Travanj 20, 2024, 04:04:16 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Odabir PVC stolarije  (Posjeta: 37224 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odabir PVC stolarije
« u: Kolovoz 20, 2014, 21:00:53 poslijepodne »
Trebali bi na kući mijenjati jednu stranu komplet stolariju. Bit će tu dosta toga... Trenutno imamo prastaru šuplju stolariju i već nam je dosta.

Gledali smo danas u Laseru u Velikoj Gorici, i oni kažu tamo da je kvalitetna i povoljna... A opet na Internetu vidim drugačija iskustva, neki kažu da je katastrofa, dok su ostali koliko-toliko zadovoljni...

Naravno gledamo neki omjer kvalitete i cijene. Ne pada nam na pamet ići na najskuplje, a opet nebi uzeli ni najveći šrot i tak na kraju popušili novce...

Ima tko da je nedavno mijenjao i da se razumije u tematiku, pa ako može pomoć. Dakle tražim nekakav best buy...

Offline Clio

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 157
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #1 u: Kolovoz 20, 2014, 21:28:11 poslijepodne »
Imaš ivetu predstavništvo u Zagrebu Ćulinečka stolarija je ok ja sam stavljao njihovu stolariju i zadovoljan sam

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #2 u: Kolovoz 20, 2014, 22:06:55 poslijepodne »
Imaš ivetu predstavništvo u Zagrebu Ćulinečka stolarija je ok ja sam stavljao njihovu stolariju i zadovoljan sam

A cijene??? Možeš li napisati što si kupio, koliko te izašlo, itd... Na Internetu nema cijena...

Offline zvonimir_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
  • Spol: Muški  
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #3 u: Kolovoz 20, 2014, 22:38:28 poslijepodne »

Moja firma je dosta radilia sa ALU-EL -om i oni su mi do sad ispali najkorektniji što se ugradnje tiče, a i kvaliteta ima je iznad prosječne.

Svaki proizvođač veći raspon kvalitete stolarije i to bi ti trebala biti osnova odabira...

Sve u svemu, meni se večina tih proizvoda čini sličnima.....više me smeta neprofesionalizam djelatnika i vlasnika nekih proizvođača, loše obavljenog posla i kostatnog laganja....da ih osobno ne bih nikad stavio u svoj dom, pa i da ih dobijem besplatno....

Znaš da ćeš češće morati zračiti prostoriju, zbog kondenzacije na prozoru i zidovima?

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #4 u: Kolovoz 20, 2014, 23:48:43 poslijepodne »
ovako,znam da će me sad masa vas napasti , no šta mogu!
Plastična stolarija koja valja je u rangu sa cijenom Aluminijske stolarije i to opet ne svake al.stolarije ! Na tržištu postoji veliki izbor pl. profila iz kojih se radi pl.stolarija tako da nisu svi isti, isto kako nisu svi isti profili u Al.stolariji!
Prvo,danas je teško nači izvođača koji vas neće "zavaljati" kako u plastičnoj tako i u Al. stolariji,muka mi je kada gledam šta sve rade ljudima koji još plačaju sve to! Masa njih ne stavljaju metalna ojačanja u pl. stolariju koja su pod obavezno ili im stave profile kojima je stijenka 0,3-0,5 mm.a to je ....
Zatim stavljaju najjeftiniji ,a samim time i najlošiji okov na istu stolariju. Okovi (panti,kvake,ventusi i dr.) su osnova na kojoj se nesmije šparati kako u pl. stolariji tako i u al.stolariji!Na cijeni okova za jedna vrata ili prozor može se jaaako puno ušparati (izvođač), a kupac izgubiti a da toga nije svijestan!
Plastična stolarija se u EU izbacuje jer se je dokazalo da je prilikom gorenja kancerogena i sad će opet neki reći to su priče, no nisu! Istina i dan danas vani ugrađuju tu istu pl. stolariju ali oni koji si drugo nemogu priuštiti, nije samo kod nas neimaština!
Velika mana plastične stolarije , pogotovo kod večih dimenzija je sunce i zagrijavanje usljed kojeg dolazi do širenja matrijala pa se prozori ili vrata teško otvaraju (zapinju), a na pantima se vješaju pa stružu po donjoj površini. Kroz neko vrijeme stradavaju okovi koje više nemožeš podešavati, a izmjena je upitna ili nemoguča što se tiče daljnje kvalitete!
Aluminijska stolarija ako se radi kako treba nema tih problema sa napomenom da neki "seronje" od izvođača ljudima prodaju hladni profil pod topli i onda im se ta ista stolarija zimi "znoji" tako da im doslovce kondenzacija curi niz stakla! Naravno topli-termo profil je skuplji!
kondenzacija se nemora pojaviti samo kao uzrok prevare sa profilom , već i kao nestručna ugradnja koja zbog direktnog kontakta profila sa zidom također može biti uzrok kondenzata. Stolarija se obično radi samo jednom na kuči za života vlasnika, tako da se tu ne štedi. Moj savjet je bolje staviti drvenu stolariju nego lošu plastičnu stolariju, a što se tiče aluminijske stolarije poredak kvalitete profila na svjetskom tržištu je SCHUCO,ALUk i sve prisutniji Feal koji je što se tiče profila sve bolji, no treba se obratiti pažnja da se stavlja Gese okov a ne neko smeće, dok prva dva profila imaju svoj okov koji je isključivo projektiran za njihove linije profila. Nažalost ta kvalitet se i plača.

