Travanj 27, 2024, 21:01:00 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Dali je potrebno  (Posjeta: 7319 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Anis_:D

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
Dali je potrebno
« Odgovori #25 u: Rujan 19, 2006, 14:49:00 poslijepodne »
uvjek mi je bila zelja da imam visok(dubog) akvarijjednostavno neka vrsta opsesjihe a vidjeo sam i metar duboke slatkovodne koji su fenomenalni jeli vam mrsko da mi skicirate kako jedan npr vas sistem funkcjonira pa da i ja takvo nes napravim na nabavio sam vodenu pumpu 1200l ja mislim da ce biti dovoljno dobra filtracijatja 2,5puta sve prodje u jednom satu sta vi mislite o tome koliko ja znam za morski treba takvo nes................................
PS: stina ti si mi najveca legenda ovdje

 

Offline Anis_:D

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
Dali je potrebno
« Odgovori #26 u: Rujan 19, 2006, 14:54:00 poslijepodne »
da i jos nes sta mislite o filtriranju kroz pijesak kod starijeg brata funkcjonira extra u slatkovodnom a u morskom nisam nigdje nasao pa neznam ako imate iskustva ili prijedloge
 

Offline Anis_:D

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
Dali je potrebno
« Odgovori #27 u: Rujan 19, 2006, 16:41:00 poslijepodne »
ev kupujem na aukciji aqua-glo t8 30w trebati ce mi jos toga za rasvjetu al ovo sigurno
 

Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
Dali je potrebno
« Odgovori #28 u: Rujan 20, 2006, 11:55:00 prijepodne »
anis.. nemoj se ljutit..
ali trebao bi pročitati barem osnove o morskoj akvaristici prije što počmeš sve to slagat i kupovat.. ima dosta tema po forumu koje se diraju početaka morskog akvarija pa malo pročitaj.. što ti ne bude jasno pitaj..
evo ti nekoliko stvari za početak na koje bi trebao obratit pažnju pri tom čitanju:
    • rasvjeta (slatkovodna i morska nisu baš slične)
    • cirkulacija
    • čemu služi što u filtraciji (biološka (npr. - živo kamenje, refugium), mehanička (npr. skimmer) i kemija (npr. aktivni ugljen - fosfat remover))

Offline Anis_:D

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
Dali je potrebno
« Odgovori #29 u: Rujan 20, 2006, 12:07:00 poslijepodne »
ars znam da nista neznam i citam apsolutno svaku temu o morskoj i raspitujem se gdje stignem imam par kataloga neke literature a sto je najgore nemam nikoga ko ima morski akvarij da vidim sve to a ni da kupim neke stvari u ovoj bosni je slatkovodna razvijena podobro al morska truba niko nista nema tako da se nista nemoze kupiti ni vidjeti katalozi na njemackom (koji neznam ) imam jednu knjigu gdje je manji dio o morskoj akvaristici al sistemi i sve to je pravo slabo objasnjeno ako ti ili neko zna za kakvu dobru knjigu za pocetnike pa da mi preporuci
 

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Dali je potrebno
« Odgovori #30 u: Rujan 20, 2006, 17:37:00 poslijepodne »
Fora ti je sto bas i nema neke knjige o morskoj akvaristici za pocetnike, barem ja ne znam... ako te zanima, jako dobra knjiga je The modern coral reef aquarium, prodajem je za 450kn, prvi tom.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...