Travanj 28, 2024, 11:49:28 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Početak  (Posjeta: 4146 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bris

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Početak
« Odgovori #25 u: Veljača 28, 2010, 18:10:17 poslijepodne »
jučer sam morao izbaciti muškog i ženskog gupija . Oni su bili  novi u akvariju i od početka su mi bili nekak spori , bili su napuhnuti i nakostriješeni , nisu jeli pa sam gotovo siguran da imaju trbušnu vodenicu , pošto sam ih na vrijeme izvadio mislim da bi ostale trebale biti ok .. nadam se .. izgleda da su več bile bolesne kad sam ih kupio samo se to još nije vidilo . Tada sam stavio 3 gupija , ostala je još jedna ženkica ali ona izgleda normalno ,, ima li tko kakav savjet ??

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Početak
« Odgovori #26 u: Veljača 28, 2010, 18:52:24 poslijepodne »
Eh! Sto se tice gupya omjer ti je 3 zenke na 1 muzijaka(samo da znas nemozes imati samo 1 zenku jer bi moglo doci do smrti).Malo vise bilja i brod nije toliko 'upadljiv' u oci a ako ti stvarno neij bed molim te izvadi tog ronioca biti ce punooo boolje.To ti je moj savjet :up:

Offline kiki83

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 172
  • Spol: Muški   Lokacija: varaždinske toplice
Odg: Početak
« Odgovori #27 u: Ožujak 04, 2010, 10:53:40 prijepodne »
jučer sam morao izbaciti muškog i ženskog gupija . Oni su bili  novi u akvariju i od početka su mi bili nekak spori , bili su napuhnuti i nakostriješeni , nisu jeli pa sam gotovo siguran da imaju trbušnu vodenicu , pošto sam ih na vrijeme izvadio mislim da bi ostale trebale biti ok .. nadam se .. izgleda da su več bile bolesne kad sam ih kupio samo se to još nije vidilo . Tada sam stavio 3 gupija , ostala je još jedna ženkica ali ona izgleda normalno ,, ima li tko kakav savjet ??
[

jedna ženka ti je premalo muski ce se borit za nju i jedan drugom cupat rep a od tog ti umiru
 a ove koje si ivadio stavi na promatranje mozda se oporave. ja sam juce ženku
stavio u kaeantenu bila je sluzava ali rjesili smo igore stvari. Ddaj molim te jos bilja stavi kad ces imat mogucmosti da ti se brod uklopi :zagrljaj:

Offline opijum

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Jarun
Odg: Početak
« Odgovori #28 u: Ožujak 05, 2010, 21:14:42 poslijepodne »
Ljep to izgleda sa tim umjetnim stvarima iako nisam za to ali uklapa se :up:

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Početak
« Odgovori #29 u: Ožujak 06, 2010, 08:40:17 prijepodne »
Pozdrav i dobro dosao
Za pocetak bi trebo izvaditi onaj bijeli koralj,to se stvarno ne uklapa,kao i one skoljke po pijesku,i jos pijesak,to vise lici na morski nego na slatkovodni
Brod i ronilac,mozda su poklon ali također se ne uklapaju,ona umjetna stijena isto tako
To su stvari koje se inace viđaju u kuglama sa zlatnim ribicama kod neke ne domisljate osobe
Prosetaj sumom uz neki potok,naces puno savrsenog materijala za svoj akvarij,samo ce ga trebati malo pripremiti,ispast ce te jeftinije a prizor koji ce pruziti bice neusporediv
Podlogu moras bolje raspodijeliti inace se stavlja iza vise,i prema prednjoj strani se spusta,tako da kad gledas sprijeda vidis cijelo dno
Probaj ubaciti mangrovine ili neke druge grane,raspodijeli bilje,iza vece nabrijed manje,iako ti fali manjeg bilja

Dali si stavio mozda kakvo gnojivo za bilje?
Kakvu imas zarulju od koliko W?

Offline Allijen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 50
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Kc
Odg: Početak
« Odgovori #30 u: Ožujak 06, 2010, 09:56:29 prijepodne »
Koralj i školjke pod obavezno makni jer su vapnenačkog porijetla te dižu ph vode što šteti ribicama i drugim organizmima :dead: isto tako je i s morskim kamenjem (da ne dođeš u napast)
Brodić ostavi al ga većinom sakri sa biljem
Termometar stavi na boćnu stranu do stražnjeg stakla (netreba biti u prvom planu)
Ronioc ti nije neophodan te narušava prirodni izgled :down:(vadi ga van)
Neznam što ti se desilo s vodenom kugom al mogao si je porezat u sredini  te njezine vrhove posadit cijelom dužinom stražnjeg stakla uglavnom nabavi ju opet jer je zakon za početnike i brzo rastuća je tako da imaš manje opasnosti od alge
Sretno :)

Offline *Vandalka*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Početak
« Odgovori #31 u: Ožujak 06, 2010, 15:40:46 poslijepodne »
Koralj i školjke pod obavezno makni jer su vapnenačkog porijetla te dižu ph vode što šteti ribicama i drugim organizmima :dead: isto tako je i s morskim kamenjem (da ne dođeš u napast)
Točno.
Ntko napisao da potražiš granje u šumi- nije sve za stavljat u vodu. Npr hrast pušta toksine... itd, neću nabrajat jer ne znam točno razloge sad na pamet za svako drvo. Ak bu ti zatrebalo netko će ti drugi reč za izabrano drvo ako ne možeš zakej ne.
Zagreb

