Ožujak 28, 2024, 16:00:58 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Comet/shubunkin "legne" čim uzme malo hrane  (Posjeta: 2836 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline themastermind

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Comet/shubunkin "legne" čim uzme malo hrane
« u: Studeni 22, 2022, 08:52:33 prijepodne »
Pozdrav!
Evo, prijavih se da trazim pomoć.
Uglavnom, poklonjena nam je zlatna ribica prije malo više od pola godine, rekao bih da je Shubunkin u pitanju.



Dobili smo ju u akvariju od 10 litara (šesterokutnom). Uglavnom, trudim se mijenjati vodu dosta često jer nemam filtera.
Kad su česte kiše, onda umjesto vode iz špine (koja bude dosta mutna) sa conditionerom koristim onu izvorsku vodu od 7 litara (uz conditioner isto).
Zadnjih cca tjedan dana, kad joj dam hranu, ona uzme zalogaj i spusti se na dno dok jede.. onda se pokrene nakon 5 minuta.. Djeluje mi bas izmoreno, a ne znam zašto, strah me da nije do kvalitete vode. Pa trazim savjet od nekog stručnog.

Trazio sam nekakav filter, ali najmanje što su mi ponudili je HOB filter koji vrti 160 litara vode na sat, što mi djeluje preagresivno za akvarij od 10 litara? Ili sam u krivu?
Naravno, čim budem u financijskoj mogućnosti, uzeo bih veći akvarij, koliko sam pročitao za njih bi minimalno 50 litara trebalo...


Offline themastermind

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Comet/shubunkin "legne" čim uzme malo hrane
« Odgovori #1 u: Studeni 22, 2022, 12:00:34 poslijepodne »
Isprike adminima za ogromnu sliku, slobodno prebacite u link (ja bih to sam napravio ali ne vidim opciju editiranja objave nigdje). Hvala!

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Comet/shubunkin "legne" čim uzme malo hrane
« Odgovori #2 u: Studeni 22, 2022, 12:09:44 poslijepodne »
Filter u 10 litri sa zlatnom ribom baš i nema nekog smisla...
100 litri bi bio nekakav minimum minimuma za 2-3 zlatne...
50 litri je u principu malo i za jednu, ali puno bolje nego 10...
Filter bi ipak trebao biti dosta jači nego kaj prodaju u onim socijalnim setovima od 54 litre...
Mislim da to kombiniranje pipovače i izvorske vode samo traumatizira i šokira ribu jer se nemože naviknuti na nekakve konstantne parametre vode...
Dok ne nabaviš nekaj veće obavezna promjena svaka 2 dana...
Ove kamenčiće rađe izbaci jer se samo taloži otpad koji dodatno zagađuje vodu...

Offline frey

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Ženski   Lokacija: Widow's Court
Odg: Comet/shubunkin "legne" čim uzme malo hrane
« Odgovori #3 u: Studeni 23, 2022, 20:31:07 poslijepodne »
bez filtera probaj imati redovitije izmjene vode tipa svakih 2-3 dana, isto probaj se držati jednog izvora voda, ovo mješanje jedan put kišnica, drugi put obična voda samo traumatizira, zlatne ribice su same po sebi veliki zagađivači i treba im filter pod must, ako nisi pri nekoj lovi uvijek možeš probat facebook grupe ili neki jeftiniji stakleni sa njuškala, pet centar zna isto dosta često imati za 100-200kn obične staklene sa nešto većom litražom, kamenčići i općenito ukrasi su dobra stvar za akvarij jer skupljaju pozitivne bakterije no 10l je zbilja pre pre malo, a i kako ti je napisano u post iznad na žalost u tak malom akvariju samo gomilaju smeće, good luck sa svime  ;)