Ožujak 28, 2024, 16:53:16 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: H1 - prevaranti?  (Posjeta: 32518 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
H1 - prevaranti?
« u: Veljača 08, 2014, 17:57:33 poslijepodne »
Zovu me iz Optime da produljim ugovor jer uskoro ističe, zovu me iz H1 i kažu mi da je Optima propala pa ih kupio Telecom pa će cijene slijedeći mjesec ići 35% gore("To vam piše na zadnjem računu. Ne? Onda ništa...") i da pređem njima, pa me zovu iz Optime i nagovaraju da produljim ugovor a to što ovi tvrde iz H1 da nije istina i da su oni lopovi i prevaranti i da se služe nepoštenim metodama pa me zovu iz H1 sa pričom da je Optima u predstečajnoj nagodbi(što je slučajno istina ali nemam pojma što to meni kao korisniku znači  :roll:)
Ono što mene zanima su: 1) iskustva forumaša sa H1
2) Najjeftiniji paket sa telefonom i "flat rate" internetom. Kod H1 je to cca 100KN ili 135 ako je ukljušeno i 10tak sati telefoniranja, kod Optime je najjeftiniji paket sa "flat rate" internetom 175. Da li je to baš tako kako H1 obećava na njihovim stranicama ili se nešto krije u sitnom tisku ili su naprosto prevaranti kako tvrdi konkurencija kakva su iskustva?

Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1218
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #1 u: Veljača 08, 2014, 18:01:17 poslijepodne »
Nisu H1 i Optima jedine alternative..
Baci pogled na donji link, pa pogledaj koji ti je telekom najpovoljni za tvoje potrebe..

https://kompare.hr/telekomunikacije/

If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #2 u: Veljača 08, 2014, 22:41:54 poslijepodne »
Na H1 smo par meseci i zasad je sve onako kako su rekli. 99kn telefon + flatrate bez dizanja slusalice. Mi smo zadovoljni.
Dosta sam se raspitivao prije nego sto sam sklopio ugovor i svi su zadovoljni - od kuma u Puli, prijatelja u slabije razvijenim (instalacijski) u Baranji i mi u BM.

Teta iz H1 sluzbe za korisnike mi je rekla da su oni manje povoljni ako se dosta prica na telefon, ali ako nam treba vecinom zbog net-a da je to to.
Racuni su onakvi kako su i rekli, a net je dovoljno brz i nema problema sa vezom (kuc-kuc u drvo :) ).

S zenom sam sklopio dogovor da ako racuni premase dogovoreni iznos ja sklanjam fixni i to je to.  ;)

Doduse, prije smo bili godinama na Optimi i bili smo zadovoljni, ali H1 je trenutno nama najpovoljniji (a dobar) i to je presudilo.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Požega
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #3 u: Veljača 08, 2014, 22:51:21 poslijepodne »
ja sam vec godinu i pol na H1 Surf & Call 3 + Povećanje brzine do 10 Mbps
mjesecno oko 160kn
dosad nikakvih problema niti s uslugom niti s racunom

prije njih koristio sve usluge t-coma  :down:

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #4 u: Veljača 08, 2014, 22:54:49 poslijepodne »
mene su isto zvali iz H1 .. ali meni su pričali o drugim ciframa ?!?

trenutno sam na T-šljamu i tel+flat mi je 243,00 kn ... s tim što telefon dosta slabo koristim ...

ovi iz H1 mi nude isti paket .. znači tel+flat za 208,00 kn

e sad, konkretne cijene koje sam naveo ne mogu uopće naći na ovom kompare.hr
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #5 u: Veljača 08, 2014, 23:15:53 poslijepodne »
Optima je uistinu u financijskim problemima, ali još uvijek plivaju na površini.
Najgori scenarij je da propadnu i da ih kupi neki drugi operater. Šuškalo se o BNetu tj. VIP-u, mada bi ih i TCom rado kupio, ali kao operater sa značajnim tržišnim udjelom nemaju blagoslov od regulatora. Međutim, za sada najvećem vjerovniku (jedna banka) nije u interesu ni prodaja ni gašenje Optime.

Moj savjet ti je da NE produžuješ ugovor, tako da budeš za buduće slobodan prebaciti se kod drugog operatera. Ja sam već 4 godine na OT, imam HHH paket (3 linije) + Fer tarifu (flat rate) + flatrate net za 320kn i mislim da je to fer cijena. BNet bi mi istina bio povoljniji, ali evo već 2. put u 3-4 mjeseca podižu cijene proširenog digitalnog TV paketa bez ikakvih najava i objašnjenja, pa mi nisu konstanta od povjerenja. H1 ista priča... zovu kao lešinari, iako im je klimavo pod nogama.

Dobro usporedi cijene svih paketa, ne nasjedaj na "besplatne" tablete i mobitele, promotivne cijene prvih 3/6 mjeseci i sl. Provuci zadnjih par računa od Optime kroz cjenike drugih operatera i ako vidiš značajnu uštedu, lako se prebaciš.

Offline Vran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #6 u: Veljača 09, 2014, 00:32:31 prijepodne »
Prije mjesec dana sam prešao s Optime na Bnet, jedini razlog je bila brzina 2Mbps (telefon i internet sam plačao oko 170 kuna), na Bnet-u mi je sad brzina 12Mbps, kako sam imao prije Tv od Bnet-a sad plačam prvih 6 mjeseci samo 80 kuna tv, a nakon toga 245 kuna sve troje TV+flat+telefon.
Istina je da Tcom postaje vlasnik Optime, dodatni razlog za odlazak, mrzim Tcom, ali kad se počelo pričati o propadanju Optime, provjerio sam neke stvari. Znači nemože ti se dogoditi ako ti operater propadne da samo ostaneš bez usluge, moraju te obavijestiti barem mjesec dana ranije, isto tako od HAKOM-a dobijaš pismenu obavijest na kučnu adresu.
« Zadnja izmjena: Veljača 09, 2014, 00:37:24 prijepodne od Vran »
Humor prenosi dušu preko ponora i uči je da se igra vlastitom boli. -Anselm Feuerbach

Offline Vran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #7 u: Veljača 09, 2014, 00:36:16 prijepodne »
Zovu me iz Optime da produljim ugovor jer uskoro ističe
Sad vidim ovo, nisi obvezan produžiti ugovor, možeš i dalje koristiti njihove usluge (ako si zadovoljan) bez produženja ugovora,ja sam bio kod njih 3 godine bez ugovora, za mene najbolja stvar jer se možeš bahatiti  :D, a i čekati ako negdje uleti neka dobra ponuda.
Humor prenosi dušu preko ponora i uči je da se igra vlastitom boli. -Anselm Feuerbach

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #8 u: Veljača 09, 2014, 09:03:56 prijepodne »
Sad vidim ovo, nisi obvezan produžiti ugovor, možeš i dalje koristiti njihove usluge (ako si zadovoljan) bez produženja ugovora,ja sam bio kod njih 3 godine bez ugovora, za mene najbolja stvar jer se možeš bahatiti  :D, a i čekati ako negdje uleti neka dobra ponuda.

Jesi li SIGURAN da može tako? Ja sam mislio da se podrazumijeva da si produljio ugovor ako ništa ne kažeš ili ćeš ga morati produljiti ako želiš uslugu i dalje. Dosad već 2x kad bi ugovor istekao zvali su i pitali hoćemo li produljiti ja sam rekao "Aha" i to je bilo dovoljno ništa nismo potpisivali. 

Offline tomek1221

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški  
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #9 u: Veljača 09, 2014, 09:09:11 prijepodne »
Nemoras nista produzivat,nastavljas koristit uslugu bez ugovorne obaveze.ako te i budu zvali reci da neces vise ugovore nego ovako bez ugovora.

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2


Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #10 u: Veljača 09, 2014, 09:15:26 prijepodne »
ja sam na vip trio uslugama i više sam nego zadovoljan njima, ali me u mozak tuče hebeni t-com kojem i dalje trebam plaćat nekakav namet za korištenje centrale. crkli t-com govnari.  :down:

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #11 u: Veljača 09, 2014, 09:50:08 prijepodne »
ja sam na vip trio uslugama i više sam nego zadovoljan njima, ali me u mozak tuče hebeni t-com kojem i dalje trebam plaćat nekakav namet za korištenje centrale. crkli t-com govnari.  :down:

ovo trebaš provjeriti jer su se prije nekog vremena ostali operateri obavezali plaćati sami te nekakve usluge korištenja infrastrukture ili čega već ... (nisam 100% siguran, ali se pričalo o tome)
uvijek dostupan na [email protected]

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #12 u: Veljača 09, 2014, 10:16:38 prijepodne »
ja sam na vip trio uslugama i više sam nego zadovoljan njima, ali me u mozak tuče hebeni t-com kojem i dalje trebam plaćat nekakav namet za korištenje centrale. crkli t-com govnari.  :down:

ovo trebaš provjeriti jer su se prije nekog vremena ostali operateri obavezali plaćati sami te nekakve usluge korištenja infrastrukture ili čega već ... (nisam 100% siguran, ali se pričalo o tome)
prije sam to plaćao na posebnom računu t-govnima. plaćanje za apsolutno ništa, nikakvu uslugu. mater im...

sad to kao "plaća" vip, ali opet, meni je za 40 kuna dignuta pretplata da bi oni to provodili kroz svoje plaćanje. razlika je samo u tome da od t-coma ne dobivam posebnu uplatnicu.

h1 i optima je - zaobići, ako je ikako moguće.

Offline VlatkoZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb - Špansko
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #13 u: Veljača 09, 2014, 10:38:41 prijepodne »
Ja koristim Iskon trio paket, mjesečno ca 230 kuna (ovisi koliko se djete zapriča na telefon :D).
Prvo potpisao na dvije godine, poslije ostao kod njih bez daljnjeg potpisivanja ugovora.
Do sada nikakvih problema, nadam se da će tako i ostati :)

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #14 u: Veljača 10, 2014, 10:53:11 prijepodne »
Jesi li SIGURAN da može tako? Ja sam mislio da se podrazumijeva da si produljio ugovor ako ništa ne kažeš ili ćeš ga morati produljiti ako želiš uslugu i dalje. Dosad već 2x kad bi ugovor istekao zvali su i pitali hoćemo li produljiti ja sam rekao "Aha" i to je bilo dovoljno ništa nismo potpisivali.

Ne znam zašto puno ljudi misli da ako ne produže ugovor da im operater gasi uslugu... Ista stvar kao kad smo svi prije imali fiksne telefonske linije od hrvatskog telekoma, jel bio tko pod ugovorom? Jesi morao produživati ugovor svake 2 godine???

Ugovor ti ističe i nastavljaš koristiti uslugu kao i do sada, samo što ju sada možeš odjaviti kad god hoćeš bez ikakvih penala.

A ugovor novi potpiši jedino ako ti ponude nešto dobro da bi se obvezao na još 24mj njima (ili nekom drugom)...

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #15 u: Veljača 10, 2014, 11:01:39 prijepodne »
ja već 6 godina nemam ugovor sa T-šljamom ..... a za mob mi je istekao ima i 12 godina...  :D

a u mobu mi je SIM kartica kakvu vjerovato pola foruma nije ni vidjelo da postoji ... radi još od 1999. kad sam uzeo prvi (i zadnji) broj ..  :D :D
uvijek dostupan na [email protected]

Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #16 u: Veljača 10, 2014, 11:52:32 prijepodne »
H1 mi se zgadio jos davno kad su mi dosli na vrata i nisam ih se mogao rijesiti prije neg su izrecitirali koje sve usluge nude...i pritom su mi direktno lagali na moja pitanja o brzini interneta i podatkovnim paketima...u to vrijeme je flat rate bio jako rijedak a oni su mi tvrdili da ga daju za neke smijesne novce uz maksimalnu brzinu koju mreza moze podnijeti....i gurali ugovor i kemijsku u ruke....nakon provjere, ispalo je da je to istina, ali su mi "zaboravili" napomenuti da se placa vrijeme provedeno na netu, znaci placalo se po satu...otad ih nemrem smislit :D

I meni je ugovor s iskononom istekao prije nekih 4 godine...nudili su mi popust 50% na slijedeca tri racuna ako potpisem na jos 2 godine..vrlo velikodusni su bili...reko ne hvala, radije cu biti slobodan :P namjeravam ih pitat da mi daju neku bolju ponudu pa cu produzit ugovor, app :)

moja sim kartica je iz 2000.g... jos pise CRONET na njoj :D uredno radi

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #17 u: Veljača 10, 2014, 12:39:23 poslijepodne »

moja sim kartica je iz 2000.g... jos pise CRONET na njoj :D uredno radi

moja je ona crvena "simpa-cronet" ... uzeo simpu, pa prešao na pretplatu ...  :D
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #18 u: Veljača 10, 2014, 13:42:08 poslijepodne »
To su one legendarne crvene SIM-ice oslikane brodovima i svjetionicima? Dobio sam je u prvom Simpa paketu sa Alcatel OT... prije svojih 15 godina?! Au, jesam mator :roll:

Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #19 u: Veljača 10, 2014, 14:40:54 poslijepodne »
e bas te :)

Sent from my Nexus S using Tapatalk


Offline Vran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #20 u: Veljača 10, 2014, 14:47:20 poslijepodne »
Hahaha...
Vidim ima hrpa ljubitelja Tcoma na ovom forumu  :D
Dok sam živ nema šanse da ikada koristim ijednu njihovu uslugu, kada me nazovu i nude neke usluge, samo im kažem:" da vi meni plačate taj iznos mjesečno nebi prešao na Tcom", par sekundi šutnje i havala lijepo doviđenja.

Kaj se tiče produženja ugovora, nemoraš produživati, do sada me je jedino VIP dobio na foru za mobitel, prije nekoliko godina imali su neku tarifu u ponudi koju sam uzeo, neka blesava tarifa, stvarno razgovaram puno na telefon i račun mi je 60-80 kuna mjesečno, kad mi je predprošle godine istekao ugovor, ucijenili su me da ako ne produžim da ne mogu više koristtiti tu tarifu  -? Imam još jedan broj na VIP-u, mislim od 2000te, ima još VIP friends uslugu (koja ne postoji više ni na jednoj tarfifi) i za njega nemam ugovor valjda 7-8 godina i sve u redu.
Znači Salem za optimu sam siguran da nemoraš produžiti ugovor, sve ti ostaje isto i iznos računa i usluge koje si imao do sada.
Humor prenosi dušu preko ponora i uči je da se igra vlastitom boli. -Anselm Feuerbach

Offline penzic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Lokacija: Zgb
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #21 u: Veljača 10, 2014, 15:12:01 poslijepodne »
Ja tu niš ne kužim,
T-Com mi naplaćuje: naknada za ADSL 4/512    64,75 kn
                            MAXadsl Flat                   81,15 kn
                            telefon                           60.00 kn
i na sve to 25%PDV

Kad pogledam ostale operatere svi nešto paketiraju, ova brzina ovoliko,ona onoliko,a niko ne napiše koliko to mene stvarno košta, imali tu nekih dodatnih troškova brzina+ADSL ili tako nešto.Bitno je što nekažu,a ne što kažu.
Sin je svojevremeno nasjeo na H1 i kad je kužio pušionu, raskinuo je s njima, ali to neide tako lako.Još mjesecima šalju uplatnice s nekim iznosima od par kuna uz pretnju tužbe.Prvo kažu nisi dao kod raskida kopiju osobne,onda ovaj u Zagrebu kaže pitaj glavne u Splitu,oni upućuju na podružnicu u Zagreb i sve tako.Uplatnice šalju.

Offline Vran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #22 u: Veljača 10, 2014, 15:45:08 poslijepodne »
Puno penzic i previše.

Uglavnom se cijene za telefon i internet (flat) kreču oko 160-170 kuna s PDV-om, tako je u Optimi, Bnetu, VIP-u (VIP je sada vlasnik Bnet-a)...
Ja kad sam mijenjao operatera, ponavljam jedini razlog zašto sam otišao s Optime je brzina od 2Mbps (nadoplata za 10Mbps je 100kn mjesečno) zapalio sam se za Amis, hebena brzina i najmanja pretplata, ali su dostupni u 3 kvarta u Zagrebu. :down:
Humor prenosi dušu preko ponora i uči je da se igra vlastitom boli. -Anselm Feuerbach

Offline tommySB

  • Trade Count: (+15)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: SLAVONSKI BROD
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #23 u: Veljača 10, 2014, 16:06:26 poslijepodne »
ja imam na optimi 10mbps-flat,telefon i tv..
izlazi cca. 280kn/mj. do 350kn ako se zove u inozemstvo 7-8 puta mjesecno..
a pozivi po HR su jeftini,za 1min,5min ili 25min,dobije se 0,06 lipa..

zadovoljan sam uslugom i nikakvih problema nije bilo..
jednom je telefon bio u kvaru 3 dana,i taj mjesec su nam umanjili racun za telefonske pozive uz ispriku...
sve ostalo 5..

ali kako mi ugovor ističe u 6mj. i sam proučavam ostale operatere i možda prelazak na nešto novo,bolje,povoljnije..ako ima naravno!
CATCH AND RELEASE
Znao je reći marva je marva,u trnju jede u blatu spava, al se nikada ne uprlja ko čovjek

Offline renatofil

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Osijek, RH
  • Cayman 110
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #24 u: Veljača 10, 2014, 17:38:51 poslijepodne »
I ja sam na Optimi i upravo mi izlazi ugovor. Bombardiraju me pozivima sa svih strana i svi živi operateri da sklopim ugovor s njima. Polako me već nerviraju. Pretplata mi je oko 160 kn s PDV-om, ali se ponekad nakupi i za 360 kn. Pa ti telefoniraj.  >:(
tommySB, proučavam i ja, ali iskreno, kada malo bolje proučiš ponudi, sve je to isto.  :'(