Travanj 20, 2024, 04:15:53 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Elektromehaničar (problem perilica rublja)  (Posjeta: 61817 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« u: Siječanj 04, 2014, 23:25:29 poslijepodne »
ako ima netko tko se kuži u bijelu tehniku, naime perilica odradi cijeli program normalno, ali kad treba odvrtiti centrifugu stane.
probali smo večinu programa i sve normalno radi, samo centrifuga zahebava.
molim samo suvisle odgovore, uz pojašnjenje po mogučnosti.
po potrebi navedem marku i model...

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #1 u: Siječanj 04, 2014, 23:33:26 poslijepodne »
crko ti je elektromotor  -?
trebalo bi ga isprobati direkt mimo programatora.

Offline Kwan

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 462
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ravnice
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #2 u: Siječanj 05, 2014, 11:28:43 prijepodne »
isto sam imao na quadro vešmašini, raskopao sve isprobao i na kraju zaključio da je elektronika riknula, najvjerojatnije jedan mikrokontroler na njoj koji je predprogramiran i nemože se zamjeniti,sve sam izmjerio na toj ploči,na mašini isprobao sve i šipak! mašina bi odradila sve programe do kraja, a kad bi trebala u centrifugu jednostavno nije htjela krenut. izvrtila bi ljevo i desno malo brže da valjda težinu rasporedi, upalila pumpu za izbacivanje vode, no nebi zavrtila centrifugu.
Sve to mi je kasnije i potvrđeno jel je moja skeptična baka ipak nekog iz servisa zvala, konstatacija ista.

Jedino što možeš probat i vidjet je jel ti izbacuje vodu kak spada, mislim da ako ne izbaci dovoljno vode da isto neće u centrifugu.
u crijevu za odvod se nakupi taloga deterđenata i mucica i dlaka i svega i poštopa cijev tako da voda nemože normalno prolaziti.
No to ti se obično manifestira i kao dosta bučna pumpa za vodu,jel joj vraća vodu i ona zuji.
Kao i kod akvarijskih ako mora jako visoko vodu dić ili preko svoje deklaracije obično bruje za poluditi.

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #3 u: Siječanj 05, 2014, 12:34:19 poslijepodne »
Svrbi je 100 eura.

Offline manilu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 516
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Vodnjan
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #4 u: Siječanj 05, 2014, 12:50:17 poslijepodne »
Da li baca vodu, nakon pranja dolazi ispiranje, pa tek onda centrifuga, da li ti izbaci vodu i uzme novu

Sent from my PAP5430

Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #5 u: Siječanj 05, 2014, 15:32:03 poslijepodne »
crko ti je elektromotor  -?
trebalo bi ga isprobati direkt mimo programatora.
ako je elektromotor, onda nebi trebala ni programe vrtit, ili?  -?
isto sam imao na quadro vešmašini, raskopao sve isprobao i na kraju zaključio da je elektronika riknula, najvjerojatnije jedan mikrokontroler na njoj koji je predprogramiran i nemože se zamjeniti,sve sam izmjerio na toj ploči,na mašini isprobao sve i šipak! mašina bi odradila sve programe do kraja, a kad bi trebala u centrifugu jednostavno nije htjela krenut. izvrtila bi ljevo i desno malo brže da valjda težinu rasporedi, upalila pumpu za izbacivanje vode, no nebi zavrtila centrifugu.
Sve to mi je kasnije i potvrđeno jel je moja skeptična baka ipak nekog iz servisa zvala, konstatacija ista.

Jedino što možeš probat i vidjet je jel ti izbacuje vodu kak spada, mislim da ako ne izbaci dovoljno vode da isto neće u centrifugu.
u crijevu za odvod se nakupi taloga deterđenata i mucica i dlaka i svega i poštopa cijev tako da voda nemože normalno prolaziti.
No to ti se obično manifestira i kao dosta bučna pumpa za vodu,jel joj vraća vodu i ona zuji.
Kao i kod akvarijskih ako mora jako visoko vodu dić ili preko svoje deklaracije obično bruje za poluditi.
ovo je i meni nekako najlogičnije objašnjenje, odnosno na to sam prvo posumljao, ali u nadi da će mi netko ukazati na neki riješiv problem sam postavio temu. :-X
vodu najnormalinje izvuče i puni novu, nakon cijelog programa ponovno izvuče sve iz bubnja, ali nikako da pokrene centrifugu.
Svrbi je 100 eura.

