Svibanj 02, 2024, 01:54:57 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Novi 50l  (Posjeta: 721 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline patrikbalint97

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 177
  • Spol: Muški   Dob: 26
  • Lokacija: BIlje
Novi 50l
« u: Studeni 23, 2013, 09:00:25 prijepodne »
Pozdrav! Jučer pokrenut akvarij od 50 litara,nisam mogao čekati da ga napunim  i da uredim jel sam poludio za aquascapanje ,ali treba ga urediti!!, svijetlo je 20w štedna 2700K svijetlo je žućkasto,za podlogu koristim pijesak zato je i mutna voda sve dok ne legne dole  :(. i dok ne nađem šljunka.Od bilja imam na tom "drvetu" javansku mahovinu a iza dok "drveta" je malo posađena valliseneria.
Eto sve kritike su dobro došle  :up: ,jel ne mislim da je nešta ekstra  :D
« Zadnja izmjena: Studeni 23, 2013, 09:04:21 prijepodne od patrikbalint97 »

Offline Jakov123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb,Borčec
Odg: Novi 50l
« Odgovori #1 u: Studeni 23, 2013, 09:30:31 prijepodne »
dobar start  :up:

Offline Modrag

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
  • Spol: Muški   Dob: 60
  • Lokacija: Zadar
Odg: Novi 50l
« Odgovori #2 u: Studeni 23, 2013, 09:31:56 prijepodne »
Samo neka se uređuje  :up:. Zanimljivo drvo , razgranato po mjeri za akvač  :).
Ne vidi se dobro koje je kamenje ubačeno (valjda si ga prije provjerio), ali zanimljivi komadi .
Svjetla ti je premalo za litražu po mom mišljenju a i pogrešna štedna ti je unutra ,
zamjeni je sa nekom više W i važno da ima 6700K a ne 2700K , onda će ti biti prirodnija boja a ne tako žuto  :up:.
Pjesak prije dobro propereš u nekoliko voda tako da ode ta sitna prašina pa tek onda sa njim u akvač .
To ti je par sugestija za prvu ruku , ali koliko vidim ti si to započeo prilično solidno i moglo bi se u nastavku puno dobroga pogledati  :up:.

Offline patrikbalint97

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 177
  • Spol: Muški   Dob: 26
  • Lokacija: BIlje
Odg: Novi 50l
« Odgovori #3 u: Studeni 23, 2013, 09:38:27 prijepodne »
daa zanimljivo je drvo kada sam išao iz škole gledao oko parka i vidio to,ima na hrpu takvih haha :),, to svjetlo je malo ruzno za oči ali promijenit ću ja to brzoo! nema čekanja haha kada je akvaristika u pitanju.pijesak sam isprao ali cu morati uzeti šljunak neke sitnije granulacije.bit će još akvarija ovo mi je tek drugi haha :D

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Novi 50l
« Odgovori #4 u: Studeni 23, 2013, 11:05:15 prijepodne »
Lijep pocetak , ima tu jos posla jos ces ti mjenjat postav , i bilje i svasta nesto :D

Po meni grane stoje nekako "neprirodno" kao da rastu iz vode jesi probao par razlicitih solucija pa vidi koja ti najvise odgovara , mozda da ga okrenes naopako od ovoga i gurnes prema kutovima jer vidim da je dosta razgranato pa bi moglo izgledati kao neko korijenje , probaj a ako ne valja vrati na ovo nemozes nista izgubiti . Kamenje pretpostavljam da si provjerio prije stavljanja u akvarij . Jedino onaj kamen skroz desno bode oci nekako je pre "ravan" . Znam da sad izgleda kao da te napadam ali ne , samo sam ti dao prijedlog pa ako zelis mozes pokusati , vidis nisam ni ja nista dalje u akvaristici ;) . Aa vidim da smo istogodisnjaci  :zagrljaj:

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Novi 50l
« Odgovori #5 u: Studeni 23, 2013, 13:50:43 poslijepodne »
Ja nebi išao na kombinaciju granje-kamenje. Probaj izbaciti kamenje i ubaciti još granja ali nekakvu deblju granu umjesto kamenja.
I svakako još bilja.

Offline hrxxx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Tovarnik
Odg: Novi 50l
« Odgovori #6 u: Studeni 23, 2013, 14:00:39 poslijepodne »
nekako me podsjeca na kopacki rit za vrijeme poplave  :up: