Travanj 26, 2024, 02:21:34 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pitka voda na podrucju Zagreba  (Posjeta: 1046 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Pitka voda na podrucju Zagreba
« u: Travanj 10, 2012, 11:51:03 prijepodne »
Ovako da podijelim nesto sa vama u vezi pitke vode u Zagrebu, bas smo komentirali moje kolege i ja neki dan oko tog pitanja, pa da vidim sto vi mislite o tome.. Inace zanima me dal vama odgovara vaša voda koju pijete iz vasih pipa.. Bas sam neki dan bio na podrucju jaruna, isao sam obaviti nesto, pa kak sam bio zedan, zatrazio sam vode, voda mi je bila skroz neka cudna, kak da opisem, ajmo reci bljutava, a tako i na podrucju autobusnog kolodvora također.. Neznam zasto to jest tako.. Inace voda kod mene, znaci ja sam u blizini domovinskog mosta (Petruševac), tko god je vodu pio, rekao je da je voda puno bolja nego u drugim krajevima zga, ne da ju hvalim, jer je iz mob mjesta, ali puno je razlike između vode od mene i jaruna i okolice.. Zna li tko zbog cega je to tako?

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Pitka voda na podrucju Zagreba
« Odgovori #1 u: Travanj 10, 2012, 11:52:54 prijepodne »
Različita vodocrpilišta...

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Pitka voda na podrucju Zagreba
« Odgovori #2 u: Travanj 10, 2012, 11:59:52 prijepodne »
različite cijevi i duljina prolaska vode od vodocrpilišta do potrošača....neki dijelovi grada se opskrbljuju preko vodosprema...sve to utječe na sam "okus" vode

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Pitka voda na podrucju Zagreba
« Odgovori #3 u: Travanj 10, 2012, 12:06:17 poslijepodne »
http://www.zgh.hr/default.aspx?id=285

evo ti tu neki popis... vidiš da ima i petruševec kao vodocrpilište.... tvoja voda napravi par 100 metara do tvoje pipe a nekima napravi 10tke km... tak da i to sigurno ovisi koliko prije nego kaj ju ti piješ očisti cijevi :D

mislim da fali na popisu vodocrpilište Šibice... koje je pak meni blizu i meni je kvaliteta isto ok... a ovdje di delam je isto bljak...
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Pitka voda na podrucju Zagreba
« Odgovori #4 u: Travanj 10, 2012, 12:11:28 poslijepodne »
Pitao sam najvece strucnjake u Zagrebu za vodu i vodovod i oni mu rekli da mi ti podaci o vodocrpilistima nista ne znaci jer da se to mijesa.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Pitka voda na podrucju Zagreba
« Odgovori #5 u: Travanj 10, 2012, 12:13:51 poslijepodne »
http://www.zgh.hr/default.aspx?id=285

evo ti tu neki popis... vidiš da ima i petruševec kao vodocrpilište.... tvoja voda napravi par 100 metara do tvoje pipe a nekima napravi 10tke km... tak da i to sigurno ovisi koliko prije nego kaj ju ti piješ očisti cijevi :D

mislim da fali na popisu vodocrpilište Šibice... koje je pak meni blizu i meni je kvaliteta isto ok... a ovdje di delam je isto bljak...
da imas pravo, sigurno je zbog toga, jer u mojoj blizini su ajmo reci 3 vodocrpilista, najblize petrusevec i zitnjak, zato i jest tako onda.. a bas kako kazes nekima su crpilista odaljena, pa moze biti da voda dugo putuje pa je zato..  

