Ožujak 29, 2024, 12:57:11 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Hang on filter  (Posjeta: 4880 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Hang on filter
« Odgovori #25 u: Ožujak 10, 2021, 20:42:27 poslijepodne »
sigurno nije zato......s godinama mi je svakakve krame proslo kroz ruke ali fizika je i dalje neumoljiva. Inace bi svi u morskim koristili pumpe od 340 l/h kaj trose 4W i kostaju 50kn.

opcija b je da su mozda krivu pumpu stavili na filter. Ali za tsunami u 54l treba jedno 1000 l/h

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Hang on filter
« Odgovori #26 u: Ožujak 10, 2021, 21:08:49 poslijepodne »
Nemoj tu ljude zajebavat po forumu, još bu neko ozbiljno shvatil!  :a045k:
Za provokacije sam ja zadužen! Nije to laka zadaća...  :angel:
 :D :D :D

Čovek bu moral shvatit da sve ono kaj zna o akvaristici, u biti niš nezna...

Offline Bacosyx

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: Hang on filter
« Odgovori #27 u: Ožujak 11, 2021, 11:13:45 prijepodne »
Ma nije to problem, jasno mi je zašto, ja sam samo reko da mi se nije svidla ta cirkulacija, naručio dam neki aqua nova 450 sa 450L/S na kojem se može smanjit ptotok, i dost je velik sptemnik slično kao od fluvala c2, i kolko sam vidio da je drukčije voda izlazi, javim dojmove.

Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: Hang on filter
« Odgovori #28 u: Ožujak 11, 2021, 21:01:04 poslijepodne »
Ja imam ovaj sun sun 801 na svojem 30x30x30 i može se regulirati i ulaz i izlaz, a ima dosta filter materijala.
Bio je u zoo viliu od amtre sličan model.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk


Offline Bacosyx

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: Hang on filter
« Odgovori #29 u: Ožujak 12, 2021, 05:12:25 prijepodne »
E taj da, samo nigdi nać, a kolko je koštao?

Offline Bacosyx

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: Hang on filter
« Odgovori #30 u: Ožujak 12, 2021, 15:36:41 poslijepodne »
Stigao mi filter, zasad sam zadovoljan, no vidjet ću dalje, sto jedan razlike onaj resun i ovo, ovdi voda ide van normalno pada prema dolje,a  tam se rotirala pri izlazu i više tukla prema sredini koso i zato je vjerovatno radilo ono prejako po meni strujanje.
Ljepši je od resuna, prozirno kućište, 13 x 13 cm od toga je 8x7x12 cm otprilike onaj dio di ide filter materijal što ispada oko 6, 7 deci otprilike spremnika, nadam se da bude dovoljno, s njim sam dobio dva uloška, spužvica plava oko 3-4 mm i aktivni ugljen unutra, koja imaju utore gdje sjedaju, ja sam još dodao iza vate, u sredinu keramičkih valjčića, i spužvu naprijed od komadića jer sam ju bio rezao za ove manje filtere al poslužilo je.
Dio sam izvadio iz starog filtera i stavio unutra zasad sam prezadovoljan, nema bure unutra ko s onim resunom.

Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: Hang on filter
« Odgovori #31 u: Ožujak 13, 2021, 19:19:01 poslijepodne »
Aktivni ugljen izvadi to ti ne treba u biljnom akvariju.
A ovaj sun sun sam uzeo preko aliexpress, ali bio je od amtre isto takav model filtera u zoo vili utrine mislim da je bio oko 200kn

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk


Offline Bacosyx

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: Hang on filter
« Odgovori #32 u: Ožujak 13, 2021, 20:20:30 poslijepodne »
Da to sam ostavio a mislim si ga maknut, jel bude sad jako smeto aktivni ili ne, od bilja imam, javansku mahovinu, Hemianthus micranthemoides ili je slična toj al ta mi ne uspjeva baš, i mislim ju bacit van, i mahovinju na njeno mjesto jer mi dobro buja, cryptocoryne wendtii onaj crvenkasto smeđi , njemu je super, i ova neka trava ime joj nać nemam pojma ona je isto dobro.
Zezno sam kod podloge jer je od 1 do 4 mm šljunak, rasvjeta je 8 w led 6500 k, tak da mi se neda sad rontat i svjetlo ljače stavljat i koja preživi preživi biljka, drugi put ćemo pametnije, da mi nekažete nemaš pojma ovo ono, puno puta se moraš sam zeznut da bi znao.
Jedino taj ugljen jer obavezno da ga maknem ili nesmeta.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Hang on filter
« Odgovori #33 u: Ožujak 13, 2021, 20:34:34 poslijepodne »
trava bih reako da je sagitaria. A sljunak je OK, ja sam godinama imao akvarije sa sljunkom dok nisam presao na nesto ozbiljnije. I bolje da je tako malo krupniji nego onaj skroz sitni koji se samo nabija. Taj ugljen makni jer ti uzima prostor za nesto pametnije. Njegova funkcija, obzirom na kolicinu, je trajala tocno 2 minute. Nakon toga vise nije aktivan nego beskoristan.

Offline Bacosyx

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: Hang on filter
« Odgovori #34 u: Ožujak 13, 2021, 20:56:34 poslijepodne »
E pa da ta je ili slična, ona raste klijaju nove, wendeti pušta listove nove i mahovina se povečala, znači da im je ok, a ova četvta izbijaju mladi listovi al je tolko ptopadala da sam ju do dna odrezo, al šta je tu je sad.
A šljunak imo sam 2 vrste taj sitni 1 do 2 mm i od 3 do 4 ili 5 mm koji je gore, jer sam stavio sitni taj dolje i ovaj sipo odozgora i mislio ih pomješat al jok sitniji koji je i ljepše izgledo je dolje pado, al sad nek bude kako je jer je sad sve ok s akvarijem tako da nediram do daljnjeg, izmjena oko 15ak litara svakih tjedan i pol do 2 .
I da se nadovežem za filter jer smo skrenuli s teme, zaboravio napisat da je super u slučaju nestanka struje, ima u usisnoj cjevi nepovratni ventil i kad ga isključiš ili da ti struje nestane, voda ostaje unutra neizlazi van i kad pališ, nema grgljanja daj daj budeš, krene odma,  radi dalje, čak sam i cjev skido, a skine se lagano samo se scima sa sjedišta i vanije je, tu sam vodu ispustio i kad sam vraćo nazad, par sekundi je trebalo da startne.