Ožujak 28, 2024, 17:47:02 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: koje drvo moze u akvarij?  (Posjeta: 49867 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline josiphr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
  • Lokacija: zagreb
koje drvo moze u akvarij?
« u: Veljača 25, 2010, 11:40:38 prijepodne »

koje sve vrste drva mogu sve staviti u akvarij, nađena u prirodi, a za koja se zna da se nesmiju staviti?

našao sam zanimljive grane suhog bršljana, pa me zanima jel moze u akvarij s ribicama?

hvala

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #1 u: Veljača 25, 2010, 11:53:05 prijepodne »
Znam da se ne smije ništa crnogorično(zbog smole),zatim orah za kojeg ne znam zašto,a baš mi je žao jer ima predivnih grana.

Offline dkukanja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 138
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Vrgorac
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #2 u: Veljača 25, 2010, 12:12:50 poslijepodne »
orah sadržava toksin imena juglandin, zato ne ide u akvarij.
bršljan je također toksičan, pa ga ne bi preporučio za akvarij. trebalo bi provjerit koje toksine sadržava, te da li su termo labilni tj. da li bi se raspali prilikom iskuhavanja...

Za akvarij u prirodi možeš nači vinovu lozu, šipak, maslinu....

Offline josiphr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
  • Lokacija: zagreb
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #3 u: Veljača 25, 2010, 14:48:25 poslijepodne »
a bagrem?

Offline dkukanja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 138
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Vrgorac
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #4 u: Veljača 25, 2010, 20:01:18 poslijepodne »
koliko se siječam, bagrem kad ga se ošteti pušta gustu smeđu smolu, prema tome ne bi trebao u akvarij....

Offline Ribba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb Jug
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #5 u: Studeni 07, 2010, 14:22:21 poslijepodne »
Ja imam crnogoricu u akvariju i jedini problem je kaj nju treba jako dugo držat u vodi da pusti sve iz sebe.
Meni je trebalo bar mjesec dana da voda prestane smrdit s tim da sam bar 5 puta mjenjao vodu...

Offline SPQR

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #6 u: Prosinac 27, 2010, 21:26:47 poslijepodne »
Loza je najbolja jer ju je lako pripremit i ima je svakakvih oblika.

Offline huskybucka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Ženski   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb-Zabok
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #7 u: Veljača 13, 2011, 16:01:14 poslijepodne »
Ja sam kupila u pc gotovo drvo za akvarij i kuhla sam ga 5 puta i jos pusta boju :roll:

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #8 u: Veljača 13, 2011, 21:45:42 poslijepodne »
Ako si ga kuhala 5 puta i jos pusta boju sigruno nije gotovo drvo za akvarij  :roll:
U akvarij moze : maslina,ruža,loza (nešpricana),mopan drvo,korjenje od loze (nešpricano i da nije nis bacano od gnjojiva oko loze (NPK ...))  :up:

Offline huskybucka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Ženski   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb-Zabok
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #9 u: Veljača 14, 2011, 11:15:28 prijepodne »
Ako si ga kuhala 5 puta i jos pusta boju sigruno nije gotovo drvo za akvarij  :roll:
U akvarij moze : maslina,ruža,loza (nešpricana),mopan drvo,korjenje od loze (nešpricano i da nije nis bacano od gnjojiva oko loze (NPK ...))  :up:

Ma je, kupila sam ga u pc.
al ne mogu se sjetiti imena...
Evo slike, pa dal tko prepoznaje o kojem je drvetu rijec?


