Travanj 29, 2024, 22:57:19 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Mijau vau :D  (Posjeta: 9748 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Mijau vau :D
« Odgovori #50 u: Veljača 16, 2011, 16:43:00 poslijepodne »
Da rezimiram:

- Temu je pokrenuo Tonček da bi nas obavijestio o postojanju nove, potencijalno zanimljive emisije na komercijalnoj televiziji, te da pohvali Vanju (a.k.a. Parisopolisa) na prilogu u kojem je sudjelovao. To je posve legitimno i pohvalno - pogledao sam prilog s Vanjom i čovjek je stvarno besprijekorno odradio svoj dio: pričao je elokventno, životinje su prikazane na odličan način, terariji u backgroundu su bili super.

- Nakon toga se javio Vanja i napisao:

...uglavnom radi se o novoj emisiji u domaćoj produkciji koja će ići svaku srijedu.
Skupili su odličnu ekipu oko tog projekta, a terarističke životinje će im također biti česta tema što itekako fali na našim programima ;)

...što je izazvalo bujicu (opravdanih) kritika na kvalitetu emisije - počevši od forme i voditelja, pa do krivih informacija koje se plasiraju.

- Onda je Vanja opet napisao:

Samo ću napomenut da sam do sada pogledao svega nekoliko priloga spomenute emisije tako da ne želim nešto previše pametovat, ali moram priznat kako je meni  vrlo drago što se pojavila jer je to jedina emisija koja će redovito u svome sadržaju nudit i egzotiku.Također moram spomenut da je konstruirana u veselom tonu upravo zato jer je prvenstveno  namjenjena djeci i mladeži što je vidim mnoge zbunilo :D
Vjerujem da mnogi od vas znaju na kojem je teraristika nivou kod nas i mogu vam reči iz osobnog iskustva da ovakvi prilozi imaju itekakvog utjecaja na promociju samog hobija, što je meni prilikom snimanja bio glavni motiv da progutam knedlu  i prikažem ono što volim.To je vrlo učinkovit način da ljudi i djeca vide kako i u HR ima budala koji vole hladnokrvne životinje, te kako ih se relativno lako može nabavit i brinuti se o njima što je mnogima nepoznanica.

Počeli ste pričat o Borisu, psima, ribama i ako niste primjetili otišli ste u teški Off.
Ova je tema u kojoj je stavljen naglasak na moj prilog sa zmijama, i ne samo da niste rekli ono, loš je ili ne daj bože dobar, nego se niste niti osvrnuli na njega.

Eto Vanja, obzirom da si gledao samo nekoliko priloga, a ne čitavu emisiju/emisije, mislim da ne bi trebao naslijepo, a tako gorljivo braniti produkciju samo zato što će se u njoj povremeno pokazati pošten prilog o teraristici.

Nivo teraristike kod nas (u odnosu na broj stanovnika) je poprilično sličan stanju u bilo kojoj drugoj zemlji srednje ili zapadne Europe. Nekako mi se čini da teraristika kao hobi nikada neće poprimiti masovne razmjere, ni zahvaljujući, ni usprkos bilo kakvoj televizijskoj emisiji.

Što se tiče odlaska u off topic, mislim da se to niti u jednom trenutku nije dogodilo: Tema se zove "Mijau Vau", a ne "Vanjin prilog u emisiji Vau Mijau", pa je logično da ljudi daju svoja mišljenja o emisiji u cjelini.

Onda je Vrba dodao:

Kada bi se napravila strucna emisija o akvarisitici i teraristici gledalo bi je nas 15!  Drugim rjecima to je marketiski ne zanimljivo tj neisplativo i zato se to ne radi.  Sjetite se samo pokojnog Steve Irwine iliti Crocodile huntera.  Za nekog tko se bavi gmazovima je bilo evidentno da su te emisije pizdarije, namjestene, sa brdo krivih podataka ali one su bile produkcijski atraktivno snimane, te krive detalje su uocili samo ljudi koji se time bave dakle 0,02% ljudi.  Ali one su strahovito doprinjele zastiti i popularizaciji gmazova sto je i njihova primarna svrha!

Ovo je dobra opservacija: popularizaciji teraristike (ili konzervaciji određenih životinjskih vrsta) u prvom redu doprinosi kvalitetna i atraktivna produkcija. To, međutim, nikako ne znači da takva emisija mora biti tupava ili da mora plasirati netočne (i potencijalno opasne!) informacije - sve iz razloga približavanja masama.

