Ožujak 28, 2024, 23:49:30 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Cijepi li se tko protiv gripe?  (Posjeta: 7971 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #75 u: Prosinac 29, 2010, 14:53:37 poslijepodne »
Od ovih svih narodnih recepata jedino vidim neki smisao u češnjaku (za kojeg je dokazano da ima antivirusno djelovanje) i eventualno medu.

A rakija, čvarci i kobasice  :down: :D :D

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #76 u: Prosinac 29, 2010, 14:54:15 poslijepodne »
Za novu sam na svadbi, bit ce ko Nova godina :D vec sam razbio kasicu za taksi od Spanskog do Maksimira... nadam se da su pojeftinili i da necu jedan nano-akvarij pljunuti za prijevoz :D
Vedrane, kud kineski cesnjak, zar je do toga doslo? :roll:
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #77 u: Prosinac 29, 2010, 14:57:22 poslijepodne »
Ruki moj dragi, ti ko da ne znaš di živiš...
mislim da je to bilo prije godine dana, usred zime... tražio sam pola dana češnjak koji NIJE kineski...
šipak...najviše ga je bilo u Kupujmo Hrvatsko dućanu
ove godine je sestra na vrtu , po mojoj narudžbi , udvostručila količine češnjaka... trajat će valjda do proljeća...

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #78 u: Prosinac 29, 2010, 15:01:33 poslijepodne »
Svjestan sam ja o zastupljenosti kineskog cesnjaka kod nas na trzistu, ali sam ocekivao (i bio sam u pravu, vidim) da si ti iznad toga. Ja bio prije dva mjeseca u Srbiji i fino sam se opremio, na granici su se cudili da mi u putovnici ne pise Van Helsing, imao sam problema radi toga! ;D
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #79 u: Prosinac 29, 2010, 15:03:34 poslijepodne »
Da Van Helsing :D :D :D

ne nasmijavaj me dok mi je šef prek puta :D :D vidiš da radim na distribucijskim listama!! :D :D

Offline hologram

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb,Volovčica
  • samo za hitne slučajeve 0997022021
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #80 u: Prosinac 29, 2010, 15:15:17 poslijepodne »
ja sam isto u potražnji za domaćim češnjakom, ali nikako ga naći...
odustajem od rasprave jer sam očito napisala puno gluposti, ali ostajem pri stavu da neću tu tekućinu ubrizgavat u sebe već bolje da mrknem rakiju, možda da moj dida ima internet bi napisao da se cijepi već godinama, uključujući i ovu a da ima 97,5 godina i zdrav je...rođen 1913g.....
pa tako eto i mog osobnog rodbinskog protuargumenta, a ja se nadam da mi se ove riječi neće obit o glavu pa da mi se ne nakaleme neke komplikacije jer sam nakon 9 dana išla nazad radit umjesto da se još oporavljam uz akvarij.net....
uglavnom držte fige, ako se ne javim kroz koji dan...imajte me u lijepom sjećanju (ps ovi rogovi su samo sezonski inače ih nemam..)
;)
:AkTer:

Offline hologram

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb,Volovčica
  • samo za hitne slučajeve 0997022021
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #81 u: Prosinac 29, 2010, 15:56:47 poslijepodne »
Uh... Bez uvrede, stvarno, pišeš gluposti, dobro i većina novinara piše gluposti pa i dalje pišu! :D Cijepivo je preventiva, ne lijek.

Cjepivo je imunološki lijek, ako radiš u struci onda bi to trebao znati, pogledaj si u zakon

A druga stvar, ako si toliko boležljiva, onda sigurno nisi imala gripu.
[/quote]
gripu sam sigurno imala iako ne mogu to dokazati pošto mi nisu vadili krv...
:AkTer:

Offline guppy world

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb / 095 55 27 695
  • 095/5527 695
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #82 u: Prosinac 29, 2010, 16:33:08 poslijepodne »
treba vadit krv?

Offline darx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 439
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Slatina-Osijek
  • Turtles before hoes
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #83 u: Prosinac 29, 2010, 18:26:09 poslijepodne »
Jel se cijepio tko protiv gripe od vas?

Ja sam razmišljao otići se cijepiti. Zašto biti 2 tjedna prikovan za krevet kad mogu izbjeći, a po tramvajima i faksu sam po cijele dane i 100% ću doći u doticaj s virusom. U ove neke teorije zavjere farmaceutskih kompanija ne vjerujem niti me briga...

Kakvo je vaše mišljanje o tome???
Evo moje misljenje...
Ja sam dobio flikove po sebi (natekline u obliku otoka) isao sam u bolnicu i testirali su me nekoliko tjedana, ustanovili su da imam alergiju na neke sastojke iz ljekova. Na kraju ih ne smijem uzimati.
To je bilo prije nekih 5-6 godina od tada nisam ni jedan lijek popio a ni bio bolestan.

Pustite tijelu da stvori prirodan imunitet, ne šnjopajte se ljekovima!

