Ožujak 28, 2024, 10:32:57 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Pomoć, mrtva ribica  (Posjeta: 1019 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline carpediem

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Pomoć, mrtva ribica
« u: Kolovoz 31, 2019, 19:37:55 poslijepodne »
 Naime radi se o akvariju od 120 litara, unutra su ancistrusa 2 manja cca 3-4cm, serpe 6 kom (znam trebalo bi ih bit više planiram ih preselit u akv doma od 400 litara), corydoras sad nažalost 3 kom prije ih je bilo 4, jedan albino je nesta pretpostavljam da je mrtav i 2 bikolora su u akvariju(ova crno rvena ribica). Pratim često njihovo ponašanje i malo su sve ribice agresivne jedne prema drugima, serpe grickaju cory-e, bikolori grickaju serpe, a ancistrusi su se obrušili na albino corya zbog hrane fali mu malo leđne peraje ostalo izgleda ok.. Sad doma imam akv od 400 lit, 10 neon tetri plavih, 8 serpi+ovih 6 koje planiram prinit, 20 microgalaxy rasbora, 4 eymonera 2 obicna a dva bikolor i 4 corya.. Zanima me koja je solucija u ovom slučaju jer bih odmah večeras ribice pribacija iz manjeg u veći koje vi stručniji od mene smatrate viškom u manjem akvariju i koje ribice kupiti za mali akvarij da pašu onda s ostatkom ekipice. Hvala unaprijed 😁

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Pomoć, mrtva ribica
« Odgovori #1 u: Rujan 04, 2019, 22:00:56 poslijepodne »
Nisam bas strucnjak za ovo, ali Biokolari ce ti se kada tada krenuti mlatiti dok jedan ne odapne...., a budu krenuli kada serpe rijese ili se smanji broj... ugl. na 400l bi mogla biti 2, posebno ako imas dobro uređenje pa svaki svoj teritorij odredi. Tako da prenesi ih odmah...

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk


Offline carpediem

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Pomoć, mrtva ribica
« Odgovori #2 u: Rujan 05, 2019, 14:46:26 poslijepodne »
Thx. Ja mislim da su mužjak i ženka jer je jedna ribica dosta zaobljenija u prednjem dijelu, a i nemaju ozljeda, serpe i corydorase premještam u 400 litara s ostatkom serpi, neonki, microrasborima i corydorasima. Jos ce bit i prava grupica corya  :D
Jos bi mi samo neka preporuka trebala za pomišat nešto s bikolorima.