Ožujak 28, 2024, 08:55:19 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Čišćenje discusa od crijevnih parazita  (Posjeta: 27553 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #100 u: Studeni 25, 2015, 17:19:20 poslijepodne »
Da li netko od vas može na ovaj post staviti fotografije diskusa koji imaju gastrointestinalne probleme (skinuto s neta)? Konkretno, nakon svih tretmana koje je prošao akvarij, nakon što su diskusi počeli jesti kao skalari i ostale ribe u akvariju, danas vidim na čak dva da im visi ''nešto'' što na žalost ja nisam do sada vidio niti se susretao a to nešto izgleda kao loptica za badminton s jednim, recimo crvolikim bijelim, ravnim koncem dužine oko 5mm a oko toga su kao krila od komarca, dva ili tri komada. Problem mi je što su ribe stalno u pokretu i što ne mogu nikako to poslikati. Drugi problem je što definitivno ne mogu postaviti ispravnu dijagnozu jer se, kako sam napisao, do sada nikada s tim nisam susreo.

Akvarij je tretiran s eSHa  -ndx za gliste, trakavice i ostale nematode, deset dana kasnije metronidazolom. Kura je završila točno 15.11.2015.

Sada, deset dana kasnije, kada sam mislio da je konačno sve OK jer je i voda dobila onu bistrinu, bakterije su se oporavile, i sve je super, a kad tamo, nešto im visi...
« Zadnja izmjena: Studeni 25, 2015, 17:23:08 poslijepodne od trpimirovich »

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #101 u: Studeni 25, 2015, 18:12:02 poslijepodne »
jel izgleda ovako ?


ako da to je camalanus
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #102 u: Studeni 25, 2015, 18:32:52 poslijepodne »
Nažalost ne. Kopao sam po netu i nigdje ne mogu naći identičnu fotografiju. Prvo sam mislio da je camalanus no ovo na fotografiji izgleda više kao crvići. Probati ću malo kasnije pofotkati dok ih hranim jer su onda na jednom mjestu.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #103 u: Studeni 25, 2015, 19:30:24 poslijepodne »
Ovom skalarus neta visi nešto najsličnije onome što visi iz diskusa. Navodno su nematode.... S napomenom da je kod mojih diskusa to tanko i prozračno kao krilca komarca ili muhe.

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #104 u: Studeni 25, 2015, 22:56:06 poslijepodne »
sera nematol ili JBL NEdol
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #105 u: Studeni 26, 2015, 07:26:50 prijepodne »
Hvala!
Znači i tebi to izgleda kao nematode kao što kaže web stranica gdje sam našao fotku?
Usput, škicnuo sam akvarij s tvog linka i vidim da su tvoji diskusi reprezentativni (što god sada netko drugi komentirao).
Još radi bijelog akvarija dodatno dolazi do izražaja njihova boja.

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #106 u: Studeni 26, 2015, 08:20:25 prijepodne »
Uff ti diskusi su odavno prodani. 

Imao sam divljake 1 g, čak su se i mrijestili imao malce 2mj.  i onda su neobjašnjivo počeli mršaviti ko kosturi.

vjerojatno od stresa ( jer sam kemijao non stop sa rasvjetama ).

Sada je akvarij poluprazan i čekam novu ekipu.
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #107 u: Studeni 26, 2015, 09:07:17 prijepodne »
Trpimirovich, daj probaj nekako pofotkati to sto vidis na ribama.

Inace ribama nakon lijecenja treba neko vrijeme da im se crijeva oporave, tako da jos neko vrijeme mogu imati bijeli poluprozirni izmet. Da nebi bilo da ih tretiras bezveze ponovno.


Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #108 u: Studeni 26, 2015, 10:47:45 prijepodne »
Trpimirovich, daj probaj nekako pofotkati to sto vidis na ribama.

Inace ribama nakon lijecenja treba neko vrijeme da im se crijeva oporave, tako da jos neko vrijeme mogu imati bijeli poluprozirni izmet. Da nebi bilo da ih tretiras bezveze ponovno.
Sa ovim se slažem jer definitivno,vrijeme čiščenja gastrointestinalnog trakta traje,a k tome ako uzmeš u obzir da je crijevna flora narušena treba vremena za oporavak,tako da takve ribe trebaju kao i sve životinje dijetnu lako probavljivu hranu pogotovo u ovakvim slučajevima,te ukoliko je hrana"teška" zasigurno dolazi do sluzave stolice nerijetko i do neprobavljene hrane u probavnom traktu pa stvarno treba postaviti pravilnu dijagnozu ne srljati i ići sistem pokušaja jer ipak je to samo riba i daleko osjetljivija i slabija od npr. sisavaca koji itekako znaju loše završiti od neprilagođene hrane!
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #109 u: Studeni 26, 2015, 16:23:10 poslijepodne »
Uff ti diskusi su odavno prodani. 

Imao sam divljake 1 g, čak su se i mrijestili imao malce 2mj.  i onda su neobjašnjivo počeli mršaviti ko kosturi.

vjerojatno od stresa ( jer sam kemijao non stop sa rasvjetama ).

Sada je akvarij poluprazan i čekam novu ekipu.

Vezano za divljake, kod mene su Geophagusi divljaci, bilo ih je 10, zdravi, krasne peraje, uhranjeni, debeli i onda nakon dvije godine njih 6 ugine u 6 mjeseci bez ikakavih naznaka... INaće su se mrijestili no ja jednostavno nemam uvjete za povaditi ikru i uzgojiti ih tako da je ikra uglavnom ili propala ili bila pojedena od strane ostalih stanara (botie i L-ovi)...


Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #110 u: Studeni 26, 2015, 16:25:33 poslijepodne »
Trpimirovich, daj probaj nekako pofotkati to sto vidis na ribama.

Inace ribama nakon lijecenja treba neko vrijeme da im se crijeva oporave, tako da jos neko vrijeme mogu imati bijeli poluprozirni izmet. Da nebi bilo da ih tretiras bezveze ponovno.

Poznato mi je to, pogotovo kod diskusa koji imaju duži probavni trakt. No do sada nikada nisam ništa slično vidio. Barem ne kod sebe u akvarijima... Čak i Geophagusi kad sam ih čistio prilikom useljavanja u akvarij nisu imali tako nešto. Imali su standardno hexamitu radi stresa koja se razbuktala pa im je visio bijeli končić ali to je riješeno. Promatrat ću ih sada malo duže da vidim hoće li se štogod pojaviti jer trenutno su ''čisti'' izvana...

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #111 u: Studeni 26, 2015, 16:27:57 poslijepodne »
Trpimirovich, daj probaj nekako pofotkati to sto vidis na ribama.

Inace ribama nakon lijecenja treba neko vrijeme da im se crijeva oporave, tako da jos neko vrijeme mogu imati bijeli poluprozirni izmet. Da nebi bilo da ih tretiras bezveze ponovno.
Sa ovim se slažem jer definitivno,vrijeme čiščenja gastrointestinalnog trakta traje,a k tome ako uzmeš u obzir da je crijevna flora narušena treba vremena za oporavak,tako da takve ribe trebaju kao i sve životinje dijetnu lako probavljivu hranu pogotovo u ovakvim slučajevima,te ukoliko je hrana"teška" zasigurno dolazi do sluzave stolice nerijetko i do neprobavljene hrane u probavnom traktu pa stvarno treba postaviti pravilnu dijagnozu ne srljati i ići sistem pokušaja jer ipak je to samo riba i daleko osjetljivija i slabija od npr. sisavaca koji itekako znaju loše završiti od neprilagođene hrane!

Oni sada najnormalnije klopaju sve što se da u akvarij. Čak su agresivni kao i ostale ribe. Snim filmić pa ću ga postati da vidite. PRobat ću nekako zumirati i fotkati ''aliena'' ako se opet pojavi, a mislim da hoće.

Nakon liječenja pojačao sam i vitamine u akvariju i minerale radi oporavka....