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Pitka voda na podrucju Zagreba
« Odgovori #6 u: Travanj 10, 2012, 12:57:54 poslijepodne »
Niti je voda na svim crpilistima jednako tvrda, a to je bitan faktor kod okusa na koji si navikao.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Pitka voda na podrucju Zagreba
« Odgovori #7 u: Travanj 10, 2012, 13:03:05 poslijepodne »
Tako je, evo tablice koja govori o tim svojstvima vode o kojima ovdje pricamo:

Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline madmax333

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
Odg: Pitka voda na podrucju Zagreba
« Odgovori #8 u: Travanj 10, 2012, 13:22:56 poslijepodne »
Pitao sam najvece strucnjake u Zagrebu za vodu i vodovod i oni mu rekli da mi ti podaci o vodocrpilistima nista ne znaci jer da se to mijesa.
To je istina! Recimo za centar se dobiva voda iz male mlake i zapruđa koje se mješaju. S time da je voda za sad kvalitetnija iz male mlake, ali nece još dugo.
ribar

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Pitka voda na podrucju Zagreba
« Odgovori #9 u: Travanj 10, 2012, 18:15:59 poslijepodne »
iskreno paše mi ta voda ali se pitam koliko je to sve zdravo.
kad pogledam onaj jakuševac mrak mi na oči padne.
u petruševcu nekad nemožeš stajati isto kao i u dugavama koliko to smetlište smrdi,
i onda kad čujem zdrva voda?žitnjak industrijska zona-crpilište vode?
kako voda može biti zdrava pored svih tih baterija,limenki ulja i ostalog koje tamo se baca,
o savici koja je cjela crna neću ni pričati-ornotološki rezervat-čitaj ekološka katastrofa.

mislim da premalo znamo i premalo toga mjerimo da bi mogli biti sigurni da pijemo kvalitetnu vodu.


Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Pitka voda na podrucju Zagreba
« Odgovori #10 u: Travanj 10, 2012, 18:48:40 poslijepodne »
Zagreb ima tu srecu da crpi vodu iz velike dubine gdje su gotovo sterilni uvjeti i ne koristi povrsinske vode kao recimo Osijek. Cak se i jako malo klorira, manje nego sto je to zakonom propisano jer nema potrebe. I stalno ti se to mjeri i sve se mjeri. Voda je sigurno zdravstveno ispravna (ono na Vrbanima je bio izuzetak, al sto je tamo uopce bio problem, cijevi?), to ako uvijek nije fina ne znaci da je nezdrava. :)
Bio sam u Slavoniji, okolica Pozege,  i uzimali smo u skolama uzorke vode za pice, u 23 od 25 skola je voda bila zdravstveno neispravna. Toga tu nema... jedino je nada da ce se stanje popraviti i da ce netko reagirati.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Pitka voda na podrucju Zagreba
« Odgovori #11 u: Travanj 10, 2012, 19:40:51 poslijepodne »
Koliko se sjecam u Vrbanima je problem bio lokalne prirode u samim zgradama - na plasticne cijevi su stavljali bitumensku izolaciju koja se upijala u stijenke i ulazila u vodu te je nakon zamjene kompletne instalacije problem nestao.

Offline madmax333

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
Odg: Pitka voda na podrucju Zagreba
« Odgovori #12 u: Travanj 10, 2012, 19:45:48 poslijepodne »
Zagreb ima tu srecu da crpi vodu iz velike dubine gdje su gotovo sterilni uvjeti i ne koristi povrsinske vode kao recimo Osijek. Cak se i jako malo klorira, manje nego sto je to zakonom propisano jer nema potrebe. I stalno ti se to mjeri i sve se mjeri. Voda je sigurno zdravstveno ispravna (ono na Vrbanima je bio izuzetak, al sto je tamo uopce bio problem, cijevi?), to ako uvijek nije fina ne znaci da je nezdrava. :)
Bio sam u Slavoniji, okolica Pozege,  i uzimali smo u skolama uzorke vode za pice, u 23 od 25 skola je voda bila zdravstveno neispravna. Toga tu nema... jedino je nada da ce se stanje popraviti i da ce netko reagirati.
pa nije baš iz velikih dubina, zagreb doslovno leži na vodonosniku! I to s par metara tampona gline ali se danas grade neboderi, garaže i slično koji probijaju zaštitni sloj i dovode do neposredne veze zagađivala s površine! Ali voda je kvalitetna jer i ovih par metara gline izvrsno filtrira i zadržava zagađivala na kemijskoj bazi.
ribar