Travanj 25, 2024, 11:09:41 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Koliko je idealan broj ciklida/riba u 230 L akvarij?  (Posjeta: 1853 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ninna-zg

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Ženski   Dob: 53
  • Lokacija: Zagreb
  • Riblja tv
Koliko je idealan broj ciklida/riba u 230 L akvarij?
« u: Prosinac 01, 2014, 11:37:31 prijepodne »
Koga god pitam, drugačije kaže. U pitanju su ciklidi srednje veličine (max do 10 cm). Molim iskustvene savjete. Hvala.

Offline bojan.c

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 720
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Bjelovar
  • No bike - No life
Odg: Koliko je idealan broj ciklida/riba u 230 L akvarij?
« Odgovori #1 u: Prosinac 01, 2014, 14:58:53 poslijepodne »
A koji ciklidi? CA, JA, Malawi, Tanga?? Vrlo bitno, ima jako puno CA i JA ciklida koji baš i ne podnose društvo u malom akvariju
Znam da alkohol škodi, al' u vodi utjehe nema!
Sve dobre stvari dolaze u paru: 2 sise i V2

Offline ninna-zg

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Ženski   Dob: 53
  • Lokacija: Zagreb
  • Riblja tv
Odg: Koliko je idealan broj ciklida/riba u 230 L akvarij?
« Odgovori #2 u: Prosinac 01, 2014, 16:33:59 poslijepodne »
Imam malawce, tanganjikavce, mislim da imam i kongoance. Dakle, afrički ciklidi.

Znam, kazu svi da nije pametno i da  se sve to ne slaže u zivotnoj zajednici. No kod mene, ide. Najveći ciklid mi je pseudotropheus kingsizei, imam par koji čeka bebe, imam red zebre, flavuse, to su srednje veliki ciklidi koji ne narastu veći od 8 cm. Jedino duboisi i još jedni kojima ime ne pamtim narastu do 14 cm maksimalno. Tu su a.lilly, nekoliko botija i ancistrusa koji imaju bebe u panju.

Imam i biljke, koje uopće ne diraju.
Slažu se, nema velikih tučnjava, griženja. U akvariju je sve prirodno, puno kamenja, biljaka, par panjeva, sve u svemu, obožavam ih gledati. Još dok se riješim zamućenja vode, bit će sve savršeno.

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Koliko je idealan broj ciklida/riba u 230 L akvarij?
« Odgovori #3 u: Prosinac 01, 2014, 16:44:19 poslijepodne »
ako ti je u akvariju sve OK ... i sve funkcionira, "nahrani svinje i nište ne diraj" ...  :up:

postoje neka opća pravila kad se formira akvarij, ali uvijek postoje iznimke i izdvojeni slučajevi koji sasvim lijepo funkcioniraju mimo pravila...  :up:

ti imaš jedino nekakvu moralnu obavezu da pružiš ribicama najbolje što možeš, ali na to te nitko ne može natjerati, zar ne ?   ;)
uvijek dostupan na [email protected]

Offline ninna-zg

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Ženski   Dob: 53
  • Lokacija: Zagreb
  • Riblja tv
Odg: Koliko je idealan broj ciklida/riba u 230 L akvarij?
« Odgovori #4 u: Prosinac 01, 2014, 16:56:42 poslijepodne »
Drago mi je što si spomenu - pružanje dobra ribicama... :) Ne bi ih ni imala da im ne želim dobro. Trudim se imati sretne ribe, promatram ih i uživam u njima svaki dan i po nekliko sati. Vidim po njihovom ponašanju, pokazivanju , šepurenju, načinu plivanja, da li im je ili nije dobro.
Ovom mojem jatu svih i svakakvih, očito je dobro jer imaju bebe, u akvariju je živo bez agresije. Vjerujem u čuda... :) A svinjice obožavam, ne jedem ih. Ubrzo neću jesti ni ribe.

Uvijek sam plivala suprotno uvriježenim mišljenjima, ne samo u akvaristici, slijedeći instinkt i emocije.Volim drvlje i kamenje, navikoh!

Što je tebi dokaz da su tvoji ribeki sretni i zadovoljni?:)
Ne držim ih zbog zarade i nekih tamo trendova, a ti?:)

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Koliko je idealan broj ciklida/riba u 230 L akvarij?
« Odgovori #5 u: Siječanj 25, 2015, 11:08:47 prijepodne »
meni je najzanimljivije kad sjednem pred akvarij malo promatrati ribice, a one se nabiju na staklo i gledaju mene .. :D
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Koliko je idealan broj ciklida/riba u 230 L akvarij?
« Odgovori #6 u: Siječanj 28, 2015, 19:39:14 poslijepodne »
maa..nije to matematika...normalono..treba se držati nekih okvira...da me sad pitaš koliko ja imam ciklida u 100tki..pojmaa nemam...i tako već godinama lol...otprilike znam :D
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline vukovarac89

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
Odg: Koliko je idealan broj ciklida/riba u 230 L akvarij?
« Odgovori #7 u: Siječanj 29, 2015, 23:38:05 poslijepodne »
Imam malawce, tanganjikavce, mislim da imam i kongoance. Dakle, afrički ciklidi.

Znam, kazu svi da nije pametno i da  se sve to ne slaže u zivotnoj zajednici. No kod mene, ide. Najveći ciklid mi je pseudotropheus kingsizei, imam par koji čeka bebe, imam red zebre, flavuse, to su srednje veliki ciklidi koji ne narastu veći od 8 cm. Jedino duboisi i još jedni kojima ime ne pamtim narastu do 14 cm maksimalno. Tu su a.lilly, nekoliko botija i ancistrusa koji imaju bebe u panju.

Imam i biljke, koje uopće ne diraju.
Slažu se, nema velikih tučnjava, griženja. U akvariju je sve prirodno, puno kamenja, biljaka, par panjeva, sve u svemu, obožavam ih gledati. Još dok se riješim zamućenja vode, bit će sve savršeno.

Tropheusi ne idu nikako tu, oni su striktni biljojedi jako podložni bloatu ako se ne hrane s biljnom hranom