nju 100 evra, a mene 3500 kn!   8)
Da li baca vodu, nakon pranja dolazi ispiranje, pa tek onda centrifuga, da li ti izbaci vodu i uzme novu

Sent from my PAP5430
kak sam gore več napisao, sve radi najnormalnije, vuče vodu, ispusti, ispire i opet povuče, nakon toga jednostavno stane i blinkaju dvije lampice koje ukazuju na kvar.
- ono što nisam naveo je da je mašina Vivax - FL500, stara je 5 i pol godina, kako imam dvoje male djece radila je u tih pet godina pretrpano, preopterečeno i po 2 puta dnevno i nekako isplatila se i vjerujem da je to kao da je radila 10 i više godina u standardnom domu.
prošlu godinu sam imao sličan problem, prvo nije radila, bio majstor, veli programator i nosio kod nekoga da reparira, nakon par dana je vratio programator i rekao da je ovaj pokušao ali kad je namontirao nije radila pa tako nisam ništa ni platio, sljedeči dan se vratim iz harvyja sa ponudom za novu mašinu i neda mi vrag mira, probam počistiti odvod i filtere i nakon toga mašina proradila, ovoga puta nisam te sreće!
uglavnom mislim da mi nova mašina ne gine  :icon-money:

Offline PretaHr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
  • Spol: Muški   Lokacija: Šumećani, Ivanić Grad
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #6 u: Siječanj 05, 2014, 15:49:53 poslijepodne »
Da li motor proizvodi ikakav zvuk kad treba centrifuga krenut, tipa zuji, mrči?
HR- Ivanić-Grad - Šumećani

Offline manilu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 516
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Vodnjan
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #7 u: Siječanj 05, 2014, 15:50:10 poslijepodne »
da li možeš mjenjati brzinu centrifuge? ako da probaj to malo pročačkati

pogledaj ovdje http://www.forum.hr/showthread.php?t=542536




Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #8 u: Siječanj 05, 2014, 15:52:07 poslijepodne »
ne ako je to moderna vešmašina s velikim brojem brojem okretaja. za centrifugu ima poseban sklop namotaja. nisam stručnjak, ali taj su mi problem spominjali upućeniji dok sam ja kupovao.

Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #9 u: Siječanj 05, 2014, 16:00:05 poslijepodne »
Da li motor proizvodi ikakav zvuk kad treba centrifuga krenut, tipa zuji, mrči?
ništa, mašina stane i nema zvuka.

da li možeš mjenjati brzinu centrifuge? ako da probaj to malo pročačkati

pogledaj ovdje [url=http://www.forum.hr/showthread.php?t=542536]http://www.forum.hr/showthread.php?t=542536]
da li možeš mjenjati brzinu centrifuge? ako da probaj to malo pročačkati

pogledaj ovdje [url=http://www.forum.hr/showthread.php?t=542536]http://www.forum.hr/showthread.php?t=542536[/url]
nema, to je sad več stara kanta, kako to biva danas, za 2 godine sve zastari.
ne ako je to moderna vešmašina s velikim brojem brojem okretaja. za centrifugu ima poseban sklop namotaja. nisam stručnjak, ali taj su mi problem spominjali upućeniji dok sam ja kupovao.
je kužim jer sam i ja sad u fazi kupnje pa sam proučavao.
evo i slike ako vam šta znači


Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #10 u: Siječanj 05, 2014, 16:27:31 poslijepodne »
kaže moja supruga da naša neće centrifugu kad je u njoj premalo rublja kao ima vagu u sebi i ako je polu prazna neće centrifugu onu sa najviše okretaja...

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #11 u: Siječanj 05, 2014, 22:00:33 poslijepodne »
uz duznu ogradu od nametanja misljenja, ali bilo sto (osim eventualno klima uredjaja) na cemu pise Vivax ne bih zelio niti blizu sebe, bliznjih, cak ni onih koji su mi tek umjereno dragi.

imao par Vivax uredjaja (ne bijela tehnika)  i niti jedan nije radio niti kako valja, niti po ocekivanjima prema podacima na papiru.  Jedino klima uredjaj (i to zato jer sam samo taj mogao uzeti u kompenzaciju) i to jos radi prema ocekivanjima (citaj - hladi kad je ljeto)

nama je nedavno crkla perilica Gorenje iz 2000.-te (riknuo motor) i na kraju pao konsenzus da se ipak kupi nova. Savjetovali nam da uzmemo opet Gorenje jer imaju (barem trenutno, ili je tako bilo prije 2 mjeseca) 5 godina garancije. Kupili, dostavili nam i eno sljaka.

