Ožujak 28, 2024, 20:46:53 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: B. boehmei  (Posjeta: 12265 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline markomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Dubrovnik
B. boehmei
« u: Ožujak 08, 2012, 20:47:03 poslijepodne »
Pozdrav.
Nedavno sam poceo malo citati teme na ovom dijelu i kako sam uvijek nekako naginjao paucima nikad nisam nijednog uzeo.
Ovako gledajuci me za prvog pauka privakao B. boehmei.
Kad sam vidio onu crvenu  boju zaljubio sam se haha.
Pokusavao sam pretrazivati malo po temama o njemu ali nisam naisao na nista bas konkretno za tog pauka nego je naveden nesto sitno uz ostale za pocetnika.
Mene zanima bas posebno ova vrsta pa ako mozete napisite mi ukratko najidealnije uvjete za njega, kakve je prirode i što vam padne na pamet.
I još jedno pitanje bio sam citao o nekom bacanju dlaka? haha mozd je bleavo al zbilja ne znam puno o paucima što se držanja tiče.
Hvala unaprijed  ;)

Offline gaby123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 135
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zadar
Odg: B. boehmei
« Odgovori #1 u: Ožujak 08, 2012, 20:58:15 poslijepodne »
Pozdrav,imao si isti problem kao i ja a i google nije bas najjaci s tom vrstom  -?
Treba ti  min. terarij 30x25x25 ( d, š, v ), rasvijeta netreba osim neku za nocno gledanje. ;)
Govori se da je mirn i da nema neke tendencije ugriza i ''bacanja dlaka'',ali neznam i ja sam u fazi nabave i pripremanja.
To ''bacanje dlaka'' je kao i ugriz nacin obrane pauku koji uvjetuje crvenilo itd. :)
Nadam se da sam pomogao!  ;)

Offline kija88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: B. boehmei
« Odgovori #2 u: Ožujak 08, 2012, 21:15:39 poslijepodne »
Ja sam ga imao. Kao malog držao sam ga u posudi od sladoleda, u njoj je bila mala posudica sa vodom i dno od jogurt čaše u kojoj sam držao brašnara. Stavio sam malu koru da se može sakriti i temperatura je bila sobna. Kad je malo narastao prebacio sam ga u terarij (klasični za terestrijalnog pauka). Ako poprskaš terarij sa vodom, bježat će po bočnim stranicama jer mu smeta vlaga, što može onda dovesti do toga da padne pošto mu penjačke sposobnosti i nisu nešto. Što se tiče mirnoće, nikad nije probao ugrist, ali je dao doznanja da ga se ne dira sa bacanjem dlačica. Nisam ga nikad hendlao pa nisam ni imao problema s dlačicama osim kada sam mijenjao treset  :D

