Travanj 20, 2024, 18:13:20 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Rio 300 Veliko proljetno pospremanje  (Posjeta: 2916 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ignus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 533
Rio 300 Veliko proljetno pospremanje
« u: Ožujak 15, 2009, 01:19:42 prijepodne »
Proljeće je idealno vrijeme za novi početak. Akvarij je startan prije godinu i pol.

Akvarij je juwel rio 300 , rasvijeta 4 x 40w, filteri unutrašnji juwel jumbo 1000l/h i vanjski fluval 405 1300l/h, podloga tetraplant complete supstrat , šljunak 1 -3mm, prihrana profito, easycarbo, izmjena vode 2 x tjedno 20 - 33% odležana pipovača uz dodatak FFMa

Ribe: 6 discusa, 8 bolivijskih ramireza, 18 crvenih neonki, 11 rodostomusa, 7 bentosi tetri, 13 corydorasa ( adolfoi, albino, aeneus i paleatus ) 5 ancistrusa ( jedna gold ), 3 L411, 5 botia almorhoe, 1 fox, 3 betta ženke

Biljke: Valisneria americana, Ludwigia repens, Sagittaria sublata, Hygrophila ( polysperma, corymbosa ) Cryptocorine ( wendetii brown, wendeti red mi oya, undulatus red,  petchii, balansae ) Anubias ( nana, nana mini, coffeefolia, hastifolia ) Echinodorus ozelot green, Echinodorus tenellus, Microsorium ( pteropus, windelov, latifolius )

Plan je izbaciti unutarnji filter i dodati vanjski fluval 305 ( koji već pola godine skuplja prašinu u ormaru ) i dobiti na prostoru, staviti na toj desnoj strani jednu lozovu granu, početi dodavati C02 iz boce, vidjeti što se događa naprijed sa tenellusom dodati odozad cabombu .... i td..
« Zadnja izmjena: Ožujak 15, 2009, 01:25:11 prijepodne od Ignus »
Potpredsjednik udruge ljubitelja i uzgajivača Betta 'Betta Svijet'

Offline Ignus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 533
Odg: Rio 300 Veliko proljetno pospremanje
« Odgovori #1 u: Ožujak 15, 2009, 01:19:56 prijepodne »
'
« Zadnja izmjena: Ožujak 15, 2009, 01:29:48 prijepodne od Ignus »
Potpredsjednik udruge ljubitelja i uzgajivača Betta 'Betta Svijet'

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Rio 300 Veliko proljetno pospremanje
« Odgovori #2 u: Ožujak 15, 2009, 09:54:34 prijepodne »
JOj sad si me podsjetio na moj akvarij kad sam isto imo pozadinu od valisnerije i diskace; uglanom meni se svidja jednostavno je a ljepo, i diskusi su odlicni vis kak su sad ovi zuti izgubili crne tockice (ja sam imo jednog zutog (nesto ala malboro red)i nikad mi nije bilo jasno zakaj ih nekad ima a nekad ne, cak mislim da ih nema jedino kad je u stresu xD)

I uglavnom samo da ti kazem za od valisnerije redovito misi sve trule listove a bit ce ih dosta, i porezane vrhove koji trule isto trebas maknut...i ako mislis dugorocno imat takvu ljepu, zivu pozadinu obavezno ostavi mlade biljke a ove stare cupaj van tak da uvjek imas onak srednje stare jer su tad naj ljepse i zelene...uglavnom ja to nisam radio pa sam imo valisneriju na stabiljci xD onak 5 sm od podloge je bila ko stabiljka i listovi su bili jako tanki i smedji a to onda vise i nije tak ljepo

 :klap: zakon akvarij
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Ignus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 533
Odg: Rio 300 Veliko proljetno pospremanje
« Odgovori #3 u: Ožujak 15, 2009, 16:19:12 poslijepodne »
Hvala na komplimentima!
Ja sam se dugo bojao rezati valisnriju škarama na visinu akvarija, razrasla se kao korov i zaklonila svijetlo ostalim biljkama. Onda sam popizdio i rekao reži pa makar sve istrunilo, no nije se dogodilo ništa loše, nema truljenja, druge biljke imaju svijetla, a valisnerija raste i dalje kao luda.

Unutarnji juwelov filter leti van svakako, već je kupljen fluval 305 da ga zamjeni, tu se otvara dosta prostora koji nisam siguran kako riješiti. Brat ( Dražen79 ) ima odličnih lozovih grana pa mislim nešt iskemijat s time.

Velika nepoznanica mi je i dodavanje CO2 iz boce, do sada sam se bojao dodavati CO2 zbog discusa i koristio sam alternativni izvor ugljika ( easycarbo) no uvjerili su me da opasnosti nema pa ću probati i to čudo.

Zanima me i kako će tenelus reagirati na odavanje co2 , za sada stagnira , niti propada niti se širi.
Puno je nepoznanica u ovoj jednađbi no to me i raduje, ni sam ne znam kako će akvarij na kraju izgledati.
Potpredsjednik udruge ljubitelja i uzgajivača Betta 'Betta Svijet'

Offline dejan20

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 367
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: VARAŽDIN
    • moj biljni akvarij
Odg: Rio 300 Veliko proljetno pospremanje
« Odgovori #4 u: Ožujak 15, 2009, 16:53:58 poslijepodne »
akvarij je prekrasan daj mi reci dali si diskuse kupio u zoo centru ili od uzgajivaća?
VARAŽDIN

Offline Ignus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 533
Odg: Rio 300 Veliko proljetno pospremanje
« Odgovori #5 u: Ožujak 15, 2009, 16:59:39 poslijepodne »
akvarij je prekrasan daj mi reci dali si diskuse kupio u zoo centru ili od uzgajivaća?

uvoz iz azije
Potpredsjednik udruge ljubitelja i uzgajivača Betta 'Betta Svijet'