Ožujak 28, 2024, 13:38:29 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Riblje bolesti simptomi i kako ih liječiti  (Posjeta: 21742 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Riblje bolesti simptomi i kako ih liječiti
« Odgovori #25 u: Veljača 01, 2017, 13:12:33 poslijepodne »
Najveći problem je šta svi vuku robu iz istog aviona i onda tko prije plasira ribu na tržište ima veće šanse da dođe do ono malo kupaca ! Nedavno sam čitao stock listu jednog web trgovca koji je dobio robu prije cca 10 dana kada i svi ostali u EU i NAGLASIO  ovo što sada vidite da je došlo nije raspoloživo do 25.02. !!???

jasno riba "puno",kupaca u HR malo i para malo i tu je oportunizam jak....no činjenica je nastrani kak sam ih nazvao :o da ih ne pobrkam  :D..
e KIT1 on je baza ;)
dakle ja kada dobijem stock listu,naručujem,onda KIT1 naručuje i svi drugi KIT-ovi :D :D,roba npr. stiže 1.10. a ribe se mogu podići za dva tjedna(dovoljno) i više nego dovoljno!

ZAŠTO
zato jer je karantena univerzalan pojam za mjeru predostrožnosti koja je vrijedila za sva živa bića kojima se trguje.

1.Na ribi ekto paraziti,se javljaju najviše u roku 2-3 dana od promjene uvjeta
2.Bakterija ako nastupi osim pop eye (vibrio) nastupit će najkasnije u 7 danu nakon expanzije parazita-prsksa(nije pravilo)
3.ako je lovljena cijanidom bit će sve mršavija(jede) ali i dalje mršavi i nakon 10-15 dana dobit će na bokovima oteklinu koja ukazuje na raspadanje crijevnog trakta!
4. ljekom kao što je Gyrodol isto tretiramo-neću reći što  ;)

Na kraju nkrajeva nakon tih 14 dana kad se riba uzme od KIT1 i svi ostali još koji dan zadrže ribu u svojim tankovima dok kupac ne stigne.

Dakle ako vi dok kupujete ribu vidite da je lepa ,zdrava i debela onda je LEPA -ZDRAVA I DEBELA i ak crkne kod vas-crkla je radi vas! 8)


Evo jedan primjer održavao i postavio morski akvarij cca 800 lit. koralja svega ali prvenstveno riba(stavit ću sliku) jer je vlasnik "bubin" na ribe....još,ova,daj,ta ,uf kak je lepa,smijem i nju...paun,tetradon,sve žaba čušpajz samo daj . :roll:

No prve 1.5 godine me slušao(suzdržavao se) jer sam rekao da ne smije unositi ništa u akvarij bez mog odobrenja i znanja jer garancija vrijedi samo u tom slučaju i objasnio sam mu možebitne probleme!

No onda se otelo kontroli i vidim ja kad dođem u kontrolu,neko se igrao sa mrežicom,neko prevrnuo koji koralj,a u vrečici nađem i račun(Vogel Farm)  :) ok čovjek ide u Nemačku i na povratku  :bike2: :icon-money: ide vidjet kaj ima i kupi pokoju  :D :D

i onda ja dođem i vidim neke ribe kojekojer ni u ludilu ne idu u zajednički akvarij
pterius volitans-kasnije kupili zasebni akvarij radi njega,pa uzo monstruma tetradona ,izgrizo dva kabla na pumpama + mene ugrizo šteta par 100€...
ok ja njemu nebu dobro nemojte te to delat,dofurat čete ,nešto ne znate,otič če sve u K...ac!

I tako jednog povratka čovjek kupi acanthurus hawaiiensis,lepa ribica raritetna,ali u akvariju već plivaju jedva pomireni cca. 7-8 tangova :)
i došo još jedan(već osipan) i nakon 5 dana kada je potučena cijela flota 85% da se nekaj događa sa akvarijem :klap: :klap: :D :D

i tak ko je kriv Martin sa Vogela,"Darla iz Zagreba ili costija pritajena :roll: :( ili Miza ;)

dora na slici je ona zbog koje sam završio u bolnici,kod mene od 5 kuna narasla na 15-ak cm ,zbog neznanja ode sve...a zakaj kad je bilo sve super 1,5 god. i moglo još bar 3 puta tolko..


