Travanj 26, 2024, 00:49:57 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Preporuka strujne grijalice  (Posjeta: 31441 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Preporuka strujne grijalice
« u: Rujan 17, 2012, 16:24:04 poslijepodne »
Znaci trebam neku strujnu grijalicu dok su ovak jutra i veceri malo hladnije pa da mogu recimo malo ugrijat kupaonu klincima prije kupanja jer mi se ne isplati kurit pec i dizat cijeli sistem radi 2 sobe u cijeloj kuci.

Pa ako imate kakve preporuke da je donekle ok a nije love preko neba nemojte se sramit. Ustvari ja nemam pojma kaj valja jer sam do sad doma uvijek imal mali klasicni karolifer.

Offline DavorT

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 525
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb - Martinovka
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #1 u: Rujan 17, 2012, 17:47:37 poslijepodne »
  www.beha.com.hr
  0997900098
 
Puno ozbiljnije i bolja stvar od bilo kakve grijalice,i ekonomicnija x puta u eksploataciji. Osobno ih koristim u prijelaznom periodu,a tijekom zime za noć posto se toplana gasi po noći..a nadam se da ću uskoro naći način kako se maknut s toplana centralnog i primarno se grijalice na behu
« Zadnja izmjena: Rujan 17, 2012, 17:56:12 poslijepodne od DavorT »

Offline deki00

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški  
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #2 u: Rujan 17, 2012, 19:58:07 poslijepodne »
Ja imam onaj uljni radijator na struju! Brzo zagrije a lako se premješta jer je na toćkićima! Ima i termostat! A cijenom su  dosta povoljni!

Offline ifsilon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 847
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb, zap. kolodvor
  • U usta ga vista, bejbe!
    • Ifsilon Exotics
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #3 u: Rujan 18, 2012, 00:01:54 prijepodne »
U Bau dućanima imaš kalorifere za 200-tinjak kn. Lagani su, jeftini i zagriju ti prostoriju za čas.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #4 u: Rujan 18, 2012, 00:45:08 prijepodne »
Zemi si Vaillantov zidni kalorifer i miran si. Ima zaštitu od prskanja, 2kW i zagrije kupaonu začas.
Kvalitetan, lepo zgleda i ne košta pretjerano. Prodavo sam ih i imam ga doma...

http://www.vaillant.hr/Proizvodi/Struja/grijanje/produkt_vaillant/Kaloriferi_VES.html

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #5 u: Rujan 18, 2012, 09:52:36 prijepodne »
  www.beha.com.hr
  Puno ozbiljnije i bolja stvar od bilo kakve grijalice,i ekonomicnija x puta u eksploataciji. Osobno ih koristim u prijelaznom periodu,a tijekom zime za noć posto se toplana gasi po noći..a nadam se da ću uskoro naći način kako se maknut s toplana centralnog i primarno se grijalice na behu

Slažem se, kupio sam i ja jednu Beha-u pred godinu dana, programabilna s vrlo preciznim elektronskim termostatom, troši malo struje usprkos nazivnoj snazi. Što je isto bitno, dobra je za alergičare jer se grijači elementi ne zagrijavaju na visoku temperaturu koja spaljuje i cirkulira čestice prašine (kao kaloriferi, infra grijalice, uljni radijatori i dobar dio konvekcijskih grijalica). Uglavnom, daje vrlo ugodnu toplinu, bez karakterističnog neugodnog mirisa zraka koji produciraju uobičajene el. grijalice. Inicijalno je skuplje od bilo koje druge varijante, ali se dugoročno definitivno isplati. Osim toga, daju 5-godišnje jamstvo na sve eventualne kvarove.

P.S. Vaillant-ovi radijatori isto nisu loši, ali žderu struju nenormalno, i s vremenom počnu smrduckati na spaljenu prašinu. Beha je bolja.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #6 u: Rujan 18, 2012, 10:01:24 prijepodne »
Ne smrde oni na spaljenu prašinu nego smrdi spaljena prašina jer ne čistiš redovno.  :P

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #7 u: Rujan 18, 2012, 11:25:42 prijepodne »
Zanimljivo da u Glamoxima niti nakon pete sezone grijanja nema prasine.

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #8 u: Rujan 18, 2012, 11:31:36 prijepodne »
Beha vs Glamox, ima li razlike?

Da li ima još koji kvalitetan proizvođač radijatora tog tipa?

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #9 u: Rujan 18, 2012, 11:32:47 prijepodne »
  www.beha.com.hr
  Puno ozbiljnije i bolja stvar od bilo kakve grijalice,i ekonomicnija x puta u eksploataciji. Osobno ih koristim u prijelaznom periodu,a tijekom zime za noć posto se toplana gasi po noći..a nadam se da ću uskoro naći način kako se maknut s toplana centralnog i primarno se grijalice na behu

Slažem se, kupio sam i ja jednu Beha-u pred godinu dana, programabilna s vrlo preciznim elektronskim termostatom, troši malo struje usprkos nazivnoj snazi. Što je isto bitno, dobra je za alergičare jer se grijači elementi ne zagrijavaju na visoku temperaturu koja spaljuje i cirkulira čestice prašine (kao kaloriferi, infra grijalice, uljni radijatori i dobar dio konvekcijskih grijalica). Uglavnom, daje vrlo ugodnu toplinu, bez karakterističnog neugodnog mirisa zraka koji produciraju uobičajene el. grijalice. Inicijalno je skuplje od bilo koje druge varijante, ali se dugoročno definitivno isplati. Osim toga, daju 5-godišnje jamstvo na sve eventualne kvarove.

P.S. Vaillant-ovi radijatori isto nisu loši, ali žderu struju nenormalno, i s vremenom počnu smrduckati na spaljenu prašinu. Beha je bolja.

Na zalost koliko god bio zadovoljan s takvim vidom grijanja (imam Glamoxe) toliko je prica o potrosnji energije cisto reklamno prenapuhavanje - eletrkicna grijalica je gotovo pa savrsen pretvarac elektricne energije u toplinu gdje je gubitak prakticki zanemariv ali taj dio jednako dobro cine i kineske igracke ili skupi Norvezani.  Naravno da postoji bitna razlika u dizajnu, konstrukcijskim detaljima gdje imamo jako  pasivno strujanje, brzini starta, osjetljivim termostatima, niskotemperaturnoj izvedbi zbog koje nema mirisa spaljene prasine i cijeloj hrpi ostalih detalja ali na zalost jos ne postoji takav izvor grijanja koji ce stvoriti kW od niotkuda (osim klime) i tu su osnovni zakoni fizike prilicno neumoljivi.

Inace vec osmu godinu grijem kucu od 250 kvadrata s Glamoxima i Vaillantima (u sporednim prostorijama) te s klimama i to mi je jedan od boljih poteza.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #10 u: Rujan 18, 2012, 11:36:05 prijepodne »
Beha vs Glamox, ima li razlike?

Da li ima još koji kvalitetan proizvođač radijatora tog tipa?

Ista prica.

Offline DavorT

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 525
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb - Martinovka
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #11 u: Rujan 18, 2012, 11:45:18 prijepodne »
Beha vs Glamox, ima li razlike?

Da li ima još koji kvalitetan proizvođač radijatora tog tipa?

Ista prica.

Ne.
Ostali proizvođači realno nisu ni blizu svojstvima ni kvaliteti BEHA i Glamox radijatora.

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #12 u: Rujan 18, 2012, 12:08:45 poslijepodne »
a koji je odnos troškova?
koliko struje potroše a koliko bi plina potrošili za istu veličinu prostora?


uvijek sam bio skeptičan da je to samo lupanje slame sa manjom potrošnjom ali ovo Beha izgleda stvarno dobro
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #13 u: Rujan 18, 2012, 12:13:04 poslijepodne »

Ne.
Ostali proizvođači realno nisu ni blizu svojstvima ni kvaliteti BEHA i Glamox radijatora.

Odgovor sam napisao na pitanje da li postoji razlika izmedu ta dva proizvodaca.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #14 u: Rujan 18, 2012, 12:18:25 poslijepodne »
a koji je odnos troškova?
koliko struje potroše a koliko bi plina potrošili za istu veličinu prostora?
uvijek sam bio skeptičan da je to samo lupanje slame sa manjom potrošnjom ali ovo Beha izgleda stvarno dobro

Malo kompleksniji izracun koji ovisi o jako puno faktora.

Kod mene nije bilo nikakve dileme jer sam imao centralno na lozionu i povrh svega sam jedan kat kuce kompletno renovirao pa me cekala zamjena kotlovnice, plinski prikljucak, provlacenje instalacije grijanja (za renovirani kat), kupnja bojlera dok sam ovako stigao iz ducana s punim prtljaznikom i tebalo mi par sati igranja s busilicom kako bi ih sve prisarafio na svoja mjesta. Grijem prostorije koje i kada zelim te nemam nikakvih troskova odrzavanja i prema nacelnoj racunici iako je mozda grijanje na plin nesto jeftinije, samu kompletnu investiciju vjerojatno ta razlika nikad ne bi mogla pokriti.

Offline DavorT

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 525
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb - Martinovka
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #15 u: Rujan 18, 2012, 12:29:27 poslijepodne »
Citat:
Na zalost koliko god bio zadovoljan s takvim vidom grijanja (imam Glamoxe) toliko je prica o potrosnji energije cisto reklamno prenapuhavanje - eletrkicna grijalica je gotovo pa savrsen pretvarac elektricne energije u toplinu gdje je gubitak prakticki zanemariv ali taj dio jednako dobro cine i kineske igracke ili skupi Norvezani.  Naravno da postoji bitna razlika u dizajnu, konstrukcijskim detaljima gdje imamo jako  pasivno strujanje, brzini starta, osjetljivim termostatima, niskotemperaturnoj izvedbi zbog koje nema mirisa spaljene prasine i cijeloj hrpi ostalih detalja ali na zalost jos ne postoji takav izvor grijanja koji ce stvoriti kW od niotkuda (osim klime) i tu su osnovni zakoni fizike prilicno neumoljivi.

Inace vec osmu godinu grijem kucu od 250 kvadrata s Glamoxima i Vaillantima (u sporednim prostorijama) te s klimama i to mi je jedan od boljih poteza.

Potrosnja primarno ovisi o vanjskoj temperaturi i gubitku objekta i jednoj jako zanemarenoj stavki a to je pravilna upotreba. I to je generalno pravilo za svaki oblik grijanja - struja, plin, drvo, ugljen, loz ulje, klima, podno... Fiziku pobjediti nemozes, ako soba treba 10KW - treba 10KW pa makar palio sibice da proizvedes 10KW da bi ju ugrijao za odredenu deltu. Ono sto je prednost uređaja kao BEHA - na BEHA radijatorima prvo imaš precizan termostat 0.2C koji prati konstantno temperaturu u prostoriji i dodaje impuls energije koja je realno potrebna za zagrijat/održat temperaturu tako da je realno najblize onom sto soba stvarno treba, a ne da prebaci kao kod klasicnih grijalica za par kilovata, drugo imas drugaciji tip grijaca koji ima veliku efikasnost i ogromnu povrsinu i nizu temperaturu, pa je sam interval kad grijac radi (i trosi) znatno kraci, cime automatski smanjujes potrosnju u odnosu na bilo koji indirektni sistem grijanja ili direktni kao što su obične grijalice, kineski konvektori, termo peci, plinsko grijanje i slicno - drugo dobijes ugodniji i diskretniji izvor topline, nema paljenja prasine, nema prisilne cirkulacije i buke (ventilatora), nece se speci na radijator ako ga primis cak ni kad radi full. Ono sto je dosta bitno je i pravilna upotreba - ljudi masovno gase grijanje po noci ili kad odu na posao i samim time si nabiju potrosnju - ako se prostorija ohladi za vise od 5C od normalne sobne, potrebno je utrositi znatno vise energije za ponovno vracanje na prijasnu sobnu temperaturu nego sto bi bilo da se lagano odrzava na -5C od sobne - i to je generalno pravilo za apsolutno svako grijanje. za 5 C se najvise smije sustiti temepratura od sobne.

Offline DavorT

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 525
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb - Martinovka
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #16 u: Rujan 18, 2012, 12:41:51 poslijepodne »

Ne.
Ostali proizvođači realno nisu ni blizu svojstvima ni kvaliteti BEHA i Glamox radijatora.

Odgovor sam napisao na pitanje da li postoji razlika izmedu ta dva proizvodaca.

