Travanj 17, 2024, 00:54:20 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Okrug reef 210*50*55  (Posjeta: 155991 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #650 u: Studeni 24, 2016, 16:55:30 poslijepodne »
Jesam i vidim da je promjena sta se struje tice i ako me oko ne vara vidim veci stream na dnu ali da bi vidio kako treba trebalo bi to stavit u nekakav prazni tank pa ubacit recimo ffm i vidit kako ga mjesa. Meni osobno van w1 moda i mozda else ne treba nista drugo ali eto kad je vec tu. Kao sta sam reka nisan vidija gyre uzivo pa ne mogu usporedit s nicim.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #651 u: Studeni 27, 2016, 15:20:11 poslijepodne »
Update vezan za Jebao  :D. U video cete vidit o cemu pricam. Dakle W1 mode radi ali ne zaustavlja impeler u vremenskim intervalima dakle ne radi  :D. svi drugi modovi kada se ukljuce pumpa ide u normal stream mode i ne minja apsolutno nista. Takoder i kada se brzina mijenja ne dogada se nista. Ako ko ima kakvu ideju slobodno recite.


Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #652 u: Studeni 27, 2016, 17:09:39 poslijepodne »
gle.... imaš problem  :D>:(
snimi još jedan video ili ovaj pošalji na njihov email. Traži povrat novca jer ti druga opcija ne igra tj. slanje proizvoda prodavaču je za tebe preskupo , a i za njih da oni plačaju! Kad sam ja imao sa Weipro sličnu situaciju nisu mi vjerovali da je poštarina DHL om do njih 80$ pa su iz DHLa poslali službeni dopis i pali su u komu te mi poslali novi kontroler. Još jedna opcija je da kad im pošalješ video da zatražiš novi kontroler jer pumpa radi ! U boj,u boj za novčanik svoj!!  :D ;)

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #653 u: Studeni 27, 2016, 17:50:39 poslijepodne »
Video je i snimljen za njih. I kazali su mi da budem "normal coustomer" ja ja njima da cu i bit normalni kupac i vise nikad Jebao i fish street ako je ovakva politika prema kupcima. Takoder sam spomenija da cu im proizvod jako lose izreklamirat i nikome ne preporucit u HR koga znam te sam naveo :D da sam mod od morskog dijela naravno ne u najmeri da se nesto hvalim nego da znaju da nisam mulac koji tudim k..cem slamu tuce. I dobijem odgovor da su oni iz Kine i da koriste translator pa da sam krivo shvatija poruku. Mozes mislit :D. Kada sam im napisa da cu snimit video da vidu u cemu je problem dobija san odgovor da nisam normalan a kada sam napisa ovo sta sam napisa onda su rekli da posaljem video :D

Uglavnom kompletni transkript razgovora :


Hi Eric

Now i have 2nd problem. Pump works only on w1 mode. When i want to take another mode it goes in normal stream mode. Even i cant change speed it is giving same speed of impeler all time. I think i have melfuncion on controler. Only thing that works is w1 but still not entirely. When it is in w1 mode normaly pump stop impeler every sec but not in my case. You see when it is in w1 you can hear impeler hum every sec but impeler do not stop. If you want i can make video for you. Pump controler is melfuncioned and i hope i will get solution from you.

Regards Mirko



HI

Impeller cannot change of the speed on it, cannot using hear or hand to test , if only can found it on the water flow is different if your tank is big
Please be normal customer



Ok Eric thanks for fast response. You are right i will be normal costumer and never order from fish street again because your pump do not work and this is 3th jebao item i ordered which break. Must say very dissapointed with Jebao but more with answer you gave me. Also i am moderator of marine part of Croatian forum and guess what never suggest you store again because for this kind of costumer support. All mails will be shown on forum but never mind who cares right.

Best regards

Mirko

p.s. I was polite and wanted to make video for you just to see it what is happening cos you probably didnt understand what i am talking about.I do not want money back i just want product i payed for nothing more. Pump or controler isnt working in 2 weeks of using thats fact. Now i will forget about 85 bucks i spend but as i said never again Jebao to anyone i know specially from Fish street. I am sad because you have partner here in Split who knows you and he said you are good guy and he is friend of mine. Really close friend i must say i am dissapointed. Also saying costumer to be normal isnt good for your buissnies specially ( maybe ) older then you are.