Offline xlavier

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #84 u: Prosinac 29, 2010, 18:36:59 poslijepodne »
Gripa "napada" pluca. I kod raka i "pojedanja organa" uvijek na kraju otkazu srce ili pluca pa onda su to i jedini uzroci smrti? Po toj logici i kad te metak pogodi ne umires od toga sto te netko nastrijelio deer slugom... mislim to je vec filozofska rasprava koja nema veze s temom, zasto bi zadnja stavka u patofizioloskom slijdu bila odgovorna, a ne noksa. Bitno je da kod infekcije virusom H1N1 kod mladih i snaznih ljudi dolazi cesto do teze klinicke slike nego kod infekcije drugim sojevima virusa gripe sto ti ignoriras i skreces temu u druge vode.

Na koju šprehu ja skrećem temu u druge vode... :O

Ja mislim da si ti riješio misterij gripe! To je nano bot koji kada uđe u mladi organizam, proračuna koliko ima godina i tada ustanovi da je mladi organizam i napada određene organe! ;)

Što se tiče raka, ako rak napadne pluća, pluća otkažu, ako napadne jednjak, otkazuje jednjak... I otkazuje srce, ovisno o tome što otkazuje prije njega... Ako su pluća, nema kisika, ako su jetra, ne čiste se otrovi... Mislim, sada ulaziš i ti u duboku filozofiju! :D

Metak? kakve veze ima metak s bilo kojom bolešću? :O

Offline xlavier

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #85 u: Prosinac 29, 2010, 18:42:36 poslijepodne »
Uh... Bez uvrede, stvarno, pišeš gluposti, dobro i većina novinara piše gluposti pa i dalje pišu! :D Cijepivo je preventiva, ne lijek.

Cjepivo je imunološki lijek, ako radiš u struci onda bi to trebao znati, pogledaj si u zakon

A druga stvar, ako si toliko boležljiva, onda sigurno nisi imala gripu.
gripu sam sigurno imala iako ne mogu to dokazati pošto mi nisu vadili krv...
[/quote]

Tu ulaziš u jedan mali problem... Zakon ne pišu lječnici, zakon pišu političari. Lijek u cjepivu je recimo cjepivo protiv bjesnoće, koje se daje kada se zna da je čovjek zaražen bjesnilom. Cjepivo protiv gripe, se daje prije nastupanja sezone gripe, jer ono nema funkciju lječenja! Ili tebi logika govori nešto drugo? :O

Onda si gripu možda imala. Tako nešto se i meni događalo na faxu, učim o nekoj bolesti i odmah shvatim da i ja imam tu bolest. Možda si tako i ti, dobila temperaturu, čitala u novinama o gripi i eto! PUF! :) Gle, koliko sam skužio patiš od ovoga, onoga i tako to, da te slučajno gripa napala, recimo i ta poznata svinjska, ne bi mirno ležala doma! ;) Zato, piti puno rakije, papati češnjaka pa ćeš biti dobro, kao i svi na forumu! :D

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #86 u: Prosinac 29, 2010, 18:46:08 poslijepodne »


Evo moje misljenje...
Ja sam dobio flikove po sebi (natekline u obliku otoka) isao sam u bolnicu i testirali su me nekoliko tjedana, ustanovili su da imam alergiju na neke sastojke iz ljekova. Na kraju ih ne smijem uzimati.
To je bilo prije nekih 5-6 godina od tada nisam ni jedan lijek popio a ni bio bolestan.

Pustite tijelu da stvori prirodan imunitet, ne šnjopajte se ljekovima!

Da dobiješ kugu, pustio bi imunitet da odradi svoje?

Offline vjeko38

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zadar
    • panda.fullbusiness.hr
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #87 u: Prosinac 29, 2010, 18:46:56 poslijepodne »
[ Zato, piti puno rakije, papati češnjaka pa ćeš biti dobro, kao i svi na forumu! :D
Slažem se!!! :up: :up: :up: I to rakiju od rogača!!
ZADAR
Kad molim, ne molim za ishod, već da budem dorastao borbi u koju se upuštam..

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #88 u: Prosinac 29, 2010, 18:54:14 poslijepodne »
Čini mi se da bi forum trebalo preimenovati u rakija.net  :D

Offline xlavier

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #89 u: Prosinac 29, 2010, 19:05:51 poslijepodne »
Ma rakija je malo preuzak pojam... :( ALKOHOL.NET! :D

Offline darx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 439
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Slatina-Osijek
  • Turtles before hoes
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #90 u: Prosinac 29, 2010, 19:16:35 poslijepodne »
Kuga je drugo, a svinjska gripa izmišljotina...


Znam da puno ljudi je problem nekoliko dana lezati u gripi, ali vjerujte kada ju tijelo samo pobjedi bez lijekova ona vas vise nece zaje..zezati.

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #91 u: Prosinac 29, 2010, 19:53:43 poslijepodne »

Offline hologram

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb,Volovčica
  • samo za hitne slučajeve 0997022021
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #92 u: Prosinac 29, 2010, 19:59:12 poslijepodne »
Tu ulaziš u jedan mali problem... Zakon ne pišu lječnici, zakon pišu političari. Lijek u cjepivu je recimo cjepivo protiv bjesnoće, koje se daje kada se zna da je čovjek zaražen bjesnilom. Cjepivo protiv gripe, se daje prije nastupanja sezone gripe, jer ono nema funkciju lječenja! Ili tebi logika govori nešto drugo? :O

Onda si gripu možda imala. Tako nešto se i meni događalo na faxu, učim o nekoj bolesti i odmah shvatim da i ja imam tu bolest. Možda si tako i ti, dobila temperaturu, čitala u novinama o gripi i eto! PUF! :) Gle, koliko sam skužio patiš od ovoga, onoga i tako to, da te slučajno gripa napala, recimo i ta poznata svinjska, ne bi mirno ležala doma! ;) Zato, piti puno rakije, papati češnjaka pa ćeš biti dobro, kao i svi na forumu! :D
[/quote]
čuj ti kako šusaš po meni, ja ti nisam ni znala da je svinja došla u zagreb već su mi to rekli u firmi kada sam se vratila,a da sam mirno doma ležala- nisam već sam jaukala da me se čulo po kvartu jela sam na silu nešto sitno i kljukala se lijeokovima protiv bolova,ali sam stoički to podnijela jer sam znala da jednom mora proći, možda bih paničarila da sam znala da vlada svinja ;)
što se tiče LIJEKA, ja samo koristim termine koje slušam na hodniku  u firmi i oni su službeni, ali se slažem s tobom kada tako protumačiš da cijepivo ne liječi već prevenira ali kako bismo zakopali ratnu sjekiru i kako se ja ne bih uvrijedila što me zoveš hipohondrom, predlažem da ako si doktor, farmaceut ili (bio) kemičar, ja te preporučim za posao kod nas jer nam fali stručnog kadra...
:AkTer:

Offline vjeko38

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zadar
    • panda.fullbusiness.hr
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #93 u: Prosinac 29, 2010, 21:02:33 poslijepodne »
Ne treba paničariti jer mediji žive od bombastičnih vijesti.. Svake godine i od obične gripe umre nekolicina ljudi kojima je imunitet slab ili imaju kronične bolesti. Češnjak, rakija od rogača ili kuhano crno vino, u kombinaciji sa sarmama.. meni daju idealan efekat. Pogotovo kad sam u gužvi.. :D :D ljudi se samo razmiču...
ZADAR
Kad molim, ne molim za ishod, već da budem dorastao borbi u koju se upuštam..

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #95 u: Prosinac 30, 2010, 19:35:45 poslijepodne »
 :D
...da je u toku neka ozbiljnija istraga o "Jaci" ili ekipi, kladim se da bi bila 10 puta veča  :D

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #96 u: Prosinac 30, 2010, 19:58:27 poslijepodne »
Ja se nadam da je ta istraga vec pri kraju i da samo cekaju da se malo pritvor isprazni... ne mozes neke ministre bas u neke sitne sobice staviti, nehumano je da se ne mogu okrenuti oko svoje osi u celiji  :D
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Goran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 100
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Mostar-Metković-Čapljina
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #97 u: Prosinac 30, 2010, 20:03:08 poslijepodne »
Cijepio se i cijepim se već 15 godina.....
Stomatolog sam,privatnik,non stop u kreditima za opremu,stan......Ne mogu si dozvoliti taj luksuz od 7 dana izbivanja sa posla.Cijepe nas od 2.godine faksa.Svaki dan mi u ord.dođe neko inficiran virusom a ovako ga ja ne fasujem.Cijepim se naravno protiv običnog gripca a sa ovom svinjskom mi malo sumnjivo sve.Ne pada mi na pamet!!!Nesto sam bas kontao kako je rok onog cijepiva za svinjsku 2 god. kad se ona pojavi u hrvata.Dale se pare...Treba to u ovoj godini potrošiti.....
VODITI RAČUNA!!!  Ako će te se cijepiti ne smijete biti ni malo bolesni.Ni sa početnim simptomima jer će se onda cijepljenjem samo pojačati bolest.Samo se zdravi cijepite.Prvi put kad se cijepite možete osjetiti malu malaksalost prvih nekoliko dana.Meni je bilo tako a i nekim mojm frendovima.Dobro je uzeti neke vitamine da se malo ojača organizam.G.
PORUŠITI TREBA MEĐE DA SE LJUDI MRZE RIJEĐE!!!

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #98 u: Prosinac 30, 2010, 20:06:08 poslijepodne »
Tko nece imati srca i imati hrabrosti priopciti Goranu da se cijepio protiv svinjske gripe?  :)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #99 u: Prosinac 30, 2010, 20:17:44 poslijepodne »
Tko nece imati srca i imati hrabrosti priopciti Goranu da se cijepio protiv svinjske gripe?  :)

 :D