Offline phasid man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 669
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Baculum Extradentatum --> Chromatopelma cyanopubes
Odg: B. boehmei
« Odgovori #3 u: Ožujak 08, 2012, 21:32:44 poslijepodne »
nije kao ugriz ali se slažem da nacin obrane da uspori večeg neprijatelja . mirna je to vrsta i dobre su brachypelme za početnikaone zbog mirnog narava ali uvjek postoji i neka iznimka ...tarentule bace dlakice koje svrbe i dosta jako iritiraju pa se kasnije javljaju crvenilo i moguć osip ... pa rekao bi da je skoro svaka tarantula u mogučnosti bacanja dlaka ... blo bi ljepše ako bi terarij zaokružio na 30x30x30 ... oni nevide boje i zato se ima infracrvena spot lampa za grijanje ... temp nesmije padat ispod 20 stupnjeva kao ni ici vise od 30 stupnjeva ... zbog te intenzivne boje je i meni zanimljiva ali ne toliko jer valjda na googlu jedna od 10 slika je žarko crvena a ostale su obične naančaste ;) neznam dali se vidi na mladim paucima da ce imat takve boje kad odrastu (pretpostavljam ne) ...on bi trebao vecu vlagu pa treba biti treset ili zemlja (obicna bez ikakvih pesticida ili otrova zaa njih ) ... hrana : ubiti kao i sve ostale tarantule... cvrčcima , laterima i ostalim kukcima ...preporučam ti da si nabavis latere i fobase ... njih je najlakše održavat a kasnije kad tarantula odraste kupis dubie...neomoj davat dubie zenke jer je moguce da das trudnu zenku i ode pomladak ...oni narastu do 5 cm i razlikujes ih tako da mužjaci imaju duga krila ali nelete , ženka ima kao krila koja su pocela rasti ali nisu formirana ... za zivu jranu je nabolje držat temp. 25-35 stupnjeva da se brzo razmnozavaju  ...neznam ako brachypelme vole kopati ali trebalo bi bit malo vise treseta u terariju ... terarij : terarij nesmije biti preveliki da zivotinja nebi izgubila orijentaciju u pronalaženju hrane i vode itd.
nesmijes ju previse uznemiravat ... cim manje to bolje ... temp bi trebala bit oko 25 stupnjeva .... u terariju mu osiguraj puno površia za kretanje( granje, skrovište...) i neka bude treset dubok da moze iskopat svoje skloniste ako mu se nesviđa tvoje... moras imat jednu posudu s vodom da moze piti ... počistit mu trebas jednom na godinu s tim da ces vadit izmet i ostalo smece van (s pincetom naravno) ... kad mu u terarij bacis hranu ako ju nepojedje ju trebas izvadit ali mislim da ce odbijat hranu samo kad se bliži vrijeme presvlačivanju ... kad se presvuče nista nebrini to je normalo ako kad dođeš dom u vidis na leđima da polagano se drma ... ponudi joj hranu jednom na tjedan i to jednog dubia ... ljepo moras navlažit treset kao sto sam vec spomenuo da trebaju imat vlagu malo vecu ( oko 70 % vise manje 10 % ) ...njima smeta svjetlo pa zato trebas savit puno skrovista u terarij ... nemoj stavit obinu spot zarulju nego infracrvenu ili keramicku ... soa ti zna izgledat kao kupleraj crvenoga pa je dobro da imas keramice zarulje koje griju ali nesvjetle a dobro griju ... i zarulju stavis tako da e udaljena od terarij da bude oko 25 supnjeva i po noci oko 23 (tek toliko da malo smanjis ...odmaknes par cm zarulju) ... znas kakva ventilacija treba ? vidio sam da imas moreliu pa onda valjda znas ;) sve potrebno nabavis na teraristika hr ili ovdje na forumu ... zenka ti zivi puno duže od mužjaka ...valjda  ce ti to biti prva tarantula ali nikad i zadnja :D


eto toliko od mene

LP , Simon
Baculum Extradentatum x20
Chromatopelma Cyanopubescens x1
Eliptorhina Javanica x2

Offline Rocker

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 119
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Čakovec
Odg: B. boehmei
« Odgovori #4 u: Ožujak 08, 2012, 21:36:02 poslijepodne »
Odlican pauk, meni najdrzi! Ocjena 10/10, neda mi se pisat. Ne pusta dlacice, barem moj ne

@kija88 :up:

Offline phasid man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 669
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Baculum Extradentatum --> Chromatopelma cyanopubes
Odg: B. boehmei
« Odgovori #5 u: Ožujak 08, 2012, 21:43:15 poslijepodne »
Odlican pauk, meni najdrzi! Ocjena 10/10, neda mi se pisat. Ne pusta dlacice, barem moj ne

@kija88 :up:

blage je naravi pa zato je dobar za početnike i treba ga dobro iznervirat da ispusti dlačice a kamoli tek onda da ugrzize ... znaci da nepetljas previse oko terarija i pauka , da ga nepokusavas hendlat i sve ce biti super ;)

kao sto sam i napisao :) (samo neznam koliko ce njih to procitat :D )
Baculum Extradentatum x20
Chromatopelma Cyanopubescens x1
Eliptorhina Javanica x2

Offline kija88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: B. boehmei
« Odgovori #6 u: Ožujak 08, 2012, 21:52:28 poslijepodne »
@phasid man

mislim da bi "malo" pretjerao sa 70%-80%  vlage...