Ako zanemarimo onog antipatičnog, rumenog odojka od voditelja, emisija bi možda mogla imati i potencijala, pod uvjetom da producent/redatelj budu bili spremni prihvatiti ozbiljne i konstruktivne kritike ozbiljnih ljudi (Vanja, Vrba, itd.) koji će, nadam se, i u buduće sudjelovati u emisijama.
« Zadnja izmjena: Veljača 16, 2011, 17:07:03 poslijepodne od Nino G »

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Mijau vau :D
« Odgovori #51 u: Veljača 16, 2011, 18:01:12 poslijepodne »
.. ja tu emisiju ne gledam baš iz ovog razloga ... @ Nino - Ako zanemarimo onog antipatičnog, rumenog odojka od voditelja  ...   :diablolol:     :a040:

... kume moj doista ga ne mogu zanemariti, jel izbacuje iz takta!, Što se tiće priloga.... još su kak tak, naravno da se razveselim svakoj poznatoj faci, gmazovima, ribama i vodozemcima ..

Volio bi kada bi napravili.. pa čak i mi neki serijal o našem hobiju... ali tak' da smo mi redatelji :)
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Mijau vau :D
« Odgovori #52 u: Veljača 16, 2011, 20:13:53 poslijepodne »
.. ja tu emisiju ne gledam baš iz ovog razloga ... @ Nino - Ako zanemarimo onog antipatičnog, rumenog odojka od voditelja  ...   :diablolol:     :a040:

... kume moj doista ga ne mogu zanemariti, jel izbacuje iz takta!, Što se tiće priloga.... još su kak tak, naravno da se razveselim svakoj poznatoj faci, gmazovima, ribama i vodozemcima ..

Volio bi kada bi napravili.. pa čak i mi neki serijal o našem hobiju... ali tak' da smo mi redatelji :)

To uopce nije losa ideja ali to nije mali projekt, sumnjam da ce se netko toga primiti. Svi volimo kritizirati i pricati puno ali lako je to iz stolica pred kompom. Raditi nesto actually i nije isto :D Da ne pricam o cijeni neceg takvog. Lako za priloge, treba to imati s cim snimiti, na kraju i gdje emitirati. Moze ostati i you-tube glavna "kuca", pa cemo gledati mi, nas par desetaka ili par stotina... Vrijedi li? Mozda, ali... bez para nema muzike.
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Mijau vau :D
« Odgovori #53 u: Veljača 16, 2011, 20:53:02 poslijepodne »
... ma gle... ziher od nas tu koliko nas ima na forumu ima i jedan pošteni kamerman sa poštenom opremom! A kad lijepo snimimo serijal, tada je lijepo prodamo Tv kučama :)


.. no dobro... pustite me barem malo da maštam :D
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Mijau vau :D
« Odgovori #54 u: Veljača 16, 2011, 21:03:58 poslijepodne »
:D :D Ajde ajde, samo daj, znam kako je to :D
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: Mijau vau :D
« Odgovori #55 u: Veljača 17, 2011, 10:23:50 prijepodne »
djeca nemaju pojma još za zmije, guštere, morsku akvaristiku i slično..
sa ovim se ne slažm kao prvo ima dosta djece mlađe od 18 na forumu i da ja mislim da mnoga djeca znaju ali ih ne zanima bar u mom razredu nikog nije briga i misle da je to glupo ali možda ih ima dvoje koji imaju akvarije stim da je jednoj tata napravio 500l morski a druga misli da su švertovi i platiji zlatne ribe :wall: :wall:ali i mnogi odrasli nemaju pojma evo primjera u školi imamao 120l akvarij sa zlatnim ribama i ja sam zadužen za njega tj.za čišćenje filtera ,podloge,stakla ali ja od tog akvarija želim napravit normala hladnovodni sa pravim biljkama a ne sa umjetnim od kojih dobijam fraze :rolleyes:ali niko neda stim da bi ja sponzorirao valisneriju i malkice anubijasa a jedino što oni moraju je kupit neki panj i pjesak za biljke skupa sa normalnim pjeskom da prekrijem taj plodni pjesak i da ja bi im napravio gnoivo ali ne niko ne kuži da je to ribama mučenje sa tim unjetnim biljkama i da im je to ooooooogroman stres jedino ko razumije je profesorica iz prirode koja me je zadužila za taj akvarij :)

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: Mijau vau :D
« Odgovori #56 u: Veljača 23, 2011, 21:09:32 poslijepodne »
Neven, odličan prilog!
Šta je sa krokijem? Vjerujem da nije spomenut jer ga čuvaju za neku drugu emisiju...