evo jedan od primjera što i kako.....se dogodi KO JE KRIV?! :D :D
« Zadnja izmjena: Veljača 01, 2017, 13:24:43 poslijepodne od g.mizerak »
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Riblje bolesti simptomi i kako ih liječiti
« Odgovori #26 u: Veljača 01, 2017, 13:33:26 poslijepodne »
Ja ču samo jednu stvar kazat,uvjek je kriv čovjek i neznanje ;)

to ne može nitko osporit :D :D :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Riblje bolesti simptomi i kako ih liječiti
« Odgovori #27 u: Veljača 01, 2017, 13:58:50 poslijepodne »
Sam si sada napisao da je čovjek dopeljao zasipanu ribu??! Poslje pišeš da je pretrpao akvarij??! Onda pišeš da je dofurao predatora ??!
Daj mi sad reci kakve to veze ima sa kvalitetom vode u našim tankovima koja je pobila ribe u tadašnjem uvozu ???!  Kažem opet isto, ti jednostavno ne želiš prihvatiti malo širu sliku događaja tadašnjeg uvoza i kupovine !!!
Btw
Što se tiče karantene i KITA1 on možda i napravi uvoz za sve ostale KITOVE  no na aerodromu se zna čiji je čiji box i ide se doma! Da je tako odrađena karantena kako ti tvrdiš nebi mi bila riba dostupna drugi ili treći dan od kada je avion sletio !!! Međutim tada ja znam da je situacija takva i tada je moj izbor kupiti ili ne , no kad kupujem ribu koja je kao "prošla karantenu" i krepa mi drugi dan u aq i ne samo meni onda sorry! Nije to bilo samo onda kad smo svi čekali na autobusnom - dozvoljavam da se to dogodi jednom ( može biti xy razloga) to se je samo tada dogodilo i više ne i u 99.9% riba je bila debela, zdrava i realnih cijena za naše tržište, no pomor ribe se je dogodio i kod KIT4 iz razloga avion, prolaz kroz akvarije, prodaja kupcima i obrazloženje kod mene je sve bilo ok !!!!!! Kako je karantena i na koji način odrađena samo bog zna, a naše bolesne ribe u lošoj vodi i dalje plivaju u našim septičkim jamama !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Riblje bolesti simptomi i kako ih liječiti
« Odgovori #28 u: Veljača 01, 2017, 14:24:23 poslijepodne »
Dudo niti sam ja reko da ti ne znaš niti da neko ima septičku,to je stilsko književna usporedba... ;)
ajmo ovak rudaču željeza nemreš pretvorit u grumen zlata!  ili moš :D :D  mislim da ne ....treba pročistiti...no

KIT4 ako mislimo o istom nisam siguran o avionu,no...ostavljam mogučim samo jedan put.....no-sve je to KIT1 i KIT3.....
ali ne znam 100% i neču tvrditi drugačije -OK

kaj je dalje jeebate...a ne znam ljudi moji ja ču samo reći ovo od kada sam kupio knjge maknuo se sa neta govorim 2007 do 2010... i počeo sa svojim znanjem moj akvarij je meni otplatio pola kuće 300m2 u Zagorju  ;) :D

Kaj to pomeni kak bi rekli moji Slovenci,ide za tim da di jue puno baba bude kilavo dete  :nerd:

Tak je i sa akvarijima jedan biotop,183 mišljenja i mogučnosti i sve bi bilo ok da su akva OK,a nije tak znaš i sam i problema svakojakih i ja mislim da i dan danas dobra polovica traži sveti gral....tj. univerzalno riješenje,takvo ne postoji ali postoji pravilan i logičan pristup.

Sve ostalo je igra malog tigra :)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Riblje bolesti simptomi i kako ih liječiti
« Odgovori #29 u: Veljača 01, 2017, 14:28:21 poslijepodne »
a da čovjek je dofural zasipanu ribu,kak sam to znal pa zato ako več mora nekaj negde kupit neka mi ju poslika pošalje,a ja mu velim da ne...
no sliku sam dobio nakon svega kad je bilo gotovo ;)
Dakle ovdje je evidentno da je kriv kupac!!!

