Travanj 28, 2024, 18:28:11 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Antipoplavni sistem  (Posjeta: 1437 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zeljkok

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-Vrbik
Antipoplavni sistem
« u: Ožujak 02, 2011, 18:28:48 poslijepodne »
Tak sam ga nazvao  ;), bila je riječ o tome na forumu pa sam obećao staviti slike. Evo kako to treba napraviti. Sistem je jednostavan, kada voda počne opadati u akvariju zbog toga što negdje cijev ili filter puštaju, voda će samo pasti do nivoa rupe koju smo probušili što bliže površini, nakon toga samo zrak "odlazi" u filter. OK filter bude riknuo, ali bolje i to nego 200 ili više litara vode po parketu na 7 katu kada se vratite s vikenda.

Možda bi se mogao poboljšati sistem na način da se ispred filtera u ulaznoj cijevi nalazi "senzor" za vodu koji kada ostane na suhome šalje signal za gašenje/prekidanje strujnog kruga u koji je uključen filter. Mislim da ste skužili kaj mislim. To je već nešto za elektroničare.

Offline c.e.z

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • Udomljujem vjeverice
Odg: Antipoplavni sistem
« Odgovori #1 u: Ožujak 02, 2011, 19:14:51 poslijepodne »
hm, nije losa ideja ako tu umjesto rupe stavis nesto tipa nepovratni ventil kao u pumpi jer ovako ce ti i tuda uvlaciti vodu a ne samo kroz donji dio, a katkada to ne zelimo. u slucaju da voda padne ispod te razine zrak bi mogao uc jer bi bila razlika u tlaku i tako bi dobili to sto zelis... e sad dal postoji takav ventil.... :question:

a u slucaju da ti ishlapi voda a ne dolijes uci ce ti kroz tu rupu zrak u filter sto bas i nije najsretnije ....

edited by c.e.z

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Antipoplavni sistem
« Odgovori #2 u: Ožujak 02, 2011, 19:20:38 poslijepodne »
zašto uništiti filter ako ti vodu propusti neki drugi element
« Zadnja izmjena: Ožujak 02, 2011, 21:10:42 poslijepodne od Karlo »

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Antipoplavni sistem
« Odgovori #3 u: Ožujak 02, 2011, 20:04:55 poslijepodne »
Da  kako je rečeno što ako napukne ili pukne akvarij  :nerd: :nerd:  toga se ja bojim

Offline Godfish

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 398
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb - Čulinečka (kod Bille)
Odg: Antipoplavni sistem
« Odgovori #4 u: Ožujak 02, 2011, 20:33:17 poslijepodne »
Mislim da je ovdje bila riječ o temi gdje smo raspravljali o puštanju vanjskih filtera i kako osigurati filter od prebacivanja akvarijske vode u stan,tj minimaliziranje štete "uradi sam"(predlagalo se stavljanje filtera u kantu,sump i sl. pa je ovo isplivalo kao najbolje rješenje)E sad ako vrisne akvarij naravno da ne pomaže, ali ako ode sva voda ,filter će ionako ostati "na suhom".
- :a042:

Offline zeljkok

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-Vrbik
Odg: Antipoplavni sistem
« Odgovori #5 u: Ožujak 02, 2011, 21:56:31 poslijepodne »
Ako pukne akvarij onda ne pomaže ništa. Riječ je bila o tome što ako vanjski kanister filter procuri a na ovaj način spašavmo stan od poplave.

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Antipoplavni sistem
« Odgovori #6 u: Ožujak 02, 2011, 22:03:28 poslijepodne »
ja planiram svoje filtere stavit u kadice i u kadice ovo http://www.electronic-center.hr/product_info.php?products_id=7371
isto me frka ako procuri u potkrovlju

Offline ana*žac

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 284
  • Dob: 45 Lokacija: Zg
Odg: Antipoplavni sistem
« Odgovori #7 u: Ožujak 02, 2011, 22:06:14 poslijepodne »
ja planiram svoje filtere stavit u kadice i u kadice ovo http://www.electronic-center.hr/product_info.php?products_id=7371
isto me frka ako procuri u potkrovlju
To je super stvar sve dok je netko doma da čuje taj alarm.
Ovo sa rupom na cijevima je sigurnija stvar bio doma ili ne....
Don't drive faster than your Guardian Angel can fly!!!

Offline Ingwar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 139
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: Antipoplavni sistem
« Odgovori #8 u: Ožujak 02, 2011, 22:17:27 poslijepodne »
smanjuje se usis na kraju cijevi jel uvlaci vodu kroz tu rupu gore, al ideja je super  :up:

Offline zeljkok

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-Vrbik
Odg: Antipoplavni sistem
« Odgovori #9 u: Ožujak 03, 2011, 07:28:41 prijepodne »
smanjuje se usis na kraju cijevi jel uvlaci vodu kroz tu rupu gore, al ideja je super  :up:

Ne smanjuje se usis jer je rupa mala, samo 2 mm. i isprobana u praksi. Istresao sam pokraj rupe sitnu hranu u listićima, niti jedan listić nije kroz nju otišao u cijev. Ovo je provjerni sistem koji imam i imao sam na svakome akvariju u zadnjih 20 godina koliko se bavim akvaristikom i naravno najmanje jednom godišnje ga provjerim da li ispravno radi i RADI.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Antipoplavni sistem
« Odgovori #10 u: Ožujak 03, 2011, 08:51:13 prijepodne »
OK, ideja je dobra ali što je s pregrijavanjem filtera koji vrti na suho dok ne zapne impeler odnosno što ako se sve jednostavno zapali pa umjesto polave imaš izgorenu zgradu? Nije nemoguć scenarij zar ne?

Offline Godfish

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 398
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb - Čulinečka (kod Bille)
Odg: Antipoplavni sistem
« Odgovori #11 u: Ožujak 03, 2011, 09:11:09 prijepodne »
OK, ideja je dobra ali što je s pregrijavanjem filtera koji vrti na suho dok ne zapne impeler odnosno što ako se sve jednostavno zapali pa umjesto polave imaš izgorenu zgradu? Nije nemoguć scenarij zar ne?
Obično su vanjski filteri ispod stola(stalka ) na kojem stoji akvarij,ako se zapali filter,prvo gori stol pa akvarij ili puca od topline ili pada sa postolja i gasi vatru :D :D
- :a042:

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Antipoplavni sistem
« Odgovori #12 u: Ožujak 03, 2011, 09:15:20 prijepodne »
OK, ideja je dobra ali što je s pregrijavanjem filtera koji vrti na suho dok ne zapne impeler odnosno što ako se sve jednostavno zapali pa umjesto polave imaš izgorenu zgradu? Nije nemoguć scenarij zar ne?
Obično su vanjski filteri ispod stola(stalka ) na kojem stoji akvarij,ako se zapali filter,prvo gori stol pa akvarij ili puca od topline ili pada sa postolja i gasi vatru :D :D

Vidiš, nisam razmišljao da je vodotoranj za sprinkler iznad filtera :)

Offline zeljkok

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-Vrbik
Odg: Antipoplavni sistem
« Odgovori #13 u: Ožujak 03, 2011, 09:39:26 prijepodne »
OK, ideja je dobra ali što je s pregrijavanjem filtera koji vrti na suho dok ne zapne impeler odnosno što ako se sve jednostavno zapali pa umjesto polave imaš izgorenu zgradu? Nije nemoguć scenarij zar ne?
Obično su vanjski filteri ispod stola(stalka ) na kojem stoji akvarij,ako se zapali filter,prvo gori stol pa akvarij ili puca od topline ili pada sa postolja i gasi vatru :D :D

 :D :D tak je, i još nešto riba završi u juhi a možda nešto i na gradelama  :D :D