Ožujak 28, 2024, 13:57:47 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Noževi  (Posjeta: 134550 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #50 u: Svibanj 02, 2010, 15:36:49 poslijepodne »
Ja skupljam nuklearne bombe u podrumu  :D :P

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #51 u: Svibanj 02, 2010, 16:16:06 poslijepodne »
Ja skupljam nuklearne bombe u podrumu  :D :P

slikaj :D :D :D

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #52 u: Svibanj 02, 2010, 16:24:48 poslijepodne »
Ja skupljam nuklearne bombe u podrumu  :D :P

Ma da, noževi su prevazidjeni :D :D :D Ajd otvarajte temu o vatrenom oružju :D :D :D

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #53 u: Svibanj 02, 2010, 16:57:52 poslijepodne »
Ja sam trenutno pri kupnji kosturice. IggyOS daj molim te reci zanima me ova di i kolko si ju platil i koje je kvalitete. može na pp. Ima na aukcije.hr al me strah prek toga kupit rađe bi kupil u dučanu.


Offline pletko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 432
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #54 u: Svibanj 02, 2010, 17:02:10 poslijepodne »
evo i ja jaedan super nož  :D ne hrđa u moru, gumena drška  :o ,lagan, ne otkriva ga detektor metala 8) super oštar, ne tupi se ma šta dda vam kažem kad se izgubim u bespućima mog reef-a (kojeg više nemam :'() svi softiji mi padaju pod noge :D :D :D

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #55 u: Svibanj 02, 2010, 17:03:38 poslijepodne »
Dragon, ono na aukcijama su mahom kinezi naruceni sa dealextreme-a (googlaj, vidjet ces), ima more jedno toga, ali kakva je kvaliteta - ne znam  :up: ... cisto da se ne zaletis.... :D

inace... jedini koji bih ja volio nabaviti je cold steel magnum tanto II iz san mai III laminiranog celika, ali kako stvari stoje, uvijek se nadje nesto drugo za utuc nofce  :D
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline marijo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 163
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb -Durdevac -Suha katalena
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #56 u: Svibanj 02, 2010, 17:11:36 poslijepodne »
ja sam mislijo da sam samo ja lud za noževima . Ali vidim da ima puno ljubitelja ovih stvarčica.
Najbolja tema do sad  :klap: :klap: :klap:
A sad malo da netko otvori temu dugo vatreno oružije i kratko, to bi bila prava stvar :D

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #57 u: Svibanj 02, 2010, 17:13:57 poslijepodne »
Dragon, ono na aukcijama su mahom kinezi naruceni sa dealextreme-a (googlaj, vidjet ces), ima more jedno toga, ali kakva je kvaliteta - ne znam  :up: ... cisto da se ne zaletis.... :D

inace... jedini koji bih ja volio nabaviti je cold steel magnum tanto II iz san mai III laminiranog celika, ali kako stvari stoje, uvijek se nadje nesto drugo za utuc nofce  :D

Zato me i strah kupit prek njih

Offline marijo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 163
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb -Durdevac -Suha katalena
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #58 u: Svibanj 02, 2010, 17:16:45 poslijepodne »
E da zaboravijo sam pohvaliti  IggyOS kolekciju  :klap: :klap: :klap: stvarno mi se sviđa imaš lijepih primjeraka

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #59 u: Svibanj 02, 2010, 17:24:02 poslijepodne »
Ja skupljam nuklearne bombe u podrumu  :D :P

Ma da, noževi su prevazidjeni :D :D :D Ajd otvarajte temu o vatrenom oružju :D :D :D
Haha,svaka treca obitelj ima konzervirano i zakopano u vrtu..pravi kolekcionari :D
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #60 u: Svibanj 02, 2010, 17:32:29 poslijepodne »
@ Dragon: Dobro ti Pamook kaže - to su sve kinezi i toliko su očajno izrađeni (i od najjeftinijeg čelika) da mogu poslužiti jedino kao display noževi. Ako hoćeš koliko-toliko kvalitetan preklopni nož za svakodnevnu upotrebu, morat ćeš izdvojiti barem 200-300kn. (mogu ti preporučiti neke ako želiš).

@ Pamook: Evo par slika mog CS nožića od San Mai III laminiranog čelika (nije tanto, ali je moćan  ;)):


Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #61 u: Svibanj 02, 2010, 17:41:09 poslijepodne »
@ Dragon: Dobro ti Pamook kaže - to su sve kinezi i toliko su očajno izrađeni (i od najjeftinijeg čelika) da mogu poslužiti jedino kao display noževi. Ako hoćeš koliko-toliko kvalitetan preklopni nož za svakodnevnu upotrebu, morat ćeš izdvojiti barem 200-300kn. (mogu ti preporučiti neke ako želiš).