Uploaded with ImageShack.us

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #10 u: Veljača 14, 2011, 11:17:03 prijepodne »
može i vrba... i jabuka, kruška...
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Tibor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 74
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #11 u: Veljača 19, 2011, 09:44:46 prijepodne »
Ako zelis lep panj za akvarijum najbolje je (ako mozes) da odes do najblize sume i u sumskom potoku da potrazis lepe komade drveta.Ti panjevi su uglavnom vec dugo u vodi i ne zahtevaju dugotrajnu obradu i brzo potonu.Potrebno ih je samo malo prokuvati radi dezinfekcije.Preporucio bih ti panj zove, i panj hrasta ili bukve.Panj zove je svetle (zuckaste ) boje a hrast i bukva imaju panj mrke boje.Kad se stave u akvarijum (zova u jedan a hrast u drugi ugao) daju lep kontrast i izuzetan vizuelan efekat.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #12 u: Veljača 19, 2011, 11:35:21 prijepodne »
Ja sam kupila u pc gotovo drvo za akvarij i kuhla sam ga 5 puta i jos pusta boju :roll:

Dobro je to i normalno je da pusta boju, nema potrebe to 5 puta kuhati... s vremenom to pustanje boje oslabi, ali uglavnom nikad ne stane... sto je i dobra stvar! ;)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #13 u: Veljača 21, 2011, 19:44:34 poslijepodne »
Znam da se ne smije ništa crnogorično(zbog smole),zatim orah za kojeg ne znam zašto,a baš mi je žao jer ima predivnih grana.
orah nebi smio u akvarij, zato jer on ispusta neku tvar, nesto kao voda iz njega izlazi, a to stari ljudi kazu, da je to kao neka vrsta otrova, ali naravno ne stetna za ljude, nego to je njegova tvar koju on izlucuje iz sebe kao neki visak.. ja imam orah u dvoristu i kad je ljeto ili proljece, iz njega mi stalno kapa nesto kao voda, prozirno, uvijek pomislim da je kisa, ali zapravo je to iz oraha, pa tako da nebi preporucavao orah u akvarij, to je moje misljenje.. :)

Offline vzveki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Vrbovec
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #14 u: Travanj 19, 2011, 13:49:44 poslijepodne »
Jel bi mogo u akvarij osušeni ficus benjamina ? Ima baš super izgled drvca  :)

Offline tarantula 87

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1673
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Varaždin
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #15 u: Travanj 19, 2011, 16:05:53 poslijepodne »
Jel bi mogo u akvarij osušeni ficus benjamina ? Ima baš super izgled drvca  :)
koliko znam i on je otrovan..tj znam da u liscu sadrzi enzime

Offline DeX_13

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Split
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #16 u: Travanj 19, 2011, 16:52:05 poslijepodne »
imam jedno ovako: kao na slici, cca 35cm visoko, od krepanog bonsaia :(

drvo se zove FUKIEN TEA.

da bi se ov dalo "potopit" nakon termicke obrade  :nerd: :nerd:

Offline vzveki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Vrbovec
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #17 u: Travanj 19, 2011, 18:03:42 poslijepodne »
Jel bi mogo u akvarij osušeni ficus benjamina ? Ima baš super izgled drvca  :)
koliko znam i on je otrovan..tj znam da u liscu sadrzi enzime

Neznam jel otrovan ili nije ali nakon tijedan dana, na njemu su se napravile neke bijele gluposti i sad kad sam ha izvadio smrdi po dreku ko sam vrag, a usput se i kora ljušti...  :down:

Offline Odojak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Split
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #18 u: Travanj 24, 2011, 18:44:37 poslijepodne »
Može i Grabovina

Offline jurica75

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 826
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: sisak
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #19 u: Svibanj 15, 2011, 00:54:00 prijepodne »
Imamo ljude koji komuniciraju samo znakovno,pa molim kolege da prilagode teme,ne može se na svaku ovako 8) :klap: :rolleyes: :-[ :zagrljaj: :zagrljaj: :devil: :klap: :Dstručno odgovoriti,ponestalo znakova i smajlića,molim moderatora da ubaci još kojeg,a kolege da nabace lakšu temu,da ovi"znakovni" stignu naći odg. simbol znanja umješnosti  a napose iskustva vlastitoga
Hvala!

