Travanj 25, 2024, 07:05:58 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Ženke zlatne ribice(pajčolanka)  (Posjeta: 2459 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Ženke zlatne ribice(pajčolanka)
« u: Travanj 27, 2007, 17:40:00 poslijepodne »
Molim vas znate li kada ženka pajčolanke zlatne ribice bude spremna za izbacivanje jajašaca?Mužjak je dobio one točkice i stalno je gurka..ali ona je manja od njega dosta mislim da je premlada..Koliko mjeseci treba imati da joj bude do "parenja"? Hvala unaprijed...
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Ženke zlatne ribice(pajčolanka)
« Odgovori #1 u: Travanj 27, 2007, 18:23:00 poslijepodne »


Ne znam točno, no moja je,doduše, karasica bila kod mene oko 10 mjeseci, dakle, mogla je biti najviše godinu dana...tad je izbacila jajašca, al nije bilo ništa jer smo je izdvojili kak je dečki ne bi ugnjavili... Vjerujem da tako treba i pajčolankici. Pazi, da je "zavodnik" ne ugnjavi previše...moje su cure znale biti totalno iscrpljene kad bi dečke "napalo". Ako bude tako, izdvoji ili dečka ili nju u karantenski akvarij na par dana, pa će biti sve ok!


Javi kak se stvar razvija...

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Ženke zlatne ribice(pajčolanka)
« Odgovori #2 u: Travanj 28, 2007, 13:07:00 poslijepodne »
Ma ni karasica ni pajčolanka nisu spremne a on je prije lovio karasicu a sad non stop za pajčolankom(shvatio da mu je sličnija9ali ona je jako mlada mislimda joj nije više od par mjeseci tako da najmanje još pola godine neće biti ništa..ali karasica mi lijepo izgleda dosta je naraslaObožavam ih i kupiti ću im uskoro prekrasan"dom" jer su mi njadraže..Pa će moj pajčolanac Casanova imati još ženke za biranjeali i kojeg konkurentaNego kako kad kupujem da znam da je mužjak kad su svi isti a prodavač mi nezna reći?Kako da raspoznam mužjaka?Čini mi se da ženka pajčolanke ima veliki kiglasti stomčić i nekako joj je glava tuplja a on ima izduženiju glavu i nije mu trbuščić kuglica kao u nje...Ima veze?
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Ženke zlatne ribice(pajčolanka)
« Odgovori #3 u: Travanj 28, 2007, 22:04:00 poslijepodne »


Bravo na tome što ih najviše voliš!


Lijepo je da nas je sve više! I da im planiraš veliki dom! Super!


Mislim da nema neke veze, moji su dečki debeli ko prasci...doduše i jedu kao prasci....kad im daješ jesti, onda su oni prvi...i čuješ iz vode samo zvuk kao kad gice jedu napoj!

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Ženke zlatne ribice(pajčolanka)
« Odgovori #4 u: Travanj 29, 2007, 19:56:00 poslijepodne »
Ha ha tako i mojiHvala za savjet o grašku.Tamane ga već 2 dana.Znaš da još nisam nabavila onu hranu i Fishtamin...?Nigdje nema...
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Ženke zlatne ribice(pajčolanka)
« Odgovori #5 u: Travanj 29, 2007, 21:19:00 poslijepodne »


Ako ne možeš nabaviti, davaj im samo slobodno povrće, no pazi s graškom...svaki treći dan, ili rjeđe jer mogu se jako ispr... (guza im se veseli)......moje tako pucaju da se vide mjehurići u vodi, kad se najedu graška.... Možeš im davati i drugo povrće, mrkvicu, salatu, kažu da je jako dobar pofureni list bosiljka (probat ću kad majka nabavi friško lišće), blitva, špinat... Tako im razbiješ monotoniju s papicom.


A, ako bude frke, javi na pp...