Offline phasid man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 669
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Baculum Extradentatum --> Chromatopelma cyanopubes
Odg: B. boehmei
« Odgovori #7 u: Ožujak 08, 2012, 21:53:39 poslijepodne »
da i ja misalim ... tek sad vidim ... oprosti  :-[
Baculum Extradentatum x20
Chromatopelma Cyanopubescens x1
Eliptorhina Javanica x2

Offline T-boy144

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 391
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: B. boehmei
« Odgovori #8 u: Ožujak 08, 2012, 22:18:44 poslijepodne »
@phasid man vidim da si napisao dosta gluposti. Prvo grijanje nije potrebno, temperatura nesmije pasti ispod 20 stupnjeva i to je to! Moji su pauci na sobnoj temperaturi,oko 21 stupanj a noci malo nize. Nikad nisu imale problema. Preko ljeta je temperatura veca pa i brze tada rastu. Drugo napisao si da je skoro svaka tarantula u mogucnosti baciti dlake. Samo pauci novog svijeta (new world) imaju tu sposobnost ali postoje i iznimke kao npr Psalmopeusi. Trece Brachypelma boehmei je pustinjska vrsta tako da uopce netreba vlaziti treset nego samo staviti posudicu sa vodom i svakih tjedan dana malo politi vode oko posudice. Cetvro napisao si kako bi trebalo staviti puno povrsina za hodanje. Brachypelme su terestrijalni pauci te ce vecinu vremena provesti u skrovistu, nece se penjaati po granama i slicno. Nisu vjesti penjaci te moze doci do ozljede. Peto napisao si da jednom godisnje treba cistiti izmet tarantule. Tarantule nemaju kruti izmet nego ispustaju bezbojnu tekucinu koja brzo ispari i nema mirisa. Šesto ostatke hrane bi trebalo cistiti barem jednom tjedno da nebi doslo do nametnika. Grinje i plijesan mogu doci na ostatke te ugroziti tarantulu. Po meni najbolji feeder insect je Blatta lateralis. Lako se uzgajaju,trce okolo ko ludi u terariju. Odraslim tarantulama das 2 odrasla latera odjednom. Dubie ti se prave mrtve i ukopavaju se tako da tarantula nekada ima problema sa pronalazenjem dubia. Fobasi kopaju ko ludi te se zavuku pod treset ako tarantula ne reagira prvih 10-tak sekundi.

Jos jedno pitanje za kraj: imas li ti uopce tarantule? Vidim da svima dajes savjete pa me zanimalo koje tarantule imas ako koje uopce imas. Sa ovim postom te nisam htio uvrijediti ali 2 puta provjeri informacije koje dajes. ;)

Offline kija88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: B. boehmei
« Odgovori #9 u: Ožujak 08, 2012, 22:29:01 poslijepodne »
moj je znao biti i na 16-18 stupnjeva, samo se sporije razvija. Ostatke od hrane je uvijek ostavljao na istom mjestu, na komadu paučine i to se samo sa pincetom pokupi.
Uglavnom, Marko nemoj se ništa brinut, odlična je vrsta i nečeš ništa pogriješiti sa odabirom  :up:

Offline phasid man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 669
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Baculum Extradentatum --> Chromatopelma cyanopubes
Odg: B. boehmei
« Odgovori #10 u: Ožujak 08, 2012, 22:39:54 poslijepodne »
brachypelme su pustinjske? :o onda vidim di sam pogrijesio :doh:

grijanje nije nuzno sto nisam napisao ali meni je laske grijat jer mi temp papda na 16 stupnjeva ... nije mi to bas jasno kako mogu prezivit na 16-18 supnjeva ? pa nisu to zivine iz tropskih krajeva ? sve u svemu insekti su cudni ..



