Travanj 25, 2024, 09:59:36 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Amazon rainforest  (Posjeta: 122292 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #525 u: Listopad 06, 2014, 11:59:11 prijepodne »
Bit ce navecer :)

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #526 u: Listopad 06, 2014, 14:54:36 poslijepodne »
bas gledam sad... si ziher da su ovi somići Farlowella acus? Ja sam mislio da su Farlowella vittata...

mada toliku su slične da ne znam ni sam sad kaj su... bitno da su tu i da rade posao :)


Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #527 u: Listopad 06, 2014, 15:52:14 poslijepodne »
bas gledam sad... si ziher da su ovi somići Farlowella acus? Ja sam mislio da su Farlowella vittata...

mada toliku su slične da ne znam ni sam sad kaj su... bitno da su tu i da rade posao :)

Koji tocno posao? Moji cube na jednom mjestu haha :) Budu se opustili. Mozda sam ja dobio lijene.

Mario je reko da su acus, pa se toga drzim.

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #528 u: Listopad 06, 2014, 16:03:21 poslijepodne »
onda dobro.. neka su acusi :)
to zato što si počistio stakla, moji su odmah našli par točkica algi na staklu :)

budemo vidli, malo su ih heckeli čudno gledali... kao kaj se sad ovo, neko granje koje pliva, ali samo se ih "ponjusili" i nastavili svojim putem... nadam se da im nitko neče repove otkinut  8)

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #529 u: Listopad 07, 2014, 10:39:00 prijepodne »
I ja se nadam, moji altumi su takodjer pregledavali kaj je sad to :)

Jedan je riknuo, naso sam ga zabijenog u cesalj of boxa. Ostaje mi nagadjanje dal je riknuo jer je tu zaglavio, ili je prvo riknuo, pa ga je povuklo. Sumnjam, posto je jako slabo strujanje tu jer mi vecina vode u of box ulazi sa dna.

Nadam se da ce ova tri opstati.

Uzasno ih je tesko naci nakeljene na grane (sto im je i cilj haha), tako da nekad blejim 5 minuta i ne skuzim da mi je ispred nosa na grani haha.

Fora, kak jedan komadic grancice moze razveseliti :)

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #530 u: Listopad 07, 2014, 11:55:43 prijepodne »
Evo za Brku kompletan tank.

Diskusi su malo splaseni jer su nekaj bolezljivi, pa ih nema na staklu kao sto je to uobicajeno kad su zdravi. Elo sve se vidi.

Tesko je fotkat jer mi se neda gasit drugi akvarij  s druge strane prostorije, pa sve blijesti, a i ovdje mi je razina vode pala malo izpod poklopca, pa nemogu okinut frontalku kako spada jer odbljesak ubije fotku  :)


Offline DDLZagreb

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 129
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #531 u: Listopad 07, 2014, 21:43:39 poslijepodne »
bas gledam sad... si ziher da su ovi somići Farlowella acus? Ja sam mislio da su Farlowella vittata...

mada toliku su slične da ne znam ni sam sad kaj su... bitno da su tu i da rade posao :)
Upiknuo h i ja  :) acusi garant,pravi ljubimci za amazonu :)
thx Mario  :up:
Goran Mizerak
Prodajni savjetnik
DDL ZAGREB -Animal Health and Care

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #532 u: Listopad 08, 2014, 21:10:50 poslijepodne »
Je, fora su, znam da si upiknuo :D Meni jedan riknuo. Našo sam ga zaglavljenog u češalj of boxa. Toga sam se i bojao

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #533 u: Listopad 09, 2014, 06:56:54 prijepodne »
Hvala! Mogu zamisliti kako ce prelepo izgledati akv kad altumi porastu... Odlican! :up:
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline thorus

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #534 u: Listopad 09, 2014, 15:19:21 poslijepodne »
super izgleda akvarij samo ta plastična biljka nekako kvari doživljaj ;)

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #535 u: Listopad 10, 2014, 09:46:56 prijepodne »
super izgleda akvarij samo ta plastična biljka nekako kvari doživljaj ;)

Plasticna haha :)

Malo odstupa od ostatka akvarija, ali bitna je svrha, da se ribe malo opuste  :)

A opet neki problemi s ribama, ali ovaj put s altumima, a dosad su me diskusi zafrkavali. Vjerojatno sam s novim ribama (bez karantene) unio nesto i akvarij, pa je to preslo na altume. Valjda, neznam sta bi drugo bilo.

