Travanj 29, 2024, 19:22:09 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Dođite na Festival znanosti!  (Posjeta: 377 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Dođite na Festival znanosti!
« u: Travanj 23, 2012, 09:37:08 prijepodne »
Kao što kaže u naslovu, za detalje i raspored vidi na linku:
http://www.festivalznanosti.hr/2012/
Slabo je popraćen u "mainstream" medijima obično bude reportažica tek kad je gotovo a šteta jer su zaista dobra predavanja - (mogu jamčiti samo za ova na kojima sam bio)
 

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Dođite na Festival znanosti!
« Odgovori #1 u: Travanj 23, 2012, 23:05:53 poslijepodne »
Danas bilo na RTL-u, nounarka bila opcinjena "magnetskom gravitacijom" :)

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Dođite na Festival znanosti!
« Odgovori #2 u: Travanj 24, 2012, 09:49:50 prijepodne »
Hmda vidio na HRT dnevniku prilog koji je pretpostavljam sličan tome na RTL-u, stvaraju dojam da je znanost na tom festivalu naljevanje tekućeg dušika i demonstracije za mladji pučkoškolski uzrast a ipak ima više od toga...

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Dođite na Festival znanosti!
« Odgovori #3 u: Travanj 24, 2012, 09:55:02 prijepodne »
I kaj ti je čudno kaj je slabo popraćeno? Gdje su u tome guzice i sise? Nema...
Jučer isto slušam kako određeni intelektualci kukaju na činjenicu kako su ankete pokazale da vrli rvati više ne čitaju, da ih knjiga ne zanima, kako će doći do gubitaka radnih mjesta u izdavačkoj djelatnosti, kako će nove generacije biti blentavije, blabla... Mislim, kaj su pali s kruške? Kao da ne vide što se događalo zadnjih xy godina, da su se ljudi planski i ciljano zaglupljivali radi lakše kontrole i da se svakodnevno sve bitno banalizira do groteske? Kao da svojom šutnjom  nisu konstruktivno sudjelovali u razvaljivanju društva i države zadnjih 20 godina...I sad se snebivaju...Salonski pametnjakovići... Ma...bolje da šutim, samo se uzrujam   :D

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Dođite na Festival znanosti!
« Odgovori #4 u: Travanj 24, 2012, 11:51:24 prijepodne »
Znajući kako izgleda program i svjetonazor HRTa i ostalih "nacionalnih" televizija nije mi ništa čudno niti mi je uopće namjera da se sad tu zgražam ili da ih kritiziram. Namjera mi je da potaknem ljude da posjete festival po mogućnosti neko predavanje i vide/čuju sami što ima - pogledajte barem online raspored valjda će se naći nešto(konkretnom nekom) zanimljivo?

Offline elSiD

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Mala Gorica, Sv.Nedelja
Odg: Dođite na Festival znanosti!
« Odgovori #5 u: Svibanj 03, 2012, 02:40:52 prijepodne »
I kaj ti je čudno kaj je slabo popraćeno? Gdje su u tome guzice i sise? Nema...
Jučer isto slušam kako određeni intelektualci kukaju na činjenicu kako su ankete pokazale da vrli rvati više ne čitaju, da ih knjiga ne zanima, kako će doći do gubitaka radnih mjesta u izdavačkoj djelatnosti, kako će nove generacije biti blentavije, blabla... Mislim, kaj su pali s kruške? Kao da ne vide što se događalo zadnjih xy godina, da su se ljudi planski i ciljano zaglupljivali radi lakše kontrole i da se svakodnevno sve bitno banalizira do groteske? Kao da svojom šutnjom  nisu konstruktivno sudjelovali u razvaljivanju društva i države zadnjih 20 godina...I sad se snebivaju...Salonski pametnjakovići... Ma...bolje da šutim, samo se uzrujam   :D

Baš tako, da nisi ti ovak nešto lijepo sročio onda bi ja dobio želju a to ziher ne bi bilo ovak koncizno...  :klap:

I ako mogu samo dodati: nisu samo intelektualci šutjeli nego svi, cijelo f***ing društo, koje btw i nije baš na razini nečega što bi se moglo zvati društvom.

Što se tiče Festivala znanosti - svaka čast, imam puno kolega sa PMF-a (fiz,bio,kem,mat...) i znam koliko su se trudili ovih zadnjih 10 god i koliko sve ostale(uključujući prvenstveno akademsku zajednicu i visoko školstvo) u biti boli neka stvar za to što studenti pokušavaju podići interes javnosti za znanost i malo nas sve skupa maknuti od samih 'guzica i sisa' i partizana i ustaša i sličnih krafni...

bah...sad sam i ja zabrijo  >:(
More one talks less can he hear.