Offline DRC VZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Varazdin
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #20 u: Svibanj 15, 2011, 09:14:31 prijepodne »
i šljiva je lijepa ali ne ide unutra kolega se opeko s akvarijem u kojem je imao granu šljive zato kupi ono kaj ide u nutra bez filozofije i muckanja jer ce ti biti na kraju žao uzmi kaj je isprobano
    Karile Mangrovo drvo
    Mopan
    Savana
    Opuwa
imas na ebay.de i idi na tierwelt pa na fische i dekoration pa  si pogledaj i naruci

Offline lua

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Ženski   Dob: 37
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #21 u: Prosinac 07, 2011, 22:16:23 poslijepodne »
Ako si ga kuhala 5 puta i jos pusta boju sigruno nije gotovo drvo za akvarij  :roll:
U akvarij moze : maslina,ruža,loza (nešpricana),mopan drvo,korjenje od loze (nešpricano i da nije nis bacano od gnjojiva oko loze (NPK ...))  :up:
Jel to znači da maslina moze biti spricana?  :)

Offline miki99

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 40
  • Spol: Muški   Dob: 56
  • Lokacija: Zagreb-Kašina
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #22 u: Ožujak 14, 2012, 13:10:22 poslijepodne »
i šljiva je lijepa ali ne ide unutra kolega se opeko s akvarijem u kojem je imao granu šljive zato kupi ono kaj ide u nutra bez filozofije i muckanja jer ce ti biti na kraju žao uzmi kaj je isprobano
    Karile Mangrovo drvo
    Mopan
    Savana
    Opuwa
imas na ebay.de i idi na tierwelt pa na fische i dekoration pa  si pogledaj i naruci
pozdrav,može li objašnjenje o ovom kolegi s šljivom...ja sam naime mislio uvaliti dotičnu...jedna krupnija grana,prekrasna,samo čeka da je odpilim...

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #23 u: Ožujak 14, 2012, 13:18:56 poslijepodne »
jel ta prekrasna grana za otpilit tvoja ili susjedova? sad ce vidjet svoje za onu zivicu sto je pokosio majku mu, nije to bilo slucajno  :) 
problem je kad covjeku treba veliki komad, tog obicno nema po shopovima ili ako ima onda je i cijena masna, a i izvana treba i za dostavu dat barem 15-20e
btw, jel netko zna dali je bukva ok? mislim da bi trebala biti ali volio bih potvrdu? znam gdje su pola sume obrezivali pa bi se dalo dosta velikog naci

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #24 u: Ožujak 14, 2012, 13:24:30 poslijepodne »
Vi svi pričate o granju...
Ako se ne varam trebao bi biti panj (korijen).
Mora biti u toj fazi da nije trul, a opet da je dovoljno suh da nije sirov...onda je to pravi panj za akvarij!
Šetnja šumom...svašta se da nači...
Koliko ja znam šljiva nije preporučljiva, kako ni hrast, sve crnogorično bilje zbog smola...
Stavljajte nešto provjereno, kao sto vam je DrcVŽ napisao.

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #25 u: Ožujak 14, 2012, 18:39:17 poslijepodne »
ja baš mislim da je hrast OK ja ga imam u svojem akvariju i nikakvih problema nemam... fino otpušta tanin, ne previše da puno farba vodu, nego onak taman daje štih da nije presterilno...

nego, također mislim da previše filozofiramo sa tim granjem i korijenjem.. OK, ne treba stavljat toksično tipa orah i sl. ili crnogoricu zbog smole, ali ta silna prokuhavanja, pa sa soli pa bez soli, pa sušiš pa kuhaš opet pa sim pa tam.... nikad kraja, ja uzmeme kaj mi se sviđa, natopim u vodi par dana, eventualno ogulim koru i šuš u tank... do sada nikakvih problema ili gubitaka riba i inih organizama nisam imao... ako neče potonut probušim ga i zavežem za kamen i da vidiš kako tone  ;)

mislim da je bitnije imat dobro zacikliran akvarij nego se brinut o grani ili korijenju, kamenu ili ostalom hardscapeu  :up:

Offline tomek1221

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški  
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #26 u: Ožujak 14, 2012, 19:58:38 poslijepodne »
ovaj savjet ne dajem nikome ali dok sam imo biljni akvari otiso sam u sumu naso korijen hrastov ispro sa mlazom vode ako je bilo di truloga pobrusio sa brusilocom i cetkom zicanom i stavio u akvari,nikad nisam ni kuho ni solio,i nikad nisam imo problema radi toga ,sve ribe zive i zdrave :up:

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #27 u: Ožujak 14, 2012, 20:06:27 poslijepodne »
Ja svoje grane nisam ni oprala od blata  :D :D :D

Tak da se u potpunosti slažem sa Zelenim

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #28 u: Ožujak 14, 2012, 20:21:42 poslijepodne »
pa no... totalno nature stil  8)

Offline Roby17

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
  • Spol: Muški   Lokacija: Bjelovar
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #29 u: Ožujak 15, 2012, 13:00:12 poslijepodne »
Ja sam jednom pokušao stavit granu hrasta, al sam brzo odustao, stalno je puštao tanin i mutio vodu...

Offline miki99

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 40
  • Spol: Muški   Dob: 56
  • Lokacija: Zagreb-Kašina
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #30 u: Ožujak 15, 2012, 13:43:33 poslijepodne »
jel ta prekrasna grana za otpilit tvoja ili susjedova? sad ce vidjet svoje za onu zivicu sto je pokosio majku mu, nije to bilo slucajno  :) 
problem je kad covjeku treba veliki komad, tog obicno nema po shopovima ili ako ima onda je i cijena masna, a i izvana treba i za dostavu dat barem 15-20e
btw, jel netko zna dali je bukva ok? mislim da bi trebala biti ali volio bih potvrdu? znam gdje su pola sume obrezivali pa bi se dalo dosta velikog naci
ma šta grana,cijelo drvo je moje..divlja šljiva,ona žuta,prastara,nikad špricana..i smeta nekim drugim planovima...a,na njoj,tijekom godina krasne forme,kako to priroda zna...može se mjeriti sa svakom kupljenom  lozom..ne radi se toliko o lovi,nego kada hoćeš nekakav lijep komad,pa da je još i dovoljno velik,onda košta kao još jedan akvarij,i to bez dostave...k tome ti nitko ne garantira da i nijemac ili tko zna tko,nije posjekao,ogulio,osušio,prokuhao svoju šljivu...naravno da je jednostavnije pljusnuti pare i kupiti,ali...da vidim toga tko će naći veeeliki komad s kojim je oduševljen,a da ne košta od 30-40 ojra na više..osim toga,meni je osobno uvijek draže sam nešto napraviti...i,da se razumijemo,oguliti takve komade,osušiti ih,prokuhati,pripremiti,uopće nije jednostavno,treba sati i sati rada,da za sto kuna mogu naći tako nešto,ne znam koliko bi se i ja igrao sa granama na tri metra visine...ma,već sam ja uvalio jednu granu marelice,ali je dotična tanka,mala površinom,pa mislim da u tristolitrašu niti ne može nešto značajnije loše napraviti(a nije!)..a u šetnju šumom i potocima baš i ne stignem..i da stignem moje je poznavanje vrsta drva ograničeno...ukratko,bilo bi lijepo kada bi znao iz nečijeg iskustva,o čemu se radi ...

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #31 u: Ožujak 15, 2012, 14:57:40 poslijepodne »
Netko je tu na forumu mislim rekao da ne trešnja u akvarij.Pa ako netko zna zašto ne, odnosno konkretno me zanima višnja.Imam jednu lijepu panjinu i sad ju se neusudim staviti u akvarij. -?
Znači pitanje je može li drvo višnje u akvarij ???

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #32 u: Ožujak 15, 2012, 15:15:15 poslijepodne »
Za visnju neznam, s tresnjom sam, barem ja, imao slijedeci problem - nenormalno farbanje vode. Pokusao sam jedno vrijeme izmjenjivati kuhanja-namakanja, par dana, ali jednostavno, koliko god ja to kuhao i namakao, ona je farbala vodu.

Moja pretpostavka, da sam imao previse svjez komad, odnosno da bi nakon nekog duzeg vremena susenja, onda namakanja i kuhanja to pustanje boje prestalo, ali odustao sam od tog komada, stoji vec mjesecima u garazi, mozda nije lose sad probati staviti u vodu da vidim sto ce se desavati....