Prije tri tjedna sam mjerio nitrate u akvariju testom od JBL-a, i pokazivalo je oko 20 mg/l. Jucer mjerio sa novim testom koji sam neki dan uzeo, pokazuje 80. Istu stvar pokazuje i potpuno isti test od Filipa kupljen prije 10-ak dana. Medjutim, voda iz pipe po tom istom testu je iznad 40 mg/l, sto bas i nije normalno.

Tako da nemam realan uvid u stanje u akvariju nikako. 

Osim toga, u zadnjih 5 danas sam dva puta promijenio po 150 litara vode, i neide na bolje. Taj test mi i u RO vodi pokazuje cca 40 mg/l nitrata. Dal je sve otislo u K..., ukljucujuci gradski vodovod i moj bunar, ili jednostavno ne valja JBL test, neznam. Uglavnom, lud sam, i lagano pada volja

Offline thorus

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #536 u: Listopad 10, 2014, 10:22:28 prijepodne »
Sumnjam da su nitrati posrijedi, i po jednom i po drugom testu je to 40 +/- 20 mg/l, to je blago povišeno (obično je vodovodna cca 10 - 20 mg/L).
Ukoliko je 80 mg/L to je povišeno ali ne ekstremno (alarm je na preko 100 mg/L, dok su preko 500 mg/L nitrati toksični za većinu riba)
Ono što nije normalno je 40 mg/L iz RO vode tako da bih ja posumnjao u ispravnost RO uređaja.
Je li TDS dobar?

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #537 u: Listopad 10, 2014, 10:33:21 prijepodne »
Sumnjam da su nitrati posrijedi, i po jednom i po drugom testu je to 40 +/- 20 mg/l, to je blago povišeno (obično je vodovodna cca 10 - 20 mg/L).
Ukoliko je 80 mg/L to je povišeno ali ne ekstremno (alarm je na preko 100 mg/L, dok su preko 500 mg/L nitrati toksični za većinu riba)
Ono što nije normalno je 40 mg/L iz RO vode tako da bih ja posumnjao u ispravnost RO uređaja.
Je li TDS dobar?

TDS je dobar, uzeo sam sad drugu osmozu pa nesto kemijam, ali reko bih da je tu problem u testu, jer evo mjereno drugim testom, stvar je potpuno drugacija, pipovaca je oko 15-20, a osmoza cca 1 mg/l.

Offline thorus

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #538 u: Listopad 11, 2014, 18:18:49 poslijepodne »
Jurice , mogao bi se tu pohvaliti sa opremom, koju si napravio u zadnje vrijeme.  :up:
Čisto da ljudi vide kako se sa znanjem može mnogo toga napraviti i diy.
 :klap:

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #539 u: Listopad 13, 2014, 10:25:07 prijepodne »
A nije mi do hvaljenja posto su ribe u komi haha. Ali evo izgleda da ide na bolje, i sa diskusima i sa altumima. Danas kompletna ekipa docekala na staklu, i nadam se da ce tako ostati. Sad par dana gladuju da ne opteretim ionako ljekovima razvaljen filter. Nakon tretmana ljekovima, mijenjam dobar dio vode, i sipat cu bakterije u filter, i nastaviti lagano sa FFM-om.

