Travanj 29, 2024, 17:52:48 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Proždrljivi karas?  (Posjeta: 2572 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
Proždrljivi karas?
« u: Ožujak 09, 2007, 19:12:00 poslijepodne »
Otkako sam prije 8 dana stavila dva mala sijamca sa zlatnima...moj karas uredno krade tetra Wafers tabletice koje dajem sijamcima...obično tek treća koju ubacim stigne do njih jer jednu odmah zgrabi,drugu zgrabi drugi karas(ali je poslije ispljune),a treća dođe do sijamaca i oni par minuta grickaju,ostave....pa i ta treća nestane u raljama mrcine koja ih doslovce guta u jednom zalogaju...skupa s ovom drugom...i tako svaki dan dva puta...i još uredno počisti najveći dio hrane namjenjen zlaticama.
I u tih 8 dana taj ribac se toliko udebljo(ili je od toga napuhan?)...da sam već pomalo zabrinuta za njegovo zdravlje,na očigled se vidi kako iz dana u dan bubri,a ne znam šta ću jer moram i ove malce nekako nahranit...još sad je dobro dok ima algi,ali i toga je svakim danom sve manje,tako da me i brine od čega će mi sijamčeki živjeti kad ih nestane.
Već sam pomišljala da koji puta maknem dok nahranim ostale ali mi ga je žao hvatat s onom groznom mrežicom...

 

Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
Proždrljivi karas?
« Odgovori #1 u: Ožujak 09, 2007, 19:14:00 poslijepodne »
A jesam...pitanje je šta mislite...može li mu to prežderavanje štetiti i ima li netko ideju šta da radim,da svi budu umjereno siti ?
 

Offline aqua man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 391
Proždrljivi karas?
« Odgovori #2 u: Ožujak 09, 2007, 22:54:00 poslijepodne »
Tog se mangupa nikada nečeš rješiti od malih sijamaca,moje živorotkice koji su totalno miruljobljivije ukradu plechostomusu,ancistrusu,kinezi ,corydorasima i sidontysu tabletice koliko god da ih stavim pa onda s njima igraju vodeni ragbi i nabacuju je po sredini akvarija    
 

Offline aqua man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 391
Proždrljivi karas?
« Odgovori #3 u: Ožujak 09, 2007, 22:56:00 poslijepodne »
A u ostalom imaju sijamci njihovih lisdtiča koji padnu na pod za pojesti tako da ovi neče sigurno ostati gladni,a za karasa češ bar znati da se uvijek finoo napapo
 

Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
Proždrljivi karas?
« Odgovori #4 u: Ožujak 10, 2007, 11:18:00 prijepodne »
E...to je dobro kad igraju ragbi ...ovaj moj to utrpa u usta, radi facu kao kravica kad preživa i roku 5 minuta nestanu po 3 tabletice i još hrpa ostale hrane...tako da me ponekad stvarno strah da ne eksplodira...probala sam ga i tjerati od klope ali ništa se ne boji...a trbuh mu stvarno zna izgledati ko balon ...
Al valjda nije tako blesav da će se prežderati toliko da mu ozbiljno našteti...a i malo ću probat smanjit hranu...jer dobro kažeš...odleti uvijek na dno kakva mrvica i da su sijamci zaista gladni vjerovatno bi navalili...valjda još imaju dosta algi pa se baš nešto ni ne bacaju na hranu...
 

Offline aqua man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 391
Proždrljivi karas?
« Odgovori #5 u: Ožujak 10, 2007, 16:39:00 poslijepodne »
      A valjda se nekako snađu sijamčići,a za karasa neznam stvarno šta da napraviš vodi ga u fittnes to mi je jedina preporuka
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Proždrljivi karas?
« Odgovori #6 u: Ožujak 10, 2007, 19:58:00 poslijepodne »
Hura za karasa! Eins, zwei, drei...und fitness ist fertig mit ihre tableten! Ha, što znam njemački..... Daj čovjeku papati kad već voli, pa će narast ko kit Vili, morat ćeš mu dat novo ime.....
Fuj me bilo, nemrem te prestat zezat čak i iz Njemačke...
Ne brini, sijamčići će se već znati izboriti za papicu, znaju oni to, ako treba ugristi će debelića, i da vidiš reda....


Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
Proždrljivi karas?
« Odgovori #7 u: Ožujak 11, 2007, 11:48:00 prijepodne »
Ajd...kad vi tako kažete...moram po netu prošvrljat da vidim gdje ima fitnes sa ribce ...

I lijepi pozdrav u Deutschland...

 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Proždrljivi karas?
« Odgovori #8 u: Ožujak 12, 2007, 20:10:00 poslijepodne »
Danke Croatien, al eto mene natrag vama...ipak je doma najljepše....jel žderonja još uvijek u poslu? Ništa ne brini, sijamčići su pravi borci, i ako se njima papa, onda će to i napraviti....