U biti, nekakvo moje skromno misljenje, dok god je drvo suho,u smislu da nije isti tren odrezano,  nije tretirano unazad neko vrijeme kemikalijama, i pravilno obradjeno (ocisceno, iskuhano i namakano), nebi smjelo napraviti nikakve stete u akvariju.

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #33 u: Ožujak 15, 2012, 15:38:46 poslijepodne »
visnja isto dosta pusta neku smolu s sebe, sad sta je to, jel topivo ili otrovno nemam pojma

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #34 u: Ožujak 15, 2012, 15:52:36 poslijepodne »
jel ta prekrasna grana za otpilit tvoja ili susjedova? sad ce vidjet svoje za onu zivicu sto je pokosio majku mu, nije to bilo slucajno  :) 
problem je kad covjeku treba veliki komad, tog obicno nema po shopovima ili ako ima onda je i cijena masna, a i izvana treba i za dostavu dat barem 15-20e
btw, jel netko zna dali je bukva ok? mislim da bi trebala biti ali volio bih potvrdu? znam gdje su pola sume obrezivali pa bi se dalo dosta velikog naci
ma šta grana,cijelo drvo je moje..divlja šljiva,ona žuta,prastara,nikad špricana..i smeta nekim drugim planovima...a,na njoj,tijekom godina krasne forme,kako to priroda zna...može se mjeriti sa svakom kupljenom  lozom..ne radi se toliko o lovi,nego kada hoćeš nekakav lijep komad,pa da je još i dovoljno velik,onda košta kao još jedan akvarij,i to bez dostave...k tome ti nitko ne garantira da i nijemac ili tko zna tko,nije posjekao,ogulio,osušio,prokuhao svoju šljivu...naravno da je jednostavnije pljusnuti pare i kupiti,ali...da vidim toga tko će naći veeeliki komad s kojim je oduševljen,a da ne košta od 30-40 ojra na više..osim toga,meni je osobno uvijek draže sam nešto napraviti...i,da se razumijemo,oguliti takve komade,osušiti ih,prokuhati,pripremiti,uopće nije jednostavno,treba sati i sati rada,da za sto kuna mogu naći tako nešto,ne znam koliko bi se i ja igrao sa granama na tri metra visine...ma,već sam ja uvalio jednu granu marelice,ali je dotična tanka,mala površinom,pa mislim da u tristolitrašu niti ne može nešto značajnije loše napraviti(a nije!)..a u šetnju šumom i potocima baš i ne stignem..i da stignem moje je poznavanje vrsta drva ograničeno...ukratko,bilo bi lijepo kada bi znao iz nečijeg iskustva,o čemu se radi ...

a osim sto dosta kosta preko interneta nemozes tako dobro ni birat neki komad kao uzivo, bar ja nemam taj osjecaj preko slike, ni tocnu velicinu ni kako ce izgledat u akvariju. a iz sume mogu donjet vise slicnih komada za badava i onda izabrati sta mi najbolje odgovara

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #35 u: Ožujak 15, 2012, 16:44:08 poslijepodne »
Ja sam jednom pokušao stavit granu hrasta, al sam brzo odustao, stalno je puštao tanin i mutio vodu...

tanin ribama na smeta, dapače paše im ali je malo neugodan za oko kad je voda žučkasta  ;)

Offline ante78

  • Trade Count: (+12)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 458
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: NOVA GRADIŠKA
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #36 u: Ožujak 15, 2012, 17:18:42 poslijepodne »
ja vec evo 3 dana kuvam namacem i svaki put isto cokot od vinove loze farba vodu
kao da je rakija eto takva boja za poludit  :klap:

Offline miki99

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 40
  • Spol: Muški   Dob: 56
  • Lokacija: Zagreb-Kašina
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #37 u: Ožujak 16, 2012, 13:36:18 poslijepodne »
živa istina...niti vidiš točno što naručuješ,niti(bar ja)imaš predodžbu kako će "leći"u akvarij..na kraju krajeva,nemojmo biti blesavi,pa zar ne znate kako se kod nas neki poslovi rade...a sada zamislite neke jadne potplaćene i neuke radnike koji tko zna odakle i tko zna kakvo granje kupe..pa se to,kao čisti,obrađuje?...pa sam ja siguran za akvarij?..zato što je etiketa nekog uvoznika na njemu?..a radniku koji je utovarao taman dobro došlo da se na pauzi popiša po njemu? :D..ma,šalim se i pretjerujem,ali volio bih kada bi netko,tko se zaista razumije u kemiju drveća,ili bar netko tko je dovoljno pouzdano čuo od kolege akvarista napravio nekakav manji spisak..recimo..