U zadnje vrijeme se cesto namucim izmjenama vode jer mi je pritisak na hidroforu (imam bunar) oko 2-2.5 bar, pa mi treba dugo dok moja stara osmoza nakapa cca 150-200 litara vode potrebne za izmjenu. Stoga sam odlucio investirat u bolju osmozu, a stara ce ici u prodaju. Novu smo, zahvaljujuci Filipu, on i ja nabavili zajedno, i on je uzeo membranu, a ja ostatak, i membranu sam stavio sa svoje stare za pocetak, dok ne stigne bolja.

Osim toga, zahvaljujuci kolegi thorusu i buri, pokrenuo sam moving bed filter, koji zapravo i nije bas moving, posto sam unutra umjesto originalnog medija za takve filtere (kaldnes K1, helx ili slicno) stavio neke kugle kao bio balse (thanks Franjo). Medjutim, preveliki su i trebao bi jaki mlaz vode ili ogromna kolicina zraka u vecem prostoru da bi sve to micala. Zasad je u pogonu, i vjerujem da je kao takav nepomican takodjer prostor za naseljavanje bakterija. Jednom cu nabavit pravi medij koji se ce i gibati.

Thorus se velikodusno odrekao svoje stare 15W UV lampe koja mu je skupljala prasinu jos iz studentskih dana, a ja sam ju odmah ugradio u DIY kuciste, i nakon tretmana lijekovima cu ju pokrenuti na par sati dnevno.

Evo par fotkica kreativnog nereda. Jednom cu i sve kablove pokupit da ne vise ispod u ormaricu :)

Ono sto je najbitnije da su pored tolko truda (i love) i ribe krenule na bolje. A vec je bila spremna mrezica i kanta za smece :)

Sorry na losim fotkama. A nered ispod ormarica je pospremljen (ovo je fotkano prije par dana) :D



Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #540 u: Listopad 13, 2014, 19:57:19 poslijepodne »
K1 Kladnes se jako dobro giba i pri malim protocima vode ili zraka, ali tek nakon tjedan do dva počnu se gibati, ali nisam odgonetnuo zašto... kratko vrijeme sam imao improvizirani filter

Inače što se tiče altuma  :up: i kad budem imao uvjete za takav jedan veliki akvarij sigurno budem imao jedno jato tih ljepotana

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #541 u: Listopad 14, 2014, 08:38:10 prijepodne »
K1 Kladnes se jako dobro giba i pri malim protocima vode ili zraka, ali tek nakon tjedan do dva počnu se gibati, ali nisam odgonetnuo zašto... kratko vrijeme sam imao improvizirani filter

Inače što se tiče altuma  :up: i kad budem imao uvjete za takav jedan veliki akvarij sigurno budem imao jedno jato tih ljepotana

Je, lijepi su altumi, jos kad porastu...

Ja sam zasad na 6 komada, i nadam se da ce tako i ostati, da ne spusim kojeg radi bakterija koje sam navuko.  Osim toga, sad je 7 diskusa unutra, dvije farlowelle, ancistrus i tri geophagosa.

I previse, reko bih, samo sto su jos mali, pa to prolazi. Kad sve to poraste, odlucit cu se izmedju diskusa i altuma, i vjerojatno drzat samo jedne u tom tanku, odnosno nekom malo vecem mozda.

K1 cu nekad nabavit, ali ne ove godine, isptrosio sam podosta vremena, love i zivaca, i vrijeme je da mi ribe to vrate, pa da malo i uzivam, jer uzivancije u zadnjih par mjeseci tu nije bilo, osim onog veselja kad stigne nesto novo kaj jos nisi drzao :)

Trenutno sam pokrenuo jednu malu tangu s nadom da cu tu naletit na manje problema :) I mogu reci da sam ko mali decec kraj tog :)

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #542 u: Studeni 11, 2014, 11:44:28 prijepodne »
Idemo dalje...


Izgleda da je šuga u mom akvariju proslost, dok se jako puno ljudi u zadnje vrijeme bori s time. Izgleda da smo dovukli raznorazne shiteve na ribama izvana, i uz nepaznju i neodgovarajuce karantene je otislo po vecini akvarija s diskusima kod nas, ukljucujuci i moj.

