Ožujak 29, 2024, 01:29:20 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Neugodan miris izvan akvarija  (Posjeta: 1274 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandy3008

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Neugodan miris izvan akvarija
« u: Studeni 07, 2021, 20:26:26 poslijepodne »
Lijep pozdrav svima,
u srpnju ove godine kupila sam novi i veći akvariji Juwel Primo 110 LED kad sam ga nekoliko dana testirala propuša li.
Tijekom kolovoza akvarij je bio u postupku cikliranja s biljem. Prve ribice stavila sam u rujnu (trenutačno se u akvariju nalazi 10 guppy-ja, 6 čistača i 2 puža).
Redovito prema pravilima održavam akvarij, međutim jučer nakon mijenjanja vode (voda u akvariju je normalnog mirisa, parametri su optimalni) osjetila sam po prvi put neugodan miris koji dopire s vanjske strane akvarija. Točnije između prednjeg stakla akvarija i vanjskog ruba okvira (desni kut). Sinoć sam između stakla i okvira nekako uspjela utaknuti komad papirnatog ubrusa koji je jutros bio vlažan, ali samo malo na rubu. Ispod akvarija nema nikakve vode niti tragova plijesni, a ipak je pristan taj neugodan miris koji je polako pojačava. Osim na prednjem dijelu, mirisa nema nigdje dalje.

Moja pitanja su:
•   akvarij je nov i nije pomican s ormarića je li moguće da je počeo propuštati?
•   kako mogu popraviti propuštanje, a da ne moram sve iz početka?
•   akvarij se nalazi na ormariću koji je udaljen od prozora i zida (vanjska izolacija je oko 15 cm) oko 30 cm i između akvarija i ormarića nema mogućnosti strujanja zraka. Kako bi mogla podignuti akvarij, pa da postignem strujanje, a da akvarij bude siguran s obzirom na količinu vode?

Unaprijed hvala na pomoći.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Neugodan miris izvan akvarija
« Odgovori #1 u: Studeni 07, 2021, 20:57:19 poslijepodne »
da pusta, bilo bi tu vise vode, to je sigurno. Ovo ti se vjerojarno iscjedlo malo prilikom odrzavanja ili tak nesto. Ali to ne bi trebalo smrditi osim ako nema necega u tom okviru kaj se raspada. Akvarij ima miris koji se osjeti kad ga otvoris ali par kapi vode se ne osjeti.