Offline tommySB

  • Trade Count: (+15)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: SLAVONSKI BROD
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #5 u: Kolovoz 20, 2014, 23:54:52 poslijepodne »
Laser!?

kod njih ti je dobro uzeti prozor za garažu ili nekakvu ostavu/šupu,koji ce biti otvoren stalno ili ga nečeš uopče otvarati..

zašto?!

zato što laser dovozi iz Turske (kod nas bar u Slav. Brodu) gotove prozore i vrata,ne rade ih po naruđbi,već imaju gotove mjere za kupiti..
armatura ti je unutar profila nula..
a to ti je najbitnije..
ako imaš odgovarajuču armaturu unutar profila,budi siguran da profil neče raditi na suncu...
koliko sam upoznat,stavljaju nesto jako jadno unutra..
znam nekoliko ljudi koji su uzimali i prozore i vrata,i naravno problemi su nastali..

znam da rade sa wink haus okovima,što je odličan okov..
i sa 6-komornim profilom..(manje više svi su sad 6-komorni)

za recimo nekakav prozor cca. dimenzija 800x 600 (mm)..
u laseru ga možeš naći za 500-tinjak kuna,dok kod privatnika,tj. nekoga tko radi PVC-stolariju po mjeri,takav prozor dođe oko 700-800kn, (naravno bez rolete)!

znači je skuplje dosta,ali je kvaliteta neusporediva..
(ne pljujem po niti jednoj firmi/privatniku,iznosim s čim sam upoznat)!




CATCH AND RELEASE
Znao je reći marva je marva,u trnju jede u blatu spava, al se nikada ne uprlja ko čovjek

Offline tommySB

  • Trade Count: (+15)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: SLAVONSKI BROD
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #6 u: Kolovoz 21, 2014, 00:12:23 prijepodne »
kod večih dimenzija je sunce i zagrijavanje usljed kojeg dolazi do širenja matrijala pa se prozori ili vrata teško otvaraju (zapinju), a na pantima se vješaju pa stružu po donjoj površini. Kroz neko vrijeme stradavaju okovi koje više nemožeš podešavati, a izmjena je upitna ili nemoguča što se tiče daljnje kvalitete!

nebih se slozio s ovim napisanim (iznosim vlastito misljenje)..
ako vrata stružu/zapinju..ili nisu dobro ugrađena ili su preširoka (što naravno snosi krivicu onaj koji ih je napravio van gabarita,pa se objese) ili ne stavljaju armaturu unutar profila,pa se kao takav profil izbaci i mijenja oblik skupa sa vremenskim ne/prilikama..
okovi koje ugrađuju PVC stolari koji rade stolariju,zamijene se u roku 5minuta,ako nesto ode na njima..
znaci nisu zamjenski,nego original kakvi su i postojeci vec u profilu..
okovi se mogu podešavati,naravno samo na krilu prozora,balkonskih ili ulaznih vrata..dok na štoku ne mogu..


ako cemo vec po kvaliteti..
onaj tko je u mogucnosti uzeti prvoklasnu stolariju..taj ce uzeti kombinaciju drvo/aluminij...mislim da je do kraja zivota rijesio pitanje iste..
ali naravno,to kosta poprilicno skupo..

[/quote]
CATCH AND RELEASE
Znao je reći marva je marva,u trnju jede u blatu spava, al se nikada ne uprlja ko čovjek

Offline thorus

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #7 u: Kolovoz 21, 2014, 10:22:27 prijepodne »
Odi na google search nađi prvih 15 firmi i svima im pošalji isti upit.
Iznenadit ćeš se koliko će cijene varirati. Npr. ja sam za svoj set prozora dobio ponude od 4500 pa do 8500 kn.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #8 u: Kolovoz 21, 2014, 11:59:11 prijepodne »


nebih se slozio s ovim napisanim (iznosim vlastito misljenje)..
ako vrata stružu/zapinju..ili nisu dobro ugrađena ili su preširoka (što naravno snosi krivicu onaj koji ih je napravio van gabarita,pa se objese) ili ne stavljaju armaturu unutar profila,pa se kao takav profil izbaci i mijenja oblik skupa sa vremenskim ne/prilikama..
okovi koje ugrađuju PVC stolari koji rade stolariju,zamijene se u roku 5minuta,ako nesto ode na njima..
znaci nisu zamjenski,nego original kakvi su i postojeci vec u profilu..
okovi se mogu podešavati,naravno samo na krilu prozora,balkonskih ili ulaznih vrata..dok na štoku ne mogu..


ako cemo vec po kvaliteti..
onaj tko je u mogucnosti uzeti prvoklasnu stolariju..taj ce uzeti kombinaciju drvo/aluminij...mislim da je do kraja zivota rijesio pitanje iste..
ali naravno,to kosta poprilicno skupo..