Ja sumnjam da je Martin imao takvu ribu u akvariju -?
No pitanje je kad je riba kupljena,a kada stavljena i kako u tank ;)

ima nas koji se sjetimo da nam je ostala riba od jučer u vrečici u autu :D :D :D ja znam jednog :o

jer od petka do ponedjeljka je 4 dana!!!!!
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Riblje bolesti simptomi i kako ih liječiti
« Odgovori #30 u: Veljača 01, 2017, 14:38:13 poslijepodne »
Miza!!!!!? Dajte najte kakbi tvoji budući sustanari u Zagorju rekli!!! Nije riba bila kod trgovca takva već kod kupca u vrečici ili vlastitom tanku!!!!? Daj mi reci da li je taj lik kupio ribu pa ti ju slikao ili ju je slikao pa tebi poslao sliku i nakon što se nisi javljao kupio brz tvog blagoslova !!!!??????
I sad izjava dana !!!!
Nije prodavač kriv šta ima zasipanu ribu za prodati već kupac koji ju je kupio !!!!!
Weeeeee
Btw
ti pišeš kako ne vjeruješ  da je Martin ili tko beć imao takvu ribu ali tvoj klijent već u startu nema pravo! Sad se opet vračamo na onu moju izjavu zašto je to tako, a ona je u kratko ne pljuješ u zdjelu iz koje jedeš !?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Riblje bolesti simptomi i kako ih liječiti
« Odgovori #31 u: Veljača 01, 2017, 14:57:16 poslijepodne »
Miza!!!!!? Dajte najte kakbi tvoji budući sustanari u Zagorju rekli!!! Nije riba bila kod trgovca takva već kod kupca u vrečici ili vlastitom tanku!!!!?
pa sam napisao da to ne znam :roll: pa nisam vidovnjak....
Daj mi reci da li je taj lik kupio ribu pa ti ju slikao ili ju je slikao pa tebi poslao sliku i nakon što se nisi javljao kupio brz tvog blagoslova !!!!??????
pa sam napisal slikao,kupio i nije sliku poslao niti pitao jel oK!!!gurnuo u tank i kad je sve ošlo u ku....c zove da nekaj ni dobro sa ribama :D :D :klap: :klap: :klap: kaj ja pričam Zagorski :D :D
I sad izjava dana !!!!
Nije prodavač kriv šta ima zasipanu ribu za prodati već kupac koji ju je kupio !!!!!
di sam ja napisal ko je kriv,samo sam napisao da ne vjerujem,a vjerovanje je ludom radovanje :D :D
Weeeeee
Btw
ti pišeš kako ne vjeruješ  da je Martin ili tko beć imao takvu ribu ali tvoj klijent već u startu nema pravo! Sad se opet vračamo na onu moju izjavu zašto je to tako, a ona je u kratko ne pljuješ u zdjelu iz koje jedeš !?

Gle ko se misli bavit REEFom treba imati je...nog znanja ili para :)


inače đaba mu priče....
jer če uvijek imati problema,zašto jer ne zna,a kak bu znal kad ne uči :down:

pa ja gledam vaše postove i nemogu vjerovati koliko puta se ponavljaju kod jedne te iste osobe isti problemi.....

pa sjeti se samo koliko ste riba i koralja ujebali sa PELETIMA I REAKTORIMA X-( :dead:
pa Anjštan da je slušal kak se trebaju i ne trebaju vrtit peleti bi mislil da je u matrixu :D :D :D

Kaj sam ja imun,kaj sam ja pametan :D :D :D
jebiga,Dudo


Sent from my iPhone using Tapatalk
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Riblje bolesti simptomi i kako ih liječiti
« Odgovori #32 u: Veljača 01, 2017, 15:11:27 poslijepodne »
dudo
ti pišeš kako ne vjeruješ  da je Martin ili tko beć imao takvu ribu ali tvoj klijent već u startu nema pravo! Sad se opet vračamo na onu moju izjavu zašto je to tako, a ona je u kratko ne pljuješ u zdjelu iz koje jedeš !?

citat
ali tvoj klijent već u startu nema pravo

ma moj klijent nema pojima o akvaristici opčenito,a kamoli o patologiji ili bilo čemu drugom....on samo zna kaj hoće-neće ;)
pa da zna ne bi angažiro nekoga ko se bavi time i može garantirati uspjeh ako se radi što i kako treba!

a ona je u kratko ne pljuješ u zdjelu iz koje jedeš !?
Dudo niti sam ja ispod boga,niti je on iznad mene :)

Ak imaš love, imaš pravo da je trošiš,ne znači nužno da se možeš žaliti na krivu kupnju jer ti trgovac "nije pošilpu).

