Ožujak 28, 2024, 12:46:13 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Wannabe akvarij  (Posjeta: 1320 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Štrafasti leopard

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Wannabe akvarij
« u: Siječanj 05, 2022, 08:11:12 prijepodne »
Pozdrav,
Budući da smo baš jako ograničeni sa prostorom u stanu i nemamo nikakvu drugu mogućnost, odlučio sam se za kupnju Tetra waterfall globe akvarija. Ima filter i rasvjetu, pa mi je bio interesantan. Znam da to nije akvarij u punom smislu ali je najbliže tome. Kao podlogu sam stavio supstrat i pijesak, stavio sam nešto pravog bilja. Htio bih unutra staviti 2 bette, u jednom zoo shopu su mi rekli da je to ok, a u drugom da nije budući da nemam grijač. Na stranicama od Tetra-e sam vidio kako postoji grijač za navedeni wannabe akvarij (Tetra HT10) ali nažalost nije dostupan u Europi već samo u SAD. Kod nas najmanji grijač je Tetra HT25 za akvarije od 10 do 20 litara, a ovaj ima nekih 7. Volio bi da mi vi date neki savjet. Molim vas, nemojte me odmah osuditi budući da ovo I nije pravi akvarij  :) evo i slike. https://ibb.co/M1cyrbz

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Wannabe akvarij
« Odgovori #1 u: Siječanj 05, 2022, 10:34:18 prijepodne »
nikakve ribe ne idu u to. Premalo je to. I jos je okruglo. Ako bas hoces nesto zivo, 1-2 nerita puza.

Ali prije svega, drzi to u nekoj posudi jer ta kugla voli pucati. Nije to sad neka kolicina vode u odnosu na to kaj se ljudima zna izlijati ali svejedno......

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Wannabe akvarij
« Odgovori #2 u: Siječanj 05, 2022, 12:15:45 poslijepodne »
Jednu betu mozes staviti u to bez problema, grijac ti nije potreban ukoliko ti je prostorija konstantno grijana, i temperatura ne pada ispod 23c recimo.....

Sto ta rasvjeta moze od bilja drzati neznam, mozda nesto nezahtjevno, no ionako nemas.prostora za nista komplicirati, jedna dvije biljkice i jedna beta, sasvim dovoljno....

E sad sve ovo zanemari, to je kugla..... Kugla nije akvarij, postoje pico akvariji, mozes i napraviti za sicu nesto malo za betu, ali kugla je jako lose rjesenje za drzanje ribe, bilo koje....

No, kako ces ti vjerovatno ipak unutra utrpati ribu, onda mozes betu, ako se pridrzavas gore napisanog... Dvije bete nikako, prouci malo o toj vrsti.....

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Wannabe akvarij
« Odgovori #3 u: Siječanj 06, 2022, 12:51:25 poslijepodne »
To nije akvarij za nikakve ribe.
Od životinja tu moš kakvog puža ko kaj je i Seba reko ili možeš stavit par komada red cherry kozica.
S tim da postoji mogučnost da puž utekne jer nemaš poklopac.
Onaj koji ti je reko da staviš dvije Bette priča gluposti. Mužjaci se drže solo, a ženke se mogu držati u manjim skupinama, ali u akvarijima od bar kojih 40-50 litara.
Činjenica je da bi jedan mužjak preživio u tome, ali za držanje zdrave i sretne ribe potreban je akvarij od bar kojih 15 litara. Plus postoji vrlo realna mogučnost da riba isfrustrirana nedostatkom životnog prostora iskoči iz toga.
A i ribe baš nevole okrugle akvarije.

Tvrdnja da si se zbog ograničenja prostora morao odlučiti baš na to ti baš i ne drži vodu.
Ta kugla je promjera kojih 30-tak cm, što će reć da si na to mjesto komotno mogao staviti kockicu 30x30cm u kojoj bi bez problema mogao držati Bettu ili jato od nekoliko kakvih patuljastih rasbora ili tetri.
Nešto ovako:

https://shop.zoo-vili.hr/collections/akvariji/products/amtra-akvarij-nanotank-system?variant=39709492019377

Znači ak si baš zapeo za ribu, rađe si kupi pravi akvarijić, a ovo si ostavi kao čašu za gemišt!