[/quote]
što se tiče loše ugradnje i mjere van gabarita nema nikakve veze sa vješanjem vrata ili tvz. napuhavanjem vrata ili prozora. Ako nije ugrađeno kako treba onda to ne valja od prve sekunde, a ovdje (bar ja) govorim o problemima koji se pojavljuju u jeku ljeta kada su temperature visoke. Do problema koje sam naveo dolazi isključivo zbog velikog širenja plastike kao matrijala na velikoj temperaturi. Kvalitetna plastika ima daleko manja odstupanja , no takvu pl.stolariju NEČETE nači na našem tržištu OSIM ako ciljano ne naručujete taj kvalitetni profil koji po cijeni tada prelazi u rang vrhunske Al.stolarije.
Što se tiče okova na pl.stolariji nije stvar njene izmjene, nego da masu puta sa stolarijom dobijete okov koji je bio na lageru i više se ne proizvodi kao takav već se serija mjenja i kroz par godina više nije dobavljiv a izvođač ga je dobio za "kikiriki".
Drugi slučaj je da kada i nađete isti okov koji je na stolariji i zamjenite ga više to nije onako kakvo je bilo jer se plastika kao matrijal haba i nije više tako kompaktna kao u samom početku(mislim na mjesto gdje se učvrščuje taj okov)

Kombinacija drvo/aluminij ?!
da, jako zgodna kombinacija, skupa ,no nije garancija kako kažeš do kraja života zato što je u toj kombinaciji.
Radi se o tome da su tokom godina ljudi koji rade sa Al. stolarijom i kupci došli do zaključka da al.stolarija daje osječaj "hladnoće" u prostoru pa su se dosjetili da na al.profil sa strane prostorije pomoču "kopči" učvrste drvene elemente i na taj način dobiju osječaj topline, a samim time su i povečali termičku karakteristiku. Zbog velike cijene , a i slučajeva da se je ta drvena obloga znala izvitoperiti usljed nejednakog "rada" na temperaturi aluminija i drveta, sve više je pala u zaborav.Kako kupci al.stolarije nebi bili zakinuti tehnologija danas omogučava da se al.profili plastificiraju u sve ral boje koje postoje tako i u imitaciju drva. To znači da možete al.stolariju dobiti plastificiranu u boju koju želite ili da izgleda kao hrastov drveni prozor ili vrata ili kao bukva,jasen itd

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #9 u: Kolovoz 21, 2014, 15:25:37 poslijepodne »
Trebali bi na kući mijenjati jednu stranu komplet stolariju. Bit će tu dosta toga... Trenutno imamo prastaru šuplju stolariju i već nam je dosta.

Gledali smo danas u Laseru u Velikoj Gorici, i oni kažu tamo da je kvalitetna i povoljna... A opet na Internetu vidim drugačija iskustva, neki kažu da je katastrofa, dok su ostali koliko-toliko zadovoljni...

Naravno gledamo neki omjer kvalitete i cijene. Ne pada nam na pamet ići na najskuplje, a opet nebi uzeli ni najveći šrot i tak na kraju popušili novce...

Ima tko da je nedavno mijenjao i da se razumije u tematiku, pa ako može pomoć. Dakle tražim nekakav best buy...

http://www.kajfa.hr/

buraz mi tam radi vec 12 god... ak te zanima, sibni mi pp i dam ti njegov broj i posalje ti okvirnu ponudu ak imas mjere

nikakav laser, AJM i neznam ti ja kaj... govorim iz prve ruke. meni je na kuci stolarija od 98' i ko da je jucer stavljena... rade s trocalom kolko znam

al ak bus njih zvao dat ce ti njihovu cijenu, prek buraza mozes dobit rabat
R-46

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #10 u: Kolovoz 21, 2014, 15:37:13 poslijepodne »
Imam mjere. Evo ovo mi treba. Zanima me za ove dvije opcije:

Opcija 1

3x balkonska vrata - 1krilo - 800x2000
2x prozor - 2 krila - 1600x1200
1x prozor - 1 krilo - 1400x1200
1x prozor - 1krilo - 1400x1400
1x prozor - 1krilo - 700x1400

Opcija 2

3x balkonska vrata - 1krilo - 800x2000
2x prozor - 2 krila - 1600x1200
1x prozor - 1 krilo - 1400x1200
1x prozor - 2krila - 2100x1400

Dakle zanima me s roletama i bez roleta.

Sad sam se baš čuo s Troha-Dil trgovinom i izradili su mi ponudu. Koliko gledam dosta ljudi govori da su oni dobri. Za ovu opciju 2 me ispalo 10200kn, a sa roletama 16700. Montaža uključena.
Opcija 1 je nešto sitno skuplja, no vjerojatno ćemo ići na opciju 2 jer nam bolje paše.

U svakom slučaju kakvi su profili i okovi navedeni u ovoj ponudi? Dali bi to bilo OK?


« Zadnja izmjena: Kolovoz 21, 2014, 15:42:49 poslijepodne od Nuclear »

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #11 u: Kolovoz 21, 2014, 15:42:17 poslijepodne »
nemam ti ja pojma, aj cekaj da mi buraz dode pa mu pokazem...
a daj mi sibni br na pp pa moze doc pogledat i izmjerit eventualno
dode kroz pol sata pa te mogu nazvat da ti sve veli jer ja nemam blage veze s tim
R-46