Offline pac

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: zagreb-britanac
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #38 u: Ožujak 08, 2013, 00:36:51 prijepodne »
prije kojih pol sata sam bio na glavnom kolodvoru di je posađena živica i našel sam tak lijepi komad grane da sam ju odmah isčupal.
kaj velite na to? jel ko probal?
more, rijeka il jezero, akvarij il bara, važno da je voda.

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #39 u: Ožujak 08, 2013, 02:07:24 prijepodne »
Tema je stara,a cupanje grane necu komentirati  :down:
U temi piše koje vrste drveta su pogodne,samo se treba malo prošetati šumama i nađe se prekrasni grana koje su cak same otpale i samo ih treba pokupiti

Offline pac

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: zagreb-britanac
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #40 u: Ožujak 08, 2013, 13:56:12 poslijepodne »
Tema je stara,a cupanje grane necu komentirati  :down:
U temi piše koje vrste drveta su pogodne,samo se treba malo prošetati šumama i nađe se prekrasni grana koje su cak same otpale i samo ih treba pokupiti
zanemarimo kaj sam otrgnuo granu od 15 cm na već strganoj živici.
 ispričavam se osobama koje su se našle uvrijeđene mojim činom, ali svejedno, pošto je već grana otrgnuta molio bi ako je iko probo imat ju u akvariju da napiše jel šljaka il ne.
more, rijeka il jezero, akvarij il bara, važno da je voda.

Offline slaven_9

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #41 u: Listopad 26, 2013, 16:00:40 poslijepodne »
Da ne otvaram novu temu, nadam se da ce netko vidjeti

Upravo sam na moru naišao na odlično drvo lantane koje je već godinu dana suho. Ima li netko iskustva sa lantanom u akvariju? Može li bez problema unutra?

Offline Jakov123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb,Borčec
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #42 u: Studeni 02, 2013, 14:45:16 poslijepodne »
Nasao odlicne grane brsljana,suhe ko barut,jel mogu u akvarij?

Offline zebo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Lokacija: c
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #43 u: Studeni 02, 2013, 17:38:37 poslijepodne »
Da ne otvaram novu temu, nadam se da ce netko vidjeti

Upravo sam na moru naišao na odlično drvo lantane koje je već godinu dana suho. Ima li netko iskustva sa lantanom u akvariju? Može li bez problema unutra?

Viburnum lantana? Možda malo pre aromatično? ali mislim da se ovo može donekle primjeniti : http://www.papigice.net/newforum/index.php?topic=1930.75 ja ne bih stavljao sa  liste koja nije pogodna ni za ptice.
« Zadnja izmjena: Studeni 02, 2013, 17:45:47 poslijepodne od zebo »

Offline zebo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Lokacija: c
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #44 u: Studeni 02, 2013, 17:48:04 poslijepodne »
Naravno ako nije drugačije navedeno za akvarij. Tek sad sam vidio hrast i višnju pod "lošim" :)

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #45 u: Studeni 02, 2013, 18:33:53 poslijepodne »
Naravno ako nije drugačije navedeno za akvarij. Tek sad sam vidio hrast i višnju pod "lošim" :)

vjerojatno jer ispustaju puno tanina

Offline slaven_9

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #46 u: Studeni 03, 2013, 13:36:44 poslijepodne »
Da ne otvaram novu temu, nadam se da ce netko vidjeti

Upravo sam na moru naišao na odlično drvo lantane koje je već godinu dana suho. Ima li netko iskustva sa lantanom u akvariju? Može li bez problema unutra?

