Svibanj 15, 2024, 06:01:10 prijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: Sta da kupim?  (Posjeta: 3454 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Brancinko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb-Jarun Lake
  • From the beginning !!!
    • Čarolija balona
Odg: Sta da kupim?
« Odgovori #25 u: Lipanj 19, 2010, 22:47:18 poslijepodne »
dslr ;)
U potpunosti se slažem sa cannibalom. :up: :up:
DSLR uzmi nečeš požalitii nemoj misliti da "kupuješ Space Shuttle a nemaš ni vožačku."


Offline Xzyle

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 325
  • Lokacija: RI/ZG
    • www.kerri.hr
Odg: Sta da kupim?
« Odgovori #26 u: Lipanj 19, 2010, 23:47:12 poslijepodne »
i sad me zvao čića iz murskog sredisca da u pon i uto ide poslovno u zg i da ga moze dostaviti... kaj da sad radim?

meni obje opcije djeluju ok... pliz help...
Ako je u pitanju Sony a230 kupuj bez razmišljanja ;)

Offline Xzyle

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 325
  • Lokacija: RI/ZG
    • www.kerri.hr
Odg: Sta da kupim?
« Odgovori #27 u: Lipanj 19, 2010, 23:48:19 poslijepodne »









Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Sta da kupim?
« Odgovori #28 u: Lipanj 20, 2010, 00:12:16 prijepodne »
Davor kaze:

DSLR - da ako misliš koristiti više od jednog objektiva i ako si spreman fotkati kroz tražilo, plus učenje o fotografiji. Nema ti smisla s DSLR-om fotkati na automatskim postavkama, bez razmišljanja, čak niti u jpeg-u, nego u raw-u i onda obrada svake snimljene fotografije. Ak si spreman na sve to - kupuj DSLR, ako ne, za te novce imaš izvrsne kompakte (Canon powershot SX1IS, Lumix neki od Panasonica, dosta Sonyja, bla, bla) s kojima isto možeš pristupiti fotografiji kreativno.

hmmm... ne vidim se bas u tome...
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Xzyle

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 325
  • Lokacija: RI/ZG
    • www.kerri.hr
Odg: Sta da kupim?
« Odgovori #29 u: Lipanj 20, 2010, 03:56:02 prijepodne »
Davor kaze:

DSLR - da ako misliš koristiti više od jednog objektiva i ako si spreman fotkati kroz tražilo, plus učenje o fotografiji. Nema ti smisla s DSLR-om fotkati na automatskim postavkama, bez razmišljanja, čak niti u jpeg-u, nego u raw-u i onda obrada svake snimljene fotografije. Ak si spreman na sve to - kupuj DSLR, ako ne, za te novce imaš izvrsne kompakte (Canon powershot SX1IS, Lumix neki od Panasonica, dosta Sonyja, bla, bla) s kojima isto možeš pristupiti fotografiji kreativno.

hmmm... ne vidim se bas u tome...
smisao fotkanja na automatskim postavkama je jednak fotkanju na kompaktu...kompakt ni po čemu ne slika bolje na automatskim postavkama od dslr-a.Također,ne vidim zašto kit objektiv nije dobar i zašto se podrazumjeva obvezna kupovina drugog objektiva.SX20 ima veliki zoom,puno veći od sonyevog objektiva,ali neću ni pomislit na kvalitetu slike pri velikom zoomu...

također ne vidim zašto moraš biti genije ili zašto jednostavno moraš imati ambicija puno učit da bi fotkao dslr-om umjesto kompakta...dslr ti jednostavno ostavlja tu mogućnost napredovanja.

Neznam,jednostavno nikada nebi dao tolike novce za kompakta.Osobno imam FX180 panasonicov novi kompakt koji je prilično skup kod nas...kupljen za male pare u singapuru...ima sve manualne postavke ali daleko je to od dslr-a.

I još jedna stvar...slikanje kroz tražilo je genijalna i puno bolja stvar...kada sam kupovao dslr obavezno je morao imati live view,da bude kao na kompaktu,i moram priznat da ga uopće ne koristim jer mi je kroz tražilo 10x bolje kadrirat,pogledam točno što slikam.Sad mi čak i na kompaktima jednostavno smeta taj live view.

SX20 je dobar aparat vjerovatno,ali ne može biti ni blizu gore spomenutom sonyu koji je napravljen za totalne početnike i potpuno je ista stvar slikat s njim ili s kompaktom osim što nema live view.Jedina prednost je veliki zoom sx20,što možda i nije prednost uzme li se u obzir kvaliteta fotografije kasnije (kromatske aberacije itd,optički je samo 20x,dodatnih 60x je digitalni zoom (loše,detalji,oštrina...) )

S nijednim nećeš pogriješit u svakom slučaju jer nisi zahtjevna,ali možeš dosta toga propustit ako se odlučiš za kompakta...po meni je šteta dat tolike novce za takav aparat.
« Zadnja izmjena: Lipanj 20, 2010, 04:12:41 prijepodne od Xzyle »

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Sta da kupim?
« Odgovori #30 u: Lipanj 22, 2010, 21:31:13 poslijepodne »
velim, pocetnik sam teski i ako budem imala volju i zelju - tko kaze da necu uzeti i nesto bolje jednoga dana? vezem se za stvari pa sada sjedim a ispred mene 4 fotica s kojima sam nezadovoljna... kaj reci? :punch:

Eto konačno nešto konkretno - a sad da još smisliš zašto zapravo nisi zadovoljna s njima?

Offline Xzyle

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 325
  • Lokacija: RI/ZG
    • www.kerri.hr
Odg: Sta da kupim?
« Odgovori #31 u: Lipanj 24, 2010, 02:35:10 prijepodne »
Čime si se počastila na kraju?

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Sta da kupim?
« Odgovori #32 u: Lipanj 24, 2010, 09:02:06 prijepodne »
Čime si se počastila na kraju?

Ja znam, pa dok nje nema....
Canon Powershot SX 20 is ;)
FILIP (Valpovo)

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Sta da kupim?
« Odgovori #33 u: Lipanj 24, 2010, 10:21:30 prijepodne »
yes... naletila sam na duckas s dobrim popustom... pa jos 5% na web narudbu.. bla bla... ja zadovoljna iako sam ga jucer stigla samo upaliti, par puta skljocnuti i u krevet... danas arbajt cijeli dan - nis od fotkanja... sutra tuheljske ako sve bude po planu... ah, kad cu fotkatiiii? :rolleyes:
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.