Offline tommySB

  • Trade Count: (+15)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: SLAVONSKI BROD
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #12 u: Kolovoz 21, 2014, 23:20:45 poslijepodne »


nebih se slozio s ovim napisanim (iznosim vlastito misljenje)..
ako vrata stružu/zapinju..ili nisu dobro ugrađena ili su preširoka (što naravno snosi krivicu onaj koji ih je napravio van gabarita,pa se objese) ili ne stavljaju armaturu unutar profila,pa se kao takav profil izbaci i mijenja oblik skupa sa vremenskim ne/prilikama..
okovi koje ugrađuju PVC stolari koji rade stolariju,zamijene se u roku 5minuta,ako nesto ode na njima..
znaci nisu zamjenski,nego original kakvi su i postojeci vec u profilu..
okovi se mogu podešavati,naravno samo na krilu prozora,balkonskih ili ulaznih vrata..dok na štoku ne mogu..


ako cemo vec po kvaliteti..
onaj tko je u mogucnosti uzeti prvoklasnu stolariju..taj ce uzeti kombinaciju drvo/aluminij...mislim da je do kraja zivota rijesio pitanje iste..
ali naravno,to kosta poprilicno skupo..

što se tiče loše ugradnje i mjere van gabarita nema nikakve veze sa vješanjem vrata ili tvz. napuhavanjem vrata ili prozora. Ako nije ugrađeno kako treba onda to ne valja od prve sekunde, a ovdje (bar ja) govorim o problemima koji se pojavljuju u jeku ljeta kada su temperature visoke. Do problema koje sam naveo dolazi isključivo zbog velikog širenja plastike kao matrijala na velikoj temperaturi. Kvalitetna plastika ima daleko manja odstupanja , no takvu pl.stolariju NEČETE nači na našem tržištu OSIM ako ciljano ne naručujete taj kvalitetni profil koji po cijeni tada prelazi u rang vrhunske Al.stolarije.
Što se tiče okova na pl.stolariji nije stvar njene izmjene, nego da masu puta sa stolarijom dobijete okov koji je bio na lageru i više se ne proizvodi kao takav već se serija mjenja i kroz par godina više nije dobavljiv a izvođač ga je dobio za "kikiriki".
Drugi slučaj je da kada i nađete isti okov koji je na stolariji i zamjenite ga više to nije onako kakvo je bilo jer se plastika kao matrijal haba i nije više tako kompaktna kao u samom početku(mislim na mjesto gdje se učvrščuje taj okov)

Kombinacija drvo/aluminij ?!
da, jako zgodna kombinacija, skupa ,no nije garancija kako kažeš do kraja života zato što je u toj kombinaciji.
Radi se o tome da su tokom godina ljudi koji rade sa Al. stolarijom i kupci došli do zaključka da al.stolarija daje osječaj "hladnoće" u prostoru pa su se dosjetili da na al.profil sa strane prostorije pomoču "kopči" učvrste drvene elemente i na taj način dobiju osječaj topline, a samim time su i povečali termičku karakteristiku. Zbog velike cijene , a i slučajeva da se je ta drvena obloga znala izvitoperiti usljed nejednakog "rada" na temperaturi aluminija i drveta, sve više je pala u zaborav.Kako kupci al.stolarije nebi bili zakinuti tehnologija danas omogučava da se al.profili plastificiraju u sve ral boje koje postoje tako i u imitaciju drva. To znači da možete al.stolariju dobiti plastificiranu u boju koju želite ili da izgleda kao hrastov drveni prozor ili vrata ili kao bukva,jasen itd
[/quote]kako nema veze vješanje vrata..
pa nije isto napravite li nekome balkonska vrata širine 800 ili 1200?!
a ta veca Vam nitko nece napraviti...za ta nitko nece garantirati..

kažete da dolazi do velikog širenja plastike?
poznato je da "diše" kao i drvo i ljeti i zimi...ali nikakvo veliko širenje nije u pitanju kao što Vi kažete..
osim mozda stolarija po koje kakvim centrima,koja je upitne kvalitete i porijekla..

mislim da se varate kad kazete da nema kvalitetne stolarije kod nas,neznam po cemu ste zakljucili to?!
mozda ste imali nekakvo lose iskustvo s nekim ili necim...

kazete i da,kada se promijeni okov, "to nije to" zbog habanja plastike?!
pa kada zavrnete vijak kroz okov u plastiku i (ponekada)  u armaturu,opet ce sve funkcionirati kao novi..
pa nece nitko odvrtati stotinu puta vijak,a zatim ga vracati nazad..pa da izgloda rupu ili neznam sto..
jedna vodilica škara ili getriba imaju 4-5-6 vijaka koji ih drze... + kutnici..

kazete da aluminijska stolarija daje osjecaj "hladnoce"?!
u aluminij/drvo kombinaciji,radi se o tome da je drvo unutar prostora u kojem boravimo,a aluminij je izvana..
da se nekome izvitoperila,to je prvi glas da cujem nesto tako...

sto se tice plastificiranja i bojanja u boju drveta i slicno..
i PVC stolarija se oplemenjuje,tj. lijepe se folije u boju koju god zamislite...
od imitacije drveta do zelene,plave itd...
pretezno je skuplja oko 30% od bijele...
no opet ovisi od firme do firme...

CATCH AND RELEASE
Znao je reći marva je marva,u trnju jede u blatu spava, al se nikada ne uprlja ko čovjek

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #13 u: Kolovoz 22, 2014, 00:28:24 prijepodne »

kako nema veze vješanje vrata..
pa nije isto napravite li nekome balkonska vrata širine 800 ili 1200?!
a ta veca Vam nitko nece napraviti...za ta nitko nece garantirati..

