Travanj 25, 2024, 23:59:45 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: 60l  (Posjeta: 1558 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bakterije

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Osijek
60l
« u: Ožujak 29, 2011, 13:06:02 poslijepodne »
Neznam gdje da smjestim temu, nije bas da zelim pokazati akvarij, nego zelim kritike i prijedloge, te me zanima hoce li biljke koje imam uspjevati s rasvjetom koju imam.

Dimenzije su 60x30x30, 54 litre, ali da zaokruzim na 60
Filteri: aqua szut 250 l/h, Dolphin KF-150 150 l/h
Rasvjeta: Stedne zarulje, 1x tež 20w 6500k, 1x philips genie 18w 1060lm 6500k
Grijac: aqua szut hot 2005 s termostatom, temp je na 24 stupnjeva
Podloga: zemlja za cvijece, preko toga sljunak
Ribe: 4x harlequin rasbora, 5 kardinal tetri, 4 ili 5 barbus schuberti, 2 ancitrusa
Co2 diy 1-2 bps, co2 je spojen na aqua szut filter, a izlaz ovog dolphina sam usmjerio prema mjehuricima co2, valjda se dobro otapa, nemam dc da vidim .Gnojim svaki dan po 10 kapi profita(10 kapi = 1ml pise na bocici, a 1ml na 10l vode) planiram nakon nekog vremena malo povecati dnevnu dozu profita.

I trebao bih pomoc oko biljaka, tj. indetifikacije, neke znam, ali za neke nisam siguran. Podloga nije dobra, presitan pijesak, i premala kolicina pijeska. Bilo mi je u planu crni krupniji pijesak staviti, ali nisam ga nasao u pet centru. Pa bih to promjenio. Znam da mi nije pametno drzati tako nezasticene zarulje i grla u poklopcu, ali ova lampa koju sam dobio bila je 11w, a to mi je premalo, i evo 3 dan od kada sam kupio taj komplet akvarij u pet centru ta lampa je riknula.

Evo kratki video posto nemam svoj aparat ovdje da uslikam kako spada a s idiotom ne mogu :D

http://tinypic.com/player.php?v=2dj9e0y&s=7

Na snimci je malo drugaciji raspored bilja i rasvjeta je 11w i 20w a ne ova nova.
« Zadnja izmjena: Ožujak 29, 2011, 13:10:03 poslijepodne od bakterije »

Offline doc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: split
Odg: 60l
« Odgovori #1 u: Ožujak 29, 2011, 13:18:43 poslijepodne »

Koliko vidim od biljaka imas cryptocorine, apongeton, echinodorus tenelus, ceratophylum demersum, valniseriu !

Ove biljke ne trebaju jako svijetlo za rast, tako da ce ti dobro uspijevati!

Ja osobno imam CO2 preko boce, pa ne dodajem carbo !

Pazi upočetku da ne dodaješ previše Co2 dok ti se biljke ne ustale da ti nebi alge počele rasti!

Stavi koje drvo , da se ancitrusi mogu sakriti, a i ljepše bi ti izgledalo!

Offline bakterije

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Osijek
Odg: 60l
« Odgovori #2 u: Ožujak 29, 2011, 13:20:57 poslijepodne »

Koliko vidim od biljaka imas cryptocorine, apongeton, echinodorus tenelus, ceratophylum demersum, valniseriu !

Ove biljke ne trebaju jako svijetlo za rast, tako da ce ti dobro uspijevati!

Ja osobno imam CO2 preko boce, pa ne dodajem carbo !

Pazi upočetku da ne dodaješ previše Co2 dok ti se biljke ne ustale da ti nebi alge počele rasti!

Stavi koje drvo , da se ancitrusi mogu sakriti, a i ljepše bi ti izgledalo!
Ja samo diy co2, i profito, carbo ne dodajem. Drvo vec imam i svida mi se oblik, samo sto ga nisam potopio, pa sada izlazi, a nemam neki kamen za koji ga mogu zavezati dok se napije vode, ali planiram svakako staviti neko drvo unutra u skorije vrijeme

Offline cmykri

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Rijeka
Odg: 60l
« Odgovori #3 u: Ožujak 29, 2011, 21:08:23 poslijepodne »
mali savjet vezan za drvo (takav sam ja dobio i ispalo je ok), ispravit ce me iskusniji forumasi ako grijesim, drvo se prije stavljaja u aq mora prokuhati, a zatim "istuširati" - politi hladnom vodom da popucaju pore unutar drva, tako ponoviti 2-3 puta, nakon toga samo ce potonuti bez potrebe za ikakvim vezanjem za kamen. probaj ili pocekaj nekog iskusnijeg sa mozda boljim savjetom

Offline duba555

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 267
  • Spol: Ženski   Lokacija: vt
Odg: 60l
« Odgovori #4 u: Travanj 02, 2011, 09:36:48 prijepodne »
Treba nesto jos staviti, idealno bi bilo drvo da bude prirodan okolis, malo ga prokuhas, pa malo ga hladis i tako par puta, kuhanjem i hladenjem ces usput i isprati boju, koje drvo zna ispustati. Mislim da ti malo fali neka pozadina, najbolja crna, da se bilje iz akvarija bolje izrazi. Ona biljake male i cupave, mislim da bi bilo bolje da tvore neki grmic, a ne tako da popikane budu.

