Ožujak 28, 2024, 11:57:26 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Zemlja u biljnom akvariju  (Posjeta: 1179 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hachiroku

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Zemlja u biljnom akvariju
« u: Ožujak 19, 2021, 17:38:13 poslijepodne »
Molim pomoć,
Naravno bez citanja isao sam posaditi zivo bilje u
akvarij ,te sam stavio zemlju koju nisam tretirao niti isprao niti kuhao .Voda je mutna i ne mogu je procistiti. Hoce li se nakon nekog vremena to popraviti ili moram sve raskopati pa ispocetka

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Zemlja u biljnom akvariju
« Odgovori #1 u: Ožujak 19, 2021, 19:59:12 poslijepodne »
kreni ispocetka jos dok imas vremena........i moja topla preporuka, zaobidji eksperimente sa zemljom, nije vrijedno zivaca.

Offline nautilu007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 337
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Baden-Baden / Njemačka
Odg: Zemlja u biljnom akvariju
« Odgovori #2 u: Ožujak 20, 2021, 21:58:47 poslijepodne »
Ja sam u nekoliko navrata stavljao zelju za vrtna jezerca. Ali prije sam je mjesec dana držao u kantama punim vodom. Mijenjao vodu 2x tjedno.
Rezultati su bili super. I mogu reci da je zemlja nakon 2 godine još uvijek dobro služila.
Problem je taj da se zemlja pretvori u blato kada dođe u kontakt s vodom. Samim time u najnižem djelu akvarija (gdje je tvoja zemlja) imaš zapravo blato - kroz koje voda ne cirkulira i samim time korijen biljke ne prima dovoljno kisika.
Ako želiš ponovno probati sa zemljom onda u svakom slučaju stavi prvo granulat vulkanskog kamena (ganulat ca +/-10mm ili malo veći - ovisi kaj nađeš) i na to stavi zemlju (naravno odmakni ga par cm od prednje, lijeve i desne šajbe - da ga ne vidiš kada staviš preko svega šljunak). Time ćeš postići cirkulaciju vode u najdubljem dijelu akvarija gdje je korijen biljke. I tada će biti ok.

U svakom slučaju kreni sve nanovo. Znam da to ne želiš čuti ali to je jedini način.

Preporuka - zemlja za vrtna jezerca, a ne za cvijeće.

Nadam se da sam pomogao.