nisam ovaj post smio napisat jer sam ja sve ali ama bas sve izmjesao s parahybanom ! :doh:

t-boy dobijes pp :)

zao mi je za ovaj off topic .
« Zadnja izmjena: Ožujak 08, 2012, 22:45:20 poslijepodne od phasid man »
Baculum Extradentatum x20
Chromatopelma Cyanopubescens x1
Eliptorhina Javanica x2

Offline markomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Dubrovnik
Odg: B. boehmei
« Odgovori #11 u: Ožujak 08, 2012, 22:51:40 poslijepodne »
Ljudi hvala vam puno na informacijama, ovo mi je puno pomoglo.
Odluka je definitivno pala na tog pauka sad je samo pitanje kad cu mu osigurat uvjete pa idem u nabavku.

@Kija : racunaj da cu ti bit dosadan ubuduce sa pitanjima haha
@phasid man : nema frke bitna je namjera da si htio pomoci  :up:

Sto se glavnih stvari tice sve mi je sad jasno samo imam jos par pitanja, cisto neke finese  :D
Sto se tice boje , kad poprimaju koje boje u kojem stadiju?
Da li je bas stalno u skrovistu il lunja tu i tamo.... :D


Offline kija88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: B. boehmei
« Odgovori #12 u: Ožujak 08, 2012, 22:59:30 poslijepodne »

ovisi sad jel bi uzimao malog ili već poluodraslog-odraslog. al možeš pogledat ovdje  https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=46153.25  kak je to izgledalo ;)
I pretežno je u svom zaklonu. Skužit češ kad ne bude u svojoj buksi i da hoda po terariju, onda je gladan i traži klopu, pa mu ubaciš žohara. Ako uzimaš malog, ja ti dam brašnara, uzmi si samo kutiju od sladoleda,treset i neku malo koru iz šume i to ti je to

Offline markomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Dubrovnik
Odg: B. boehmei
« Odgovori #13 u: Ožujak 08, 2012, 23:05:29 poslijepodne »

ovisi sad jel bi uzimao malog ili već poluodraslog-odraslog. al možeš pogledat ovdje  https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=46153.25  kak je to izgledalo ;)
I pretežno je u svom zaklonu. Skužit češ kad ne bude u svojoj buksi i da hoda po terariju, onda je gladan i traži klopu, pa mu ubaciš žohara. Ako uzimaš malog, ja ti dam brašnara, uzmi si samo kutiju od sladoleda,treset i neku malo koru iz šume i to ti je to

Jao čovječe 6. slika je genijalna...
A jel ju mozes vidjet dok jede? il ga povuce u skloniste?

Offline kija88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: B. boehmei
« Odgovori #14 u: Ožujak 08, 2012, 23:12:08 poslijepodne »
vidiš kak jede i kak napada. Super je fakat, meni najbolji terestrijalni...   :up:




Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: B. boehmei
« Odgovori #15 u: Ožujak 09, 2012, 07:58:02 prijepodne »
Tarantule nisu zahtjevne životinje. Osim hrane, za život im je potrebna samo odgovarajuća temperatura (sve tarantule se drže na sobnim temperaturama) i vlažnost zraka.

Ukoliko se temperatura spusti ispod 20 stupnjeva, tarantule slabije jedu i sporije se kreću, a preko 25 stupnjeva suprotno. Treba održavati sobnu temperaturu, idealno je 22-26 stupnjeva. Za temperaturu vrijedi jednostavno pravilo: ako je vama ugodno, bit će ugodno i vašoj tarantuli. Iako tarantule zapravo mogu podnositi i neke niže temperatura nego se pretpostavljalo, ipak se ne preporuča držati ih na temperaturama nižima od 18 stupnjeva.