ocekivano, sve je plasticnije i "losije" od one prije desetljece i pol, ali su nam oba servisera (koje sam zvao nezavisno jednog od drugog za potvrdu da je stara masina crkla tipa ne isplati se popravljati) rekla da u tih 5 godina mozemo uredno ocekivati da ce servis biti potreban jednom ili dva puta (nije specificirano sto tocno najcesce ode) i to ce biti u garantnom roku rijeseno, a nakon tih 5 godina mozemo ubrzo ocekivati da ce trebati nova perilica. Sapienti sat  :(

na staroj perilici je isto pocelo sa odbijanjem centrifugiranja (unatoc zamijenjenim cetkicama motora koji mjesec prije koncnog krepavanja) pa je nakon mojeg cackanja jednom izvrtila do pola centrifuge, i izbila osigurac iskrenjem negdje s donje strane ispod bubnja. Pogadjamo, motor.

zvali majstora (original Gorenje  :D), obavio uvid, rekao mijenjaj perilicu... nije nam se bas svidjala ideja, pa sam zvao drugog (nezavisnog) i taj je spojio motor mimo programatora i zakljucio da je pregorio namotaj za centrifugu. Zvao je frenda u servis koji se bavi "viklanjem" motora, prvo nisu htjeli ni cut, onda je cifra bila 500kn za premotavanje rotora, i to kroz par dana cekanja. Zvao je dobavu za novi motor, rekli oko 750-850kn. Plus ruke - izadje oko 1k kn. A i dalje bi imali perilicu staru 14 god, samo s novim motorom.

U to ime, odlucili se za novu i to je to... nije neka sreca, al 5 godina je 5 godina, i brzo prodju mjkuim  :D :rolleyes:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #12 u: Siječanj 05, 2014, 22:52:19 poslijepodne »
zanusi 2 godine i jedan mjesec i crkne,efektivno je oprala nešto sitno.
programator 1400kn bez rada.
Sad smo kupili beko 1800 kn 5 god garancije i prezadovoljni smo!
uzmeš novu i miran si Pamook je sve ljepo sročio!

Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #13 u: Siječanj 05, 2014, 23:07:29 poslijepodne »
baš si se raspisao :)
naime slažem se sa svime navedenim, vezano za mašinu koju imam u posjedu nisam je kupio več dobio kao svadbeni poklon prije 5 i pol godina i kao takva po meni (s obzirom da sam naveo da je radila kao [rekao bi Bandić]"konj") mislim da je stvarno dala svoje.
ono što sam već pisao na ovome forumu, mislim za televizore je bila tema, prije nekoliko godina samsung preplaćen kao brend crko malo iza isteka garancije, i nakon što sam prošao nekoliko servisa jedan stariji čovjek u servisu kaže ovako:
prošla su vremena kad su se uređaji popravljali, danas se proizvode stvari koje su relativno jeftine (čitaj nabavljive ili pristupačnije, dostupnije...kako god) i namjena im je da rade dok ne istekne garancija, nakon toga direkt u smeće i kupuje se novi. ono čime se treba voditi kod kupnje nekog tehno proizvoda je garancija, garancija i samo garancija, što više garancije to bolje.
tako da u zadnje vrijeme dosta kupujem (a tako ću i mašinu) u harvy normanu, isključivo iz razloga što imaju za jeftine novce dokup garancije do max 7 godina sveukupnu garanciju.
znači kupujem LG, model nebitan, 7kg, A++, 1200 okr/min, bubanj na motoru (važe kolko ima kila u bubnju i za toliko povlači vode), 2 godine na komplet mašinu i 10 godina na motor 2899 kn
napravili mi ponudu +5 godina dokupa garancije znači sveukupno 7 na mašinu i 10 na motor cijena 3456 kn.
kad nakon nekog vremena crkne, ako se neda popraviti dobiješ novu mašinu, ali tada više neče biti tog modela pa dobiješ noviji.
isto tako vodeći se time da sve uvijek crkne nakon isteka garancije vjerujem da bi u produženom jamstvu mogla crknuti koji put, ali to me ne brine, dapače zbog gore navedenog.
ili u krajnjem slučaju ako radi u garanciji i odradi još godinu dvije, za te novce ja presretan.
 :)

Offline Kwan

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 462
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ravnice
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #14 u: Siječanj 06, 2014, 02:32:14 prijepodne »
i mi smo našu škvadro zamjenili novom, ovaj put bosch, da me ubiješ neznam model mogu pogledat kad budem kod svojih jedan dan, uglavnom dosta je prodavana vešmašina, i ima lako dobavljive dijelove, znači njuškalo, servis,slobodna prodaja.
Garancija je 3 godine? ali radi ko zmaj.

