Svibanj 03, 2024, 22:56:27 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: kabelaski grijac  (Posjeta: 2353 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mergudin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
  • Spol: Muški   Lokacija: split
kabelaski grijac
« u: Listopad 14, 2010, 15:28:46 poslijepodne »
jeli bolje stavit kabelski grijac ispod terarija ili ispod pjeska?? imam akvarij pa mi je malo zeznuto.meni je prakticnije stavit ispod terarija,ali vi mi recite svoje misljenje
    oce li isto grijat ako stavim ispod terarija ili ispod pjeska??  pomozite!! :a034k: :a034k: :a034k:

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: kabelaski grijac
« Odgovori #1 u: Listopad 14, 2010, 16:01:42 poslijepodne »
naravno da ce grijac isto grijat...samo sto ces ispod terarija gubit puno vise topline nego ako je samo ispod pijeska pa jos zasticen nekim stiropolom, tepihom, mrežom da guster nemoze nikako do njega...

i da jos jedna stvar koliki je terari, debljina stakla? i koliko je jak grijac? od ovih jacih ceto zna staklo puknut...

a kaj se tice toga kaj je bolje, bolje je onak kak mozes ostvarit potrebnu temperaturu...ako stavis unutra vise ce se topline oslobadjat i zadrzavat u terariju ali ces ga morat zastitit, ako je vani manje ce topline ic u terari i manje ce se zagrijavat terari..
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline mergudin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
  • Spol: Muški   Lokacija: split
Odg: kabelaski grijac
« Odgovori #2 u: Listopad 14, 2010, 16:17:55 poslijepodne »
terarij je velik 50duzina.sirina 22,visina30,stakla su debela oko 6mm,i grijac je jak 15w
meni je problem sto je to akvarij a u njemu cu drzat gekona koji dolazi za dan-dva i grijac s njim te dosta zohara i crviju...
kad bih grijac stavio unutar tog "terrarija" kabel koji bi treba ukljucit u struju bi mi smeta jel nebi moga zatvorit poklopac te se guster na to moze opec valjda...
sviđa mi se ta ideja da zastitim stiroporom  :)

Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
Odg: kabelaski grijac
« Odgovori #3 u: Listopad 14, 2010, 16:25:58 poslijepodne »
cisto za tvoju informaciju, meni je puklo staklo 10 mm od grijaceg kabela 25w...iako vjerojatno zato sto nije bio fino raspoređen nego se na jednom mjestu malo "nagomilao"...

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: kabelaski grijac
« Odgovori #4 u: Listopad 14, 2010, 18:19:59 poslijepodne »
a joj....

pa uvjek se na poklopcu ostavljaju rupe za kabel od grijača, lampi i svih tehnikalija....to ti treba definitivno....

inace to što gekona i grijač dobivas u isto vrijeme nije nimalo pohvalno jer bez termostata temperaturu u terariju treba promatrat par (tje)dana da vidis na cemu si....

inace početak svakog grijačeg kabla oko 50cm se uopće ne zagrijava i čak imaš oznaku od kud počinje grijanje tak da se gušter nece opec + grijac ima i svoj kabel za uštekavanje u struju....
vidim da si tek počeo s ovim hobijem i vec si napravio dosta grešaka, pa te molim da si pročitaš na internetu neke informacije, naravno ako želiš da ti gušteru bude dobro i ono kaj neznas uvjek možeš pitat...ali prije pročitaj!! Imas tu na pocetnoj stranici članak o njima i pun google informacija na hrvatskom!!!

Grijač moraš zaštiti a na tebi je da odlučis s cim ces to napravit....i da obavezno ga odvoji od stakla da ti ne pukne staklo od vrućine.....i po mojim dosadasnjim iskustvima grijac ce ti morat bit u terariju jer su ti od 15W slabi....


sretno i stavi nam neke slike...

btw. jer uzimas malog ili odraslog gekona? Znaš da bi njih sad trebalo stavit u burmaciju "zimski san"?...no dobro ako je mali bolje da niti ne pokušavaš
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline mergudin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
  • Spol: Muški   Lokacija: split
Odg: kabelaski grijac
« Odgovori #5 u: Listopad 14, 2010, 18:42:37 poslijepodne »
da,tek sam pocetnik i imam tek 14 godina tako da nisam nesto iskusan.
inace o gekonima se raspitujem vec par mjeseci tako da cu vise puknut koliko ga iscekujem  :D
o gekonima vecinom znam,te vec uzgajam neke crve,a sad bi mi trebali doc lateralisi i brasnari..
uvik me zbunjivalo to s grijacem,jer mi je zeznuto malo sa akvarijem posto ventilacija nije nesto dobra,ali snacu se nekako
sve se moze kad imas volje    ;)

Offline mergudin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
  • Spol: Muški   Lokacija: split
Odg: kabelaski grijac
« Odgovori #6 u: Listopad 14, 2010, 18:44:32 poslijepodne »
i gekon je mladi te ga nisam ni htio staviti na zimski san...