Travanj 19, 2024, 11:05:26 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Moj 22 C !  (Posjeta: 21790 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline duba555

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 267
  • Spol: Ženski   Lokacija: vt
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #50 u: Veljača 23, 2012, 17:55:19 poslijepodne »
Svaka cast za sva tri akvarija, ali mi se posebno dopao onaj tvoj kozicnjak sa tepihom od paprati i one dvije grane koje su izgledale kao dva dinosaura :) , ali u onoj pocetnoj fazi kada is ga startao.

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #51 u: Veljača 23, 2012, 18:06:27 poslijepodne »
Mahovina, nije paprat, a dinosauri su još uvijek tu, na mijestu, samo su sakriveni ispod mahovine, lako ja njih pozovem. :)

Offline duba555

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 267
  • Spol: Ženski   Lokacija: vt
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #52 u: Veljača 23, 2012, 20:38:04 poslijepodne »
ma znam, ni sama nemogu vjerovati da sam to napisala, posto je imam i ja u akvariju. izgledali su kao iz nekoga crtica.

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #53 u: Veljača 23, 2012, 21:03:47 poslijepodne »
Meni su akvariji predivni , bilje je lijepo i zdravo ... A zlatice ne jedu bilje ?

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #54 u: Veljača 23, 2012, 22:22:42 poslijepodne »
Jedu, naravno da jedu, a ove pogotovo.One koje sam imao prije nisu ni približno bile ko ove. :) Trudim se da uvijek imaju leče(to je moje žrtveno janje) i uzgajam ju u ova druga dva akv., jer kad nestane onda je prvo na redu limofilija, pa bacopa.Rotalu za čudo ne diraju, ludwigiu znaju gricnut, al to sve raste ko korov tak da i nije bed.Bez problema sa zlaticama rastu sve vrste anubiasa, microsoruma i crypti.Osim kaj se loptaju s njima, ne jedu ni one kugle.Dosta bilja ima šansu, al mora biti i žrtava.Ubiti malo toga one jedu, al znaju biti zločeste, a ja imam osiječaj da mi to rade baš u inat.Recimo gledam ih, one žicaju klopu i ako im ubacim nešto, bilje je pošteđeno, ali ako im nedam(jer sam im več dao prije i bojim se da se ne prenajedu) i odem od akvarija, onda se ova obična zlatna, mislim čak da bi po duljini repa mogla biti i kometa, zaleti u bilje i počupa malo u stilu morskog psa koji trga plijen i onda to sve pljune. >:(Nebi ništa rekao da to i pojede.Ove druge nisu tak nagle.Što su više fancy, to su nježnije sa biljem. :D

Offline Microsorium

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 500
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Split
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #55 u: Veljača 25, 2012, 11:50:36 prijepodne »
Super su ti akvariji! Ne čudi me da ubacuješ jedan pa drugi pa treći. Samo da te upozorim, kod mene je ostalo mjesta jedino još na mojoj glavi, pa se sve mislim da i tu stavim jedan haha. A šta ćeš, tako to ide... još kažu da su tićati (ljudi koji love ili uzgajaju ptice) ludi ... hm to može reći samo onaj koji ne poznaje nas akvariste.
U svakom slučaju sve pohvale i keep us posted.

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #56 u: Veljača 25, 2012, 13:00:10 poslijepodne »
Hvala na pohvalama!
Moram priznati da me u zadnje vrijeme pucaju svakakvi filmovi.Previše su mi misli opterečene sa ovom akvaristikom.Imam lagano osiječaj da baš i nisam više naj normalniji.Visim tu stalno na forumu, čitam sve vezano uz akvaristiku, non stop prčkam nekaj po akvarijima ili buljim u njih.Non stop gruntam o novim varijantama polica, koje veličine stakla, kakva filtracija, kakvu rasvjetu...Nabavil sam si veliku skladišnu policu 200x50 visoku 4 metra.Dozvoljenog opterečenja 10kN, kaj god to značilo, kolko ubiti to kila drži???Od nje imam materijala za minimum dva zida, po dva metra akvarija.Dali da jednu stavim u dnevni boravak.U kolko redova da slažem akvarije.Koje veličine stakla.Da idem na veča(200x50xvisina?) ili da ih imam više srednjih(100x50) ili da imam puno manjih(50x50).Koje ribe, htio bi diskuse, a možda da se riješim svih tropskih i da se posvetim samo "zanemarenim ljepoticama", da imam samo hladnovodne.Da moji ukučani znaju sve ove planove, sigurno bi me poslali na promatranje psihijatru.Dolazi polako vrijeme da počinjem završavati jezerce.Zanemaril sam prijatelje, izlaske na kave.Klinci mi se smiju i šale na račun akvaristike.Ja se isto zajebavam, pa se onda ribama koje titraju na staklu šaljem puse. :D
Uglavnom, jer popušta ta akvaristika sama od sebe, ili ima kakva terapija, komuna za odvikavanje, kakva stručna pomoč??? :please:

Offline phasid man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 669
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Baculum Extradentatum --> Chromatopelma cyanopubes
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #57 u: Veljača 25, 2012, 15:35:05 poslijepodne »
za to neznam -?

 ali da pitam kojim je foticom to slikano  ?
Baculum Extradentatum x20
Chromatopelma Cyanopubescens x1
Eliptorhina Javanica x2

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #58 u: Veljača 25, 2012, 15:49:31 poslijepodne »
ne uzbudjuj se, nije to strasno.opsjednutost lagano popusta s dolaskom proljeca, lijepog vremena, kad smo vise vani u prirodi... bar nas koji nemamo vrtna jezerca :)!

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #59 u: Veljača 25, 2012, 16:43:02 poslijepodne »
Moram priznati da me u zadnje vrijeme pucaju svakakvi filmovi.Previše su mi misli opterečene sa ovom akvaristikom.Imam lagano osiječaj da baš i nisam više naj normalniji...

Poznat mi taj osječaj još tam od negdi 84. (naravno bez interneta i konkretne literature  :D). Bil sam onda još klinac, al nikad me ni pustilo...

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #60 u: Veljača 25, 2012, 18:55:15 poslijepodne »
za to neznam -?

 ali da pitam kojim je foticom to slikano  ?

Olympus SP-800UZ  :)

Offline phasid man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 669
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Baculum Extradentatum --> Chromatopelma cyanopubes
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #61 u: Veljača 25, 2012, 18:59:36 poslijepodne »
super je fotic !!! ja imam SP810UZ (jednu je generaciju vise :) )

sad ti fotici SP... su jeftini i dobri ... ja sam iznenađen kakav je za tu cjenu  :up:

lp
Baculum Extradentatum x20
Chromatopelma Cyanopubescens x1
Eliptorhina Javanica x2

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #62 u: Veljača 26, 2012, 13:04:23 poslijepodne »
Prije negdje tjedan i pol su mi se zlatne na privremenom smještaju u aq. izmrijestile.Vidio sam jaja i probao sam ih slikati, al ih nije bilo puno, a vidio sam neka raskeljena po staklu, znači jele su ih i mislil sam da nebude od toga ništa, jer su jaja za par dana sva nestala(ostali su samo zmusani tragovi na staklu).
Jučer vidim malu ribicu, manju od friško izlegnutog guppya, al u odnosu na veličinu jaja, to bi trebala biti mala zlatna.Tata je teleskop, a mama najvjerojatnije kometa.Sumljam da če uspjeti izrasti u veliku ribu, al evo, nekak sam ju jedva uspio i uslikati.Slike nisu neke, al nešto se i vidi.Prva slika dva jaja, a druge dvije ribica.Sve je poduplano zbog odraza u staklu.

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #63 u: Travanj 02, 2012, 20:49:00 poslijepodne »
Nisam baš zadovoljan trenutnim stanjem, a i slikama, al nekaj sam prčkal pa nek se vidi kak sad to izgleda. :-[

Offline duba555

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 267
  • Spol: Ženski   Lokacija: vt
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #64 u: Travanj 02, 2012, 22:13:31 poslijepodne »
sve tri za 5 +

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #65 u: Svibanj 23, 2012, 21:13:12 poslijepodne »
Da si malo dignem...ovu temu.Evo par slikica koje sam možda dužan.Prvo akvarij u kojem sam nešto i sadio.Kak baš nema više mijesta, a veliki akvarij još nisam nabavio, krenu sam sa malim biljčicama.Prvo HM, a onda nedavno i glossa.Ovaj ehinodorus se je preveč razmahal, al za sad mora biti tu gdje je.

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #66 u: Svibanj 23, 2012, 21:31:15 poslijepodne »
U ovom drugom mi erozija polako kvari scape, al ne zamaram se previše.Dodana mahovina iz ovog od prije, al ne radi izgleda, nego da se kozice imaju gdje skrivati, a i tu je jedino bilo mjesta.Bilje raste, makar i nema baš previše svijetla, a i dalje, ko i u druga dva akvarija, mikro-makro i CO2 - nula bodova.Kakaju i dišu ribice, kaj bum još i ja kemijal. :D

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #67 u: Svibanj 23, 2012, 23:01:22 poslijepodne »
krasni akvariji! prijedlog: nabavi ti jedan samo za ehinodorus, kako je taj krenio, zakrcit ce ti veliki kad nabavis...

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #68 u: Svibanj 23, 2012, 23:51:03 poslijepodne »
Imal sam pik na jedan akvarij od dva metra, al nisam još skupil 3000kn i prodali mi ga.Skupljam dalje i nedam se ometati, al uvijek naravno ima i neplaniranih troškova u obitelji sa dijecom, pa bi to moglo potrajati. :punch:

Ostal mi je za pokazati najmračniji (18w/96l) i najstariji akvarij u mojoj kolekciji.Danas sam ih poredal po količini svijetlosti,Nema prednjeg i zadnjeg plana, samo kripte posvuda. :D

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #69 u: Svibanj 24, 2012, 00:16:40 prijepodne »
... i limnophila koja izviruje van kao lopoci. ali koliko vidim, kad uleti taj krasotan od 2 m neces morat trositi na bilje, samo malo presadis i pelcas i eto dzungle jako brzo!

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #70 u: Svibanj 24, 2012, 00:27:53 prijepodne »
Limnophiliju sam moral počupati za slikanje i pobrati leču, jer bi inače bilo pre mračno.Pliva u jezercu, moram ju zapiknuti, ak je prije zlatne ne pojedu.Sva ova leča kaj se vidi, završi u jezercu, al nestane za dva-tri dana.Nema šanse od uvijek gladnih zlatica :D
...a za bilje stvarno nemoram dati više ni kune, jedino kaj znam sebe i znam da nebudem mogel odoljeti svim tim ljepim vrstama koje još nemam. :zagrljaj:

Offline oziris21

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Maksimir
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #71 u: Svibanj 24, 2012, 00:58:22 prijepodne »
predobro ti izgledaju akvariji...svaka cast  :klap:

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #72 u: Srpanj 19, 2012, 20:44:33 poslijepodne »
Ništa specijalno i novo se ne događa u akvarijima osim šta je sve veča i veča gužva(guppyi se kote ko blesavi).Jednog sam malo jače počupal, bilje je več raslo između lampi, a rezultat toga zapuštanja je da sam ostal bez glosse.Dobro, možda su malo krivi i nedostatak CO2 te zločesti pužići. Obzirom da financijska situacija nije baš bajna, ove godine se nejde na more, al zato još ni nema planiranog velikog akvarija(a imal sam tak dobre i povoljne prilike  :'( ) Za utjehu sam oformio jedan ljetni, vanjski, za sad još bez filtera od 350l(vode oko 300l, 100 mjenjam svaki tjedan).Slikica sve u jedan  :D :

Offline jajokc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Koprivnica
  • Radi ono što voliš i nikada nečeš morati raditi
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #73 u: Srpanj 19, 2012, 21:39:18 poslijepodne »
Stvarno su svi akvariji preljepi a ovaj sa akadamom i mali biljcicama je najljepsi!svaka cast ipak to sve treba odrzavati..  :up:
Daniel Jajetic
098/170/20/10

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #74 u: Kolovoz 12, 2012, 20:32:26 poslijepodne »
Ima nekih malih promjena u akvarijima, pa evo i friških slika.Najstariji akvarij sam počupal(ribe više nisu imale prostora za plivanje) i minimalistički uredio.Moral sam se fest suzdržavati da ga ne natrpam. :D
U druga dva nema nekih večih promjena, tu i tam nekaj dodam, u večini slučajeva oduzmem.
Voila  :-[