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Mijau vau :D
« Odgovori #57 u: Veljača 23, 2011, 23:08:16 poslijepodne »
Gledala sam i ja, super je bio prilog  :klap:

Offline tikky2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 377
Odg: Mijau vau :D
« Odgovori #58 u: Veljača 23, 2011, 23:35:36 poslijepodne »
ima li tko snimku?

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Mijau vau :D
« Odgovori #59 u: Veljača 24, 2011, 16:04:37 poslijepodne »
Nisam pogledala ali bit ce jos bar 10 repriza  :D
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Mijau vau :D
« Odgovori #60 u: Veljača 24, 2011, 16:20:54 poslijepodne »
Nisam pogledala ali bit ce jos bar 10 repriza  :D

A baš i neće tolko ;) Ima repriza sada u 16:30

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Mijau vau :D
« Odgovori #61 u: Veljača 24, 2011, 16:38:02 poslijepodne »
Odličan prilog :klap: ali za moju baku poskok i dalje skače  :D :D 

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Mijau vau :D
« Odgovori #62 u: Veljača 24, 2011, 17:30:31 poslijepodne »
Je evo taman sam ulovila ovu prije sat vremena  :up:

Super prilog, cestitke! Kad ovako vidimo baratanje otrovnica, ucini se da i nisu takav bauk! :D

Kolika je ta gabonica, izgledala je puno manja na fotkama!!

Jos jednom - jedino sto vrijedi u toj emisiji - bravo!  :klap: :klap:
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
mi smo svi kreteni!
« Odgovori #63 u: Ožujak 02, 2011, 21:11:06 poslijepodne »
dakle - pišem ovdje radije nego da nekoga iz ovih stopa odem ubiti!
 :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X

naime, na vrlom nam RTL2 programu upravo odgledasmo emisiju Vau-mjau
blesasto, ali simpatično dok......

vrla stilistica Bily (valda) nije krenula uređivati akvarij!
i tako saznah: akvarij od cca 50 l se oprema crvenim šljunkom, umjetnim biljkama plastičnjačama zelene boje i umjetnim vlasuljama plastičnjačama
crvene boje (valda ljudi znaju da ribice, pogotovo zlatne, ne podnose crvenu boju i divljaju unutra - da izgledaju življe, što li?)
onda se odmah naspe voda nutra (do vrha, preko ruba poklopca) i bučne nutra 6, iliti slovima: šest!!!! zlatnih ribica....
naravno, onda se kupi još puno naručje kojekakvih ukrasa tipa amfora i dvoraca, još 5-6 umjetničkih biljaka, plastičnih školjaka i nekih penjalica....
i tu će one u "vašem fancy akvariju živjeti dugo i sretno"

i sve se to odvija u sponzoru emisije, omiljenom nam PC-u!!!!!

dakle - mi smo svi ovdje kreteni koji rade kojekakva sranja sa svojim akvarijima, cikliranjima, trudom da sve to izgleda što
prirodnije i da se koriste prirodni materijali i biljke...
velim vam ekipo - bježimo mi odavde.....akvarij.net nas kvari ....

ili možda da za slijedeći akvarij angažiram Modnog mačka? ili možra Cigija?,,,,,


eto, sad mi malo lakše...iako bih najradije još uvijek nekog utopila u tom divnom crveno-zelenom akvariju!

Offline astralis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 187
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Novska
Odg: mi smo svi kreteni!
« Odgovori #64 u: Ožujak 02, 2011, 21:14:36 poslijepodne »
(veni, vidi, vici) zastao, vidio, poludio ....
eruption of emotions

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: mi smo svi kreteni!
« Odgovori #65 u: Ožujak 02, 2011, 21:15:02 poslijepodne »
A vidio sam baš sad to, prisjelo mi kad sam vidio onaj crveni šljunak, katastrofa :dead:

Offline ana*žac

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 284
  • Dob: 45 Lokacija: Zg
Odg: mi smo svi kreteni!
« Odgovori #66 u: Ožujak 02, 2011, 21:15:14 poslijepodne »
Da , na žalost tak je to..... :down:
Jedan savjet glede cigija.
NEMOJ ga angažirati ako misliš imat ancistruse u akvariju,,,, izbacil ih bude zbog večih čuba  :D :D
Don't drive faster than your Guardian Angel can fly!!!