#u plastici  neće nitko jer znaju i sami da je to za pl.profil gornja granica i da profii za ojačanje koje stavljaju to neče podnjeti pogotovo kod večih temperatura te da okovi koji bi trebali nositi takva vrata nemaju u šta biti pričvršćeni,tj. imaju u limić 0,3mm. Plastika koja se nalazi između ne nosi ništa!
Aluminijska vrata širine 1200-1500 - nema problema,no koristit ćemo u tom slučaju i odgovarajuči profil i okov koji je za to opterečenje predviđen, a ne onaj iz serije 55 ili 65 da bi ušparali i oženili kupca! Zar ne ??!


kažete da dolazi do velikog širenja plastike?
poznato je da "diše" kao i drvo i ljeti i zimi...ali nikakvo veliko širenje nije u pitanju kao što Vi kažete..
osim mozda stolarija po koje kakvim centrima,koja je upitne kvalitete i porijekla..

#diše - da točno, ali ne u toj mjeri kao drvo već puno više !
netreba ići u trgovačke centre po lošu pl.stolariju ima je i van trgovačkih centara

mislim da se varate kad kazete da nema kvalitetne stolarije kod nas,neznam po cemu ste zakljucili to?!
mozda ste imali nekakvo lose iskustvo s nekim ili necim...

# sigurno da je ima, no nećete ju kupiti po ovim cijenama koje se tu  spominju več za cca.40% veće.
btw. neznam dali bi se smijao ili plakao kad vidim ponude u kojima se daju rabati od 20-40% i to kupcu koji prvi puta stupi u kontakt sa prodavačem bez obzira o kojoj se količini radi. Smiješno,ne žalosno,hm smiješno- fc neznam!

kazete i da,kada se promijeni okov, "to nije to" zbog habanja plastike?!
pa kada zavrnete vijak kroz okov u plastiku i (ponekada)  u armaturu,opet ce sve funkcionirati kao novi..
pa nece nitko odvrtati stotinu puta vijak,a zatim ga vracati nazad..pa da izgloda rupu ili neznam sto..
jedna vodilica škara ili getriba imaju 4-5-6 vijaka koji ih drze... + kutnici..

#plastika ne nosi ništa, mislim statički (zanemarivo)
  0,3 limeni profil upravo trpi težinu i ta rupa gdje je bio šeraf je pohabana i svaki savjesniji majstor će bušiti novu rupu tj. pomaknut će okov kako bi spoj bio čvrst i nosiv. Nitko neće odvrtat vijak ni 20 puta , no udarci otvaranja i zatvaranja te ostale sile će učiniti da kad pant ili drugi okov postane labav treba šerafiti na drugo mjesto ili od onih 4-5-6 vijaka koristiti te rupe , no šerafiti sa jačim šerafima ako ima za to mjesta u okovu, pa čak neki i podljepljuju pa do razno raznih drugih kemija.

kazete da aluminijska stolarija daje osjecaj "hladnoce"?!
u aluminij/drvo kombinaciji,radi se o tome da je drvo unutar prostora u kojem boravimo,a aluminij je izvana..
da se nekome izvitoperila,to je prvi glas da cujem nesto tako...

#eto dešavalo se to SCHUCO i ALUk-a, ali zaista zanemarivo.
Više su se dokazali majstori sa lošom izvebom tako da su drveni spojevi bili koma i sl.

Bilo bi smiješno da ćemo dobiti priznanje da pl.stolarija nije ono što bi trebala biti,previše ljudi živi od toga i naravno da se velika večina odlučuje za nju jer je prihvatljive cijene, no da imaju više novaca nebi se ni okrenuli za njom. Svaka roba ima svog kupca, naravno da taj kupac želi dobiti i maximum za svoj novac i teško je u današnje vrijeme prepoznati ono pravo za umjerenu cijenu.


Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #14 u: Kolovoz 22, 2014, 09:40:54 prijepodne »
Ljudi, sve je to super što vi pišete. Al ja neću kupovati ni aluminijsku stolariju, niti drvenu, niti kombinaciju istih.

Kupujem PVC stolariju, prvenstveno zbog cijene i dobre toplinske izolacije. Jel zna tko od vas jel ona ponuda iz troha-dila koju sam postavio OK? Jesu to koliko-toliko kvalitetni profili, okovi, stakla???

I da napomenem, ne tražim "mercedesa" među stolarijom, dobar golf mi je sasvim OK.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #15 u: Kolovoz 22, 2014, 12:58:08 poslijepodne »
Znam da ti svojim odgovorom neću pomoči jer za plastiku ti ne želim od lošeg reći šta je bolje.
Za aluminij - druga priča!
Staklo ako je punjeno argonom to je ok, no za to postoji certifikat da je zaista tako napravljeno, nakon par godina taj argon bi trebalo ponovo obnoviti, no to nitko ne radi jer nije isplativo, a i nije ni presudno za energetsku učinkovitost. To što će malo argona faliti tokom godina za bilo koga je totalno nevažno!
Sretno!

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #16 u: Kolovoz 22, 2014, 13:08:37 poslijepodne »
Čist informativno, koliko bi me došla aluminijska stolarija za ovo što želim??? Dakle specifikacije su onoj ponudi gore? 30-40-50% više??