Offline Allijen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 50
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Kc
Odg: Početak
« Odgovori #32 u: Ožujak 06, 2010, 17:34:49 poslijepodne »
Najbolje ti je kupit neko drvo u pet centru
Ako nemaš love a imaš volje odi do prvog vinograda i poskrivečki zaseči trs koji ti se najviše dopada, dovuci ga doma i posjeći na željene dimenzije. Stavi u vodu i odi spat. Dok se zbudiš uzmi drot-kefu ili aluminijsku spužvicu i primi se posla; treba skinut svu koru i trulež isčaćkat. Kad si gotov s ribanjem nabavi si hipermangana ili izosana (izosan ishlapi brže nego hipermangan) od nekog vodomontera i opet u vodu  na ribanje (koristi rukavice jer te budu ruke pekle inače) dok si s time gotov stavi u lonac i kuhaj uz dolijevanje vode cijelo popodne (ako imaš koga da kolje svinje on ti vjerojatno ima velike lonce) nakon toga opet u kadu i mjenjaj vodu 3 puta u 24 sata, kad je prošlo 24 h vjerojatno je većina tanina izašla van (smeđa voda). Možeš i duže ostavit u vodi da se paca da nebi imao smeđi akvarij.

Isto vrijedi i za bilo koje drugo drvo, korijen iz šume.

Za ovo ti treba min. 4 dana al se isplati jer onda imaš baš onakvo drvo kakvo si htio a ne ona dosadna s****a iz pet centra :D

Offline kiki83

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 172
  • Spol: Muški   Lokacija: varaždinske toplice
Odg: Početak
« Odgovori #33 u: Ožujak 06, 2010, 20:59:45 poslijepodne »
Najbolje ti je kupit neko drvo u pet centru
Ako nemaš love a imaš volje odi do prvog vinograda i poskrivečki zaseči trs koji ti se najviše dopada, dovuci ga doma i posjeći na željene dimenzije. Stavi u vodu i odi spat. Dok se zbudiš uzmi drot-kefu ili aluminijsku spužvicu i primi se posla; treba skinut svu koru i trulež isčaćkat. Kad si gotov s ribanjem nabavi si hipermangana ili izosana (izosan ishlapi brže nego hipermangan) od nekog vodomontera i opet u vodu  na ribanje (koristi rukavice jer te budu ruke pekle inače) dok si s time gotov stavi u lonac i kuhaj uz dolijevanje vode cijelo popodne (ako imaš koga da kolje svinje on ti vjerojatno ima velike lonce) nakon toga opet u kadu i mjenjaj vodu 3 puta u 24 sata, kad je prošlo 24 h vjerojatno je većina tanina izašla van (smeđa voda). Možeš i duže ostavit u vodi da se paca da nebi imao smeđi akvarij.

Isto vrijedi i za bilo koje drugo drvo, korijen iz šume.

Za ovo ti treba min. 4 dana al se isplati jer onda imaš baš onakvo drvo kakvo si htio a ne ona dosadna s****a iz pet centra :D
sorry sto se mjesam samo da se nadovežem na tvoj odlican prijedlog  :klap:jer u trguvinama nema nist ljepo. kod kuhanja je dobro stavit soli
a kad se iskuha tako vruce drvo baci u hladnu vodu tako da ono potone samo od sebe jer bi moglo inace plutat
pozdrav ;)

Offline homers

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Garešnica
Odg: Početak
« Odgovori #34 u: Ožujak 06, 2010, 22:49:07 poslijepodne »
Akvarij sam dobio za rođendan , nemam previše iskustva .....
Sam sam sredio podlogu , dekoracije i 3 biljke po uputama sa foruma , sad je 3 dana voda stara , dodao sam cycle po uputama .
Sada se voda jako razbistrila.
Zanjima me koje ribe staviti i koliko njih ? da se slažu dobro ?
Akvarij je 65 l , pumpa , filter , grijač , pumpa za zrak su u kompletu .
Slažem se da izbaciš brod i staviš neki kamen(ako imaš neku rijeku ili potok u blizin sa kamenjem) da izgleda prirodnije
a za ribe imaš jednu vrstu neonki koji nisu jako osijetljive a lijepe su boje( plavo-crvene)

Offline bris

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Početak
« Odgovori #35 u: Ožujak 07, 2010, 14:22:28 poslijepodne »
Gnojivo je stavljeno na početku po dnu ispod pijeska , lampa je jedna samo od 15 w Wave tropical

Offline bris

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Početak
« Odgovori #36 u: Ožujak 08, 2010, 20:22:56 poslijepodne »
gdje ima za kupiti Anentome Helena puž ??? 8)

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Početak
« Odgovori #37 u: Ožujak 09, 2010, 07:45:11 prijepodne »
član kozica ih je prodavao a on je iz SLO jedna tura je došla iz BiH... morat ćeš se strpiti da se počnu razmnožavati kod nas pa će ih biti po oglasniku ... nadam se ;)
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60