Ožujak 28, 2024, 17:37:26 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Potrebna POMOĆ ?!  (Posjeta: 1623 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Žarke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 114
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Mostar, Bosna i Hercegovina
Potrebna POMOĆ ?!
« u: Veljača 17, 2015, 11:05:43 prijepodne »
Pozdrav svima i unaprijed se zahvaljujem na odgovorima  :zagrljaj:...

Novi sam na forumu :P

Nakon dužeg vremena... skrasio sam se heh :roll: i odlučio za stari hobi iz studentskih dana, želim imati akvarij....

Naručio sam i radi mi se Akvarij dimezija 72x38x75 (dxšxv), čudne dimenzije DA, al one mi odgovaraju za jedino mjesto u stanu gdje stane akvarij (na šanku)... Namjerno je malo viši, dublji, da diskusi imaju prostora prema gore kad ne mogu u duljinu  :( :'(

Ono što me posebno privlači i što planiram izvesti ako ikako mogao to je replika prirodnog staništa crne rijeke Amazon sliva. Naručio sam preko interneta "Alder cones" i "Almond" listove da mi pomognu proizvesti uz pomoć njihovih tinina vodu boje čaja. Kasnije planiram skupiti vreću listova hrasta, da održavam slične uvijete (ne planiram naručivati s interneta listove s Tajlanda non stop  :D :D :D), također će utjecati na Ph koji će nadam se biti stabilan i pogodan diskusima. Osmoza i uređaji za nju mi ne dolaze u obzir jer fizički (akvarij na šanku) nemam mjesta.

Moja su pitanja ova  :zagrljaj: :

1. Broj diskusa na ovu veličinu akvarija (to je nekih 150-160l) ?
2. Hoće li biti previše ribica ako uz 4 diskusa ubacim 6 panda corydoresa, 5-6 kozica ?
3. Da li je dobro rješenje ubaciti spužvasti sa zračnom pumpom dodatni filter uz postojeći unutarnji filter?
4. Da li je teže održavati akvarij s navedenim vrstama ako ubacim biljke ili ako samo ostane bijeli kvarcni pijesak ?
    - Ako ubacivao biljke išao bih na plutajuću leću da pravi sjenu za diskuse...

..... Nekom su pitanja možda banalna, meni nisu pa evo molim iskusne i one koji misle da znaju da pomognu...

SVAKI KOMENTAR MI je dobro došao jer je akvarij u dolasku, tako da je bolje spriječiti nego liječiti  :P :P :P

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: Potrebna POMOĆ ?!
« Odgovori #1 u: Veljača 17, 2015, 11:30:01 prijepodne »
Sta reci...vidim da ih zelis pod obavezno,pa ti mogu savjetovati eto ta 4 koja su ti u planu iako je akvarij mali...mogu naravno te pande,a kozice nisam siguran...veliki diskovi bi ih pojeli.Bilje sa diskusima je pozeljno ,a filtracije nikad dosta.Preporucio bi ti vanjski kanister filter da ti taj unutarnji ne uzme mjesta i daleko bolje bi odrzavao vodu zdravom i optimalnom za Diskuse.Raznolika hrana (govedji mix,granule,
spiruline...),temperatura 28, dobar filter,redovna izmjena 30% vode (svakih 15 dana) i mogao bi imati ljepe i zdrave Diskuse
Totalna Steta