Offline bakterije

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Osijek
Odg: 60l
« Odgovori #5 u: Travanj 02, 2011, 15:49:52 poslijepodne »
Treba nesto jos staviti, idealno bi bilo drvo da bude prirodan okolis, malo ga prokuhas, pa malo ga hladis i tako par puta, kuhanjem i hladenjem ces usput i isprati boju, koje drvo zna ispustati. Mislim da ti malo fali neka pozadina, najbolja crna, da se bilje iz akvarija bolje izrazi. Ona biljake male i cupave, mislim da bi bilo bolje da tvore neki grmic, a ne tako da popikane budu.
Kao sto sam vec rekao imam jedno super drvo, samo ga nemam gdje potopiti, a u akvariju nemam mjesto za jos jedan kamen koji ce ga drzati pa sada nesta kemijam, a i trebao bih da ispirati zbog tanina. Na koju biljku mislis? Sada sam malo promjenio raspored, stavit cu slike tijekom dana. Hvala na odgovorima i savjetima, slobodno se jos raspisite

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: 60l
« Odgovori #6 u: Travanj 02, 2011, 17:20:51 poslijepodne »
Svaki početak donosi nešto novo, ja  za jedno 3 mj, vidim ovaj akvarij na oglasniku  a ti kupuješ neki od 100-200 l  :D :D.
moj prvi od 54 l  je izdržao 3,5 mj, onda je došao od 100 l

Offline bakterije

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Osijek
Odg: 60l
« Odgovori #7 u: Travanj 02, 2011, 19:21:27 poslijepodne »
Svaki početak donosi nešto novo, ja  za jedno 3 mj, vidim ovaj akvarij na oglasniku  a ti kupuješ neki od 100-200 l  :D :D.
moj prvi od 54 l  je izdržao 3,5 mj, onda je došao od 100 l
Uh, kad sam kupovao akvarij mi je vec bilo zao sto nije bar 100l, ali posto od terarija nikako nemam mjesta a morao sam imati bar jedan akvarij, i ovo je nesta, iako sve mi se cini da bi se mogao ovaj gornji scenarij desiti. Ipak necu jos staviti slike posto nema nikakvih novosti tek je 5 dana proslo od startanja, mozda koji dan vise, jedino vidim na valisneriji crnu cupavu: Tenellus perla kao lud, a ni ostale biljke ne zaostaju, tako da se nadam da bi se mogao vidjeti neki napredak u skorije vrijeme, iako je ovaj postav tu dok ne nabavim bilje koje zelim, moram i pijesak promjeniti, srediti rasvjetu posto mi nije ista po cijelom akvariju i tako.

Offline bakterije

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Osijek
Odg: 60l
« Odgovori #8 u: Travanj 05, 2011, 12:50:11 poslijepodne »
Evo jos jedna snimka da mogu pratiti jel raste sta, za sada vidim da sve biljke osim valisnerie izbacuju nove listove, tenellus lijepo ide, nadam se da ce se formirati malo gusce s vremenom, ima malo crne cupave na valisneriji i nigdje dalje, mislim da je crna cupava. Mozete li mi samo reci otapa li se sto co2 preko ovog filtera, izlazi hrpa mjehurica, samo sto ih dosta ode na povrsinu pa puknu, i koja je ono bilja sto sam ju zumirao pred kraj. Nju imam od proslog akvarija gdje nije bila napredka kod nje ali sad vidim ovdje da lijepo ide, lagano ali lijepo.

http://tinypic.com/r/15hcu1w/7



Stavio sam i sliku drveta sto planiram staviti u akvarij, mozete li mi samo reci gdje da ga stavim, mislio sam na mjesto onog lijevog kamena u polozaju kakav je na slici, ako imate neke druge prijedloge rado cu ih poslusati :)

Offline bakterije

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Osijek
Odg: 60l
« Odgovori #9 u: Lipanj 01, 2011, 19:35:01 poslijepodne »
Ovo je stanje danas nakon sisanja tenellusa, rotale i valisnerije. Imam malo problema s algama ali nista sto se ne moze rijesiti



Losa je fotka, ali nikako da uslikam kako spada, ali vidi se napredak od prvih videa  :D