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #17 u: Kolovoz 22, 2014, 13:25:23 poslijepodne »
Dobro Dudo što fali plastičnom Salamanderu sa 5-6 komora. Aluminij? ;)

Već 5 godina kod mene. Toplinska i zvučna izolacija savršena...i ne viješa se za sada. Za 30 let koga briga pa nije viječan...

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #18 u: Kolovoz 22, 2014, 15:16:00 poslijepodne »
Pa cca 30% više, ovisi o dosta detalja .
Renta, drugi puta kad dođeš do mene pokazat ću ti ulazna vrata i sve će ti biti jasno! To je jedan od loši primjer, no ne i najgori. Nagledao sam se puno lošijih stvari, kažem treba se dobro inf. i tražiti pisane garancije i certifikate i situacija će se sama po sebi iskristalizirati, no i cijena će biti tada nešto veća


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline tommySB

  • Trade Count: (+15)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: SLAVONSKI BROD
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #19 u: Kolovoz 22, 2014, 17:43:45 poslijepodne »
kolega Nuclear!?
Alo se odlučiš za PVC stolariju...

kada dođeš u firmu koja proizvodi PVC stolariju,daj im do znanja da se razumiješ u istu..
malo prouči po internetu ili pokupi koji savjet od nekoga tko zna..
odmah ce te drugačije gledati,jer vide da se kužiš...

znaci u profil trebaju uvuci armaturu (pocinčanu) 2-3mm...
jer željezo s vremenom hrđa i izlazi na vidjelo na profilu..
na nikakva željeza od 0,3mm nemoj pristajati,jer ti je to najbitnije..
armatura ti nosi krila (balkonskih vrata,prozora),jer se šarafe okovi kroz nju..
pazi da ne ubacuju samo 10-ak cm gdje dolazi šarnir sa gornje i donje strane,već da ubace po cijeloj dužini profila..
i u širinu i visinu..

obrati pozornost da koriste original kutije rolete od istog proizvođača kao što je profil..
mnogi uzimaju persaxove kutije koje nisu Bog zna što..ili od Francuza..
obavezno neka ti stave stiropor u kutiju rolete,radi izolacije..
kod npr. trocal-a je stiropor masivan cca. 4cm debljine i ide iz 2 dijela..dok je kod francuske no name kutije stiropor od 1cm debljine..

lamele rolete...
pogledaj razliku između PVC i aluminijske lamela (aluminijska je punjena pjenom)...
ako imaš mogučnosti uzmi si aluminijske..

obrati pozornost da stave upadnice na svaki zatvarač na prozoru..
nisu skupe no štede i na njima,pa ih ne stave na svaki zatvarač..
što  više upadnica,bolje je brtvljenje..
 
ima dosta sitnih caka,koju kupac na prvu niti ne primjeti...
CATCH AND RELEASE
Znao je reći marva je marva,u trnju jede u blatu spava, al se nikada ne uprlja ko čovjek

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #20 u: Kolovoz 22, 2014, 17:51:22 poslijepodne »
Potpisujem!
No,nemože biti prisutan kod sklapanja tako da nemože biti siguran što se tiče ubačenog profila tako da zaista treba ići nekome kome vjeruje ili gotov proizvod staviti na vagu pa usporediti


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline tommySB

  • Trade Count: (+15)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: SLAVONSKI BROD
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #21 u: Kolovoz 22, 2014, 19:48:16 poslijepodne »
Potpisujem!
No,nemože biti prisutan kod sklapanja tako da nemože biti siguran što se tiče ubačenog profila tako da zaista treba ići nekome kome vjeruje ili gotov proizvod staviti na vagu pa usporediti


Sent from my iPhone using Tapatalk
znate kako najlakše provjeriti?
štok se šarafa izvana.. znači mora biti vijaka po cijeloj dužini..
ako sumnjate da nema armature unutra,najlakše je (a i nečete oštetiti profil),zabušiti malo (naravno tamo gdje su vijci) borerom/svrdlom po plastici da vidite dali je ima..

kod krila je malo teže,jer se krilo šarafa iznutra,i čim se postakli,ne može se vidjeti..
osim ako rastaklite krilo,i izvadite staklo..

ali,ako ste platili taj proizvod,i sumnjate..zasto ne provjeriti..

CATCH AND RELEASE
Znao je reći marva je marva,u trnju jede u blatu spava, al se nikada ne uprlja ko čovjek

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #22 u: Kolovoz 22, 2014, 22:22:49 poslijepodne »
Ok, no mora se paziti da se ne probuši termički most jer onda je sr...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Brigita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 219
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: kod Vinkovaca
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #23 u: Kolovoz 22, 2014, 22:55:35 poslijepodne »
Mi smo prije tri godine ugrađivali pvc stolariju, u obzir je dolazila samo salamanderova, jer ima zaštitnu foliju preko pa ne može promjeniti boju (požutiti od sunca). I samo održavanje takve stolarije je puuuno lakše.
Što se tiče komora u profilu, meni je bilo svejedno dal ima pet ili šest, jer mi je važnije da je staklo dobar izolator, s obzirom na površinu stakla i profila-nemjerljivo.
Odlučili smo se za Salamander, petokomornog profila 3D, okovanog GU okovom, ustakljenog IZO (troslojno) 4+14+4+14+4 LOW-E premazom, punjeno argonom. Toplinski koeficijent stakla K=1,1 W/m2K. Tri brtve.
Još nešto što je meni bilo važno je da firma ima stroj za fino zavarivanje uglova krila, ne volim kad budu čoškići odrezani, na tim mjestima poslije plastika požuti i bude grdo za vidjeti.
Komarnike ako misliš staviti, izbjegavaj rolo, kratkog su vjeka. Frend mi ima firmu pvc stolarije pa si ih nije stavio. Mi smo uzimali fiksne, lako se postavljaju i dobro leže na prozoru, montiraju se ispod roletne.
Nadam se da sam ti bar malo pomogla  :zagrljaj:  I moram priznati da ti ne bi bila u koži  :D s obzirom što te sve čeka, ja koliko sam se informirala o pvc stolariji, mogla bi pisati doktorat o tome  :D  Koji okviri, komore, koje nosivosti šarke, koliko brtvi, u rangu sa kojim proizvođačom...itd.   

