Travanj 18, 2024, 08:48:35 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: JUWEL eccoskim  (Posjeta: 1266 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
JUWEL eccoskim
« u: Veljača 15, 2021, 20:00:30 poslijepodne »
doslo je vrijeme za nove skimmere, one ocean free vise nisam mogao nabaviti po nekim normalnim cijenama pa sam odlucio probati ovo. Naruceno izvana, nek me netko ispravi ako ih ima kod nas.
Skimer je zapravo dizajniran promarno za njihove unutarnje filtere  :question: :question: :question: Ne kuzim bas zasto i cemu jer oni imaju usis gore. Je da ce ovo sigurno odraditi bolji posao ali.... Uglavnom ono kaj se vidi desno na prvoj slici je taj dio koji se objesi na filter no meni to ne treba tak da ide na ovaj nosac sa priljepcima. RAzlika je u tome sto u slucaju vjesanja na filter, on vodu pumpa u sami filter. Iz tog razloga nema nikakvu spuzvicu na usisu iako bi i tu pomogla da smetje ne ulazi u pumpu.

Sama pumpa je eccoflow 300, znaci moze se zamijeniti ali obzirom da ona dolazi u kutiji sa svim onim  piz :-X za filter, nije bas financijski isplativo jer kosta ko i novi skimer. No sicce uglavnom traje vjecno tak da ocekujem da ce nadzivjeti ove kineske.
Kad se koristi na ovom nosacu onda je to malo nakaradno vizualno jer je siri kraj naprijed ali u vodi se to ne kuzi. I zamjerka mi je kaj nema bas nis za voditi kabel. Mozes se staviti izmedju priljepaka i to je OK. No priljepci drze tak jako da bi se ekipa u eheimu iznenadila kako je to moguce.  :D Ako se zeli izvaditi skimmer onda treba i nosac odlijepiti and that's a biatch. Kad sam vec kod toga, treba ga dobro pozicionirati po visini jer se ti priljepci ne micu i prije ce se nesto potrgati nego pomaknuti.

Sami skimer ima regulaciju. Ova veca rupa je usis a ovaj šlic je vodilica/granicnik za regulaciju protoka.
Kao i kod onog ocean free, i ovdje se moze izvaditi plovak zajedno sa kosaricom. To naravno nema smisla ako se ne metne neka spuzvica jer inace sve ide u pumpu pa natrag van. Razlika u dubini kosarice i duzini plovka postoji tak da ne treba nis kemijati kad se stavi spuzvica od 5-6mm i to nicime ne utjece na razliku u nivou vode unutar koje moze raditi

Sami usis je dosta otvoren, mislim da za ribe nije problem no vidjet cemo.

Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1218
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Odg: JUWEL eccoskim
« Odgovori #1 u: Veljača 15, 2021, 23:47:40 poslijepodne »
Napokon.. :)
Kada sam ga koristio zadnji puta, nekoliko tetrica je platilo glavom.. Bile su znatiželjne, pa ih je skimer usisao..
Ovaj ima mrvicu više stjenke, ali i veče rupe..
If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: JUWEL eccoskim
« Odgovori #2 u: Veljača 16, 2021, 00:49:20 prijepodne »
imao si juwela? Znam da je eheim usisavao sve zivo ali on je bas imao, onak, tri rupcage na sebi.

Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1218
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Odg: JUWEL eccoskim
« Odgovori #3 u: Veljača 16, 2021, 12:47:47 poslijepodne »
imao si juwela? Znam da je eheim usisavao sve zivo ali on je bas imao, onak, tri rupcage na sebi.

Ne, ali sam imao eheima, flvala i nekoliko kineza. Niti s jednim nisam bio zadovoljan..
If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: JUWEL eccoskim
« Odgovori #4 u: Veljača 16, 2021, 16:53:55 poslijepodne »
ja sam imao eheim, no nikad nisam imao bas tak nesto sitno da bi mi to bilo problem. Odrasle neonke su ipak jace od njegovog usisa. Ali zato gumice........
i tu njemacku kavlitetu isto nabijem...... Na kraju sam ga bacio jer mi je pukla izolacija na kabelu.
One ocaan free sam uzeo jos tamo 2017 i to je za tih 17€ koliko su kostali vrhunski proizvod, ima gore jos jedan komad tak da se vecina usisnih kanala da regulirati, gumice su izdrzale skroz no crkla je pumpa. Koju iako je zasebni dio, nisam uspio pronaci za kupiti.
Juwel nisam imao prije, no kako ima isti sistem kao i OF, da se kosarica da izvaditi zasebno, nisam previse razmisljao.

Ali da, svaki ima nesto i realno bi bilo najbolje da ih ne trebas ali to cesto nije slucaj. Ja sad imam taj tidal HOB koji zapravo ima skimmer i vecina se zali da mu je to mana jer se ne da skroz preusmjeriti usis pa zapravo stalno radi ali........on meni kao skimer uopce ne radi. Iz dva razloga. Za jedan sam bio siguran a drugi je takav da cak i da sam uzeo u obzir prvi, opet bi zavrsio na istom. No o tome kad se mozda odlucim i nesto vise natrkeljati o samom filteru.