Travanj 28, 2024, 08:21:18 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: jeste li se ikad upitali?  (Posjeta: 466 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
jeste li se ikad upitali?
« u: Rujan 20, 2012, 19:25:41 poslijepodne »
Jesu li ciklidi agresivni : nisu ;)
Mogu ja da gajim ciklide: može, ne pitaju za stručnu spremu, trebaju samo adekvatne uvjete...
Medjutim priča ide nekako tako dalje:

Isti tank, identička litraža i ishrana ciklida.U akvariju maltene identički ciklidi...a kod nekog akvariste lepo fino se mreste, lepo napreduju, dok kod drugog borbe, nema mrestova...domininira samo jedan ciklid...sve nešto beži, sakriva se....i pri tom se akvarsta upita .Zašto?

Naravno i sam sam imao tkave slučajeve, kad mi se neki ciklidi nisu pa nisu mrestili, a kod drugara u menjem akvariju...mrestili se ko ludi.

Ja sam to dugo kontao i došao do zaključka da može biti više razloga :

 - voda : iako važi naša voda za jako dobro, možda baš ta, koju imamo mi, ima nekih tvari više, nekih manje i takva možda i narušuje ravnovesje ciklidima, da ti postanu prgavi ili veseliji.Mada , da bih to detaljno ispitao...mogao bih to studirati hemijski sustav vode....
- mladunci :i to pod kavim su uvjetima bili zbrinuti u prvi fazi života, mislim, da to i na njih kasnije utiče...dobar odgoj dobri ciklidi...slab odgoj...
- možda i boja peska...znade se, da je svetliji pesak nekako uzročnik stresa kod ciklida

I tako dalje....

Šta sam htio reči...iako ciklidi , malavi, da ne bude zabune ,važe za lake u akvaristiki...opet oni u biti puno traže,a za uzvrat i puno dadnu odnosno vračaju.
-