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #24 u: Kolovoz 23, 2014, 00:41:11 prijepodne »
Ma vidim i sam da je to cijela nauka. Proučio sam već dosta toga...

btw. Mislim da su tvoji trostruki prozori s nižim koeficijentom. Nekih 0.6 ako se ne varam.

Dvostruki s LOW-E i argonom su 1.1  :up:

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #25 u: Kolovoz 23, 2014, 10:16:55 prijepodne »
Imam na kući Rehau, Slamander i KBE

Rehau stavljen 1999god. i dan danas kao novo niti je plastika požutila niti su se okovi i ležaji rasklimali, brtve dihtaju.
KBE je srednja žalost iako je tek 6god. prošlo od postavljanja
Slamander relativno novo prije 2god. postavljeno tek treba da se pokaže.

Inače pvc žuti ako je rađena od reciklirane plastike (kao i kod bijele tehnike u kući zadnje vrijeme neki aparati požute neki ne ovisno jel rađeno od recikliranog ili ne)

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #26 u: Kolovoz 23, 2014, 13:06:45 poslijepodne »
Kod trostrukog stakla je naglasak na zvučnoj izolaciji, tako da ta sitna razlika od 0.6 nije tu presudna. Trostruko staklo garantira tišinu u prostoriji od zvukova izvana, no ako su veče dimenzije prozora tada treba biti i jači profil od onog standardnog koji se inače koristi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline tommySB

  • Trade Count: (+15)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: SLAVONSKI BROD
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #27 u: Kolovoz 23, 2014, 14:33:34 poslijepodne »
Mi smo prije tri godine ugrađivali pvc stolariju, u obzir je dolazila samo salamanderova, jer ima zaštitnu foliju preko pa ne može promjeniti boju (požutiti od sunca). I samo održavanje takve stolarije je puuuno lakše.

** točno tako...
salamander ima najsjajniji profil od svih proizvođača..
ostali izgledaju mat,u usporedbi sa salamanderom..
znam čovjeka koji je prešao na njega,i nagomilao si je odmah posla..

Još nešto što je meni bilo važno je da firma ima stroj za fino zavarivanje uglova krila, ne volim kad budu čoškići odrezani, na tim mjestima poslije plastika požuti i bude grdo za vidjeti.

**nije problem u varilici...
varilica vari onako kako je odrezano..
moze variti pod kutevima,kako je potrebno..
a čistilica skida i čisti ostatke od varenja,odnosno skida vrhove krila....

Komarnike ako misliš staviti, izbjegavaj rolo, kratkog su vjeka. Frend mi ima firmu pvc stolarije pa si ih nije stavio. Mi smo uzimali fiksne, lako se postavljaju i dobro leže na prozoru, montiraju se ispod roletne.
 
**osobno sam si sam stavljao komarnike rolo,i radio si PVC stolariju..
imam rolo komarnike godinama,rade kao urica..
u koliko i kojim slučajem ode (ima slučajeva zasigurno) nije ga problem promjeniti..
ali,osnovni problem je vise kod ljudi nego samog komarnika..
vidjeo sam sta sve ljudi s njima rade..kada ga podižu puste ga iz ruke i komarnik udari u kutiju i naravno da ce otiči..
ali kako kažeš niti fixni nije loš..
možeš ga skinuti kad hočeš,vratiti kad hočeš,ima istu namjenu kao i rolo,ali je daleko jeftiniji..
CATCH AND RELEASE
Znao je reći marva je marva,u trnju jede u blatu spava, al se nikada ne uprlja ko čovjek

Offline tommySB

  • Trade Count: (+15)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: SLAVONSKI BROD
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #28 u: Kolovoz 23, 2014, 14:40:55 poslijepodne »
Imam na kući Rehau, Slamander i KBE

Rehau stavljen 1999god. i dan danas kao novo niti je plastika požutila niti su se okovi i ležaji rasklimali, brtve dihtaju.
KBE je srednja žalost iako je tek 6god. prošlo od postavljanja
Slamander relativno novo prije 2god. postavljeno tek treba da se pokaže.