I famozni odgovor :D

HI

If you can provides a video for us, it can easy for us to know is it a problem on it. We are chinese and using English google translate, may be it have some language barriers make you confuse

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #654 u: Studeni 27, 2016, 18:21:16 poslijepodne »
Sa Erikom imam dvojaka iskustva, jedne dobre i dvije loše korisničke podrške. Sve kupljeno direktno u Kini je lutrija zbog garancije i ovakvih problema. Skoro sve što ima FS se može nabaviti i preko naših trgovina ali naravno skuplje...šteta. Što sam stariji sve manje imam živaca za te nadobudne i bahate kineze, radije domaćim lihvarima dam više love a zauzvrat dobijem HR garanciju.  :devil:

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #655 u: Studeni 27, 2016, 19:50:50 poslijepodne »
Sve je on dobro razumio!!! Spomeni mu da smo kao forum i fejs grupa povezani sa svim ex yu zemljama i da se samo tu radi oko 20.000.000 ljudi te kad pridodamo austrijske i njemačke forume, a da ne spominjemo R2R i slične da se brojka podiže u nebo! Reci mu da ćeš staviti video na YouTube pa neka se onda izgovara na translejter


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline dpuhanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Našice
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #656 u: Studeni 28, 2016, 09:03:07 prijepodne »
Slican problem tj isti imao sam na Rw 15 . Samo što kod mene je pumpa i znala stati mijenjanjem na plavoj tiki WI-LO 
S master NA SLAVE  proradila . Mislio sam već mijenjati kontroler ali evo već radi 1,5 god. Ista greška mi se ponovila 3-4 puta i na ovaj nacin ju otklonio

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #657 u: Studeni 28, 2016, 09:24:21 prijepodne »
Slican problem tj isti imao sam na Rw 15 . Samo što kod mene je pumpa i znala stati mijenjanjem na plavoj tiki WI-LO 
S master NA SLAVE  proradila . Mislio sam već mijenjati kontroler ali evo već radi 1,5 god. Ista greška mi se ponovila 3-4 puta i na ovaj nacin ju otklonio

Mozes malo objasnit nisam bas shvatija sta si tija rec jer i ja imam tu tipku. Drzati tipku ? Pa pumpa proradi ?

Offline dpuhanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Našice
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #658 u: Studeni 28, 2016, 09:34:39 prijepodne »
U mom slučaju kontroler se zablesira vjerojatno i u tvom. Mijenjanjem master slave i isključi struju pumpi i pokreni ponovo( . Ostavio sam na master znam da nema neke logike ali promjenom na master slave pumpa počela raditi u modovima koje zadaš.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #659 u: Studeni 28, 2016, 18:41:07 poslijepodne »
Jos novosti. Dakle spojim kontroler od wp 40 i naravno pumpa radi ko sat. Da vidim sad oce li fish street rjesit reklamaciju.

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #660 u: Studeni 28, 2016, 20:08:43 poslijepodne »
Bez obzira na realizaciju reklamacije, nema opravdanja za poprilično drzak feedback.
Iz moje perspektive jebao jebao.
Hvala što si iskustvo podjelio sa nama  :up:

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #661 u: Studeni 28, 2016, 21:38:50 poslijepodne »
pa eto od dvi si spojija jednu.....ja mislim da jebao nece više u tvoju kuću...samo se nemoj nervirat prijatelju.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #662 u: Studeni 28, 2016, 21:46:03 poslijepodne »
Bez obzira na realizaciju reklamacije, nema opravdanja za poprilično drzak feedback.
Iz moje perspektive jebao jebao.
Hvala što si iskustvo podjelio sa nama  :up:

Transparentan kao i do sada kako san napisa tamo negdi na pocetku teme sve transparentno bilo lipo ili ruzno.

pa eto od dvi si spojija jednu.....ja mislim da jebao nece više u tvoju kuću...samo se nemoj nervirat prijatelju.

Bome prijatelju ovo je zadnja bez obzira na ishod. 3 jebao proizvoda 3 krepala ovo vise nema veze sa sricon. Ne ljuti me greska pumpe nego samo nacin kojim doticni razgovaraju s krajnjim kupcima dno dna. Iskreno ako i ne dobijen nista zauzvrat drago mi je da su drugi imali uvid s kim imaju posla.

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #663 u: Studeni 28, 2016, 22:49:59 poslijepodne »
Mozda je i on pod onim da budes normalan mislija da se ne nerviras, pa ga malo zabuca translejter jer on je u kini, a i ti se omar idis ;-)

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk


Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #664 u: Studeni 28, 2016, 23:10:17 poslijepodne »
šta bi trebao onda slim napraviti kad mu kinez kaže da se "smiri" ? Čekat novu turističku sezonu,mjesećinu ili da baci parangal pa kad se vrati možda pumpa proradi??! Svjesni su oni da je to njima veliki trošak pa pokušavaju na sve načine da te ubiju u pojam! Spamaj ih sa emailovima svaki dan po jednom! Stavljaj na youtube filmiće i komentare, vaše dopisivanje  i šalji im linkove, napomeni im da ćeš ih maknuti tek kada ti pošalju ispravnu pumpu.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #665 u: Studeni 29, 2016, 06:27:30 prijepodne »
Nove vijesti. Dobija ispriku i salju o njihovom trosku novi kontroler  :D