Ja sam izvukao sto sam mogao.

Gubitak: dva mala altuma koji su vec dosli u losem stanju, a nemogucnost pokretanja karantena, i brze reakcije je dovela do tog da ih nisam mogao izvuci, i odlucio sam ih baciti. Ostala 4 altuma su dobro, izgleda.
Osim toga, popusio sam sve cetiri farlowelle, i za to krivim lijekove u akvariju, jer dvije farlowelle su uginule doslovno par sati nakon ubacivanja zadnje ture lijekova. Ocito su osjetljive na to.

Sto se tice kvalitete vode, u to vise i ne sumnjam, jer redovito odrzavanje i dobra filtracija rade svoje. Takodjer sam izmjene vode povecao na 30-ak posto tjedno, i ribe su nakon izmjene poprilicno aktivne, sto znaci da im odgovara.

Popusio sam 80 eura riba, poprilicno zivaca, i 50-ak eura lijekova, i nadam se da je to to.

Kako prepoznat zdravog diskusa? Gricka crijevo kod izmjene vode :)

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #543 u: Studeni 11, 2014, 13:48:25 poslijepodne »


Odlično.

Čak ni ova vaza za echinodorus ne izgleda loše :)
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #544 u: Studeni 11, 2014, 14:54:15 poslijepodne »
ajde super, lijepo je čuti dobre vijesti :)

kako si i sam rekao nadam se da je šuga prošlost, eto i kod mene se sve popravilo...  :up: a farloweele i dalje žive, tu i tamo ih i vidim  :D

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #545 u: Studeni 11, 2014, 14:57:55 poslijepodne »
ajde super, lijepo je čuti dobre vijesti :)

kako si i sam rekao nadam se da je šuga prošlost, eto i kod mene se sve popravilo...  :up: a farloweele i dalje žive, tu i tamo ih i vidim  :D

Super haha :)

Nabavit cemo mi njih opet slijedece godine, nadam se.



Odlično.

Čak ni ova vaza za echinodorus ne izgleda loše :)

Vaza je uzas, ali funkcionalna :) Da nije echinodorus u njoj, nebi ni bio u akvariju jer bi ga geosi svaki dan iskopali. Ovako sam stavio sloj zemlje, i u njega korijen, i od gore sam stavio pijesak i vatu, da drzi zemlju unutra. Raste odlicno, morat cu rezat malo ovih dana.
« Zadnja izmjena: Studeni 11, 2014, 15:01:56 poslijepodne od Zorz »

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #546 u: Ožujak 05, 2015, 13:13:52 poslijepodne »
Evo jedan noviji video akvarija. Ribe zive, jos uvijek ne odustajem :)


Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #547 u: Ožujak 05, 2015, 17:25:06 poslijepodne »
meni se sve čini da bu ovaj akvarij premali za te tvoje beštije...
pa ovi altumi su ogromni... to treba minimalno 80 visina :)

geosi vidim kopaju i dalje  :D

sve u svemu drago mi je da si se riješio problema i sad lagano uživancija...  :up:

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #548 u: Ožujak 05, 2015, 19:34:05 poslijepodne »
Samo fale satanoperce  ;)

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #549 u: Ožujak 06, 2015, 11:47:47 prijepodne »
Je Malky, satanoperce fale  :a078: Bit ce sigurno :)

Zeleni, je, bit ce tijesno. No, nema ih puno unutra, pa bude neko vrijeme izdrzalo tak. Zasad se nema za visi akvarij, ali u dugogodisnjem planu je.

Altumi su vec i sad veliki, al tek su na pola velicine. A planiram nabavit jos 3. E kad sve to poraste, a treba im neko vrijeme, onda cemo razmisljat ponovno o vecem staklu, drugom setupu koji je vec isplaniran, i tak to... Lova do krova :)