Ma nisam skuzio tvoj post :)

I da kao zastupnik BEHE mogu reci da je i glamox isto vrhunski proizvod kao i BEHA, stovise, nama nije uopce problem kad neko kupi Glamox a ne nas, jer na kraju krajeva to je dobro za nazovimo to  "nad" brend  ono sto ljudi znaju kao "norveški radijator" jer znamo da se nece razocarati. Problem su razno razni kineski fejkovi i lazna oglasavanja pod "norveski" radijator iako norveske nije vidjelo, a svojstva su da padnes na guzicu losa - i onda ljudi kupe jeftini "fejk norveski" radijator i  uvjereni da su kupili posten proizvod, razocaraju se i kazu nevaljaju norveski radijatori a da nisu nikad imali norveski radijator. E to je problem. Realno godine su ulozene da se ljudi educiraju i od nas i od glamoxa da grijanje na struju nije skupo i da je puno prihvatljivije od plina, loz ulja i slicno i onda ti to pocnu unistavati polu firme s polu proizvodima.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #17 u: Rujan 18, 2012, 13:26:56 poslijepodne »
Mogu se samo sloziti sa svim napisanim, sjecam se kad sam najavio kupnju i instalaciju da su svi oko mene bili puni teorija kako cu se gadno zajebuniti i da cu bankrotirati :)

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #18 u: Rujan 19, 2012, 12:57:16 poslijepodne »
neznam jel tko napisao, a kolike su cijene tih uređaja za grijanje od Behe? jer i meni se cini jako dobro i super bi mi to doslo u sobu, jer nisu cak ni prejake potrosnje struje.. to mi se sviđa.. i kako ih naruciti, gdje? jel ih ima gdje kod nas kupiti? hvala.. Lp

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #19 u: Rujan 19, 2012, 13:02:36 poslijepodne »
evo DavorT je koliko sam skužio zastupnik pa ga kontaktiraj ;)
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #20 u: Rujan 19, 2012, 13:38:29 poslijepodne »
e thx budem ga zval na broj iznad..

Offline hologram

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb,Volovčica
  • samo za hitne slučajeve 0997022021
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #21 u: Rujan 21, 2012, 23:58:45 poslijepodne »
glamox je super, potrošnja nikakva, ugodno grijanje bez da sinusi stradaju
ali koštaju
za prostorije od 30ak kvadrada su 2600 kn
:AkTer:

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #22 u: Rujan 22, 2012, 09:51:37 prijepodne »
Eto imam iskustva sa Adax (Glamox)  i vailant. Tata ima Adax (Glamox) oni su samo zato bolji jer imaju puno veču grijaču površinu , digitalni termostat i oku su ugodniji. Znači Adax (Glamox)  Za svojih 2000w su i više nego duplo duži i brže zagriju prostor termostat im je puno osjetljiviji. Cijenu grijanja  kod tate ne mogu reči jer grije pola stana na glamox, a pola na plin.

Ja koristim Vailant konvektore. Prednost je samo ta da su 2 X jeftiniji od glamoxa. Jako sam zadovoljan sa njima. Grijem stan od 68 kvadrata. Četri prostorije i u svakoj je po jedan od 2500W. Znači uz grijanje mi ide kuhanje na struju. Bojler 80l, bojler 20l frižider, Životinje  :D I sve ostalo u kuči. Znači plin nemam. Mjesečno me to košta 763 kn kroz cijelu godinu. Pošto nemam drugu mogučnost ja zadovoljan. Sa tim da je zgrada u banani nema nikakvu toplinsku izolaciju.

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #23 u: Rujan 22, 2012, 10:21:13 prijepodne »
E da i zaboravil sam napisat tipa priče malo troši, štede itd. Ako grijalica ima 2000w ona troši 2000w a ne manje. Stvar je samo u tome koliko brzo zagrije i koliko je preciznan termostat.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Preporuka strujne grijalice
« Odgovori #24 u: Rujan 22, 2012, 17:23:39 poslijepodne »
Vaillanti su dobri jer su jeftini ali je kod njih problem sto nisu niskotemperaturni kao skuplji modeli pa se prije ili kasnije osjeti miris spaljene prasine i moras paziti ako imas malog klinca.

Sto se tice potrosnje ona je na zalost podlozna elementarnim zakonima fizike tako da price kako "trose nista' na zalost nisu tocne, oksim ako nisu spojeni mimo brojila ili na susjedov prikljucak :)

Grijem kucu od dvjestotinjak kvadrata koja ima dobru izolaciju s Glamoxima, inverter klimama, elektricno podno grijanje u kupaonama i razlika izmedu ljetne/zimske rate mi je cca.1200 kn