Može preporuka bil bi ti zahvalan :up: pa napisal sam da bi radije negdi drugdje kupil nož, ali da imam koliko toliko dobar nožić.

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #62 u: Svibanj 02, 2010, 17:47:56 poslijepodne »
Hvala na pohvalama.
Evo još jednog novog:
I Love Animals... They’re Delicious

Offline marijo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 163
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb -Durdevac -Suha katalena
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #63 u: Svibanj 02, 2010, 17:55:14 poslijepodne »
to je moj tip noža ,ja takve nožiče obožavam

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #64 u: Svibanj 02, 2010, 17:57:30 poslijepodne »
Može preporuka bil bi ti zahvalan :up: pa napisal sam da bi radije negdi drugdje kupil nož, ali da imam koliko toliko dobar nožić.

Evo par (po mom mišljenju) dobrih foldera s vrlo razumnom cijenom za kvalitetu koju nude:

http://minishop.t-com.hr/replikart/ProductDetails.asp?pid=578&pcurrpid=8&gid=90

http://minishop.t-com.hr/replikart/ProductDetails.asp?pid=1039&pcurrpid=8&ppn=4&ppsn=1&gid=28

I nekoliko u malo višem cjenovnom razredu:

http://minishop.t-com.hr/replikart/ProductDetails.asp?pid=995&pcurrpid=8&ppn=6&ppsn=1&gid=28

http://minishop.t-com.hr/replikart/ProductDetails.asp?pid=306&pcurrpid=8&ppn=1&ppsn=1&gid=28

http://minishop.t-com.hr/replikart/ProductDetails.asp?pid=847&pcurrpid=8&ppn=5&ppsn=1&gid=28


Prošvrljaj malo po toj stranici - u principu nude samo kvalitetne noževe i što god da odabereš nećeš puno pogriješiti. Vrlo su profesionalni i brzi - naručena roba stigne odmah drugi dan ili najkasnije za dva dana. Imaju i svoj dućan u Križevcima, pa možeš pogledati i isprobati nožiće iz prve ruke.

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #65 u: Svibanj 02, 2010, 18:02:04 poslijepodne »
Ja sam trenutno pri kupnji kosturice. IggyOS daj molim te reci zanima me ova di i kolko si ju platil i koje je kvalitete. može na pp. Ima na aukcije.hr al me strah prek toga kupit rađe bi kupil u dučanu.



Uglavnom kupujem "na crno". Ne bih znao koliko se taj razlikuje od onog u trgovini. I kako bih mogao biti siguran da u trgovini nije ista roba. Iamo sam puno prilike vidjeti istu robu na pijacama i u trgovini. Možda neki neće vjerovati ali stvarno ista roba po večoj cijeni. Jedino kupovina u specijaliziranim trgovinama može ti dati neku sigurnost. Ako tražiš originalnost i visoku kvalitetu, ne bih kupovao preko aukcija ili ovako kao ja. Meni su ok, moram se zadovoljiti jer na žalost financije....
Ovaj (ovi) od Nine su mrak. I wish...
I Love Animals... They’re Delicious

Offline Ignus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 533
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #66 u: Svibanj 02, 2010, 18:11:09 poslijepodne »
Frend mi je noželjubac ( ako postoji takav izraz :) )  Ima par švicaraca, katanu, nekoliko noževa sličnih Iggijevima ( znam, baljezgam, nemam pojma ) i bliži mu se rođendan. Ovom temom ste me zainteresirali da mu kupim neki nož. Molim savjet šta da kupim ( a da se može kupiti u ZG ) a da se ne osramotim, do 500kn ( max 100 eura )
Potpredsjednik udruge ljubitelja i uzgajivača Betta 'Betta Svijet'

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #67 u: Svibanj 02, 2010, 18:13:15 poslijepodne »
Uglavnom kupujem "na crno". Ne bih znao koliko se taj razlikuje od onog u trgovini. I kako bih mogao biti siguran da u trgovini nije ista roba. Iamo sam puno prilike vidjeti istu robu na pijacama i u trgovini. Možda neki neće vjerovati ali stvarno ista roba po večoj cijeni. Jedino kupovina u specijaliziranim trgovinama može ti dati neku sigurnost. Ako tražiš originalnost i visoku kvalitetu, ne bih kupovao preko aukcija ili ovako kao ja. Meni su ok, moram se zadovoljiti jer na žalost financije....
Ovaj (ovi) od Nine su mrak. I wish...

I ja sam prije davao prednost kvantiteti nad kvalitetom. Unazad par godina radije štedim, pa si priuštim 1-2 kvalitetna noža godišnje, nego da kupim 10 jeftinjaka - financijski izađe praktički na isto, a i lakše je zbrinuti manju kolekciju.