Inače pvc žuti ako je rađena od reciklirane plastike (kao i kod bijele tehnike u kući zadnje vrijeme neki aparati požute neki ne ovisno jel rađeno od recikliranog ili ne)
Veco,dali se sječas tko ti je radio stolariju? koje firme?!
CATCH AND RELEASE
Znao je reći marva je marva,u trnju jede u blatu spava, al se nikada ne uprlja ko čovjek

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #29 u: Kolovoz 23, 2014, 16:48:33 poslijepodne »
Dentex jel ti dosla ponuda
R-46

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #30 u: Kolovoz 23, 2014, 17:07:09 poslijepodne »
Ako misliš na mene, stigla mi je ponuda  :up:

Imamo nekoliko ponuda sad, pa ćemo se odlučiti za nešto u roku 2-3 tjedna. U svakom slučaju imam i mail i broj pa ću mu se javiti ukoliko se odlučimo za njih  :up:

Hvala u svakom slučaju  :up:

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #31 u: Kolovoz 23, 2014, 20:44:42 poslijepodne »
nema frke, bitno da si dobio ponudu, pa da buraz zna....
R-46

Offline Brigita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 219
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: kod Vinkovaca
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #32 u: Kolovoz 23, 2014, 21:45:57 poslijepodne »
Za koju god ponudu da se odlučiš nemoj tražiti zadnju cijenu, oni ti moraju negdje uštinuti da bi sebe pokrili, a to onda znači lošije šarke, lošiji mehanizam ručke i sl. (kad otvaraš ili zatvaraš prozor, a ručka drobi, onda bi i prozor i sve u tri...)
Imaš nekoliko mogučnosti po kojojima možeš puno povoljnije kupiti prozore. Recimo da ih ugrađuješ zimi (ne mora to biti 1.ili2.mj, može i 12.), tada češ ih dobiti za minimalno 30% manju cijenu, jer oni zimi imaju puuuno manje posla, jer ugrađuju prozore samo u kuće i objekte nove gradnje u kojima se ne stanuje. A mjenjati prozore tada nije tako strašno kako se čini, jer im treba svega nekoliko sati za demontažu i montažu tih nekoliko prozora koliko tebi treba.
Ili možeš kupiti nove prozore iz njihovog skladišta po cijeni 50% jeftinijoj, to nisu prozori sa greškom, več su prozori kojima su oni fulali dimenziju pa ih nisu mogli montirati kupcu. Da si nađeš samo dva takva prozora koji ti pašu po dimenziji tvojih, puno si uštedio.  ;)  A onda mene vodiš na kavu  :D
Šalim se naravno!  :zagrljaj: 

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #33 u: Kolovoz 23, 2014, 22:07:53 poslijepodne »
Imam na kući Rehau, Slamander i KBE

Rehau stavljen 1999god. i dan danas kao novo niti je plastika požutila niti su se okovi i ležaji rasklimali, brtve dihtaju.
KBE je srednja žalost iako je tek 6god. prošlo od postavljanja
Slamander relativno novo prije 2god. postavljeno tek treba da se pokaže.

Inače pvc žuti ako je rađena od reciklirane plastike (kao i kod bijele tehnike u kući zadnje vrijeme neki aparati požute neki ne ovisno jel rađeno od recikliranog ili ne)
Veco,dali se sječas tko ti je radio stolariju? koje firme?!

Rehau Montex iz D.Andrijevaca
Salamander KVK iz Vinogorja
a KBE neki sa Kolonije

Offline tommySB

  • Trade Count: (+15)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: SLAVONSKI BROD
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #34 u: Kolovoz 23, 2014, 23:33:31 poslijepodne »
aha...
montex je od Kreše B. , KVK od Katavića...
za ovog s Kolonije neznam..znam da s KBEom radi Termosistem na Bjelišu..
CATCH AND RELEASE
Znao je reći marva je marva,u trnju jede u blatu spava, al se nikada ne uprlja ko čovjek

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #35 u: Kolovoz 24, 2014, 10:47:59 prijepodne »
Montex nije godinama od Kreše B. to mu je preuzeo davno tetak ili stric...
Nedavno sam gledao njihove nove generacije Rehau profile i nove sisteme izgledaju vrhunski zato su još uvijek br.1 u NJemačkoj što se tiče pvc stolarije...

Offline tommySB

  • Trade Count: (+15)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: SLAVONSKI BROD
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #36 u: Kolovoz 24, 2014, 13:04:01 poslijepodne »
Montex nije godinama od Kreše B. to mu je preuzeo davno tetak ili stric...
Nedavno sam gledao njihove nove generacije Rehau profile i nove sisteme izgledaju vrhunski zato su još uvijek br.1 u NJemačkoj što se tiče pvc stolarije...
ma znam sve..
i Krešu i Dražena i strica...
CATCH AND RELEASE
Znao je reći marva je marva,u trnju jede u blatu spava, al se nikada ne uprlja ko čovjek

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Odabir PVC stolarije
« Odgovori #37 u: Kolovoz 24, 2014, 18:41:53 poslijepodne »
Gledam malo profile. I sad imam u 2 ponude ovako.

Salamander SL 76 68/80

A u drugoj ponudi stoji

Salamander SL 76 85/80

Što znači ovaj 68/80 i 85/80???

76 je ugradbena dubina, to znam...

I još jedna stvar. Koliko kutija rolete smanjuje zvučnu i toplinsku izolaciju? Dakle radi se o običnoj kutiji koju imaju u ponudi, nikakvoj "boljoj" i dodatno izoliranoj jer se dosta i cijena diže. Ova kutija naravno ima normalnu neku izolaciju. Zato što si još razmišljam hoću li uzeti s roletama ili bez.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 24, 2014, 18:50:25 poslijepodne od Nuclear »