Ja opet postavljam pitanje da li nam je danas ovako "dobro"jer smo društvo znanja,ili smo samo trgovci,konobari,frizeri,turistički radnici...
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Riblje bolesti simptomi i kako ih liječiti
« Odgovori #33 u: Veljača 01, 2017, 15:19:05 poslijepodne »
O bolestima i prevenciji nitko ni B  :roll:. Svrha ove teme nisu Kitovi 1,2,3,4 itd svrha je ako netko ima znanje, problem vezan za neku bolest isto tako ako ima volje nadodati na onaj popis jos koju stavku da istu napise. Ovakvo prepucavanje pokrene lavinu i unisti svrhu pokrenute teme. Stoga vas molim da ako nije vezano za temu napravite novu temu i udrete po njoj.

Hvala svima na razumjevanju !

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Riblje bolesti simptomi i kako ih liječiti
« Odgovori #34 u: Veljača 01, 2017, 15:26:56 poslijepodne »
Miza!!!!!? Dajte najte kakbi tvoji budući sustanari u Zagorju rekli!!! Nije riba bila kod trgovca takva već kod kupca u vrečici ili vlastitom tanku!!!!?
pa sam napisao da to ne znam :roll: pa nisam vidovnjak....
čovjek je dofural zasipanu ribu,kak sam to znal pa zato ako več mora nekaj negde kupit neka mi ju poslika pošalje,a ja mu velim da ne...
no sliku sam dobio nakon svega kad je bilo gotovo ;D
Dakle ovdje je evidentno da je kriv kupac!!! Eto kupac je kriv šta nije stručnjak ,a prodavač koji je prodao takvu ribu SVETAC i NIJE KRIV ! Kako ćeš za frenda reći da je PANJ !? 


reci da li je taj lik kupio ribu pa ti ju slikao ili ju je slikao pa tebi poslao sliku i nakon što se nisi javljao kupio brz tvog blagoslova !!!!??????
pa sam napisal slikao,kupio i nije sliku poslao niti pitao jel oK!!!gurnuo u tank i kad je sve ošlo u ku....c zove da nekaj ni dobro sa ribama :D :D :klap: :klap: :klap: kaj ja pričam Zagorski :D :D

ako ja znam čitati takvo što nije napisano u predhodnom tekstu, no opet iz neznanja nije kriv kupac već onaj tko mu je to prodao
I sad izjava dana !!!!
Nije prodavač kriv šta ima zasipanu ribu za prodati već kupac koji ju je kupio !!!!!
di sam ja napisal ko je kriv,samo sam napisao da ne vjerujem,a vjerovanje je ludom radovanje :D :D
Weeeeee
Dakle ovdje je evidentno da je kriv kupac!!!
Btw
ti pišeš kako ne vjeruješ  da je Martin ili tko beć imao takvu ribu ali tvoj klijent već u startu nema pravo! Sad se opet vračamo na onu moju izjavu zašto je to tako, a ona je u kratko ne pljuješ u zdjelu iz koje jedeš !?

Gle ko se misli bavit REEFom treba imati je...nog znanja ili para :)


inače đaba mu priče....
mislim da na takav način pošteni trgovac ili običan reefer ne bi trebao razmišljati jer ako je cilj nekoga zajebati zato što nezna kao drugi koji više znaju od njega to se zove PREVARA

pa ja gledam vaše postove i nemogu vjerovati koliko puta se ponavljaju kod jedne te iste osobe isti problemi.....
ne znam na koga misliš, ja kad na nekog mislim ja ga i imenujem ne koristim pseudonim

pa sjeti se samo koliko ste riba i koralja ujebali sa PELETIMA I REAKTORIMA X-( :dead:
pa Anjštan da je slušal kak se trebaju i ne trebaju vrtit peleti bi mislil da je u matrixu :D :D :D
ne mogu se sjetiti, jer nisam sudjelovao u tome