Vlažnost zraka treba prilagoditi rodu kojem tarantula pripada (sve vrste tarantule unutar istog roda trebaju podjednaku vlažnost zraka) i posebno je održavati u periodu presvlačenja - i to je sve....ne može biti jednostavnije.

Što se tiče veličine terarija, za svaku tarantulu je preporučljivo gledati da svaka dimenzija bude do tri puta veća od raspona paukovih nogu.



Sto se tice boje , kad poprimaju koje boje u kojem stadiju?
Da li je bas stalno u skrovistu il lunja tu i tamo.... :D

Brachypelme su terestrijalni pauci koji niti pletu previše (osim kada se presvlače) niti kopaju (osim kada su bebe) tako da su stalno vidljvi, ali ne očekuj da će se previše kretati po terariju (osim kada su u potrazi za hranom). Kao i svim paucima, može im se staviti nešto za zaklon, ali nije nužno. Pošto su porijeklom iz Meksika, nije im potrebna previsoka vlaga, dovoljna je samo posudica s vodom. Posjeduju iritirajuće dlačice koje odbacuju trljanjem zadnjih nogu po abdomenu kada su pod stresom. Koliko često, ovisi o jedinki. Recimo, moja B.emilija nikada ne baca dlačice dok ih je B.boehmei bacao stalno, bez obzira približila se ja terariju ili ne.

Rekla bih da se prve boje počinju nazirati kada je pauk nekih 4-5 cm.


« Zadnja izmjena: Ožujak 09, 2012, 08:03:00 prijepodne od acidorange »

Offline Grozota

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
  • poʞ ǝuǝɯ ǝɾ ǝʌs n npǝɹ' ǝu ɯɐuz ɐz sɐʌ
Odg: B. boehmei
« Odgovori #16 u: Ožujak 09, 2012, 10:09:30 prijepodne »
DESCRIPTION
These are incredibly gorgeous and docile beauties from south-western Mexico. They have fuzzy black femurs, bright red "knees" that fade and end at black feet, and orange carapaces. They're not as common in the pet trade as some other Brachypelma species, but are just as hardy and long-lived as the ever popular B. smithi, B. emilia, etc.
SPECIFICATIONS

Scientific Name: Brachypelma Boehmei
Common Name: Mexican Fireleg, Mexican Beautiful, Boehm's Red Leg
Country of Origin: Mexico
Type: Terrestrial
Movement: Medium
Diet: Crickets, Roaches
Growth: Slow
Full Grown Size: 5.5-6 Inches (14-15 cm)
Lifespan: 20 years for females, 3-4 years for males
Temper: Usually very docile and slow-moving, but prone to occasional fits of hair flicking or skittishness. Consider most common hair kicker of the Brachypelma Genus.
Venom Potency: Weak, like other terrestrial new world species

Raste turbo turbo sporo pa ako hoćeš uživati u njezinim bojama kupi malo većeg slinga a ne 1-2-3 presvlačenja.
Vlaga - dosta je posudica sa vodom

I NARAVNO PRIJAVA U MINISTARSTVO jer su SVE brachypelme na CITES listi.

dio texta (ovo na engleskom) sam uzeo sa stranice tarantulas.co.za       

http://www.tarantulas.co.za/
« Zadnja izmjena: Ožujak 09, 2012, 14:40:09 poslijepodne od Chilii »
:devil-smiley-029:

Offline markomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Dubrovnik
Odg: B. boehmei
« Odgovori #17 u: Ožujak 09, 2012, 15:02:07 poslijepodne »
Čitao sam da je najduze zabilježeno u zatočeništvu 40 godina živjela ženka boehmei.
Definitivno sam za ženku samo što čitam da se u određenoj dobi može tek odrediti spol a ja bih nju od početka što manju.
Nije mi toliko do boje koliko mi se opcenito sviđa ovaj pauk. Preko boje sam ga samo primjetio :)

Offline Grozota

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
  • poʞ ǝuǝɯ ǝɾ ǝʌs n npǝɹ' ǝu ɯɐuz ɐz sɐʌ
Odg: B. boehmei
« Odgovori #18 u: Ožujak 09, 2012, 15:11:52 poslijepodne »
Čitao sam da je najduze zabilježeno u zatočeništvu 40 godina živjela ženka boehmei.
Definitivno sam za ženku samo što čitam da se u određenoj dobi može tek odrediti spol a ja bih nju od početka što manju.
Nije mi toliko do boje koliko mi se opcenito sviđa ovaj pauk. Preko boje sam ga samo primjetio :)

Naravno za odredit spol treba vremena da naraste  :)
S druge strane , bar ja to tako gledam za cijenu jedne ženke (pogotovo ako je veća) možeš dobiti 2-4 slinga od recimo 1-2-3 presvlačenja. Ok oni sporo rastu al recimo za 2 godine ćeš imati npr 4 pauka , sebi ostaviš jednu ženku (od 4 jedna mora biti ženka osim ako nisi najveći pehist na svijetu) a ostale zamjeniš za neke druge vrste koje ti se sviđaju . . .. a ima stvarno lijepih  ( b .smithi,  c.c cyanopubens , b. emilia. . . )
:devil-smiley-029:

Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Odg: B. boehmei
« Odgovori #19 u: Ožujak 09, 2012, 15:17:31 poslijepodne »
Slazem se sa tobom, meni je takodjer jedan od najljepsih ako ne i najljepsi pauk, al nakon nekog vremena kad poraste i kad bude u velikom terariju molit ces ju da se pomakne barem malo, tek da vidis da je ziva :) Hehehhe imao sam je i ja a i kod drugih sto sam vidjao jako jako slabo se krece :) Al svejedno je No.1   :up:  :up:

Offline markomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Dubrovnik
Odg: B. boehmei
« Odgovori #20 u: Ožujak 13, 2012, 20:02:12 poslijepodne »
Sutra stiže mali slingač  :D :up:

Offline phasid man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 669
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Baculum Extradentatum --> Chromatopelma cyanopubes
Odg: B. boehmei
« Odgovori #21 u: Ožujak 13, 2012, 20:04:12 poslijepodne »
super  :up: koje ce bit veličine? a za hranu ces imat sto? (latere, dubie, cvrčke, fobase? )
Baculum Extradentatum x20
Chromatopelma Cyanopubescens x1
Eliptorhina Javanica x2

Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Odg: B. boehmei
« Odgovori #22 u: Ožujak 13, 2012, 21:17:48 poslijepodne »
super  :up: koje ce bit veličine? a za hranu ces imat sto? (latere, dubie, cvrčke, fobase? )

Ako je sling vjerovatno 1-2cm max :)

Offline markomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Dubrovnik
Odg: B. boehmei
« Odgovori #23 u: Ožujak 14, 2012, 12:01:24 poslijepodne »
Evo pokupio dva malca jutros oko 10.
Ne vidi se skoro ništa jer sam slikao s mobitelom.
Ugl jedan se smjestio iza kamena i ne mrda.
Ako nešto ne valja sa smještajem recite pa promjenim.

Offline poseidon80

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 768
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • Herpeto&Arachno freak
Odg: B. boehmei
« Odgovori #24 u: Ožujak 14, 2012, 12:12:30 poslijepodne »
Evo pokupio dva malca jutros oko 10.
Ne vidi se skoro ništa jer sam slikao s mobitelom.
Ugl jedan se smjestio iza kamena i ne mrda.
Ako nešto ne valja sa smještajem recite pa promjenim.


jedina primjedba je da je kutija apsolutno prevelika za te slingove,i da bi svaki trebao imati svoju,manju kutijicu