Offline kostica1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 439
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb-centar
Odg: mi smo svi kreteni!
« Odgovori #67 u: Ožujak 02, 2011, 21:23:06 poslijepodne »
(zamisli da govori modni hrčak)
Pa ono, mislim kužiš, ona je stilistica i ono, kužiš kaj nju briga za te ribe, ono...

Offline Kwan

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 462
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ravnice
Odg: mi smo svi kreteni!
« Odgovori #68 u: Ožujak 02, 2011, 21:23:54 poslijepodne »
bas mi zena rekla da maknem tu trash emisiju, srecom nisam vidio taj dio sa akvarijem, al sam vidio recimo onaj dio di kakti saljite svoje uratke, pa sam vidio onog pesa kaj u snu trci sa jubito-a koji sam tamo vidio prije oho-ho vremena i nema veze sa nasim domacim uratcima
emisija je vise nego jadna  :down:

Offline darx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 439
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Slatina-Osijek
  • Turtles before hoes
Odg: mi smo svi kreteni!
« Odgovori #69 u: Ožujak 02, 2011, 21:25:31 poslijepodne »
Prestao sam gledati tu emisiju, ne razumijem se u akvaristiku puno al ono je stvarno uf  >:(

Da ne spominjem koliko me Boris živcira svojim djetinjastim ponašanjem i oblačenje onih pudlica u pet Centru...

Offline Godfish

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 398
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb - Čulinečka (kod Bille)
Odg: mi smo svi kreteni!
« Odgovori #70 u: Ožujak 02, 2011, 21:32:41 poslijepodne »
O pas mater  :rolleyes: nisam gledao (jer me živcira Boris Mirković) .Nije mi čudno da je PC sponzor jer će imat navalu fensijanera na fensi akvarijiće.Jadne ribe .Već mi je pun k :-X  tih "stilista" i izmišljenih zanimanja za prodavanje muda pod bubrege.Al me čudi da se takve stvari puštaju pod normalno na telki i to još u emisiji o kućnim ljubimcima, gdje bi ako ništa drugo bar u redakciji ili gdje već, trebao biti netko ko kuži bar osnove držanja istih.
- :a042:

Offline Kwan

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 462
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ravnice
Odg: mi smo svi kreteni!
« Odgovori #71 u: Ožujak 02, 2011, 21:44:51 poslijepodne »
O pas mater  :rolleyes: nisam gledao (jer me živcira Boris Mirković) .Nije mi čudno da je PC sponzor jer će imat navalu fensijanera na fensi akvarijiće.Jadne ribe .Već mi je pun k :-X  tih "stilista" i izmišljenih zanimanja za prodavanje muda pod bubrege.Al me čudi da se takve stvari puštaju pod normalno na telki i to još u emisiji o kućnim ljubimcima, gdje bi ako ništa drugo bar u redakciji ili gdje već, trebao biti netko ko kuži bar osnove držanja istih.

ma treba ukinut takvu emisiju, vise steti nego koristi, di su sad udruge za zastitu zivotinja?

ne vjerujem da ce tu bit puno emisija,jel su mi svi ti prilozi nekako isforsirani i smisljeni ofrlje, samim time i nema materijala da bi to dugo bilo emitirano
bar se toplo nadam 

Offline Xena

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 857
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Čakovec
  • Ciklidić
Odg: mi smo svi kreteni!
« Odgovori #72 u: Ožujak 02, 2011, 21:46:40 poslijepodne »
kad sam vidjela crveni pijesak i sve ostalo već spomenuto postalo mi mučno  :roll: i samo sam čekala da netko otvori temu i to s razlogom jer ovo je bila katastrofa.Ali ne znam da li ste skužili da je crveni pijesak bio usklađen s bojom majice prodavača pet centra, pa ono da bude fensi šmensi  :D :roll:

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: mi smo svi kreteni!
« Odgovori #73 u: Ožujak 02, 2011, 21:49:25 poslijepodne »
A što reći,ima toga svuda oko nas.

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: mi smo svi kreteni!
« Odgovori #74 u: Ožujak 02, 2011, 22:45:27 poslijepodne »
Ma ima toga svuda ali je poanta da ovi kreteni to još potiču i ljudi koji su to gledali ako bu nabavljali akv. buju kupili takva sranja i natrpali 6 ribica u 60 lit.
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."