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #68 u: Svibanj 02, 2010, 18:14:08 poslijepodne »
Frend mi je noželjubac ( ako postoji takav izraz :) )  Ima par švicaraca, katanu, nekoliko noževa sličnih Iggijevima ( znam, baljezgam, nemam pojma ) i bliži mu se rođendan. Ovom temom ste me zainteresirali da mu kupim neki nož. Molim savjet šta da kupim ( a da se može kupiti u ZG ) a da se ne osramotim, do 500kn ( max 100 eura )

Fiksni ili preklopni?

Offline Ignus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 533
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #69 u: Svibanj 02, 2010, 18:15:31 poslijepodne »
Frend mi je noželjubac ( ako postoji takav izraz :) )  Ima par švicaraca, katanu, nekoliko noževa sličnih Iggijevima ( znam, baljezgam, nemam pojma ) i bliži mu se rođendan. Ovom temom ste me zainteresirali da mu kupim neki nož. Molim savjet šta da kupim ( a da se može kupiti u ZG ) a da se ne osramotim, do 500kn ( max 100 eura )

Fiksni ili preklopni?


Osim švicaraca, nisam kod njega vidio preklopnih...pa pretpostavljam da bi fiksni bolje pasao
Potpredsjednik udruge ljubitelja i uzgajivača Betta 'Betta Svijet'

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #70 u: Svibanj 02, 2010, 18:46:41 poslijepodne »
Frend mi je noželjubac ( ako postoji takav izraz :) )  Ima par švicaraca, katanu, nekoliko noževa sličnih Iggijevima ( znam, baljezgam, nemam pojma ) i bliži mu se rođendan. Ovom temom ste me zainteresirali da mu kupim neki nož. Molim savjet šta da kupim ( a da se može kupiti u ZG ) a da se ne osramotim, do 500kn ( max 100 eura )

Fiksni ili preklopni?


Osim švicaraca, nisam kod njega vidio preklopnih...pa pretpostavljam da bi fiksni bolje pasao

U tom cjenovnom rangu (do 100€) izbor kvalitetnih fiksnih oštrica je prilično skučen. Želiš li mu kupiti nož za "šminku" ili hoćeš pouzdani radni nož? Također, trebaš odlučiti hoćeš li nož lovačkog/bushcraft/survival stila (dakle alat, odnosno oruđe) ili "taktički" (vojno-policijski borbeni noževi)?

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #71 u: Svibanj 02, 2010, 18:58:41 poslijepodne »
Hvala na odgovoru

Offline Ignus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 533
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #72 u: Svibanj 02, 2010, 21:48:43 poslijepodne »
Frend mi je noželjubac ( ako postoji takav izraz :) )  Ima par švicaraca, katanu, nekoliko noževa sličnih Iggijevima ( znam, baljezgam, nemam pojma ) i bliži mu se rođendan. Ovom temom ste me zainteresirali da mu kupim neki nož. Molim savjet šta da kupim ( a da se može kupiti u ZG ) a da se ne osramotim, do 500kn ( max 100 eura )

Fiksni ili preklopni?


Osim švicaraca, nisam kod njega vidio preklopnih...pa pretpostavljam da bi fiksni bolje pasao

U tom cjenovnom rangu (do 100€) izbor kvalitetnih fiksnih oštrica je prilično skučen. Želiš li mu kupiti nož za "šminku" ili hoćeš pouzdani radni nož? Također, trebaš odlučiti hoćeš li nož lovačkog/bushcraft/survival stila (dakle alat, odnosno oruđe) ili "taktički" (vojno-policijski borbeni noževi)?

lijepo sam napisao da nemam pojma o noževima i da tražim savjet za poklon. ....da vam olakšam..što biste vi željeli da vam netko pokloni za rođendan.....
« Zadnja izmjena: Svibanj 03, 2010, 05:26:19 prijepodne od Ignus »
Potpredsjednik udruge ljubitelja i uzgajivača Betta 'Betta Svijet'

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #73 u: Svibanj 02, 2010, 22:16:11 poslijepodne »
Čitam temu ko vjerujem većina nas muških :D i dva pitanjca imam. Vidim da nema onih skakavaca, jel to znači da to niš ne vrijedi?
I ovo kad velite da su radni noževi, što točno radite s njima?

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Kolekcionarsko hladno oružje
« Odgovori #74 u: Svibanj 02, 2010, 22:21:49 poslijepodne »
Čitam temu ko vjerujem većina nas muških :D i dva pitanjca imam. Vidim da nema onih skakavaca, jel to znači da to niš ne vrijedi?
I ovo kad velite da su radni noževi, što točno radite s njima?

vrijede vrijede...svi ti malo drukčiji noževi od kuhinjskih spadaju u kolekcijske noževe ;) :)