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #666 u: Studeni 29, 2016, 09:18:34 prijepodne »
Nažalost tako je, ako ne ide milom (lijepom rječju) onda ide silom (prijetnjom).  Dobro da si riješio u svakom slučaju.. :122:

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #667 u: Studeni 29, 2016, 12:25:45 poslijepodne »
eto , sila boga ne moli !  :D
sad kad ti dođe novi kontroler baci ga u pogon i nakon cca 2 tjedna ako se pokaže pouzdanim tada ovaj stari moraš dati nekome tko se kuži u to da mu pogleda dušu! Eventualno da se skine kakva shema za diy copy/paste ili bar da se vidi kako izvući bezbolno foto ćeliju! :clown:

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #668 u: Studeni 29, 2016, 12:56:48 poslijepodne »
Kakva shema itd? Nema tu sta biti bolno :) odlemis,potegnes zicu,zalemis,izoliras,zatvoris
diy-audio.com.hr

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #669 u: Studeni 29, 2016, 13:16:24 poslijepodne »
Nisam bas mestar za struju ali znam jednog koji se razumi. E jos jedna dobra stvar je da sad znam da kontroleri od wp i rw serije radu s ovim pumpama tako da imam sad u rezervi jos jedan ekstra kontroler. Zao mi je samo sta moras priti da bi ti neko dao ono sta si posteno platija.

Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #670 u: Studeni 30, 2016, 22:39:08 poslijepodne »
Mene živo zanima, koliko realno vremena na tjednoj/mjesečnoj bazi zahtjeva održavanje jednog ovakvog morskog akvarija?

Razmišljam napraviti jedan 500+L morski jednog dana kad se preselim u veću kuću, pa da odmah odustanem ako to nije za mene. :D

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #671 u: Studeni 30, 2016, 23:31:46 poslijepodne »
U prvih 1,5dana svaki dan 1-2 sata:D a kad shvatis i nabavis sve koralje koje hoces,mozda 1-2 sata mjesecno,najteze je zamjeniti more od ljenosti :D.samo treba biti jako strpljiv i ne zuriti :D

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #672 u: Prosinac 01, 2016, 06:32:59 prijepodne »
U prvih 1,5dana svaki dan 1-2 sata:D a kad shvatis i nabavis sve koralje koje hoces,mozda 1-2 sata mjesecno,najteze je zamjeniti more od ljenosti :D.samo treba biti jako strpljiv i ne zuriti :D

Tocno to. Prvu godinu skoro svaki dan san ima nesto radit. Danas hmm pa svako 5-7 dana staklo i promjena mora svakih 14 dana.

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #673 u: Prosinac 01, 2016, 07:40:39 prijepodne »
Ljudi koji nemaju morski akvarij (mislim na morski sa svom potrebnom opremom) misle da je održavanje takvog akvarija užasno zahjevno i skupo.
Kako dečki kažu prvi pola godine ima posla oko slaganja scapea, unosa koralja, štimanja parametara, nakon tih cca 6 mjeseci briga oko morskoga je svedena na minimum, tjedno sve skupa pola sata (hranjenje i očistit staklo s magnetom). More mjenjam jednom u 3-5mjeseci, ubiti brige i posla manje nego s bilo kojim drugim akvarijem (pod uvjetom da je automatizirano nadoljevanje vode, ubacivanje elemenata, pa čak i hranjenje pomoću hranilice). 

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #674 u: Prosinac 01, 2016, 08:27:23 prijepodne »
Sve sta su kolege rekle se u potpunosti slazem. U biti morska je komplicirana koliko je sam napravis kompliciranom. Dakle bitan je ozbiljan pristup drzati se provjerene opreme ( ne mora biti nuzno skupa da bi obavljala posao )redovite izmjene mora i ako zelis sebi skratit muke obavezno dozirka za elemente i RO tank za nadoljevanje onoga sta je ishlapilo.

Ako mene pitas bitne stavke su:

0. Strpljenje i bez njega nemoj niti razmisljati o morskoj
1. Dobar skimmer
2. 1-2 rekatora za po4 remover i aktivni ugljen
3. dozirka
4. redovite izmjene mora
5. stream pumpa
6. grijac
7. ljubav prema tanku, hobiju i malo vremena
8. sta manje ruke u tank

I ako sve lipo pratis i radis polako uz malo nase podrske i procitas koju temu nema razloga za neuspjeh. Nije morska toliko teska koliko ljudi misle ali vecinom se dogadaju greske vezane uz nestrpljenje a tu spada ( nezaciklirani tankovi, preoptereceni sistemi u vidu previse ribe i hranjenja, linost vezana za promjene mora, los odabir opreme )