Ožujak 28, 2024, 20:42:11 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: ADA Aquasoil  (Posjeta: 10287 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: ADA Aquasoil
« Odgovori #25 u: Ožujak 01, 2011, 21:46:10 poslijepodne »
da su meni tak blizu ne bi dvojio, još ak imaju dobru ponudu bilja  :moped:

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: ADA Aquasoil
« Odgovori #26 u: Ožujak 01, 2011, 21:47:38 poslijepodne »
evo vraćen mail, brzi su ko munje :D

The problem with Aqua Soil is that it is heavy. Also, I just checked, for some reason Croatia is in Category IV - the most expensive and it takes the longest time for the package to arrive (4-5 days - which is not very good for plants) :(

So I would still suggest that if you have the possibility please visit us and get the goods that you need. Also, you can look around the Gallery and get some inspiration. ;)

However, we can still try to find some quick DHL or something else for you if you only need the plants. Aqua soil is just too heavy, it would cost you about EUR 100 - one bag. So I would forget that if I were you. :)


..ja planiram ić do njih, poslal sam upit sad za bilje dal ga imaju stalno na lageru il se mora čekat..pa ako ima zainteresiranih, možemo se nać kod mene pa skoknut do njih, granica ne bi trebala bit problem :D

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: ADA Aquasoil
« Odgovori #27 u: Ožujak 01, 2011, 22:06:16 poslijepodne »
evo još jedan mail za bilje

You are coming on the M7 highway. Torokbalint is just before you enter the Budapest city borders.

We have a great deal of plants (Two 120 cm tanks heavy with plants, and also 1-2 Grow plants). Check out the two 120 cm wide plant tanks on Viktor's flickr here, and you will get an idea about how many plants we stock continuously:
http://www.flickr.com/photos/viktorlantos

Also, if you know exactly which ones you need, or you need larger quantities, we can preorder for you just to be sure. We make an order to Tropica every week on Sunday. The plants arrive on every Wednesday, so if you need them fresh you can come on Wednesday or Thursday. But with 1-2 Grow plants there is no worry, they stay fit for a long time !


ako ima zainteresiranih, možemo zajedno  ;)

Offline astralis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 187
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Novska
Odg: ADA Aquasoil
« Odgovori #28 u: Ožujak 01, 2011, 22:23:09 poslijepodne »
eto, cann je upitao, covjek korespondirao promptno i kad se vratim na moju izjavu, onda ona opet dobije tezinu, ali ne da se odmah gleda biznis  u smislu 10000eura pa  opleti....
ovakav mail kad potencijalni kupac dobije, ali naglasim, potencijalni, kao da si u njih potrosio tih 10000eura, onda i dobijes volju otici i do budimpeste....
sve u svemu, i nije neka lova ako vi decki velite da je to best of the best.

to je kad gledas dve kantice od 5,8kg svaka tetrinog supstrata, gledano u vrijednosti novca. a vjerovatno nebo i zemlja za bilje...
ah, jednom ce i ova prćija imati svoju ADA-u (if you know what I mean )
eruption of emotions

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: ADA Aquasoil
« Odgovori #29 u: Ožujak 02, 2011, 11:28:44 prijepodne »
sviđa mi se ona ideja skupljanja algi sa električnom četkicom za zube

Offline beba1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Zagreb,Sesvete
  • :-)
Odg: ADA Aquasoil
« Odgovori #30 u: Ožujak 05, 2011, 11:59:17 prijepodne »
Sa 10 000 eura ne možeš ništa sa jednom firmom a kamo otvoriti shop, kako radim na uvozima sličnih firmi da vam napomenem samo jednu stvar koju ste zaboravili a to je minimum requirement, ADA ce vjerojatno imati 15-20 000 eura minimum za uvoz u prvoj turi (vrlo vjerojatno i veci MQ jer to je ipak ADA), zatim vam ide godisnja minimum kupovina od te firme, vjerojatno kojih 50 000 eura godisnje, svaki proizvod ima svoj minimum izmedu ostalog pa ne možeš naručiti 50 podloge, 50 ovog vec ide po paletama kada se radi direkt uvoz , za jednu firmu sa kojom mislim napraviti uvoz a u klasi je ADE podloga je npr minimum 2 palete + ostali proizvodi. Drugo to uopće nisu jeftini proizvodi, trece mi imamo najveci porez u EU, cetvrto imamo najveca davanja koliko ja znam u EU i šire, skupi prijevoz jer malo couriera ide za HR i na kraju imas iste uvijete za HR trziste od niti 4 miliona stanovnika kao i USA /EU distributor koji ima 400 + miliona stanovnika, kupovnu moć nećemo ni usporedivati. Krajnji rezultat je da će se uloziti puno novaca a u startu ne možeš biti jeftiniji od EU uvoznika, pošto je naša granica otvorena na kraju će opet kupci odlaziti van i kupovati jeftiniji proizvod a koji je jeftiniji ne zbog marze vec zbog poreza i ostalih troskova (marza je vjerojatno barem 50 % manja u HR nego u EU a cijena skuplja). Nije to bas tako jednostavno.

ulanica za šljaku sa ADA, prva runda između 6-10mil japanskih yena. A najmanja 1,5mil yen. Pa ti vidi!

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: ADA Aquasoil
« Odgovori #31 u: Ožujak 05, 2011, 12:50:39 poslijepodne »
Zaključak; možemo se frigat ?
Ništa od Aquasoila kod nas zasada.
A ako uđemo u EU? Onda ćemo naručivat izvana bez carine zar ne?

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: ADA Aquasoil
« Odgovori #32 u: Ožujak 05, 2011, 19:53:04 poslijepodne »
Bome ADA ima dobar MQ , znaci za start minimum 370800 kn + 23 % PDV-a + 10 % carine + transport + tko zna kakvi certifikati , više manje oko 550 000 kn za ulaz na HR trziste i prodaju ADA artikala, sa prosijecnom cijenom od 243 kn za podlogu i recimo da je cetvrtina naruzbe podloga tada treba prodati oko 700 podloga da bi se vratili novci za cetvrtinu naruzbe

Koliko ja znam kada udemo u EU tada cemo placati robu sa porezom zemlje izvoznika, sada se porez odbija a trebalo bi ga platiti pri uvozu, tako se izbjegava duplo oporezivanje, kada budemo u EU nema odbijanja poreza vec se porez placa automatski pri naruzbi, iz Njemacke Njemacki porez, iz Madarske Madarski porez. Vjerojatno tako nekako.

Pošto malo HR firmi može konkurirati EU korporacijama i velikim firmama (ne samo sto se tiče akvaristike) kada udemo u EU potrosicemo ono malo sto je ostalo a sto nisu ino banke pokupile do sada i vecinu novaca transferirati EU kompanijama sto ce uzrokovati jos vece poreze kod nas, jos vecu nezaposlenost i manje place, tako da ce vjerojatno biti da ces moći kupiti što želiš samo je pitanje sa čime. Moje osobno mišljenje, mogu biti u krivu.
 

Offline beba1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Zagreb,Sesvete
  • :-)
Odg: ADA Aquasoil
« Odgovori #33 u: Ožujak 05, 2011, 22:17:44 poslijepodne »
Ma trebali bi ONI doć malo kod nas na godišnji pa bo se oni malo smekšali!

Offline zdgrunf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 192
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Špansko
Odg: ADA Aquasoil
« Odgovori #34 u: Ožujak 05, 2011, 23:41:01 poslijepodne »
Ma trebali bi ONI doć malo kod nas na godišnji pa bo se oni malo smekšali!
Vjeruj mi ne bi. To su japanci, komuniciraju samo sa svojim vodičem i fotografiraju. Njima je komunikacija s domaćinima nepoznat pojam. Drže se svog plana i amen, nema mimo toga. Ja sam do sad upoznao jednog (1) japanca. Došao lik u RH na 2 dana! Jedva ga nagovorili da ode jedan dan na more. Nakon toga je otišao doma u Japan jer je sramota iskoristiti godišnji kojeg imaju više od nas. Čudan narod, jedu žive hobotnice, a i još nešto rade s njima, a nije salata  :D

Offline beba1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Zagreb,Sesvete
  • :-)
Odg: ADA Aquasoil
« Odgovori #35 u: Ožujak 06, 2011, 00:55:19 prijepodne »
Ma zaružili bi oni, samo ih j...tradicija. Nek dođe na dva tjedna, pa malo partijanja bi ga ja pital!

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: ADA Aquasoil
« Odgovori #36 u: Ožujak 06, 2011, 04:55:20 prijepodne »
edit...

« Zadnja izmjena: Ožujak 06, 2011, 12:06:24 poslijepodne od ZeleniMrav »
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline beba1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Zagreb,Sesvete
  • :-)
Odg: ADA Aquasoil
« Odgovori #37 u: Ožujak 06, 2011, 11:52:51 prijepodne »
To bi i mene zanimalo...mada sam vec narucio flourite.Puno je to kg za online uzimat.
Ovo nam je najblize za sad:

http://www.greenaqua.hu/
http://www.adaitaly.com/
Jesi li uzimao bilje od Mađara? Izgleda predobro

Offline vukojevic1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški   Dob: 28
Odg: ADA Aquasoil
« Odgovori #38 u: Ožujak 14, 2011, 20:17:43 poslijepodne »
Kada, gdje?