A što se tiče da nema popravaka ovisi o kakvom se uređaju i o kakvom se kvaru radi, dosta se tih komponenti danas loše radi i često i brzo riknu no uz malo sreće i znanja sve se to da brzo lako i jeftino popraviti.

al da su prošla vremena da upiš pa imaš to je definitivno tako, proizvođaču je i u interesu da svakomalo dođeš i kupiš novo, a ne da krpaš staro.
Čak sam dobio informaciju da danas kad se proizvod krene radit i kad se odštanca ciljana brojka proizvoda, ocjeni se koliko bi odprilike moglo trebat rezervnih dijelova te se i oni odštancaju za idučih 5 ili 7 godina koliko je zakonski rok da dijelovi moraju bit dostupni, te se ista proizvodna traka razmontirava ili dorađuje za sljedeći model ili proizvod.
pa sad ako nestane dijelova unutar zakonskog roka, mijenja se uređaj za neki noviji uz nadoplatu cijene servisa staroga, i tak u krug.
Šteta je to, umjesto da napredujemo, mi samo zapravo nazadujemo i još nas i time osiromašuju :(

Kako god bilo, ako možeš nač polovan programator preko oglasnika pa par kuna il parstokuna super, ako ne onda kupi novu perilicu, prosurfaj forume ima rasprava kaj se sad kupuje i hvali, pa ako je 100injak prodano, možda če ti lakše bit nakon 5-6 godina popravit tu novu uz neke polovne dijelove :D

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #15 u: Siječanj 06, 2014, 10:26:54 prijepodne »
imam nekoliko vivax uređaja i svi rade prosto savršeno ...  :zagrljaj:

mašinu imam Indesit ... evo sad već 6 ili 7 godina ... i zaista se dešavalo da ne napravi centrifugu ponekad ... ali kako je već netko napisao ... to je bilo do količine veša ... ako je premalo ili previše, zna se desiti da neće uključiti centrifugu ...

ali na mojoj mašini ima opcija da sam uključim samo centrifugu i u tom slučaju rade bez obzira na količinu veša...  :up:
uvijek dostupan na [email protected]

Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #16 u: Siječanj 06, 2014, 10:28:17 prijepodne »
ma upravo sam ju uključio onako iz znatiželje i nade da proradi, stavio samo na centrifugu i vidi čuda VRTI  :drool:  (bila je prazna)
sad sam ženi rekao da stavi tek toliko veša i stavi na pranje da vidim hoće na kraju izcentrifugirat.
kako sam prije imao sličan slučaj, dan prije nego sam trebao platiti novu mašinu isto tako proradila.
luda neka mašina...
javim šta je bilo nakon programa pranja.

Offline kija88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #17 u: Siječanj 06, 2014, 12:03:14 poslijepodne »
Meni se isto dešavalo na Zanussijevoj vešmašini da sve odradi, dođe do centrifuge i onda stane i bipka. Ručno prebacim onda da odradi samo centrifugu i nema problema.

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #18 u: Siječanj 06, 2014, 20:46:44 poslijepodne »
Dali radi i dalje?

Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #19 u: Siječanj 06, 2014, 21:20:19 poslijepodne »
ma znaš Čiča da sam ja pehista po prirodi, tako da - nakon one cetriuge kad sam stavio na pranje, nije se pomaknulo, sad niš ne radi, tko zna šta me sutra čeka  8)

Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #20 u: Siječanj 06, 2014, 22:23:46 poslijepodne »
Vidjeti ćeš kad sutra ustaneš a ono veš i ispeglan:D

Galaxy SIII


Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #21 u: Siječanj 07, 2014, 15:29:46 poslijepodne »
Vidjeti ćeš kad sutra ustaneš a ono veš i ispeglan:D

Galaxy SIII
hehe, kak pegla čini mi se da bu danas letila van

nego kako sam si dal truda prekopati sve neke akcije i neakcije po netu, naletio sam na ovo.
prva slika je perilica koju sam mislio kupiti, sa dokupom jamstva do 7 godina je 3486 kn


druga slika je perilica na koju sam naletio, neki no name


gledajući performanse, manje više su iste osim okretaji (moja stara mašina ima 500 okretaja), ali računam da ako radi 5 godina koliko joj je jamstvo da se stvarno i isplatila u svakom pogledu.
znam da je upitna kvaliteta, ali ako zadržim 2000 kn u đepu nakon 5 godina pranja nek rikne isti dan kad istekne jamstvo i odlično.
šta vi mislite?