Viburnum lantana? Možda malo pre aromatično? ali mislim da se ovo može donekle primjeniti : http://www.papigice.net/newforum/index.php?topic=1930.75 ja ne bih stavljao sa  liste koja nije pogodna ni za ptice.

Viburnum nije, više mi vuće na Lantana camara. Izgooglao sam sve moguće i naišao na više mjesta da ima otvorne plodove i lišće.

Hvala na odgovoru.

Offline Mirokc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 153
  • Spol: Muški   Lokacija: Koprivnica
  • Ribe su zakon!
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #47 u: Studeni 27, 2013, 21:54:03 poslijepodne »
Imam tri čokota  - vinova loza. Pošteno sam se namučio da ispusti svu boju, nekih dva mjeseca namakano u vodi, kuhano par puta.
Prije je bilo suho jedno godinu - dvije. Već je tri godine u akvariju i čini mi se jako zahvalno i dugotrajno. Samo moraš biti uporan i strpljiv.

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #48 u: Studeni 27, 2013, 23:33:28 poslijepodne »
Netko je tu na forumu mislim rekao da ne trešnja u akvarij.Pa ako netko zna zašto ne, odnosno konkretno me zanima višnja.Imam jednu lijepu panjinu i sad ju se neusudim staviti u akvarij. -?
Znači pitanje je može li drvo višnje u akvarij ???

Znam da je staro pitanje, ali nema veze, možda nekome bude korisno. Meni je korijen trešnje pofarbao vodu, ali ne u žuto nego u ljubičasto. Nemam pojma kaj je to bilo, korijen je bio friški, ali ludo je izgledalo :D
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #49 u: Prosinac 27, 2013, 21:48:45 poslijepodne »
Eto smo ja i moja trnodruzica isli po sumams i uzeli neke stare grane ovoono..no...mislim da je maslina...
Posto je staro osuseno dal da gulim koru ili???kako ogulit sa najtanjih grancica ??pa puknit ce :(
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline PeraCar55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 764
  • Spol: Muški   Dob: 23
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Одг: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #50 u: Prosinac 27, 2013, 22:19:16 poslijepodne »
Četkicom,a deblje delove ja gulim sa onom grubom stranom sunđera za sudove.
Enjoying cichlids...

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #51 u: Prosinac 29, 2013, 14:33:13 poslijepodne »
Ma meni se kisalo u akvariju..evo sam danas jos malo ogulio koru i to je to...sve ok za sad.U zene je sve smedje(hoce tako..)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline ZDmarinero

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 268
  • Spol: Muški   Lokacija: Zadar
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #52 u: Prosinac 30, 2013, 21:46:09 poslijepodne »
ja imam prekrasan korjen limuna!


Offline diskusinho

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
  • Lokacija: zagreb
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #53 u: Ožujak 01, 2018, 22:35:43 poslijepodne »
ja znam lozu staviti..

Offline tomislav88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Laduč / Zaprešić
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #54 u: Siječanj 03, 2019, 22:41:09 poslijepodne »
Da ne otvaram novu temu.
Ima li ima tko kakvih novih iskustava sa granama šljive u akvariju? Da li smije u tank? Nalazim na različite  informacije po forumima.
Riječ je o vrlo nešpricanom mladom drvcu šljive koje se posušilo prije godinu dana.
Grane su suhe ko barut i mislim da tu nema nikakve teorije da pusti smolu

Offline skyfall

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #55 u: Veljača 27, 2021, 22:11:04 poslijepodne »
Našao sam ovo drvo pored same rijeke Korane a mislim da je i bilo u vodi neko vrijeme, sada je jako suho i djeluje mi ok za u akvarij. Šta vi mislite? Neznam koje drvo je. U sredini ima sada neku suhu spužvastu srž.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #56 u: Veljača 28, 2021, 10:10:47 prijepodne »
izgleda kao bazga.....
ja ne bih nis kaj nije puno drvo stavljao u akvarij

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: koje drvo moze u akvarij?
« Odgovori #57 u: Veljača 28, 2021, 14:37:50 poslijepodne »
Ja se isto nebi s tim zajebavo.
Od socijalnih verzija, hrast i loza su provjereni...