori radi zraka. Ja sam izrezao s nožem uske pravokutne otvore tako da se to malo bolje prozračuje ali sad mi se čini da su otvori trebali biti nešto uži i u manjem broju. Preporučam ipak da otvori na poklopcu za enhitreje budu veći ili u većem broju nego na poklopcu za grindal crve jer je enhitrejama potrebna nešto manja vlažnost nego grindal crvima. Nabavite zemlju za cvijeće ali da je pH oko 7, ja sam se u Bauhausu "ubio" prevrćući sve te vreće sa zemljom i tražeći onu s neutralnim pH, da bih na kraju našao samo jednu, naravno ogromnu vreću sa zemljom (kasnije ću još pogledati što točno piše na deklaraciji pa ću izvući i taj podatak). U svakom slučaju, bilo bi bolje nabaviti neku od manjih vreća osim ako vam ne treba toliko zemlje recimo za cvijeće!? :) Zemlju očistite od grančica, krutih tvari i sličnog te potom stavite u posudu debljine 10 cm. Dodavajte vodu u zemlju sve dok ne postignete da je vlažnost takva da zemlja zadrži oblik kad je stisnete rukom a da se pritom ne cijedi voda van. Kasnije svako toliko prskajte vodom po površini da održite potrebnu vlažnost, ja se služim "prskalicom" kao na slici. Možete zalijavati i na bilo koji drugi način ali čini mi se da je ovako ipak manji rizik da se pretjera s količinom vode. Kad je to spremno ubacite startnu kulturu s enhitrejama u zemlju i poklopite komadom stakla. Bitno je da staklo ne ide do ruba posude tj. da ima obrub okolo od barem 2-3 cm. Ako nemate komad stakla možete se, kao što sam i ja, snaći s plastičnim podloškom kao na slici koji se nalazi na dnu pakiranja cd-ova ili dvd-ova, na njega ionako nećete ništa pržiti! ;)

Enhitreje možete hraniti na razne načine ali bitno je da se hrana, ako se i upljesnivi, ukloni sa površine zemlje. Meni osobno se najviše svidjela varijanta s tvrdom mačjom hranom koju ostavim neko vrijeme da pluta u vodi, nabubri i smekša se, nakon čega je ubacim enhitrejama. Stavljate onoliko koliko mogu pojesti u recimo dan-dva, nakon par pokušaja ćete već vidjeti koja je prava mjera. Držite posudu na mračnom mjestu, temperature od 18-24 C. Trebalo bi proći oko mjesec i pol da kultura dovoljno "ojača" pa da je po malo već počnete ubacivati ribicama na meni, ali za vrijeme hranjenja ćete ionako vidjeti koliko ih točno ima. Enhitreje su dosta kalorične pa se ne preporuča ribe hraniti prečesto, npr. 1-2x tjedno bi bilo sasvim prihvatljivo.

Čuo sam da postoji i varijanta uzgoja bez zemlje (soilless), ali za sada još nisam našao nešto više informacija o toj varijanti. Sve ostalo što vas još zanima lako možete naći na akvarij.net portalu i na internetu. :) 

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #22 u: Rujan 23, 2011, 10:45:51 prijepodne »
Grindal crvi

Nabaviti plastičnu posudu (ne mora biti jako duboka) kao na slici, s poklopcem u kojem se naprave otvori radi zraka (npr. s odvijačem). Nabavite zemlju za cvijeće ali da je pH oko 7 (što je nekad malo teže jer je pH zemlje za cvijeće najčešće oko 4.5-5.5). Zemlju očistite od grančica, krutih tvari i sličnog te potom stavite u posudu debljine 5-7 cm. Dodavajte vodu u zemlju sve dok ne postignete da je vlažnost takva da zemlja bude lagano "gnjecava", svakako nešto veća nego kod enhitreja. Kasnije svako toliko prskajte vodom po površini da održite potrebnu vlažnost, ja se služim "prskalicom" kao na slici. Možete zalijavati i na bilo koji drugi način. Kad je to spremno ubacite startnu kulturu s grindal crvima u zemlju i poklopite komadom stakla. Bitno je da staklo ne ide do ruba posude tj. da ima obrub okolo od barem 2-3 cm. Ako nemate komad stakla možete se, kao što sam i ja, snaći s plastičnim podloškom kao na slici koji se nalazi na dnu pakiranja cd-ova ili dvd-ova.   

Grindal crve možete hraniti na razne načine ali bitno je da se hrana, ako se i upljesnivi, ukloni sa površine zemlje (mada je to kod grindala nešto teže napraviti, jer oni hranu jednostavno "prožmu"). Meni osobno se najviše svidjela varijanta s tvrdom mačjom hranom koju ostavim neko vrijeme da pluta u vodi, nabubri i smekša se, nakon čega je ubacim grindal crvima. Stavljate onoliko koliko mogu pojesti u nekoliko dana, nakon par pokušaja ćete već vidjeti koja je prava mjera. Držite posudu na mračnom mjestu, temperature od 18-24 C. Čini mi se da se grindal crvi razmnožavaju brže nego enhitreje pa ćete ih vjerovatno već za nekoliko tjedana moći ponuditi na meniju. Koliko znam i grindal crvi su prilično kalorični pa ne treba baš pretjerivati s hranjenjem ribica. Zapravo, uzgoj grindal crva je vrlo sličan uzgoju enhitreja jedino je zemlja u posudi nešto plića, a otvori na poklopcu su sitniji da bi vlažnost bila nešto veća tj. da ne morate baš previše često prskati zemlju s vodom a da ipak ima dovoljno zraka.

Postoje i naprednije metode uzgoja npr. preko spužvi, ali o tome se može dosta pročitati i na akvarij.net portalu i na internetu. :)   

Offline div

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb - REMIZA - TREŠNJEVKA-
  • wave 250 l biljni
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #23 u: Siječanj 24, 2012, 16:50:40 poslijepodne »
Toga bu za izvoz ak tak nastaviš . :D

Offline daredevilx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 39
  • Spol: Muški   Lokacija: Slovenija
Odg: Živa hrana - startne kulture
« Odgovori #24 u: Travanj 11, 2012, 09:18:25 prijepodne »
Kalifornijski crvi su isto dobra živa hrana za ribe.
Tubifex se isto može nači u prirodi.