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #22 u: Siječanj 07, 2014, 15:39:04 poslijepodne »
Pa mislim da Indesit nije baš no name. Na tržištu je godinama. Kupi  :D
Prije pitaj u servisu pošto je grijač a za svoju znatiželju možeš pitat isto i za LG

Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #23 u: Siječanj 07, 2014, 15:41:52 poslijepodne »
Pa mislim da Indesit nije baš no name. Na tržištu je godinama. Kupi  :D
Prije pitaj u servisu pošto je grijač a za svoju znatiželju možeš pitat isto i za LG
ma nije no name,al  je low name :D
ovo za grijač - ko ga hebe u garanciji nek oni mjenjaju, nakon garancije kupim novu  :P

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #24 u: Siječanj 07, 2014, 15:44:21 poslijepodne »
sumnjam da je grijač u garanciji  -?
nisu oni krivi da je zagrebačka voda takva kakva je :dead:

Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #25 u: Siječanj 07, 2014, 15:46:27 poslijepodne »
sumnjam da je grijač u garanciji  -?
nisu oni krivi da je zagrebačka voda takva kakva je :dead:
bum preispital čiku u dučanu što ide u garanciju, možda ne ide, ali i ak rikne nebu valjda 2 riknula u 5 godina.
makar mislim da bi trebalo sve biti u garanciji  -?

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #26 u: Siječanj 07, 2014, 16:28:37 poslijepodne »
Ma kupiš neki malo skuplji stroj...džabe ti toliko godina gararncija ako to krije samo odredjene kvarove. I poslovica kaže,nisam toliko bogat, da bi kupovao jeftino....Eto ja bih ti savetovao vešmapinu tvrtke Ariston...meni radi več 12- tu godinu takoreči brez problema, a radi i sad na puno.
i naravno slažem se sa napisanim, da kad rikne, rikne i tad ej vreme za promenu.

Offline Vran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #27 u: Siječanj 07, 2014, 16:41:43 poslijepodne »

druga slika je perilica na koju sam naletio, neki no name


mašinu imam Indesit ... evo sad već 6 ili 7 godina ... i zaista se dešavalo da ne napravi centrifugu ponekad ... ali kako je već netko napisao ... to je bilo do količine veša ... ako je premalo ili previše, zna se desiti da neće uključiti centrifugu ...

ali na mojoj mašini ima opcija da sam uključim samo centrifugu i u tom slučaju rade bez obzira na količinu veša...  :up:
Humor prenosi dušu preko ponora i uči je da se igra vlastitom boli. -Anselm Feuerbach

Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #28 u: Siječanj 07, 2014, 17:05:03 poslijepodne »
kako mudar čovijek bez ispucanog slova sve kaže :D

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #29 u: Siječanj 07, 2014, 18:47:36 poslijepodne »
Imam taj DirectDrive LG ali malcice drukciji model - kod mene radi vec trecu godinu sto je kod vecine normalne populacije barem 5-6 godina, vrlo tiha zahvaljujuci motoru koji je direktno iza bubnja (ako se ne varam 10 godina jamstva na motor) te sve zajedno radi savrseno.
Gledao sam podosta njih u toj klasi i upravo mi se svidjela zbog te DirectDrive koncepcije posto nema podosta dijelova koji znaju riknuti od remena, remenica pa do raznih lezaja tako da prakticki sva mehanika spada pod samo jamstvo motora.
« Zadnja izmjena: Siječanj 07, 2014, 18:52:06 poslijepodne od AndrejX »

Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #30 u: Siječanj 07, 2014, 21:12:44 poslijepodne »
Imam taj DirectDrive LG ali malcice drukciji model - kod mene radi vec trecu godinu sto je kod vecine normalne populacije barem 5-6 godina, vrlo tiha zahvaljujuci motoru koji je direktno iza bubnja (ako se ne varam 10 godina jamstva na motor) te sve zajedno radi savrseno.
Gledao sam podosta njih u toj klasi i upravo mi se svidjela zbog te DirectDrive koncepcije posto nema podosta dijelova koji znaju riknuti od remena, remenica pa do raznih lezaja tako da prakticki sva mehanika spada pod samo jamstvo motora.
istina je da je bolja mašina, ima neke prednosti, ali kad se uzme razlika u cijeni skoro 3 puta skuplje, nekako mi je trenutno u ovo recesijsko vrijeme bacanje para stran sport.
bubanj je u biti na motoru i to je odlično, nema remenja kako kažeš i manje je mogučnosti da se nešto pokvari, istina je i da je 10 godina jamstvo na motor, ali isto tako je istina da je jamstvo na ostatak mašine 2 godine, što je po meni puno premalo, jer kako vole kod mašina najčešče riknuti programatori ovih 10 godina na motor ti jako malo znači.

btw mašina kupljena, spojena i vrti, očekivao sam kak pišu da imaš osječaj da avion poljeće, ali za divno čudo čuje se puno puno manje od stare mašine i ja prezadovoljan.
... i naravno jedan ALI za kraj : kako sam ja po prirodi baksuz, odpakiram mašinu doma i vidim da je gornji poklopac napukao, nije puno ali eto da ima malo sexa  :h018:
zvao odmah i sutra idem po novi poklopac   :moped:

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #31 u: Siječanj 11, 2014, 18:54:18 poslijepodne »
Indesit inače nije ni no name ni lo name... ;)  ....  :up:

ima sasvim solidnu podršku dijelova (za nedajbože) .... kao i sasvim osjetno jeftinije cijene potrošnih dijelova ... (gume oko vrata, amortizeri i slično) .... iako nisam do sad ništa morao mijenjati, nekako gledam da će vrlo uskoro doći vrijeme ua gumu oko vrata, pa sam gledao da je osjetno jeftinija nego za većinu drugih proizvođača....  :up:

moja je čak bila neki srednji model u to vrijeme ....

uvijek dostupan na [email protected]

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #32 u: Svibanj 25, 2015, 14:30:13 poslijepodne »
Stara tema ali imam sličan problem. Radi se o staroj 20-tak godina Gorenje perilici veša koja normalno radi do 40 stupnjeva. Kad se postavi preko 40, dakle, 60 ili 95, što su opcije, dolazi do kuršlusa, nestanka struje i izbacuje sklopku svaki puta.

Ima li ideja što je crklo, jel termostat ili nešto drugo, treće...? I koliki je to u nofcima popravak ako morti znate? :)

Svako mišljenje je dobro došlo!  :up:

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #33 u: Svibanj 26, 2015, 08:32:33 prijepodne »
Stara tema ali imam sličan problem. Radi se o staroj 20-tak godina Gorenje perilici veša koja normalno radi do 40 stupnjeva. Kad se postavi preko 40, dakle, 60 ili 95, što su opcije, dolazi do kuršlusa, nestanka struje i izbacuje sklopku svaki puta.

Ima li ideja što je crklo, jel termostat ili nešto drugo, treće...? I koliki je to u nofcima popravak ako morti znate? :)

Svako mišljenje je dobro došlo!  :up:

otvori i pregledaj žice, moguć kratki spoj ili je termostat u pitanju.
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline DeX_13

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Split
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #34 u: Svibanj 26, 2015, 09:00:38 prijepodne »
Grijač. 90% sam siguran, jer sam imao sličan kvar. ;)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #35 u: Svibanj 26, 2015, 10:09:59 prijepodne »
Koliko su vas došli popravci?

Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1218
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #36 u: Svibanj 26, 2015, 10:28:18 prijepodne »
Meni isto ovo izgleda kao problem s grijačem? Kada si ga zadnji puta mijenjao?

Cijena je okvirno ispod 100kn.. Možeš poslati upit na slijedeći link..
http://www.gorenje.hr/podrska/servis/upit-za-rezervne-dijelove
If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Elektromehaničar (problem perilica rublja)
« Odgovori #37 u: Svibanj 26, 2015, 10:37:31 prijepodne »
Evo baš sam sad provjerio s majkom koja je i koristila u početku perilicu. Perilica je ipak nešto mlađa, desetak godina i nije imala kvarova do sada, dakle ništa nije mijenjano.