Kaj sam ja imun,kaj sam ja pametan :D :D :D
jebiga,Dudo
 
gle ako tako razmišljaš , onda ne možemo konstruktivno raspravljati jer tvoj ego će uvijek biti iznad svačijeg mišljenja a to nije bit diskusije

i kako sam već više puta pitao opet kakve sve ovo veze ima sa pomorom riba tada i kvalitetom vode u našim tankovima u kojima  dalje plivaju naše ribe osim onih koje su tada došle ???!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Riblje bolesti simptomi i kako ih liječiti
« Odgovori #35 u: Veljača 01, 2017, 15:31:09 poslijepodne »
O bolestima i prevenciji nitko ni B  :roll:. Svrha ove teme nisu Kitovi 1,2,3,4 itd svrha je ako netko ima znanje, problem vezan za neku bolest isto tako ako ima volje nadodati na onaj popis jos koju stavku da istu napise. Ovakvo prepucavanje pokrene lavinu i unisti svrhu pokrenute teme. Stoga vas molim da ako nije vezano za temu napravite novu temu i udrete po njoj.

Hvala svima na razumjevanju !
potpuno se slažem i zato sam na samom početku napisao da sam izašao malo off topic, no na to se je razvila ova diskusija koja daje jednostrane zaključke : evidentno da je kriv kupac!!! 

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Riblje bolesti simptomi i kako ih liječiti
« Odgovori #36 u: Veljača 01, 2017, 16:42:46 poslijepodne »
O bolestima i prevenciji nitko ni B  :roll:. Svrha ove teme nisu Kitovi 1,2,3,4 itd svrha je ako netko ima znanje, problem vezan za neku bolest isto tako ako ima volje nadodati na onaj popis jos koju stavku da istu napise. Ovakvo prepucavanje pokrene lavinu i unisti svrhu pokrenute teme. Stoga vas molim da ako nije vezano za temu napravite novu temu i udrete po njoj.

Hvala svima na razumjevanju !

ja sam se zavalio u fotelju i spekao kokice :)
diy-audio.com.hr

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Riblje bolesti simptomi i kako ih liječiti
« Odgovori #37 u: Veljača 03, 2017, 11:06:32 prijepodne »
jbga... shaki ja drugi dan uzeo GO,a doma ne pišem :D :D :D..nedami žena :D :D

šala mala ..kao što reko Dudo ošo malo u OT,a ja samo odgovaro na pitanje....no kao što je slim reko tema su bolesti ,a mi o kitovima...

dakle ja sam dao poveznicu da ne pišem dvaput,e sad ako ima pitanja na to dalje odgovorim ako nema na to nebi se štel mešat
še enkrat zdravila(lijekovi) in (i) simptomi-dijagnoza-patologija...

http://www.sloreef.com/phpBB2/viewtopic.php?f=82&t=6001
kao što rekoh ako je reklama,brišiteeeee :up:
napisat ču ja knjigu koju,možda i prodam koju  :D :D :D
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline dossier

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 360
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Riblje bolesti simptomi i kako ih liječiti
« Odgovori #38 u: Ožujak 27, 2017, 01:18:18 prijepodne »
Koji lijek koristite  za bakterije kad je riba u karanteni? Ima li sta sa sirim spektrom?npr kad netko kupi 10-ak riba iz vise ducana pa hoce doma provest karantenu da je ziher prije nego idu u glavni tank?

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Riblje bolesti simptomi i kako ih liječiti
« Odgovori #39 u: Ožujak 27, 2017, 15:16:55 poslijepodne »
Koji lijek koristite  za bakterije kad je riba u karanteni? Ima li sta sa sirim spektrom?npr kad netko kupi 10-ak riba iz vise ducana pa hoce doma provest karantenu da je ziher prije nego idu u glavni tank?
savjetujem JBL Furanol antibiotic širokog spektra(tuče sve znane i neznane (internal and external bacterial infections caused by bacteria of
the strains, Aeromonas, Pseudomonas, Columnaris, Flexibacter).
 ako se zaista radi (sumnja)o bkterijskoj infekciji !

ako ne kupanje u antiparazitiku JBL Gyrodol (A remedy against gill worms (Dactylogyrus), skin worms (Gyrodactylus)
and tapeworms (Cestodae) in aquarium fish of the
categories of carp-like fish, bass-like fish, catfish-like fish and
toothcarp in fresh water or salt water)

Ni jedan lijek navedeni ne koristiti sa bezkralježnjacima!!
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica